Tři bratři (2014)

Three Brothers (mezinárodní název)
Česká republika Česká republika
Dánsko Dánsko
90 minut

Žánry

:
Rodinný, Pohádka

Obsah

:
Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci více »« méně

Režie

:
Jan Svěrák

Scénář

:
Zdeněk Svěrák

Herci

:
Zdeněk Piškula Tomáš Klus Vojtěch Dyk Jiří Lábus Oldřich Kaiser ...
Přehrát online alza
Přehrát online O2
Premiéra: 14. 8. 2014
Distributor: Bioscop

Komentáře

znaků
 • (7420 bodů)
  3. 7. 2015 05:51
  100%
  0
  0
  martin-mickey-stusak

  Duu Svěrák & Svěrák se opět povedl fenomenální kousek. Tři velmi známé klasické pohádky 'Šípková Růženka', 'O Červené Karkulce' a O dvanácti měsíčkách' spojili k sobě (nikoliv dohromady), do každé vsadili jednoho ze tří bratrů, kteří vše propojují v celek a vše proměnili v jednoduchý a velmi chytlavý pohádkový muzikál, jaký tu ještě nebyl. Dětem je tak takový žánr více přiblížen a ve světě české kinematografie byla konečně zalepena dlouho trvající díra. Výprava už dle očekávaní velkolepá, kterou navíc zvýrazňuje nádherná kamera. Už od počátku je poznat, že je snímek určen pro velmi malé děti. Děcké stíny během -Svěrákového- vyprávění jakoby s kina je vtipné a cílené. Vypravěč prostě mluví k dětem a komunikuje s nimi. Oceňuji nápaditost celého projektu a hlavně jeho zaměření. Pro ty nejmenší je vyprávění srozumitelné a jak jsem se již zmínil, melodiemi velmi chytlavé. Klobouk dolů. Z tohohle bude klasika jak vyšitá.

 • (3000 bodů)
  11. 10. 2014 21:58
  60%
  0
  0
  Petrson

  Tři různé pohádky, tři různé kvality a tři vtipní, polodementní, bratři. Jeden si nic nepamatuje (stejně jako král-proč?), druhý je asi pedofil a třetí stále na tripu s věčným úsměvem a stále se o něco bouchá. Nejlepší je Zdeněk Svěrák jako vypravěč, či Jiří Lábus v roli čarodějnice, nebo LIška jako Holub. Film drží ještě dobře pohromadě písničky. V první pohádce jsou podivnosti (trní dorůstá, pak už zase ne, na zámek se dá dojet tři krát za den, kostra v trní-kdo to byl? ). Druhá pohádka je pedofilní ( fóry jako od Petra Čtvrtníčka ) s přemírou mluvících zvířátek v lese ( vzpomínka na Kukyho?). Proč nemluví koně, krávy v jiných pohádkách, to nevím. Nejlepší byla loutka jelena ( nejsou prachy, tak budeme dělat, že to je jelen - bomba, škoda že to nebylo celý takový, to mě bavilo). Vyšel i vlk. No třetí pohádka, to je už Monty Pythnon úplně s "dementním" Dykem, který je snad pořád na tripu, ale to drží pohádku nad vodou. Tam už není jinak vůbec nic. Takže Kaiserovy křupající prsty ( zvuk jak při kácení lesa ) jsou jen tečkou za pohádkovou estrádou, která pobaví, i když je úplně téměř o ničem, bez gradace, jen tak.

  • kamera, výprava, písničky
  • Zdeněk Svěrák, Jiří Lábus,loutka jelena, vlka a běžící kráva ve sněhu, "dementní" role Vojty Dyka
  • tak nevím, proč to vzniklo, jestli kvůli dětem, nebo to byl kakul na jistotu
 • (2708 bodů)
  11. 2. 2016 11:10
  65%
  1
  0
  Ombak_Penari

  Kdybych nezhlédl ve stejnou dobu také pohádku "Cesta za Vánoční hvězdou", asi bych hodnotil o hvězdičku víc. Ale když jsem originálně napsané a krásně zpracované Cestě dal čtyři, tady to musí být rozhodně méně (tady mají kupodivu obě pohádky téměř totožné hodnocení). Originalita šla na vandr, předložen je příběh, který celkem sterilně propojuje tři notoricky známé pohádky do násilného celku v dost otravném písňovém hávu. Nuda k ukousání. Na druhou stranu ale nelze upřít režisérské a výtvarné kvality, krom ohavného vlka jsem narazil na řadu okamžiků, které vysloveně lahodily oku (zarostlý hrad v Růžence) nebo byly velmi působivě natočené (všechny scény se dvanácti měsíčky). Mohl bych jich jmenovat celou řadu, pohádka byla na první pohled velmi působivá, ale jinak nuda, nuda, šeď, šeď. Nakonec jsem došel k závěru, že za neúspěch nemůže Jan Svěrák, ale (Zdeněk Svěrák promine) Zdeněk Svěrák! Nic proti němu, ale tenhle scenáristický tah tedy úplně nevyšel...A jinak Tomáš Klus je dřevo!

 • (2609 bodů)
  2. 2. 2016 22:27
  50%
  0
  0
  HappyPiere

  Dlouho jsem přemýšlel, proč je to tak infantilní, až mi došlo, že to kopíruje Mrazíka. V budoucnu možná nová klasika...

 • (2433 bodů)
  14. 12. 2014 10:16
  0
  0
  roque

  Jelikož je režisérem Svěrák, tak to už něco říká. Film jsem sice neviděla, ale mohl by být docela dobrý, tedy podle ukázek. I když tedy ty filmy, kde se zpívá moc nemusím a opět čerpají z klasických pohádek, tak si koledují o pěkný mišmaš. Uvidím.
  Tři pohádky v jednom. :(

  • režisér
  • herci
  • kostýmy
  • hezký plakát
  • zpívání
 • (2290 bodů)
  14. 1. 2016 16:33
  65%
  0
  0
  Petr Kocfelda

  Krásná hudební pohádka...

 • (2009 bodů)
  28. 3. 2015 09:02
  70%
  0
  0
  stantheman

  Na pohádky nekoukám , jen vyjímečně...že to jsou Svěráci....Má to svůjimage , ale chybí větší originalita scénáře. Vadí mi ten mix známých pohádek...tohle nechme Amíkům /Into the Woods/. Písnišky hezké , ale nemá to švih a napětí...

 • (1807 bodů)
  27. 2. 2015 11:41
  0
  0
  limeta

  Milé, líbivé, poetické. Body přidávají Dyk s Klusem. Celkem spokojenost, jen ten vlk....

 • (1582 bodů)
  16. 8. 2014 09:58
  70%
  0
  0
  Hare77

  Jak všude piší, tři pohádky v jednom filmu, přetažené písničkami, souhlas. Kdo to chce vidět, musí být naladěn na třetí třídu základní školy, na dospělé se myslelo míň, ale trocha humoru tam je. Myslivec je skutečně lehce pedofilní. Jednoduché písničky s jednoduchými texty, loutky místo triků, Holub Liška je fajn. Pro vyznavače vánočních pohádek v televizi úplně OK. Zdeněk Svěrák prostě umí psát jednoduše a pochopitelně:), i když Tři bratři nejsou Tři Veteráni, dvakrát napsal Zdeněk Svěrák a Oldřich Lipský vyrežíroval veterány opravdu nezapomenutelně. Uvidíme, co udělá čas s bratry, kteří jsou pro mladší publikum.

 • (1314 bodů)
  21. 12. 2014 20:56
  35%
  0
  0
  VasaFlasa

  Tvůrčí duo Svěrák & Svěrák má určitě velký potenciál udělat kvalitní originální film (a již jsme se o tom několikrát přesvědčili), tak proč se tentokrát snaží recyklovat klasiky? Do 90 minut narvané 3 všem známé pohádky, které jsou propojené díky 3 sourozencům je bohužel minimálně přidaná tvůrčí hodnota, kterou nezachránilo ani dobré herecké obsazení. Nějak jsem ale nepochopil, proč Jirka Lábus hraje ženskou postavu babu z mokřin.

 • (1312 bodů)
  15. 8. 2014 00:02
  60%
  0
  0
  Siddharta

  To je škoda, že film jsou "jen" tři provařený povídky, teda pohádky. SaS jdou vždy najistotu, neriskují a najdou to, co funguje jinde, jako u Lotranda a Zubejdy. Klasiku. Škoda, že se nepustili do originálního díla, nebo z toho neudělali jeden velký příběh. Jak jinak, než u SaS "laskavý" humor, mohlo ho být více, překvapivě opravdu hodně písniček, možná vedlejší role převyšují ty hlavní. Myslivec, který balí sedmiletou Karkulku? Divný. Vše dobře zahráno. Lehce bizardní, cimermanovské a díky rukopisu Zdeňka Svěráka jednoduše čisté. Umět jednoduše psát je umění.

 • (1101 bodů)
  10. 2. 2015 11:32
  50%
  0
  0
  jvempire

  Nuda.

 • (913 bodů)
  25. 1. 2015 21:17
  0%
  0
  0
  virgoii

  Ufff strašná slátanina pohádek.

 • (814 bodů)
  21. 12. 2014 19:01
  100%
  0
  0
  kamil schwarz

  Jak jsem vyděl ukázky na tuhle pohádku hned jsem se zaradoval.Protože spolupráce otec a syn Svěrákových zaručuje kvalitu a ještě pan Uhlíř napsal písničky.Tahle hudební pohádka nemá chybu připomnělo mě to Tři veterány.Celí film provází hlasem pan Zdeněk Svěrák zpívají všichni kdo tam hrají ale hlavní roli mají herci co jsou i zpěváci.A natáčí se to na krásném hradě.Tet to vyšlo na DVD doporučuji koupit podívá se celá rodina.

 • (750 bodů)
  20. 9. 2014 00:07
  70%
  0
  0
  marie-kolarova

  Začínáme se Šípkovou Růženkou. Hravá, poetická, kouzelná, přesně jaká má být. Zdařilý akcent na boj s trním a úžasný Jiří Lábus coby Bába z mokřin. Pokračujeme s Červenou Karkulkou, jednoznačně nejslabší částí. Vlk není ani strašidelný ani odpudivý, spíš jen krabicoidní. Největší propad vidím v zaslíbení cca devítileté holčičky budoucí ženichovi. V poslední části se setkáváme s líbeznou Maruškou a se zlou macechou a její dcerou Holenou. Vysílání pro jednotlivé letní produkty uprostřed třeskuté zimy je poměrně bez nápadu a suše stereotypní, jediné čím se člověk zabaví, jsou zdařilé kreace Ivany Chýlkové v roli macechy a Aleny Dolákové jako její dcery. Při třetím kole už těm dámám pomalu fandím.

 • (675 bodů)
  9. 2. 2015 20:42
  50%
  0
  0
  Ciiiri

  Film jsem původně ani nechtěla vidět. Ale slyšela jsem, že se povedl. Tak jsem se konečně rozhoupala a shlédla ho. Celou dobu jsem vážně nemohla odtrhnout oči. Něco takového jsem se vážně nečekala. :-(
  Nepochopila jsem smysl této pohádky, ani její změny, ani proč podporuje trestné chování... (nebudu rozepisovat, každý pozná, když uvidí).
  Každé dílo má o svém tvůrci něco vypovídat. Nevím, zda chci o tomto filmu také tak přemýšlet. Bylo by to k pláči...
  Procenta nahoru jen za občas chytlavé písně.

  • fakt jsem se zasmála
  • hudební pohádka
  • hvězdné obsazení
  • zasmála, bohužel nad nesmyslností filmu
  • písničky často nesmyslné a úplně hloupé
 • (555 bodů)
  20. 7. 2015 13:31
  50%
  0
  0
  elissz

  O ničem.

 • (469 bodů)
  29. 7. 2016 09:21
  0%
  0
  0
  MessiáŠ

  Na konci jsem málem odpad', proto Bratrům dávám odpad! Jediný prvek výstavby Tří bratrů je dost vlastní i textům Tomáše Kluse – „hravé“ rýmování, které je zbaveno jakékoliv obsažnosti, tudíž místo toho, aby písně posouvaly příběh, nastává přesný opak, kdy příběh je pouhou kulisou k nezávažnému zpívání s televizním lookem a místy špatným zvukem (děti, rým!). Dále už jenom ve zkratce, která je vůbec pro film výstižná: Neinvenčně uchopený pohádkový eintopf postrádá napětí, především díky retardujícímu, na dětičky neustále pomrkávajícímu Svěrákově vypravěči. Pasivní hlavní postavy (bratři) nikdy neidentifikují ono zmiňované zlo (pro Klusovy fanynky: Zlo), nemusí překonat žádné opravdové nástrahy. Prostituce je vydávána za lásku. Vtipy cestou (Cestou?) zabloudily. Do dětského kánonu se však pohádka bezpochyby zapíše, a to transsexuální ježibabou (Lábus) a pedofilní romancí (Piškula–Červená Karkulka). Trollicí facebooková stránka Znásilnil mě Zdeněk Svěrák budiž legitimizována.

 • (401 bodů)
  27. 2. 2015 10:33
  10%
  0
  0
  dubjanka

  A prý že jsme machři na pohádky! No tak tohle "veledílo" se evidentně nepovedlo. Příběh splácanej, písničky s podivnými texty....

 • (338 bodů)
  23. 8. 2014 19:25
  45%
  0
  0
  fifek-fifi

  Tak na tuhle pohádku se těším. Doufám, že nebudu zklamaná!

1 2 3 dalsi posledni
62 72 ?
 • zrzinda2408 100%
 • jarousek1981 85%
 • Fifalka 80%
 • Messiአ0%
 • andiepastelka 85%
 • dav.bal 10%
 • RoCo 55%
 • kubi.sarka 85%
 • COOLa 20%
 • Yancl 40%
všechna hodnocení (150)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 33 v žebříčku uživatele Petra8619
43. místo z 104 v žebříčku uživatele Demyk
Sdílet tuto stránku:

Partneři: