Slovenská republika Slovenská republika
Česká republika Česká republika
100 minut

Žánry

:
Drama, Retro
Motto: Jsou hranice, za které se nejde.

Obsah

:
Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a více »« méně

Režie

:
Andrea Sedláčková

Scénář

:
Andrea Sedláčková

Herci

:
Aňa Geislerová Eva Podzimková Roman Luknár Roman Zach Taťjána Medvecká ...
Premiéra: 6. 3. 2014
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Fair Play. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Fair Play myslíte! K 9. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28317 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Fair Play


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  1. 7. 2015
  martin-mickey-stusak (26831 bodů)

  Anabolické steroidy podávané pod záštitou vlády, protože socialistický sportovec je prostě ten nejlepší na světe. Silný příběh o vrcholovém sportu v Československu v 80. letech s veškerou dobovou šedí a absurdysmem. Tvůrci neopomněli vsadit do příběhu ani práci StB, což už je značně provařené téma, ale pro neustálé připomínání těm co rádi zapomínají, je to stále na svém místě. Lehký psychologický nádech není na škodu. Hlavní devizou nejsou jen dobré výsledky ve sportu se šancí se dostat na olympiádu. Souhra lidských osudů nelehkého bytí s nelehkými následky převyšuje morálnost a touhy či snech po daleko lepších výkonech a lepším životě. Problematika je podána názorně s veškerými aspekty své doby, která odkrývá obrovský vliv státu do sportovních výsledků bez ohledu na zdraví sportovců. Snímek je natočen jako výpověď nelehké doby kolem sportu a osobního života. Snímek, který má co říct.

 • 70%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16046 bodů)

  Celý snímek je natočen na řemeslnou jistotu. Jsou v něm civilní herecké výkony, takže se hodně mlčí, mumlá a klopí oči k podlaze, dlouhé záběry, kdy někdo jen tak sedí u stolu a mlčí, občas někdo smrtelně vážně pronese nějakou tragickou větu. Film má také neutrální vizuál, takhle dnes české filmy zkrátka vypadají. Tak to prostě je, ale vzhledem k tomu, že to tak dělá 85% všech českých filmařů, tak se to zřejmě považuje za standard. Zajímavý námět a strašně málo emocí, škoda, tohle mohla být opravdu pecka.

 • 80%
  0
  0
  4. 5. 2016
  bayern (13716 bodů)

  Konečně zase slušný a hlavně pravdivý příběh z totalitních 80 let s neokoukanou hlavní hrdinkou a velmi zajímavým scénářem.Snímek se vrací k tomu,co se za socialismu dělo takřka v celém východním bloku a bohužel to pokračuje i v dnešní době i když se zdá,že ne tak okatě!

 • 75%
  0
  0
  3. 9. 2021
  JosefTomas (8870 bodů)

  Filmařská preciznost přetavená ve velmi milý snímek, který stylem vyprávění by v jistých ohledech mohl ve světě něco dokázat. Sedláčková vede velmi solidně herce, vizuálně servíruje nádherné záběry a střihově vše drží pohromadě a v tempu. Jeden z mála českých filmů, který mi udělal radost svou precizností a kvalitním řemeslem. Škoda, že tu takových není víc.

 • 80%
  0
  0
  9. 4. 2015
  limeta (5096 bodů)

  Aňa v roli matky přesvědčivá, pro mě dobře ztvárněná atmosféra a kulisa 80. let. Zajímavé téma.

 • 60%
  0
  0
  19. 9. 2014
  Petrson (4135 bodů)

  Malý, komorní příběh o pár hercích, rekvizitách, prostředích, tak jak se dnešní české filmy točí. Pomalá vypjatá Pouta Radima Špačka o STB a komunismu to nejsou, i když Ondřej Malý zase hraje svini. Film získá na napětí až v poslední třetině. Televizních 55 minut by bylo skvělých a na obrazovce by to pak byl asi výborný snímek. Kdo ví, kam to mělo být. Na plátno, délku filmu, to chtělo mrazivější atmosféru, větší výpravu, či epičtější příběh. Všechno bylo někde na půl. Pokud tahle nadprůměrná televizní hra na pětníku ( co se týká prostředí, rekvizit doby: "jedno" auto na parkovišti) je filmem na Oscara za ČR, co pak ostatní české filmy uplynulého roku? Každopádně nejlepší film Andrei Sedláčkové, co jsem podle výpisu za režii viděl. Přál bych jí velký film. Navíc mám pocit, že se na české filmy díváme už jinou optikou, než na jiné evropské, či světové filmy.

  • Eva Josífková
  • poslední 1/3 filmu
  • atmosféra obyčejnosti, průměrnosti
  • děj se dal předvídat prakticky celý film
  • délka filmu versus zápletka
 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2017
  hp24 (2833 bodů)

  Trvalo docela dlouho nez se nekdo odhodlal venovat se dlouho diskutovanemu tematu ohledne statem rizeneho dopingu. A je dobre, ze se tak stalo a ze se film povedl - nejde o zadne mravoucne dilko a presto kazdy pochopi, v jake pozici byli vrcholovi sportovci v CSSR. Vubec jim nezavidim a vubec by me nelakalo v te dobe se rozhodovat, zda povinne "zobat", nebo se vybrane aktivity a vysnenych uspechu vzdat a jeste nechat rezim se mstit. A tem, co se rozhodli zobat chemii, aby se pak politici rozhodli bojkotovat LOH v Los Angeles.....to uz byla totalni prasarna od komousu. --- Herecke vykony i kamera skvele !

 • 85%
  0
  0
  19. 9. 2014
  VasaFlasa (2818 bodů)

  Další český film, který po snímcích Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka, Ve stínu, Příběh kmotra a Pojedeme k moři dokazuje, že tuzemská kinematografie má stále co nabídnout a netočí se u nás jen podprůměrná zábava typu Blbovřesky.

 • 80%
  0
  0
  20. 7. 2014
  marie-kolarova (2612 bodů)

  izuální atmosféra je skvělá, typická socialistická šeď a chmura. Film je silný v zobrazení mechanismu fungování tehdejší společnosti. Všichni se navzájem drží pod krkem, musíš to pro mě udělat, jinak jsem v ohrožení. Charaktery se lámaly pro zachování pozic. Aňa Geislerová (matka) a Judit Bárdos (dcera) mile souznějí. Aňa Geislerová vyváženě osciluje mezi lehce zdeptanou matkou bez perspektivy a zbytky hrdosti z dřívějších dob, Judit Bárdos překračuje obvyklou jednoduchost vrcholového sportovce. Z vedlejších rolí zaujme Igor Bareš jako typicky hnusný estébák a Ondřej Malý v roli sportovního lékaře. Takový malý Mengele. Osobně bych se raději svěřila veterináři než jemu. Naopak nijak nepřesvědčuje Ondřej Novák v roli Annina milého Tomáše. Celkově je daleko výraznější stránkou filmu zobrazení mechanismů doby oproti síle dramatu. Příběh je poutavý, ale občas sklouzne po slupce. Povinně naordinovat pravidelné promítání těm, kteří tvrdí, jak idylické mezilidské vztahy panovaly za socialismu.

 • 85%
  0
  0
  1. 8. 2014
  beseda (1924 bodů)

  Jeden z těch nadprůměrných českých filmů poslední doby. Navíc konečně trochu zajímavé téma. Posledních deset let jsou totiž skoro všechny filmy pořád o tom samém. Igoru Barešovi již role záporáků zřejmě zůstanou napořád (nedivím se). Trochu se mi pletly svou podobou obě hlavní hrdinky (Martina a Anna). Mé hodnocení: 85%. Viděno: 49. MFF KV.

 • 90%
  0
  0
  12. 8. 2015
  Lukreczia (784 bodů)

  První půlka filmu nic moc, ale jak to začlo gradovat, tak mě film celkem zaujal.

 • 75%
  0
  0
  7. 3. 2015
  barborasalome (512 bodů)

  Na poslaní do bojů o Oscara postačující, na zisk alespoň jednoho Českého lva nikoliv....

 • 55%
  0
  0
  10. 8. 2015
  baranovakova6 (445 bodů)

  Zbytečně roztahaný začátek, napínavé to začalo být až ke konci. Ustřižený konec.

 • 75%
  0
  0
  29. 5. 2014
  dagous (382 bodů)

  Aňa se mi líbí vždycky, mně se film líbil

 • 80%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Prezidentka (239 bodů)

  Na české poměry velmi povedený film. Škoda, že podobných filmů není více.

 • 85%
  0
  0
  7. 1. 2016
  MiPro21 (221 bodů)

  Neměl jsem rád naše atletky Helenku a Jarmilku až tento film mi otevřel oči... Když nezažijete nepochopíte, dokud Vám to někdo nestrčí pod nos. :)

 • 70%
  0
  0
  28. 2. 2016
  bubu (112 bodů)

  Zajímavé dosud v českém filmu nezpracované téma, neokoukaná tvář hlavní představitelky a přiblížení tehdejší doby a poměrů dnešní generaci. Standardně dobrý výkon Ani v roli matky, film, který stojí za to vidět a zamyslet se nad ním.

 • 30%
  0
  0
  2. 4. 2014
  xbore (33 bodů)

  Film byl pro mne nudný i přes zajímavé téma. Nebýt Ani Geislerové, kterou mám velmi rád, asi bych do konce nedokoukal. Je mi líto, že to musím tak napsat.

 • 85%
  0
  0
  1. 8. 2014
  amatfilm (29 bodů)

  Český film, který je o něčem a kvůli němuž by měli přijít do kina i ti, kteří běžně na (české) filmy nechodí. Téma velmi vyjímečné, hlavní představitelka není známá tvář a tak se jí to dá věřit. Věřím, že na mezinárodním poli ještě více zaboduje.

  • 0
   0
   1. 6. 2015
   Host
   Host

   mě se film líbí, i hlavně téma bylo zajímavé. Herecké obsazení skvělé.

  • 0
   0
   10. 2. 2015
   Host
   Host

   Podle mého názoru film nejvíce (bohužel) vystihuje tato recenze - http://www.filmonie.cz/fair-play-minirecenze/ ...

  Hodnocení a recenze Fair Play

  70 71 ?
  jak hlasovat?
  • Mrykodaj 70%
  • Renfield 75%
  • JosefTomas 75%
  • Lovecour69 60%
  • krna 80%
  • misa-bila 90%
  • mysir 65%
  • jirik-smerda 70%
  • Schneefee 80%
  • Manekenthe 65%
  všechna hodnocení (144)