leafroller
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 50%
  0
  0
  24. 6. 2022

  Filmy o cestování časem jsou moje vášeň a vždy ocením, když se někdo dobře vyrovná s putováním do budoucnosti. Není to totiž tak snadné jako s minulostí. Žel tento film se s ním dobře nevyrovnal. Od začátku cesty není po celý film jasné, o co jde, co má být výsledek (i když skalní filmový nadšenec konec odhadne snadno). Jenže filmy nejsou o cíli, ale o cestě. A cestu zde představuje několik zběsilých skoků časem, které hrdinu stále více vyřazují z prostředí a děje, takže divákovi nezbývá, než trpělivě čekat, jestli "něco bude".
  A i když se hlavní hrdina hned několikrát odvolává na Groundhog day, nemá s ním tento film nic společné. Absolutně nic.

 • 90%
  1
  0
  24. 6. 2022

  Tento film je o lidské hlouposti a oběti v něm nejsou žádné. Jsou v něm jen chytří nebo hloupí lidé. Hloupých je v něm ale více. Takže za mě naprosto žádná lítost ani pobouření. Nikdo v tomto filmu totiž nikoho do ničeho nenutil.

 • 65%
  0
  0
  24. 6. 2022
  Senior Year (2022)

  Stokrát použité a ohrané téma, které nejspíš ještě stokrát uvidíme, protože dospívání je pro mnoho lidí období, na nějž se prostě dobře vzpomíná. K samotnému filmu nutno říct, že chytrý člověk si prostě přečte obsah a obsazení a hned ví, zda mu film sedne a zda si u něj chce odpočinout.....nebo zanadávat, je to každého volba.
  Já osobně jsem měl jediný problém a tím bylo obsazení hlavní dospělé hrdinky. Naprosto totiž rozumím tomu, když někdo v dlouhém kómatu fyzicky dospěje, ale ztloustnout na tekuté stravě prostě nejde:-)

 • 65%
  0
  0
  24. 6. 2022

  Pohodová podívaná pro nenáročné a musím přiznat, že jsem i navzdory dlouhé stopáži nevzal do ruky ovladač, což je jednoznačně pozitivní. Film si na nic nehraje a dá vám hned zpočátku jasně najevo, co od něj lze čekat. Máte proto již na počátku možnost ho vypnout a jít se věnovat něčemu jinému (namísto sezení a vymýšlení, proč je ten film tak hrozný a za co vše se mu dají sebrat procenta).
  Dost nechápu velmi krkolomné a zbytečné spojení s filmem Armáda lupičů, jenž byl prostě jiný. Byl o něčem jiném, pro jiného diváka. Z druhé strany, kdybychom všechno věděli, byla by to děsná nuda.

 • 50%
  0
  0
  11. 6. 2022

  Natočit remake Honby za diamantem, tentokrát se Sandrou Bullock a Bradem Pittem považuji za vynikající nápad. A musím říct, že od chvíle, kdy se ve filmu Brad objeví, vše funguje naprosto dokonale. Celých 10 minut. Je to škoda, protože v té myšlence byl potenciál. Snad příště.

 • 70%
  1
  0
  3. 6. 2022

  Série Ratchet & Clank je moje srdcovka už od prvního dílu. Je to veselá, akční a poctivá střílečka bez zbytečných videí a pitvání v příběhu. Resp. příběh tam je, ale když nechcete, nemusíte ho sledovat, hra vás v tomto zcela výjimečném případě totiž nenutí. Nicméně....
  I tato série se zdá býti vyčerpaná. Po několika (myslím, že dvou) hodně trapných a otravných pokusech přenést tuto čistou singlovku do online/multi světa došly tvůrcům nápady úplně. Proto nový díl na PS4 předem ohlásili jako remake úplně prvního dílu, což mi nedává tak úplně smysl, protože číslo 1 byl remástrován na PS3 a hráči ho tím pádem dobře znají.
  Nejvíce mi však na tomto dílu vadí závodní minihry. Od těch studio už jednou ustoupilo a všichni jsme si oddychli, proto nechápu, proč bylo tolik nutné se k nim vracet. Kdybych chtěl závodní hru, koupím si NFS.
  Každopádně kdo Ratcheta nikdy nehrál, bude nejspíš spokojen. Já mám smíšené pocity.

 • 80%
  1
  0
  3. 6. 2022
  God of War (2018)

  Na první pokus mě hra hodně štvala. Přestala totiž být klasickou mlátičkou, prostou bezduchou akcí, pro kterou jsem měl tuto sérii rád. Množství a způsob různých nových vylepšení si totiž nezadá s principy používanými v klasických RPG, které právě kvůli tomu nehraju. Nicméně chápu, proč se to stalo a uznávám to. Na druhý pokus byla hra navíc docela zábavná. Velmi oceňuji lokalizaci, i když jen v podobě titulků. To se u originálek od Sony jen tak nevidí. Příjemné je také nastavení obtížnosti, v němž vás hra nenutí k jakýmkoli výzvám, ale nechává vše na vašich preferencích. To je v dnešní "challenge za každou cenu" době skoro rarita. Příjemná je i prodejní cena (do 300 Kč). Nakonec jsem byl vlastně spokojen.

  • česká lokalizace
  • nastavení obtížnosti
  • RPG prvky
 • 70%
  0
  0
  3. 6. 2022

  Stejně jako Equilibrium klade si film otázku, zda je umělé usměrňování lidského chování etické a hlavně praktické. A já nevěřím svým uším, když jako skalní ochránce lidské svobody a anarchista říkám, že za jistých podmínek ano. Možná je to tím, že jako nezlomný pragmatik nevěřím utopicky-optimistickému pohledu, který pointuje tento snímek. Každopádně v dnešní popandemické filmové bídě jsou Voyagers snesitelnou zajímavostí.

 • Tenhle film má pro mě dva přívlastky, které by za normálních okolností znamenaly pohromu, zde však naprosto sedí: anglický & komorní. To ovšem nebrání zesměšnění všech klišé, která se s cestováním v čase pojí. Paráda!
  Narazil jsem na něj čirou náhodou. To ovšem nebrání tomu, aby se zařadil mezi železné stálice typu Waiting...

 • 60%
  0
  0
  3. 6. 2022
  Respect (2020)

  Film není tak špatný jako Rocketman, ale jen proto, že se dají otravné pasáže přetočit. Z nějakého pro mě záhadného důvodu se více než na boj za práva černých Američanů, což bylo Arethino celoživotní poslání, zaměřuje na přehnanou a pro mě dosti otravnou náboženskou masírku. Z druhé strany pokud je její nejprodávanější deska opravdu záznamem toho kostelního citového výlevu, není se asi čemu divit.
  Paní Franklinová byla úžasná zpěvačka a napsala mnoho krásných písní. Nicméně z nekonečných černošských gospelových masturbací je mi šoufl už od dob pokusů Raye Charlese o country. Nebýt jich, měl by navíc snímek o dobrých dvacet minut méně a jeho stopáž by byla mnohem více přijatelná. Za mě zklamání.

 • 75%
  0
  0
  29. 5. 2022

  Ve srovnání s jedničkou došlo k razantnímu zlepšení. Tvůrci totiž ubrali ve hraní na přiblblé citečky a přidali na filmovém zážitku. Mně se totiž ze všech těch vnucovaných pocitů typu "jsme lidi a držíme při sobě, pane presidente" hodně zvedá kufr. A i když film nedosahuje nějakých zážitkových nebo intelektuálních hlubin....korkem hloubky nedosáhneš.....je to příjemná oddychová podívaná, která určitě nevznikla zbytečně.

 • 75%
  0
  0
  29. 5. 2022

  Příjemný, i když na můj vkus až příliš romantický film. Romantika v pohledu mladého hrdiny je samozřejmě kouzelná, jeho chování a přístup k životu je skoro až příkladný a dobře se na něj kouká. Z druhé strany ta druhá romantika zbytečně prodlužuje stopáž filmu a to mi prostě vadí. Vata mi bude vadit vždy.
  Jinak je to pěkná oddychová podívaná a já vážně nechápu, kolik hejtů na internetu schytala. Fakt nevím, o co některým lidem jde.

 • 100%
  1
  0
  12. 5. 2022

  První díl této série byl launch titul PS3 a - mimo jiné - neobsahoval achievementy. Přesto to je vynikající střílečka, u níž jsem strávil mnoho hodin. Druhý díl doplatil - stejně jako třeba u Killzone - na herní vývoj. Z mého pohledu byl přehnaně hardcorový s nadstandardní obtížností, což nemám rád. Resistance 3 se však naštěstí vrátila k původnímu konceptu a stylu a stala se jednou z nejlepších stříleček na PS3. Doporučuji.

 • 95%
  1
  0
  12. 5. 2022
  BioShock 2 (2010)

  Vynikajícnost prvního dílu Bioshock nelze zpochybnit, avšak plynulost a odstranění některých chybiček dělá z dvojky úžasný zážitek. Atmosféra, plazmidy, levelování....holčičky. Hra vás žene kupředu a nezdržuje zbytečnými videi. Jediné, co bych jí vytkl, je achievementové nucení do multiplayeru, ale na to si holt musíme v dnešní době zvyknout.

 • 40%
  0
  0
  12. 5. 2022

  Hutná atmosféra, vyvážený děj i akční scény, které tolik miluji ve druhém díle této série, vzaly v Infinite za své. Děje je tu sice přibližně stejně, ale na rozdíl od dvojky, kde ho vstřebáváte během postupu posloucháním nahrávek, zde musíte protrpět nudná mnohaminutová videa, která rozsekají plynulost hry na sračku. Závěrečná bitva se navíc svou obtížností vymyká předchozímu postupu, což je opravdu frustrující. DLC jsou potom už jen ždímačky pro skalní příběhátory. Takže pokud nemáte co hrát, zkuste radši Bioshock 2.

 • 100%
  0
  0
  12. 5. 2022
  Dead Space (2008)

  Moje láska a srdcovka z největších. Úžasná atmosféra, plynulé hraní a minimum dějových videí dělá z Dead space tu správnou oddechovku v hororovém stylu. A vážně doporučuji hraní po tmě a se sluchátky....nebudete litovat.

 • 40%
  1
  0
  12. 5. 2022

  Oproti předchozímu dílu, jenž vyšel ještě na PS3, je zhoršení tak fatální, že se tomu ani nechce věřit. Začnu-li s tím neotravnějším, je to fakt, že mě hra absolutně nevtáhla. Je to způsobeno především milionem dějových videí, které se objevují tak často, že nemáte nejmenší šanci se do hry zabrat. Navíc se většina z nich nedá přeskočit. A protože lokalizace her do češtiny u nás nikoho nezajímá a já opravdu nekoukám na Netflix v originále bez titulků, strávil jsem během hraní dobrou třetinu času čekáním a maštěním her na mobilu.
  Druhou neodpustitelnou chybou je to, že se z Batmana stala závodní hra. A já prostě závodní hry nemám, nekupuji ani nehraji. A Batmana jsem vždy hrál kvůli jiným věcem. Kvůli Batmanovi.
  V neposlední řadě mi vadilo, že jsem během hry nemohl řešit Riddles, protože potřebné vybavení jsem získal až skoro na samém konci. A obíhat jednotlivé otazníky jen proto, abych zjistil, že mi k získání něco chybí, je mimořádně otravné.
  Na závěr nelze nezmínit "inovativní" soubojový systém, který však příliš nereaguje na ovladač, takže každou chvíli zjistíte, že buď útočíte na někoho jiného, než chcete, nebo prostě jen mácháte naprázdno.
  Arkham Knight je prostě jedno velké zklamání a odklon od Batmanovské tradice, kterou jsem měl rád.

 • 100%
  0
  0
  12. 5. 2022

  Borderlands 2 je (stejně jako třeba Bioshock 2) mojí absolutní srdcovkou, v níž jsem strávil už desítky hodin. Tvůrci napravili nedostatky z prvního dílu a hra má přesně to, co u her hledám. Dobrá střílečka s nekonečnými možnostmi vedení boje, žádná otravná videa, přehršel zbraní a lootu vůbec. Ocenil jsem možnost levelování, která činí bossy snesitelnými a vy tak nemusíte házet ovladačem po místnosti. Dokonce ani DLC nejsou k zahození, i když Tiny Tina´s RPG doporučuji jen otrlým. Za mě jasná volba.

 • 90%
  0
  0
  12. 5. 2022

  Najít dnes v našem globálním multiplayerovém pekle kvalitní střílečku s plnohodnotným singlplayerem je v podstatě nemožné a jejich počet by se dal vyjádřit prsty jedné ruky. New order je jednou z nich. Hra mě vtáhla na mnoho hodin a nepustila, dokud jsem neulovil poslední perk. Vše jde hladce a funguje. A dokonce ani dějové filmečky nejsou tak otravné, jako v jiných hrách. A nebýt dalších klonů jako Old blood nebo velmi nepodařený New blood, nebylo by tomu co vytknout.

 • 50%
  0
  0
  12. 5. 2022

  Vývoj série Killzone je na můj vkus přehnaně kostrbatý a odráží vývoj počítačových her vůbec. Jednička byla (až na otravnou nemožnost míření) čistokrevnou střílečkou bez zbytečného zdržování. Od PS2 se tehdy nedalo moc víc čekat a skalní FPS hráči (jako jsem třeba já) plesali a stříleli.
  Dvojka byla šílenou hardcore akcí, jejíž přehnaná obtížnost z ní dělala značně otravnou výzvu. A protože já si chodím ke střílečkám odpočinout, tento díl mě vyloženě odpudil.
  Od trojky se tvůrci rozhodli dát bývalé poctivé střílečce také nějaký ten děj. Usoudili, že pařani, kteří si chodí prostě zastřílet, mají právo zjistit, co je ten Helghan vlastně zač. A mají na to právo bez ohledu na to, zda o to mají zájem. I přesto však zůstala Killzone 3 dobrou střílečkou pro pobavení.
  Shadow fall už tak zábavný není. Počet nepřeskočitelných videí, které se mě snažily zatáhnout do děje, je enormní. Hra navíc získala na adventurovatosti, takže jsem většinu času nevěděl, co mám vlastně dělat. Koktejl dvou výstřelů, pětiminutového videa a desetiminutového bloudění pořád dokola a dokola zkrátka není pro mě. Nicméně pokud se vy ve hrách sjíždíte dějem, budete nejspíš spokojení.

 • 70%
  1
  0
  31. 1. 2022

  Musím říct, že po reakcích, které se všude objevovaly, jsem byl dost zklamaný. Série nenabízí nic nového ani objevného. O tom, že se bohatí baví tímto způsobem, je již natočená řada snímků. A lidé prostě udělají pro peníze cokoli, i když předem vědí, že s ohromnou pravděpodobností přijdou o život. Stejně jdou dobrovolně na smrt s vidinou bohatství. To je celá pointa.
  Nicméně přiznávám, že bylo těch pár hodin vcelku zábavných a určitě to nebyla ztráta času. A pokud nám v pokračování nabídnou další perverzní hrátky se smrtí, zábava bude pokračovat.

 • 95%
  1
  0
  7. 1. 2021
  Modelář (2020)

  Je zajímavé, že oba české filmy na téma terorismu se zabývají především motivacemi atentátníků. A ty jsou zde průzračně jasné. Pokrytectví, s jakým naše česká společnost posuzuje zločiny proti lidskosti, je zarážející. Nad čím na jedné straně mávneme rukou, to na druhé straně odsuzujeme jako největší zlo. Záleží nám mnohem více na tom, kdo čin spáchal, než jak ohavný tento čin je. V tomto směru považuji film za výjimečný a také chápu, proč se některým lidem nelíbí. Bezohledná a vcelku hysterická reakce státní moci byla pak jen završením tohoto nepříjemného pohledu do našeho svědomí. Jediné, co mě trochu mrzelo, bylo to, že se titulní role neujal sám Kato. Za mě další pozoruhodný počin pana Mádla, kterého tímto srdečně zdravím.

 • 50%
  0
  2
  1. 12. 2020
  Lekce (1996)

  Odporná oslava policejní brutality, korupce a nezákonného jednání. K zblití. Encyklopedická ukázka tvorby 90. let.

 • 100%
  0
  0
  18. 11. 2020
  V síti (2020)

  Bohužel až příliš snadno uvěřitelné svědectví o největším prokletí internetu - úchylech. Film, který nelze hejtovat a dělají to jen ti, kterých se týká. Úžasné výkony 3 hereček, které si prošly peklem, aby nás očistily....250 úchylů denně...

 • 100%
  0
  0
  9. 11. 2020

  Naprosto otřesný a velmi realistický náhled na současný sexuální průmysl a lidská práva. Toto je další film, na který by měly chodit povinně děti a potom o něm diskutovat. Jen tak je snad možné skoncovat s otroctvím jednou pro vždy. I když dokud bude mezi námi tak obrovské množství perverzních úchylů, bude i nabídka k uspokojení jejich potřeb.

 • 0%
  0
  0
  1. 10. 2020
  Mučedníci (2016)

  Stejně jako Hostel, Podezření nula nebo Gothika ukazuje i tento film něco, co je podle mě v dnešním světě naprosto reálné. A podle mě by měl být zakázán stejně jako třeba podpora nacizmu. Úchylů a perverzních prasat je na světě už tak dost, proč je tedy inspirovat.

 • 70%
  2
  0
  8. 7. 2020
  1917 (2019)

  Když o WWI nic nevíte, nejspíš vás film šokuje, i když nepochopíte všechny ukryté náznaky. Když o WWI něco víte, řeknete si, stejně jako já, že byste mnohem radši viděli dění pohledem německého vojáka. Britští generálové totiž nebyli ani zdaleka tak super, jak se ukazuje ve filmu a nějakých 1600 duší pro ně bylo jen číslo na papíře. Malé číslíčko. A jestli se o WWI chcete přeci jen něco dozvědět, doporučuji francouzský dokument Velká válka.

 • 80%
  0
  0
  24. 6. 2020
  Gentlemani (2020)

  20% dolů za naprosto zbytečně homosexuálního Hugh Granta. Jinak se mi to moc líbilo.

 • 90%
  0
  0
  19. 6. 2020

  Vcelku pozoruhodný příběh o fantastickém člověku, o přátelství a hlavně o hudbě. Odkazy, vzpomínky na mládí, vše doslova nahuštěné do 103 minut spokojenosti. Film, u kterého nehledáte chyby, jen si užíváte nostalgii.

 • 85%
  0
  0
  12. 3. 2020

  Po prvních minutách jsem se těšil, jak Terminátor dostane novou tvář, nové hrdiny, novou budoucnost. Potom se však objevil Arnie a každý jeho vstup byl tragičtější než ten předchozí. Nebýt jeho, mohl si film sáhnout na 100 bodů. Největší pecka samozřejmě byla Linda Hamilton v reálném čase. Je hustá!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×

Poslední aktivita