leafroller
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  8. 7. 2019

  Naprosto fantastický a těžko uvěřitelný pohled na příčiny obezity v USA. Od chyb, jež dělají sami tlustoprdi, po velmi systematické kroky vlády k tomu, aby obezita bujela co nejvíce. Jediné, co bych seriálu vytkl, je mlčení o odpovědnosti samotných lidí. O tom není ani zmínka a přitom jsme to my, kdo je nejvíce zodpovědný za sebe i své děti.

 • 80%
  0
  0
  7. 7. 2019
  Slídil (2014)

  Příběh o typickém sociopatovi (A rád bych zdůraznil, že z mého pohledu je to jednoznačně kladná vlastnost.) je uměle vyhnán do psychopatického extrému a já se ani neodvažuji hádat proč. Nejspíš proto, že sociopaté jsou společností zavrhováni a ja vím moc dobre proč. Chytrý divák se však nenechá obalamutit.

 • 80%
  0
  0
  7. 7. 2019
  Jan Hus (2015)

  Paradoxně to není film o Janu Husovi. Je o prastaré zrůdné a perverzní organizaci, které budeme my, naše děti a děti našich dětí mnoho let platit odškodné za majetek, který získala vydíráním, mučením, vražděním a válčením. Organizaci, která má dodnes miliony dobrovolných stoupenců. Je to film o hlouposti, slepotě a taky strachu. Kde mohla naše civilizace být, kdyby této organizace nebylo! Je potřeba si to stále připomínat.

 • 90%
  0
  0
  7. 6. 2019
  Plot (2010)

  Krásný příběh o tunelování amerického rozpočtu a bezohlednosti politiků. A ocelářů.

 • 80%
  1
  1
  24. 5. 2019
  Robin Hood (2018)

  Podívat se na starou klasickou legendu nově je vždy problematické. Přesvědčil se o tom třeba pan Owen při svém, podle mě výborném, ztvárnění římského krále Artuše. Tenhle Hood však není jen nový, ale také aktuální. Pěkně se strefuje do problémů, které trápí nás všechny. Víc mi naponejprv neutkvělo. Jen, že se mi to líbilo.

 • 90%
  0
  0
  6. 5. 2019
  Mečiar (2017)

  Velmi mě potěšilo, jak nestranně je dokument natočen. Nestranně a čistě informativně. Žádné tendenční názory nebo manipulace. Dozvěděl jsem se mnoho nového i přesto, že jsem všechny ty události zažil. Pan Mečiar je typickým příkladem čistého oportunisty a já osobně mu smekám. Člověk, který dokáže týt z každého režimu, je skutečným hrdinou doby. A kdo ho za to odsuzuje, jen ukazuje na vlastní závist. A neschopnost. BTW, líbil se mi odkaz na totální naivitu českých polistopadových "salónních" politiků.

 • 75%
  0
  0
  12. 4. 2019

  Jeden z nejlepších soundtracků jaký znám.

 • 70%
  0
  0
  9. 4. 2019

  Znám jen dva filmy, jejichž dvojky předčily jedničku, jsou to Terminátor a Vetřelec. Ostatní většinou jen využívají prostředí a postavy. A stejně jako Shrek nebo Blesk McQueen upadá i Ralf ve svém pokračování do zbytečných vztahových klišé a temnější nálady. Pryč je hravost a radost, zůstává jen poněkud kostrbatá motivace. Navíc jsem asi nepochopil, komu je film především určen, protože mění spád a dobré akční scény prostupují romanticky laděné vložky (ano, pro holky). Skóre zachraňuje snad jen vynikající prostředí internetu s desítkami různých v současnosti tak oblíbených odkazů. První shlédnutí zkrátka provázely smíšené pocity a já v Ralfově zájmu doufám, že ta další dopadnou lépe.

 • 60%
  0
  0
  1. 4. 2019
  Motýlek (2017)

  První slovo, které mě k hodnocení tohoto filmu napadlo, je "sterilní". Těžko objektivně hodnotit film, u kterého znám děj a který byl bohužel natočen téměř přesně podle scénáře původní klasiky ze 70. let. Čekal jsem nový pohled, čekal jsem nové skutečnosti, ale nic z toho nepřišlo. A výkony dvou hlavních hrdinů ani zdaleka nedosahovaly původní úrovně. A proč sterilní? Protože to nemělo žádnou atmosféru, neviděl jsem žádné emoce ani energii. Prostě zklamání na celé čáře. Je to škoda.

 • 60%
  0
  0
  31. 3. 2019
  Aquaman (2018)

  Hledáte poutavý příběh, který bude dávat aspoň trochu smysl a vyvaruje se velkých nesmyslů? Potom jste tu špatně. Příběh tohoto filmu je slátanina. Hledáte akční trikový blockbuster s pohledným hlavním hrdinou? Potom jste tu dobře. Ale pomněte, že víc tento film opravdu nenabízí. A přeci, je tu jedno zamyšlení: Ve filmu se objeví velká spousta herců, které byste jinak v akčních filmech tohto druhu hladali asi marně. O čem to vypovídá? Nejspíš o velké krizi filmového průmyslu, který přestává nabízet jiné role než jsou tyto. Ale ať nám i ty holywoodské hvězdy jednou poznají, že je chleba o dvou kůrkách, ne?

 • 60%
  0
  0
  29. 3. 2019
  Skyfall (2012)

  Je mi líto, ale za mě je tohle určitě nejhorší bondovka od konce studené války. Akční scény jsou opět strhující, ale vata, které je zde více než obvykle, je strašlivá a mám-li se zabývat něčím jako je motivace, skončím v moři nelogiky a sentimentu. Bond se na jedné straně snaží co nejvíce přiblížit realitě, z druhé strany dopouští nesmyslné převraty a vyústění. Na závěr nutno dodat, že všechny Craigovy bondovky mají velký handicap v posledních vrcholných scénách. A tento film bohužel není výjimkou. Je to velká škoda a zmařený potenciál. No tak snad zase příště.

 • 70%
  0
  0
  24. 3. 2019
  Toman (2018)

  Vždy se rád dozvím něco nového. A fakt, že byl vzestup komunistů a posléze státní převrat financován z obchodu s lidmi, to jsem vážně nevěděl. A že za stejný obchod obdržel potom pan Toman dokonce vyznamenání, tak o tom se mi ani nesnilo. Pan Toman byl ryzí oportunista a za to ho obdivuji. Film v pohodě.

 • 70%
  0
  0
  18. 3. 2019

  Ač skalní odpůrce romantiky, přitáhla mě osobnost Lady Gaga k tomuto filmu. Po vynikajícím debutovém albu Fame, spojujícím retro sound 80. let s moderními přístupy, se tato diva vydala na oslnivou cestu ke slávě. A po 5 studiových albech byla návštěva filmového průmyslu zcela logická. Ocenění jen prší, davy šílí, ale za sebe musím říct, že jsem docela zklamaný. Porušil jsem totiž jedno ze základních pravidel a řídil se domněnkami. Film jsem si tedy pouštěl s očekáváním dospělého hudebního zážitku, který se však nekonal a to i navzdory úžasným výkonům Lady G. Nebýt fenomenální pecky Shalow, za niž přidávám filmu 20% hodnocení, nedostal bych se nad 50%. Vata spojující jednotlivá hudební vystoupení je totiž natolik prvoplánově příšerná, že by to odradilo i zkušené romatikofily. Vše dokonal odklon od country tématu, který je ovšem - vzhledem k tomu, že G. napsala všechny své písničky - asi pochopitelný. Domněnky a velká očekávání mi zkrátka zkazily první promítání a já už jen doufám, že to druhé dopadne lépe.

 • 70%
  1
  0
  8. 3. 2019

  I když měli v mém případě autoři velkou výhodu, protože jsem na Queen vyrůstal, musím říct, že jsem zklamaný. Čekal jsem více sebereflexe a reality a tohle byla prostá a jednoduchá glorifikace Freddieho. Sqěle natočená, se sqělou hudbou, nicméně stále až příliš neuvěřitelná. Uznávám, že moje rozpoložení může být také ovlivněno tím, že mi opravdu nesedl představitel hlavní role. Já si prostě Freddieho pamatuji jinak. Ano, je to hodně subjektivní, ale já to tak prostě cítím.

 • 70%
  0
  0
  7. 3. 2019

  S filmy o násilí kolem nás a naprosté neschopnosti policie, svázané imbecilními zákony, které spíše než oběti chrání zločince, se poslední dobou roztrhl pytel. A člověk si tedy logicky klade otázku, zda je to pouze tvůrčí krizí Hollywoodu, nebo skutečným odrazem dnešní reality ve větších městech. Já osobně hlasuji pro to druhé a děkuji přírodě, že u nás stále nejsou zbraně tak snadno dostupné jako v Améru. K filmu samotnému snad jen toto: Je to thriller.

 • 90%
  0
  0
  6. 3. 2019

  Myslím, že je to velmi poučný, možná skoro historicky dokumentární film. Film ukazující pravou podstatu a účel porevoluční privatizace. A osoba samotného pana Mrázka je třeba pro mě velkým vzorem. Lidé, kteří umí prosperovat za každého režimu, jsou praví hrdinové doby. A když se kácí les, tak holt často lítají i třísky a každý má na výběr, zda bude či nebude držet hubu a krok. Každý z nás.

 • 85%
  0
  0
  19. 2. 2019
  Avengers (2012)

  Tohle je typický film, u kterého každý, ale opravdu každý, ví, co v něm bude a jak se to bude vyvíjet. Musím tedy zklamaně konstatovat, že nechápu zdejší hatery. Prostě nechápu, proč se na takový film vůbec koukali. A mám pocit, že jen proto, aby se mohli naštvat, protože jim to dělá dobře. To je jediný smysl, který jsem v tom našel. Ale to jen tak na okraj. Já osobně jsem byl spokojen, protože jsem dostal přesně to, co se dalo čekat.

 • 80%
  0
  0
  19. 2. 2019
  Mile 22 (2018)

  Naprosto fascinující svědectví o nezákonných praktikách amerických tajných služeb. V době, kdy nás bulvární média straší imaginární čínskou hrozbou, zde máme nezákonné sledování a vniknutí, velmi ponižující zacházení a mnoho dalších zločinů a to prosím během prvních 10 minut filmu. Další děj tento šokující dojem jen umocňuje a utvrzuje. Na ponejprv bylo dojmů až dost, uvidíme, co na podruhé.

 • 100%
  0
  0
  17. 2. 2019
  Brexit (2019)

  Naprosto fantastický snímek, který se naštěstí povznesl nad problém ano vs. ne. Tenhle film je totiž o pokroku a o změně. O věcech, které staré struktury odmítají vnímat a přijmout. Hrdina je obviněn z protiprávního jednání, které by dnes mělo být naopak naprosto běžné a samozřejmé. A tak divák jen žasne nad dalším důvodem, proč se společnost neposouvá dál: protože ti nahoře nechtějí. Žádná novinka, že? No a k samotnému Brexitu jen jednu větu: EU je solidní nápad zadupaný do země bandou úředníků a já opravdu nechci být součástí komunity, která doslova trestá každého, kdo se jí pokusí opustit - to není svoboda, to je diktatura a v tom žít nechci.

 • 90%
  0
  0
  17. 2. 2019

  Naprosto otřesné svědectví o hlouposti a aroganci, u kterého jsem nevěřil, že se odehrává v roce 1963. Nebo spíš nechtěl věřit. A nejsmutnější na tom všem je, že dnes, o 50 let později, se přístup některých Američanů absolutně nezměnil. V čem jsou ti lidé lepší než my? Ptám se, protože se neustále povyšují nejen nad nás, ale nad celý svět. Ubožáci. A my? My jim stejně jako ti negři posluhujeme. Je to hanba.

 • 90%
  0
  0
  12. 11. 2018

  "Je těžké uvěřit, že by bůh vdechl život tak zkaženému stvoření, aniž by ho obdařil nějakými ctnostmi."

 • 55%
  0
  0
  8. 10. 2018

  Je snadné natočit romantický film o krásném chlapci obklopeném krásnými dívkami. Ale potenciál nápadu je totálně zabitý. Kdyby dal tvůrce aplikaci do rukou jeho otylého kamaráda, mohla z toho být nejen super komedie, ale také možná bezva pointa. Takhle je film placatý a zbytečný. Je to škoda, protože teenagerských filmů je poslední dobou jako šafránu.

 • 90%
  0
  0
  13. 9. 2018
  Robinsonovi (2007)

  Je to zábavné, je to akční a hlavně: Je to fakt ujetý. To mě na tom bavilo asi nejvíc. Nikdy jsem nevěděl, co přijde a čím mě film zase překvapí. A když k tomu přidám oblíbené časové paradoxy, dostanu film, který vybočuje z řady a to je vždy dobré. Navíc je film snesitelný i pro starší publikum a to je dvakrát dobré. Byl jsem spokojen.

 • 55%
  0
  0
  27. 8. 2018

  Pokud někdo napadne vaši vlast a vy se bráníte, máte na to jistě plné právo. Z globálního hlediska je však tato situace nejasná. A tak zatímco utlačovaného bojovníka za svobodu na jedné straně nazýváme teroristou, na druhé straně může být teroristou agresor? Zde se jasně a neúprosně nabízí srovnání Izraele, který si přivlastnil a brutálně vyčistil území cizího svrchovaného státu pro vlastní potřeby a třeba Ruska, které také nedávno obsadilo část cizího státu a rovněž ji prohlásilo za vlastní. Kdo je tedy v právu a kdo je terorista? To jsou otázky, které vám vytanou na mysl při sledování tohoto filmu. A že budete mít dost času na přemýšlení. Film je totiž velmi pomalý a zbytečně podrobný, přičemž ovšem nenabízí žádné rozuzlení ani pointu. Proč vůbec mělo cenu ho natočit, to je ta poslední otázka.

 • 100%
  0
  0
  17. 8. 2018

  Pominu-li tu fantastickou oslavu popkultury, kterou všichni milujeme a kterou je tento film doslova prošpikován, zůstane nám úžasný virtuální svět. Svět bez rasismu, bez oficiálního náboženství a bez svazujících omezení, ve kterých si my - dospělci tak libujeme. Svět mladých lidí. Není tajemstvím, že do tohoto světa stále více mladých utíká před realitou. Ale proč? Je naše realita opravdu tak nesnesitelná? Nebo nám mladí touto cestou vzkazují, v jakém světě by chtěli žít? Ve světě osvobozeném a skutečně svobodném. Ano, někdo by mohl namítnout, že je to svět plný násilí, jenže já myslím, že tohle je násilí "léčivé". Způsob odpočinku vyjadřuje způsob života, jaký sami vedeme. A život mladých lidí je dnes nesmírně rychlý a nepřátelský. Musí se mít pořád na pozoru a cokoli řeknou nebo udělají je do 5 vteřin zveřejněno na internetu. To my, dospělí, odmítáme pochopit a akceptovat. Zamysleme se tedy nad tím, jestli svět směrujeme tím správným směrem, protože ho nesměrujeme pro nás, ale právě pro mladé.

 • 80%
  0
  1
  12. 7. 2018

  Musím říct, že jsem skoro až nadšený. A to především proto, že tvůrci nenatočili remake, ale úplně nový film s novým pohledem. Jen škoda, že si to skalní příznivci původní série neuvědomují. Už to není infantilní dobrodružství pro děti, ale dospělý film s větším důrazem na realitu. Přesně to, co si nemohli tvůrci první série dovolit. Jasně, že to nebylo perfektní, ale nové a to je důležitější. Dychtím v očekávání dalších dílů. Respekt!

 • 75%
  0
  0
  11. 7. 2018

  Stigma války ve Vietnamu zůstane hluboko zaryté pod kůží každého Američana. Byl to ohavný vražedný čin, který - až do války v Iráku - nemá obdoby. Bezprecedentní útok na suverenitu jiné země s čistě zištnými úmysly. Prostě klasická odporná válka, jak se sluší a patří. Věděli jste třeba, že USA svrhly na Vietnam 3 krát více bomb než za celou druhou světovou válku dohromady? Věděli jste, že v severním Vietnamu USA zničily 90% zástavby? Věděli jste, že pan Kissinger, který je v tomto filmu zmíněn, dostal Nobelovu cenu míru za ukončení právě této války, kterou ovšem sám pomáhal rozpoutat a eskalovat? Je toho spousta, co nevíme a nějak nás ani nezajímá. Soustředíme se tu na lynčování Ruska a co se děje na druhé straně, jako bychom vidět nechtěli. A proto je dobré, že vznikají podobné filmy, kteří nám tuto mlhu pomáhají rozjasňovat. A vůbec nevadí, že to nebyl film o Vietnamské válce, ale o svobodě slova.

 • 70%
  0
  0
  20. 6. 2018

  Nejdelší seriál v historii je v krizi. James Bond se od všemocného superagenta z dob Conneryho a Moora, přes parodii v podání Brosnana posunul do Craigova imitování reality. A hledání jeho tváře, zdá se, nemá konce. Série umírá a na její místo se derou další uchazeči. Ethan Hunt je favorit číslo jedna, o tom není sporu. Z poněkud jiného pohledu vzali téma do svých rukou Kingsmani. Jejich nepřemožitelný agent se spoustou hračiček a neoddiskutovatelnými britskými kořeny sice zatím není pro Hunta dostatečným konkurentem, osloví však jiné publikum a svého diváka si určitě najde. Chcete-li být faktologicky nároční, film ani nezapínejte, chcete-li se pobavit nad špionskou vypalovačkou, vstupte a žasněte.

 • 90%
  0
  0
  19. 6. 2018

  Pokud se budete chtít zabývat logikou a hledat technické díry v ději, bezesporu se vám to povede. Jenže o tomhle ten film není. Je o nostalgii a dějí se v něm věci, které se jednou staly snad každému studentíkovi a na které každý moc rád vzpomíná. Přenesení děje do 80. let navíc zahraje na strunu nám, dříve narozeným. Je to svižné, je to vtipné a slečna Josefíková je vážně k pomilování. Film se zařadil mezi moje stálice.

 • 90%
  0
  0
  15. 6. 2018
  Mandragora (1997)

  Toto je film o dětech, které se nikdy neměly narodit. Velmi drsné, velmi syrové, velmi sociální a především velmi uvěřitelné. Český Trainspotting. Po Nahotě na prodej je toto druhý snímek zabývající se sexuálním zneužíváním a polistopadovými praktikami vůbec. Možná proto oba filmy upadly jaksi v zapomnění a nikdo nám je nechce ukazovat. Je to totiž pohled do našeho vlastního zrcadla, ve kterém vidíme, jak se k sobě chováme. Velmi mě potěšilo, že film neměl žádnou pointu, že se nám nikdo nesnažil vnutit nějaký názor. Ten si totiž musí udělat každý divák sám.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: