leafroller
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 85%
  0
  0
  7. 1. 2021
  Modelář (2020)

  Je zajímavé, že oba české filmy na téma terorismu se zabývají především motivacemi atentátníků. V tomto směru považuji film za výjimečný. Také bezohledná a vcelku hysterická reakce státní moci je všeříkající. Jediné, co mě trochu mrzelo, bylo to, že se titulní role neujal sám Kato. Za mě další pozoruhodný počin pana Mádla, kterého tímto srdečně zdravím.

 • 50%
  0
  2
  1. 12. 2020
  Lekce (1996)

  Odporná oslava policejní brutality, korupce a nezákonného jednání. K zblití. Encyklopedická ukázka tvorby 90. let.

 • 100%
  0
  0
  18. 11. 2020
  V síti (2020)

  Bohužel až příliš snadno uvěřitelné svědectví o největším prokletí internetu - úchylech. Film, který nelze hejtovat a dělají to jen ti, kterých se týká. Úžasné výkony 3 hereček, které si prošly peklem, aby nás očistily....250 úchylů denně...

 • 100%
  0
  0
  9. 11. 2020

  Naprosto otřesný a velmi realistický náhled na současný sexuální průmysl a lidská práva. Toto je další film, na který by měly chodit povinně děti a potom o něm diskutovat. Jen tak je snad možné skoncovat s otroctvím jednou pro vždy. I když dokud bude mezi námi tak obrovské množství perverzních úchylů, bude i nabídka k uspokojení jejich potřeb.

 • 0%
  0
  0
  1. 10. 2020
  Mučedníci (2016)

  Stejně jako Hostel, Podezření nula nebo Gothika ukazuje i tento film něco, co je podle mě v dnešním světě naprosto reálné. A podle mě by měl být zakázán stejně jako třeba podpora nacizmu. Úchylů a perverzních prasat je na světě už tak dost, proč je tedy inspirovat.

 • 70%
  2
  0
  8. 7. 2020
  1917 (2019)

  Když o WWI nic nevíte, nejspíš vás film šokuje, i když nepochopíte všechny ukryté náznaky. Když o WWI něco víte, řeknete si, stejně jako já, že byste mnohem radši viděli dění pohledem německého vojáka. Britští generálové totiž nebyli ani zdaleka tak super, jak se ukazuje ve filmu a nějakých 1600 duší pro ně bylo jen číslo na papíře. Malé číslíčko. A jestli se o WWI chcete přeci jen něco dozvědět, doporučuji francouzský dokument Velká válka.

 • 80%
  0
  0
  24. 6. 2020
  Gentlemani (2020)

  20% dolů za naprosto zbytečně homosexuálního Hugh Granta. Jinak se mi to moc líbilo.

 • 90%
  0
  0
  19. 6. 2020

  Vcelku pozoruhodný příběh o fantastickém člověku, o přátelství a hlavně o hudbě. Odkazy, vzpomínky na mládí, vše doslova nahuštěné do 103 minut spokojenosti. Film, u kterého nehledáte chyby, jen si užíváte nostalgii.

 • 85%
  0
  0
  12. 3. 2020

  Po prvních minutách jsem se těšil, jak Terminátor dostane novou tvář, nové hrdiny, novou budoucnost. Potom se však objevil Arnie a každý jeho vstup byl tragičtější než ten předchozí. Nebýt jeho, mohl si film sáhnout na 100 bodů. Největší pecka samozřejmě byla Linda Hamilton v reálném čase. Je hustá!

 • 40%
  0
  0
  18. 2. 2020

  10% navíc za živé vystoupení Offspring.

 • 60%
  0
  4
  7. 1. 2020
  Joker (2019)

  V dnešní době, kdy se už bohužel točí skoro výhradně komixové filmy, se dá pochopit, když studio ždímá látku doslova do sucha. Ale ukrást divákovi zbytečně 30 nebo 40 minut života jen proto, aby mohl shlédnout hereckou masturbaci, to mi přijde už trochu přehnané. Připadal jsem si trochu jako senior u doktora, kde mu také vše říkají pomalu a třikrát. Film byl hrozná nuda a vydržel jsem ho bez přetáčení čistě ze zvědavosti. Oceňuji herecký výkon hlavního hrdiny a také zpochybnění svatosti Waynovy rodiny. Jen díky tomu jsem se při hodnocení dostal přes 50%.

 • 60%
  1
  0
  7. 1. 2020

  Líbilo se mi, že autor vynechal kompletně KSČ a zůstal v čistě špionské rovině. Moc se mi líbilo striktní zachování dobových rekvizit, vč. hudby. Nelíbilo se mi tempo. V tom seriálu se nic nedělo. 3 díly by úplně stačily.

 • 80%
  0
  1
  30. 10. 2019

  Po naprosto příšerném třetím a ještě mnohem horším druhém pokračování je čtyřka návrat ke klasice s výrazným technologickým upliftem. Je to svěží, vtipné, děj frčí kupředu bez zbytečných prázdných míst a především tam není žádný rádoby vtipný negr, okolo kterého by se musel film povinně točit. Oddychovka, na kterou se rád podívám znovu. Jo a ty dva badguyové jsou působiví.

 • 90%
  0
  0
  29. 10. 2019

  Naprosto šokující pohled do zákulisí amerických presidentských voleb. Nedodržování zákonů a předpisů, násilná separace nevinných občanů, skandální a bezprecedentní chování úředníků a soudů včetně toho nejvyššího.....to je obraz americké demokracie. To je způsob, jak se dostal k moci člověk, který poté prohlásil, že kdo nesdílí americké názory, je terorista....pan George Bush junior.

 • 50%
  0
  0
  21. 10. 2019

  Hlavní problém české kinematografie vidím v tom, že drtivá většina filmů vypadá jako televizní seriál. Nudná zápletka, předvídatelné pointy, úzké záběry, nulová hudba, atd. Jasně, že existují výjimky (Pelíšky, Rafťáci, Gympl), ale je jich tak málo, že jsem českou produkci přestal aktivně sledovat. A tento film mě v tom jen utvrzuje. Není vtipný, nemá odkaz, ani inspiraci k přemýšlení. Jen další díl nekonečného seriálu.

 • Naprosto fascinující série dokumentů o poválečném směřování zahraniční politiky USA. Oliver Stone si dal opravdu záležet na hledání faktů a spojování souvislostí. Počínání Sovětského svazu bledne před ohavnostmi, kterých se USA dopouštěly (a stále dopouštějí) pod nálepkou ochrany míru a šíření demokracie. A já jsem rád, že vlasů nemám, jinak by mi hrůzou vstávaly nad faktem, že ne vše, co nám za socialismu vyprávěli o imperialistech, byla lež.

 • 65%
  1
  0
  25. 8. 2019

  Dělám to vážně nerad, ale bylo to takové zklamání, že se přes to přenést nejde. Nekonzistentní, nudné, nesmyslné a motivace naprosto k zblití. Ukázka myšlení, které vede lidstvo do záhuby; stejné, jako se projevilo v Občanské válce. Oko za oko je, zdá se, základní lidská povahová vlastnost. Když něco není po našem, tak i kdyby to bylo nakrásně geniální, my to odmítneme za každou cenu. A když potřebujeme vyřešit scénáristický problém, pomůžeme si novou všemohoucí postavou. (Něco jako orli v LOTR.) A pan kapitán, že je najednou hoden? Tahle slátanina je prostě jen pro skalní fanoušky série. Jenže já jsem fanoušek akčních filmů a to tenhle rozhodně nebyl. Je to škoda, ale dobře, že je od toho už pokoj. Jsem smutný.

 • 55%
  1
  0
  22. 7. 2019
  Mr. Robot (2015)

  Po nadmíru vydařené první sérii ucítili producenti finanční potenciál a pokračování rozmělnili do standardní seriálové polévky. Bez obsahu, bez cíle, natažené a zpomalené do extrému. Je to velká škoda.

 • 90%
  0
  0
  8. 7. 2019

  Naprosto fantastický a těžko uvěřitelný pohled na příčiny obezity v USA. Od chyb, jež dělají sami tlustoprdi, po velmi systematické kroky vlády k tomu, aby obezita bujela co nejvíce. Jediné, co bych seriálu vytkl, je mlčení o odpovědnosti samotných lidí. O tom není ani zmínka a přitom jsme to my, kdo je nejvíce zodpovědný za sebe i své děti.

 • 80%
  1
  0
  7. 7. 2019
  Slídil (2014)

  Příběh o typickém sociopatovi (A rád bych zdůraznil, že z mého pohledu je to jednoznačně kladná vlastnost.) je uměle vyhnán do psychopatického extrému a já se ani neodvažuji hádat proč. Nejspíš proto, že sociopaté jsou společností zavrhováni a ja vím moc dobre proč. Chytrý divák se však nenechá obalamutit.

 • 80%
  0
  0
  7. 7. 2019
  Jan Hus (2015)

  Paradoxně to není film o Janu Husovi. Je o prastaré zrůdné a perverzní organizaci, které budeme my, naše děti a děti našich dětí mnoho let platit odškodné za majetek, který získala vydíráním, mučením, vražděním a válčením. Organizaci, která má dodnes miliony dobrovolných stoupenců. Je to film o hlouposti, slepotě a taky strachu. Kde mohla naše civilizace být, kdyby této organizace nebylo! Je potřeba si to stále připomínat.

 • 90%
  0
  0
  7. 6. 2019
  Plot (2010)

  Krásný příběh o tunelování amerického rozpočtu a bezohlednosti politiků. A ocelářů.

 • 80%
  1
  1
  24. 5. 2019
  Robin Hood (2018)

  Podívat se na starou klasickou legendu nově je vždy problematické. Přesvědčil se o tom třeba pan Owen při svém, podle mě výborném, ztvárnění římského krále Artuše. Tenhle Hood však není jen nový, ale také aktuální. Pěkně se strefuje do problémů, které trápí nás všechny. Víc mi naponejprv neutkvělo. Jen, že se mi to líbilo.

 • 90%
  0
  0
  6. 5. 2019
  Mečiar (2017)

  Velmi mě potěšilo, jak nestranně je dokument natočen. Nestranně a čistě informativně. Žádné tendenční názory nebo manipulace. Dozvěděl jsem se mnoho nového i přesto, že jsem všechny ty události zažil. Pan Mečiar je typickým příkladem čistého oportunisty a já osobně mu smekám. Člověk, který dokáže týt z každého režimu, je skutečným hrdinou doby. A kdo ho za to odsuzuje, jen ukazuje na vlastní závist. A neschopnost. BTW, líbil se mi odkaz na totální naivitu českých polistopadových "salónních" politiků.

 • 75%
  0
  0
  12. 4. 2019

  Jeden z nejlepších soundtracků jaký znám.

 • 70%
  1
  0
  9. 4. 2019

  Znám jen dva filmy, jejichž dvojky předčily jedničku, jsou to Terminátor a Vetřelec. Ostatní většinou jen využívají prostředí a postavy. A stejně jako Shrek nebo Blesk McQueen upadá i Ralf ve svém pokračování do zbytečných vztahových klišé a temnější nálady. Pryč je hravost a radost, zůstává jen poněkud kostrbatá motivace. Navíc jsem asi nepochopil, komu je film především určen, protože mění spád a dobré akční scény prostupují romanticky laděné vložky (ano, pro holky). Skóre zachraňuje snad jen vynikající prostředí internetu s desítkami různých v současnosti tak oblíbených odkazů. První shlédnutí zkrátka provázely smíšené pocity a já v Ralfově zájmu doufám, že ta další dopadnou lépe.

 • 60%
  0
  0
  1. 4. 2019
  Motýlek (2017)

  První slovo, které mě k hodnocení tohoto filmu napadlo, je "sterilní". Těžko objektivně hodnotit film, u kterého znám děj a který byl bohužel natočen téměř přesně podle scénáře původní klasiky ze 70. let. Čekal jsem nový pohled, čekal jsem nové skutečnosti, ale nic z toho nepřišlo. A výkony dvou hlavních hrdinů ani zdaleka nedosahovaly původní úrovně. A proč sterilní? Protože to nemělo žádnou atmosféru, neviděl jsem žádné emoce ani energii. Prostě zklamání na celé čáře. Je to škoda.

 • 60%
  0
  0
  31. 3. 2019
  Aquaman (2018)

  Hledáte poutavý příběh, který bude dávat aspoň trochu smysl a vyvaruje se velkých nesmyslů? Potom jste tu špatně. Příběh tohoto filmu je slátanina. Hledáte akční trikový blockbuster s pohledným hlavním hrdinou? Potom jste tu dobře. Ale pomněte, že víc tento film opravdu nenabízí. A přeci, je tu jedno zamyšlení: Ve filmu se objeví velká spousta herců, které byste jinak v akčních filmech tohto druhu hladali asi marně. O čem to vypovídá? Nejspíš o velké krizi filmového průmyslu, který přestává nabízet jiné role než jsou tyto. Ale ať nám i ty holywoodské hvězdy jednou poznají, že je chleba o dvou kůrkách, ne?

 • 60%
  0
  0
  29. 3. 2019
  Skyfall (2012)

  Je mi líto, ale za mě je tohle určitě nejhorší bondovka od konce studené války. Akční scény jsou opět strhující, ale vata, které je zde více než obvykle, je strašlivá a mám-li se zabývat něčím jako je motivace, skončím v moři nelogiky a sentimentu. Bond se na jedné straně snaží co nejvíce přiblížit realitě, z druhé strany dopouští nesmyslné převraty a vyústění. Na závěr nutno dodat, že všechny Craigovy bondovky mají velký handicap v posledních vrcholných scénách. A tento film bohužel není výjimkou. Je to velká škoda a zmařený potenciál. No tak snad zase příště.

 • 70%
  0
  0
  24. 3. 2019
  Toman (2018)

  Vždy se rád dozvím něco nového. A fakt, že byl vzestup komunistů a posléze státní převrat financován z obchodu s lidmi, to jsem vážně nevěděl. A že za stejný obchod obdržel potom pan Toman dokonce vyznamenání, tak o tom se mi ani nesnilo. Pan Toman byl ryzí oportunista a za to ho obdivuji. Film v pohodě.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×

Poslední aktivita