Alpha (USA)
USA USA
97 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Thriller
Motto: Zažijte úžasný příběh o tom, jak lidstvo objevilo, kdo je jeho nejlepším přítelem

Obsah

:
Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou více »« méně

Režie

:
Albert Hughes

Scénář

:
Dan Wiedenhaupt Albert Hughes

Herci

:
Kodi Smit-McPhee Natassia Malthe Leonor Varela Jens Hultén Jóhannes Haukur Jóhannesson ...
Premiéra: 30. 8. 2018
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  14. 10. 2018
  Brenan88 (39450 bodů)

  Původně mne nechal snímek chladným. Mohla za to průměrná propagace,která mne nedokázala dostatečně zaujmout. Mám,ale rád snímky se zvířaty v hlavní roli,tak jsem se rozhodl dát Alfě šanci a dobře jsem udělal. Snímku nechybí atmosféra a místy i napětí. Vlk je navíc super! Alfa je v podstatě taková rodinná verze Revenanta.

 • 100%
  0
  0
  31. 10. 2018
  martin-mickey-stusak (16395 bodů)

  Vizuálně, koncepčně a schématicky nádherný dobrodružný snímek z příběhem z doby ledové o odvaze, přežití a přátelství. Stylem vyprávění to připomíná dávný filmový počin z roku 1981 ´Boj o oheň´. Drsná pravěká divočina, kde si nikdo není ničím jist a kde je v podstatě každá vteřina bojem o život. Ve zmiňovaném starším snímku hledá určitý kmen oheň. Tady máme pouze jednu postavu na prahu dospělosti hledajícího pro změnu svůj vlastní kmen. Sice se tu občas promluví, ale jinak je vše vyprávěno obrazem a skutečně to stojí za to. Snímek byl stvořen přímo pro 3D a takto to nevidět je ohromný hřích. Nádherné scenérie, barvy, i kamera. Jedná se skutečně o mistrovské audiovizuální dílo, jaké tu hodně dlouho nebylo. Co se týče děje, jednodušší snad už být ani nemohl, ale když se jedná o přátelství člověka se psem, co na tom chtít víc? Prostě se jedná o obyčejnou ideu počátku soužití člověka se psem v té nejjednodušší formě. Vědecké expertízy ponechme stranou, neboť co vědec, to jiný názor a teorie, které se stejně každou chvíli neustále mění. Lidský i psí charakter je z lidského hlediska a chápání věrohodný a svou autenticitou nemálo silný. Ale to zvládne pochopit snad jen pejskař. Tohle filmové dílo zkrátka dokáže obohatit vztah člověka se psem nádherným a jednoduchým příběhem. Tvůrci se nijak nesnažili o hloubku dramatizace nervydrásajících a dějově složitých scén a udělali dobře. Velký příběh, nádherné obrazy, skvělý film. A to pro každého.

 • 70%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1346 bodů)

  Je to hrozný kýč. Ale zase hezký. Po vizuální stránce učiněná lahůdka, navíc s velmi sympatickým hlavním hrdinou a pěknou hudbou. Po přečtení popisku k filmu už v podstatě budete znát dopředu 90% děje, nicméně i tak na diváka čeká podívaná, která je sice opravdu dost předvídatelná, ale stále dokáže být i vcelku podmanivá. Rozhodně lepší film než Emmerichovo "10 000 př.n.l.", není tak utržený ze řetězu, dává si na čas, plus člověk se do onoho jednoduchého příběhu hezky ponoří. Rozhodně to nepoloží na zadek, ale na klidný sobotní večer je to naprosto ideální příležitost.

65 63 ?
jak hlasovat?
 • dav.bal 60%
 • Tedy 100%
 • hlavněvklidu 70%
 • Vurhor 70%
 • hcfort 75%
 • ferry-farka 80%
 • ballrog 65%
 • adam-hozza 70%
 • misec 70%
 • pantak 60%
všechna hodnocení (31)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: