Army of the Dead (USA)
« další názvy »
Austrálie Austrálie
USA USA
148 minut

Žánry

:
Akční, Horor, Krimi, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Příběh nás zavede do Las Vegas, kde vypukla zombie apokalypsa a skupinka žoldáků rse ozhodne vstoupit do karanténní zóny, aby provedla tu nejodvážnější více »« méně

Režie

:
Zack Snyder

Scénář

:
Zack Snyder Shay Hatten Joby Harold

Herci

:
Dave Bautista Ana de la Reguera Garret Dillahunt Ella Purnell Tig Notaro ...
Distributor: Netflix
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Armáda mrtvých. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Armáda mrtvých myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28161 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Armáda mrtvých


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  26. 1. 2022
  Pete69 (21186 bodů)

  Volné pokračování Armády zlodějů se mi líbí více a to díky rukopisu Zaca Snydera. Stran scénáře je to bída a obyčejná zombárna, ale občasné efektní zpomalovačky, klasický teskná až temná hudba film pro oko i ucho diváka, dělají film atraktivnějším. Jako vždy tempíčko pomalejší, k tomu zpomalené scény = delší stopáž. Každému filmy Zaca Snydera sedět nemusí, já jsem i přes tu příběhovou bídu s celkovým výsledkem docela spokojen.

 • 45%
  0
  1
  21. 5. 2021
  JosefTomas (8689 bodů)

  Tak tentokrát mě Snyder hrozně, ale hrozně zklamal. Těšil jsem na pořádnou žánrovku, která bude zajisté béčková, ale alespoň stylem, který mi dovolí přimhouřit oči a napařit krásných pětasedmdesát procent za skvělou akci a nápaditý vizuál, jenže ono ne... A přitom to začíná tak dobře, přičemž úvodní titulky patří k tomu nejzábavnějšímu z celého filmu, jen aby to Snyder překlopil do tuctového filmu, kde ani ten blbej heist není to, co by stálo za řeč a v půlce už vlastně ani není důležitý. Nehledě na to, že výsledný plán loupeže je skoro tak debilní, jako plán hlavního organizátora, který kdyby se trošičku pozastavil nad tím, co vlastně chce, celá ta šaškárna okolo by se nemusela dít. Nejsmutnější pohled ale zůstává v samotných zombie, kteří dostali pořádný upgrade a to ne jeden. Snyder defacto posunul jejich charakter o úroveň výš. O to smutnější je to, že se jim věnuje tak pomálu a kdyby stavěl příběh na nich, mohl to být o poznání mnohem lepší film, než co natočil. Což mi připomíná... Nevím, co to Snydera popadlo, ale jeho kameramanské schopnosti se bohužel úplně nestřetly s těmi režijními, a tak servíruje poměrně chudě vypadající záběry, do kterých byste těch 85 milionů vůbec neřekli, ba co víc, někdy spíš působí jak z levné produkce nějakých laciných filmů od Asylum. Trikově to některé CGI momenty sráží o další úroveň dolů a když k tomu ještě připočtu naprosto dementní postavy, kdy ani jedna mi nepřirostla k srdci a chovají se buď drsně, smutně, nebo zvláštně, tak vlastně není důvod, proč bych na ten film měl kouknout znovu. Na konci mi vlastně bylo stejně jedno, kdo se dožije konce, což spolu s dialogy, jenž byly nehorázně kýčovité a zaváněly patosem víc, než je zdrávo, nebylo zrovna něco, co bych chtěl vidět. Snyder navíc tyto tupé dialogy nechal říkat právě Dava Bautistu, který se sice snaží, ale prostě na to herecky nemá. Škoda toho zklamání, které přišlo jak facka ve tmě. Určitě se k filmu vrátím v nějakém sestřihu na Youtube, kde si vychutnám parádní akční scény, kterých moc není, ale zato jsou velmi nápadité. Jako celek si to ovšem nechám ujít a raději sáhnu po osvědčeném Úsvitu mrtvých.

 • 40%
  0
  0
  22. 5. 2021
  Tom Hardy (5255 bodů)

  Tak bohužel. Pořád platí, že zatímco na seriálovém poli točí Netflix pecky nejtěžšího kalibru, v rámci filmové zábavy nedokáže nabídnout adekvátní hollywoodské pozlátko, i když k tomu má tvůrce i rozpočet. A přitom Armáda mrtvých začíná tak slibně! Úvodní titulky, které nás zábavně a přitom elegantně úsporně uvedou do děje, jsou srovnatelně boží s těmi, jaké Snyder naservíroval ve Watchmenech. V tu chvíli jsem se začal usmívat od ucha k uchu a věřil, že Snyder má pořád v sobě toho frajera, co si kdysi kariéru otevřel Úsvitem mrtvých. Jenže zbytek jeho prvotinu nijak nepřipomíná. Prostředí nevyužité, postavy nezajímavé, dynamika až na pár okamžiků skoro žádná a černého humoru zoufale málo. Když už se nějaký ten pokus o vtípek objeví, zabije ho debilita samotného zpracování (potřebujeme dostat zombie na nášlapné zařízení, ale nestrčíme ji tam - PUSTÍME JI, aby si k němu sama došla). V rámci námětu nějaké ty nosné nápady nechybí, ale ničemu nakonec neslouží. Nový druh zombie tam byl... proč? Být ve filmu běžné nemrtvé potvory, nic moc by to na výsledku nezměnilo (že jeden chytřejší dokáže lépe stopovat, to už jsme viděli mnohokrát). A zasazení do Las Vegas? Tady Armáda mrtvých padá na hubu úplně nejvíc, protože město hříchu nijak v rámci naturelu - vyjma úvodních titulků - nevyužije. Zkázu dokonává Snyder svojí kamerou, která půlku času ostří a druhou si hraje na portrét mód v iPhonu, takže se na film ani pěkně nekouká. A s takovou se člověk prostě těžko ubrání tomu, aby nezačal rýt do příběhu, jehož výchozí zápletka je samo o sobě nesmyslná a čím déle podívaná plyne, tím větší nesmysly tasí (hrdina chce zachránit dceru, ale od momentu ve výtahu na to na 20 minut prostě zapomene). Čekal jsem od Snydera ledacos, ale rozhodně ne nevýraznou nudu vykrádající Soudný den, z níž prakticky není cítit jeho rukopis. Spíš to vypadá jako kousek z pozdní tvorby Paula W.S. Andersona. A ne, to fakt není dobrá vizitka.

 • 50%
  0
  0
  8. 7. 2021
  homedo (3613 bodů)

  Hovadina
  Zack Snyder si mě zatim vůbec nezískal, tohle se mu nepovedlo
  Výběr herců naprosto tragický, scénář je hromada víte čeho.
  Netflix nezklamal, další mrdka originál! Ach jo! Ať už ten netflix radši filmy vůbec netočí.
  Mise se jim fakt povedla.
  Spousta chyb ve scénáři.
  Tenhle režisér fakt zaváděl.
  Naprosto amatérská záležitost. Tady nefungovalo vůbec nic, ani kamera, občas se nacházela bílá tečka.
  ty kecy filozofický mě taky zrovna nenadchly.

 • 65%
  0
  0
  24. 6. 2022
  leafroller (2931 bodů)

  Pohodová podívaná pro nenáročné a musím přiznat, že jsem i navzdory dlouhé stopáži nevzal do ruky ovladač, což je jednoznačně pozitivní. Film si na nic nehraje a dá vám hned zpočátku jasně najevo, co od něj lze čekat. Máte proto již na počátku možnost ho vypnout a jít se věnovat něčemu jinému (namísto sezení a vymýšlení, proč je ten film tak hrozný a za co vše se mu dají sebrat procenta).
  Dost nechápu velmi krkolomné a zbytečné spojení s filmem Armáda lupičů, jenž byl prostě jiný. Byl o něčem jiném, pro jiného diváka. Z druhé strany, kdybychom všechno věděli, byla by to děsná nuda.

 • 15%
  0
  0
  9. 8. 2021
  VasaFlasa (2801 bodů)

  Tak tenhle film je pro mě zatím největší letošní filmové zklamání. Zombie tématika je pro film velmi náročná a již si na tom mnoho tvůrců vylámalo zuby, to však neplatí pro velkého Zacka Snydera, který má na svém kontě dnes již kultovní Úsvit mrtvých. Právě proto jsem měl velká očekávání a velmi jsem se na tohle těšil, nota bene, když se Zack blejsknul se svojí velmi povedenou verzí Ligy spravedlnosti. Jaké to zklamání, když mě Armáda mrtvých nudila již po několika minutách a kromě pár (opravdu jen pár) povedených scén je tohle v mých očích velký Snyderovský průser. Připisuji to velkému Zackovi spolu s filmem Batman vs. Superman na černou listinu a u dalšího počinu tohoto kdysi velikána si před jeho puštěním počkám na pár prvních recenzí.

 • 40%
  2
  1
  21. 5. 2021
  Martrix (2568 bodů)

  Vážně míněný film o zombících s inteligentním scénářem, zastupují za posledních deset let jen dva filmy. Světová válka Z (2013) a Vlak do Pusanu (2016). Pokud zapátrám dál, tak mě napadá už jen 28 dní poté (2002) a Úsvit mrtvých (2004) Zbytek filmů s touto tématikou, jsou většinou jen pokusy o cool řežbu, nebo bezduché hlouposti. Snyder se zařadil někam doprostřed...stvořil hloupou a nudnou řežbu. A když píšu hloupou, tak tím myslím andersonovsky hloupý scénář, kde se všechny postavy chovají buď pitomě, nebo předvídatelně...nejčastěji oboje najednou. Tvůrcům asi bylo zatěžko si vygooglit, že pokud má někam spadnout atomovka, tak devět minut na útěk z epicentra výbuchu nestačí, vykrádá se klasika, vkládají se scény jako z béčkových filmů... . Armáda mrtvých je tak mizerný film, že by ho ani Warneři víc zprasit nedokázali. Bez typicky výrazné stylizace, za kterou by se snad dal i slabší scénář schovat, jsou Snyderovy filmy podivně nezábavné.

 • 35%
  0
  0
  23. 5. 2021
  Temný Pán ze Sithu (1824 bodů)

  No, opravdu jsem se na tento film těšil, po traileru i potom co jsem si přečetl, sem byl velice zvědav jak to dopadne.. Doslova jsem četl, každou chvíli někdo umře, a že někdy spíše budete fandit zombie než lidem, to mě zaujalo,po prvních 20 minutách filmu mě nadšení opadlo..v traileru vlastně by úvod, a vše zajímavé. Kamera byla opravdu velmi spatna, a to už od začátku, přišlo mi to jak kdyby to někdo nahrával na mobil s nějakým hodně blbym filtrem. Úvodní titulky, mě opravdu nepotesili, byly fádní nudné, a vybraná hudba byla otresna.. Když jsme u hodný soundtrack byl pro mě naprosto strašný,sladce prezpivane hity že 70 let byly pro mě naprosto otřesné.asi opravdu platí pravidlo, že Zackovu tvorbu buď nesnasite, nebo milujete.. V tomto filmu jsem viděl snahu o to udělat něco jako Ligu spravedlnosti, se zombie, styl vyprávění, dělka, a kamera mi přišla přesně jako z Ligy.a jdeme dal,postavy byly tak sympatické asi jako vyzrana lednička,naprosto neosobní,prázdné a neiteligentni a "vyzrane".. Stopáž filmu je naprosto nepřiměřeně, kvůli ní je film nuddny, a komediální, to bylo asi jako spravování zubů.. Jediné co se, mi aspoň trochu líbilo, byly zombie,byly dobre zpracování, a nápad s inteligentnimi zombie mi přišel originální, to je tak vše,hlavní Král zombie byl sympatický, asi nejvíc ze všech postav.znovu si tento film určitě nepustím.

 • 90%
  0
  0
  20. 6. 2021
  naineko (651 bodů)

  Jak jsem psal už jinde: Pravda, mohl bych to brát, že scénář je slabý, hodně se kecá, logika si místy dala šlofíka a střihač dostal epileptický záchvat. Nebo bych se na to mohl dívat, že Snyder udělal takovou pěknou mezižánrovou rozborku. Sice nešel tak daleko jako Tarantino s Rodriguezem v Grindhouse, nebo Goddard v The Cabin in the Woods. Nicméně dal tam všechny ty scény, které se od žánrového mixu zombie a parťáku čeká, jenže tady to přifoukne, tady to nahlodá.. Yeap. To bude ono. Každopádně po dokoukání jsem měl chuť si to pustit znova. A pořád mám.

 • 75%
  0
  0
  16. 7. 2021
  Marek88 (34 bodů)

  Ano ve filmu se najdou zvláštní dějové linky.Bautista v některých scénách nepřesvědčí a z děje Vas vytahne za vlasy a vy se pak musíte znovu rozkoukávat do filmu.ALE..film je dělaný pro fanoušky zombí apokalypsy a nejaké ty přešlapy se dají tolerovat.Vzpomeňme si na RESIDENTA..Tam to bylo vše přehnané až,až..
  Armáda je akční sci-fi..Takže kdo je fanouškem režisera,Bautisty nebo šílených zombí,bude se mu to líbit.

Hodnocení a recenze Armáda mrtvých

63 58 ?
jak hlasovat?
 • dominik11 100%
 • Ladaxxx 65%
 • leafroller 65%
 • mirek-siml 65%
 • Vítek1 65%
 • Reacherjack2016 65%
 • squirrelpool 40%
 • Tedy 60%
 • Pete69 65%
 • dav.bal 55%
všechna hodnocení (37)

V žebříčcích uživatelů

9. místo z 13 v žebříčku uživatele homedo