Mravenci nesou smrt

57%
Mravenci nesou smrt
Plakát traileru
Kriminalisté připravují rozsáhlou akci k dopadení celé sítě překupníků a pašeráků. Podaří se jim zadržet zásilku drogy a úspěšně se infiltrovat mezi překupníky. Německý šéf gangu však pochopí, že česká bezpečnost zasáhla, a rozhodne se neopatrtné české překupníky odstranit. Situaci v Čechách vyhrotí profesionální zabiják Barták.martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
8
Snímek měl hlavně sloužit jako odstrašující příklad socialistické mládeži před drogami a jejich závislostí. Protože ale hlavní dějství jede po zcela jiné koleji, rok nato vznikl daleko příznačnější snímek o drogách 'Pavučina'. Zde se jedná hlavně o distribuci drog. Tvůrci se zřejmě vzhlédli v zahraničí a tak obdařili příběh i drogovou mafií, včetně drogového bosse. Státní bezpečnost v plné pohotovosti, tudíž tu ani o akční scény není nouze. Nebudeme si nic nalhávat, v 80. letech, tedy v době vzniku, to byla naprostá bomba. Pamatuji si, že byl v kinech promítán jako mládeži nepřístupno. Věhlas byl takový, že i nadšenci pod 18. let dělali všechno možné, aby se přes uvaděče dostali do promítacího sálu. Dnes je třeba se na snímek dívat krapet s odstupem. Socialistické vyznění a vůbec celá taková atmosféra je poplatná své době a tak to podle toho taky vypadá. Jistá naivita a mnohé nelogičnosti jsou předností. Prostě se tlačilo tak na pilu, že jsou mnohé scény dnes už k pousmání. Z nostalgického hlediska je to však, alespoň pro mě, stále dobrý film.
Pete69
Pete69
31 238 bodů
4.5
Naivní kriminálka, je zajímavé, jak chtěli soudruzi ukázat narkomany veřejnosti. Vše působí uměle a jalově, výkony herců také žádná slavá. U mě film zapadl do škatulky laciných škvárů s nereálným dějem a podprůměrným obsazením. Josef Vinklář, ani Jiří Zahajský už to nezachránili..
kawa
3 388 bodů
6.5
Pseudoakční krimi západního střihu končí na omezenosti filmového štábu. Z čeho by americká kinematografie udělala kasovní trhák. Zbyde jen jakoby televizní film o partě hodných policajtů, kteří se snaží podchytit kliku drogového kartelu v ČSSR. Herecké výkony také nic moc, počáteční zajímavá hudební proložka upadá do průměru. Bohužel slabý průměr.

Dodatečné informace

Původní název:
A halált a hangyák hozzák (více)
  • Československo Mravenci nesou smrt
  • Československo A halált a hangyák hozzák
  • Československo Ants Bring Death
Premiéra v ČR:
1. 4. 1986
Země původu:
Československo, Česká republika, Slovenská republika
Čeština:
Mravenci nesou smrt je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch