Muži, kteří nenávidí ženy

77%
Muži, kteří nenávidí ženy
Plakát traileru

Mikael Blomkvist (Daniel Craig) je finanční reportér, odhodlaný očistit svou pověst poté, co byl obviněn z veřejného pomlouvání. Jedním z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku, Henrikem Vangerem (na Oscara nominovaný Christopher Plummer), je povolán, aby rozluštil tajemství dávného zmizení jeho milované neteře Harriet – kterou, jak je Vanger přesvědčen, zavraždil některý z členů jeho rodiny. Novinář se vydává na odlehlý ostrov u promrzlého švédského pobřeží, aniž by tušil, co tu na něj čeká.

V téže době je Lisbeth Salanderová (Rooney Mara), výstřední, ale velmi efektivní detektiv společnosti Milton Security, pověřena úkolem Blomkvista prověřit. Tento úkol má nakonec za následek to, že s Mikaelem spojí síly při vyšetřování vraždy Harriet Vangerové. Ačkoliv se Lisbeth distancuje od světa, který ji opakovaně zradil, její hackerské schopnosti a dokonalé soustředění se ukáží jako zcela klíčové. Když se Mikael postaví tváří v tvář zachmuřené rodině Vangerů, odkrývá Lisbeth tajemství, zametená pod koberec. Dvojice začíná rozkrývat řetěz vražd, táhnoucí se z minulosti až do současnosti, který oba detektivy křehkým poutem sbližuje, ale současně je vtahuje do nejdivočejších proudů řeky moderního zločinu.
Brenan88
Brenan88
46 878 bodů
7.5
Nechápu proč mají Američané ve zvyku přetáčet Evropské snímky,které měly premiéru pár let zpět. Muži,kteří nenávidí ženy jsou výborný snímek a nechápu proč vznikla tahle americká verze,která je ve všech ohledech stejná a místy i o trochu horší. Od Finchera bych čekal lepší volbu snímku.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
27 947 bodů
8
Ve filmových počinech režiséra Davida Finchera bylo atmosfericky vždy temné napětí na pomezí vážného a uměleckého sklonu ke svým vizionářským instinktům a tak není divu, že mu byl svěřen americký remake prvního dílu úspěšné evropské trilogie ze souboru Milenium dle knižní série autora Stiega Larssona. Vyšetřování starého kriminálního případu za pomoci mladé, svéhlavé a nepřekonatelné hackerky vyvolalo světoznámý úspěch jak v knižní, tak i ve filmové podobě a tak by byl vlastně div, kdyby po tom Hollywood nesáhl také, protože jak známo, americký divák nerad čte titulky a neuznává dabing. Takže se to řeší takto. Snímek je při porovnání s originálem skutečně jak přes kopírák. Jen ta temná stránka věci není už tak honosná. David Fincher to kupodivu po této stránce nějak nezvládl. Ale bez znalosti původního snímku to nijak nevadí. Film je jinak stejně honosný v rámci drsné detektivky, který ve vyprávění taktéž nikam nespěchá a zbytečně neodbočuje do ponuré absurdity. Rooney Mara sice tolik nevyniká jako Noomi Rapace, ale v zájmu věci postačí. Originál je prostě originál a tak záleží jen na divákovi, čemu dá přednost.
Pete69
Pete69
27 099 bodů
8.5
Pěkná podívaná. Detektivní příběh odehrávající se na severu Švédska má jak skvělou atmosféru, tak i velmi dobrý příběh. Konec mírně odfláknutý, ale přesto jsem byl přišpendlen do křesla a o to u těchto filmů jde. Daniel Craig nepatří mezi mé oblíbené herce a dokázal bych si v této roli představit někoho jiného, přesto se s tím popral statečně.


Dodatečné informace

Původní název:
The Girl with the Dragon Tattoo (více)
  • USA Muži, kteří nenávidí ženy
  • USA The Girl with the Dragon Tattoo
Premiéra v ČR:
12. 1. 2012
Distributor:
Falcon
Země původu:
USA, Švédsko, Velká Británie
Přístupnost:
15+
Rozpočet:
90 mil. USD
Tržby:
232,62 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Muži, kteří nenávidí ženy je dostupný s českým dabingem

Další z kolekce Muži, kteří nenávidí ženy


Podobné


Powered byJustWatch