The Girl with the Dragon Tattoo (USA)
« další názvy »
USA USA
Švédsko Švédsko
Velká Británie Velká Británie
158 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller

Obsah

:
Mikael Blomkvist (Daniel Craig) je finanční reportér, odhodlaný očistit svou pověst poté, co byl obviněn z veřejného pomlouvání. Jedním z nejbohatších více »« méně

Režie

:
David Fincher

Scénář

:
Steven Zaillian Stieg Larsson

Herci

:
Daniel Craig Rooney Mara Christopher Plummer Stellan Skarsgård Steven Berkoff ...
Přehrát online O2
Premiéra: 12. 1. 2012
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  29. 11. 2017
  Brenan88 (39487 bodů)

  Nechápu proč mají Američané ve zvyku přetáčet Evropské snímky,které měly premiéru pár let zpět. Muži,kteří nenávidí ženy jsou výborný snímek a nechápu proč vznikla tahle americká verze,která je ve všech ohledech stejná a místy i o trochu horší. Od Finchera bych čekal lepší volbu snímku.

 • 80%
  0
  0
  12. 3. 2019
  martin-mickey-stusak (16709 bodů)

  Ve filmových počinech režiséra Davida Finchera bylo atmosfericky vždy temné napětí na pomezí vážného a uměleckého sklonu ke svým vizionářským instinktům a tak není divu, že mu byl svěřen americký remake prvního dílu úspěšné evropské trilogie ze souboru Milenium dle knižní série autora Stiega Larssona. Vyšetřování starého kriminálního případu za pomoci mladé, svéhlavé a nepřekonatelné hackerky vyvolalo světoznámý úspěch jak v knižní, tak i ve filmové podobě a tak by byl vlastně div, kdyby po tom Hollywood nesáhl také, protože jak známo, americký divák nerad čte titulky a neuznává dabing. Takže se to řeší takto. Snímek je při porovnání s originálem skutečně jak přes kopírák. Jen ta temná stránka věci není už tak honosná. David Fincher to kupodivu po této stránce nějak nezvládl. Ale bez znalosti původního snímku to nijak nevadí. Film je jinak stejně honosný v rámci drsné detektivky, který ve vyprávění taktéž nikam nespěchá a zbytečně neodbočuje do ponuré absurdity. Rooney Mara sice tolik nevyniká jako Noomi Rapace, ale v zájmu věci postačí. Originál je prostě originál a tak záleží jen na divákovi, čemu dá přednost.

 • 90%
  1
  0
  11. 7. 2018
  lamps (12974 bodů)

  Je sice nasnadě, že jeho snímek je vzhledem k o dva roky staršímu originálu naprosto zbytečným příspěvkem, ale to mu samo o sobě nic neubírá na skutečnosti, že je výborně natočen a opět jen podtrhuje Fincherovo režijní mistrovství. Po Sedm a Hře už by se zdálo, že nemůže ničím překvapit, ale on natočí další skvělou dvou a půl hodinovou detektivku postavenou hlavně na rozhovorech a sbírání jednotlivých stop, a nejenže při ní udrží diváka v pozornosti, ale ještě mu dokonale vnutí svůj temný styl a vtáhne ho rovnou doprostřed celého kolotoče. S podobnou látkou již pracoval v Zodiacovi, ale tady je ještě o krok dále, má k dispozici nejen výborné herce, muziku a prostředí, ale především rafinovaný a jasně daný námět, s nímž on umí provádět zázraky. Netvrdím, že stvořil snímek dokonalý nebo dokonce přelomový a to vlažnější přijetí ze strany zastánců švédského originálu absolutně chápu, ovšem pro mě jako velkého Fincherova fanouška byli Muži, kteří nenávidí ženy parádním zážitkem, který budu mít dlouho v živé paměti.

 • 65%
  0
  0
  29. 10. 2017
  Danny F. (11098 bodů)

  Film je naprosto stejný ve všech detailech jako původní film a přesto je jiný.

 • 85%
  0
  0
  17. 3. 2019
  Pete69 (9451 bodů)

  Pěkná podívaná. Detektivní příběh odehrávající se na severu Švédska má jak skvělou atmosféru, tak i velmi dobrý příběh. Konec mírně odfláknutý, ale přesto jsem byl přišpendlen do křesla a o to u těchto filmů jde. Daniel Craig nepatří mezi mé oblíbené herce a dokázal bych si v této roli představit někoho jiného, přesto se s tím popral statečně.

 • 90%
  0
  0
  9. 8. 2015
  Pas (6120 bodů)

  Vynikající oscarová Fincherova krimi. Děj vyšetřování dávné vraždy bohaté dívky se vine ve dvou liniích, které později splynou, a stavba scénáře je logická a přes složitost poměrů i srozumitelná. Film má tempo, chladnou temnou atmosféru a napětí. Naopak to Fincher přehání s brutalitou a rovněž jsou zde hojné sexuální scény, takže milý filmík pro dětičky rozhodně nečekejte.

 • 90%
  2
  0
  12. 1. 2017
  JosefTomas (5997 bodů)

  Fincher opět nezklamal a předvedl výbornou režii, jen je to trochu jiné, co se týče jeho tvorby. Proto to může někoho trochu odradit. Ovšem, film se musí vidět.

 • 85%
  0
  0
  17. 8. 2015
  evismaior (3765 bodů)

  Kvalitní filmové ztvárnění neméně kvalitní knižní předlohy. Daniel Craig jako novinář Blomkvist i Rooney Mara jako hackerka Lisbeth poznamenaná svojí minulostí se klidně mohou poměřovat se svými kolegy ze staršího švédského převedení téhle detektivky na kameru. Zasněžený ostrov, kde Mikael provádí své pátrání po léta zmizelé dcerce Harriet z bohaté rodiny Vangerových, neztratil nic ze svojí atmosféry. Vlastně se neumím rozhodnout, jestli se mi líbila víc tahle nebo ta švédská verze. Snad jedinou výtku bych zde měla k advokátovi-"opatrovníkovi" Lisbeth, který je zde ztvárněn spíš jako takový násilnický ubožák, s nímž si drsná Salanderka snadno dokáže poradit, sotva se dostane z pout. V knize i švédské verzi mi připadal mnohem nebezpečnější.

 • 80%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2747 bodů)

  Přiznám se, že neznalý předlohy ani švédského originálu jsem se v zápletce často ztrácel. Potřeboval bych asi ještě jedno shlédnutí, ale to bych asi Fincherovi za vinu nedával. Snímek nenechal mou pozornost ani na vteřinu relaxovat, to už se mi nějaký čas nestalo. K tomu skvělé herecké výkony. SPOILER: Obsazení vedlejších rolí byl malinko problém vzhledem k detektivní zápletce - jestliže jednu z vedlejších rolí hraje čirou náhodou Stellan Skarsgard, který okamžitě upoutá vaši pozornost, asi tahle postava nebude jen tak něco...Totéž může platit i o Joely Richardson. Silné čtyři hvězdy.

 • 80%
  0
  0
  15. 9. 2013
  harry456 (2434 bodů)

  Přesně takhle jsem to viděl, když jsem knihu četl! Fincher to trefil, od lokací, přes parádní hudbu (jak jinak) až po kameru a obsazení. Jak mě naprosto zklamala a minula švédská verze, tak mě ta americká dostala. Přitom nejsem zrovna zastáncem toho, když američané remakují evropské věci. Tohle je ale jiné, syrové, drsné a fascinující.

 • 90%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2056 bodů)

  Převod postav, převod knižní story, filmařský postupy - všechno perfektní. Každé políčko filmu je bez jediné chybičky dovedené k absolutní dokonalosti.

 • 95%
  0
  0
  6. 10. 2013
  Jiřík54 (1447 bodů)

  Ano opravdu tato americká verze je lepší než švédská. I Daniel Craig je lepší Mikael Blomkvist než švédský. I Rooney Mara je lepší Lisbeth než Naomi Rapace, která se díky této trilogii dostala do Hollywoodu. I když jsem znal knihu i švédský film, přesto jsem byl napnutý do poslední minuty. Doufám, že bude i druhá a třetí adaptace v americké produkci.

 • 65%
  0
  0
  21. 9. 2015
  Pajmen (1084 bodů)

  Nebylo to špatné. Jen zbytečně dlouhé. Moje hodnocení asi ještě klesne, až uvidím původní švédskou adaptaci.

  Je zajímavé vidět Jamese Bonda v situaci, kdy si s nožem netroufne do boje proti muži s pistolí. Daniel se na tu roli hodil, o tom žádná. A Rooney Mara je úplně ale úplně mimo a zároveň je strašně cílevědomá. Inu, severská to žena.

 • 70%
  0
  0
  10. 5. 2013
  michaela159 (1042 bodů)

  Dobrý film s Danielem Craigem v hlavní roli.
  Zápletka je osvěžující, místy až k neuvěření.

 • 90%
  0
  0
  25. 2. 2015
  myllyn (822 bodů)

  nečetl jsem knihu a neviděl původní švédský film ale tento film davida finchera, mě stejně jako předchozí davidovy filmy přikoval k obrazovce a nenechal mě ani na vteřinu napětím vydechnout. nyní jsem už viděl úplně všechny filmy davida finchera.

 • 95%
  0
  0
  6. 7. 2012
  surowka (302 bodů)

  velmi dobry film skoro k neuvěření že ho natočili amici , ale už i divnější věci se staly

77 83 ?
jak hlasovat?
 • Futureman 80%
 • Pete69 85%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Kim6 50%
 • yorba 65%
 • Matëj159 5%
 • Vigo69 60%
 • FilipusMuff 80%
 • Katydevinsk 90%
 • Jan Hans 90%
všechna hodnocení (158)

V TV

V žebříčcích uživatelů

16. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„I kdybych ještě nečetl žádné pochvalné recenze a komentáře, už samotné obsazení a trailer slibuje velmi kvalitní a originální podívanou.”

1. místo z 1 v žebříčku uživatele surowka
300. místo z 380 v žebříčku uživatele Psisko59
410. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: