House M.D. (USA)
« další názvy »
USA USA
42 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Mysteriozní
Motto: Genialita má vedlejší účinky

Obsah

:
Pronikněte hlouběji do tajů medicíny v nejpůsobivějším televizním seriálu současnosti. Hugh Laurie se představuje v roli brilantního, ale poněkud sarkastického více »« méně

Režie

:
Greg Yaitanes Deran Sarafian David Platt Matthew Penn (I) David Straiton Daniel Attias Miguel Sapochnik Daniel Sackheim Liam Mitchell Matt Shakman Juan José Campanella Katie Jacobs Gloria Muzio Andrew Bernstein Fred Gerber Sanford Bookstaver Peter O'Fallon David Semel Lesli Linka Glatter Newton Thomas Sigel Bryan Spicer Bryan Singer Frederick King Keller David Shore James Hayman Hugh Laurie Tucker Gates Tim Southam Tim Hunter Peter Weller Paris Barclay Laura Innes Peter Medak Guy Ferland Nelson McCormick Keith Gordon Randall Zisk Bill Johnson Jace Alexander Félix Enríquez Alcalá John Showalter Tony To Elodie Keene Paul McCrane Nick Gomez S.J. Clarkson Colin Bucksey Julian Higgins Stefan Schwartz

Scénář

:
David Foster Lawrence Kaplow Pam Davis Leonard Dick John Mankiewicz Matt Witten Matthew V. Lewis Kath Lingenfelter Sara B. Cooper Michael R. Perry Sean Whitesell

Herci

:
Hugh Laurie Omar Epps Robert Sean Leonard Jesse Spencer Lisa Edelstein ...
DVD: 28. 7. 2008
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  2
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (40155 bodů)

  Jeden z nejlepších nemocničních seriálu,který drží na svých ramenech především Hugh Laurie coby Dr. House. Jeho sarkasmus a černý humor dodává seriálu zajímavý šmrnc a originalitu. Každý díl přinese nějakou zajímavou nemoc a také způsob jejího léčení. Příběhová linka se postupem vyvine v něco více než jen řešení nemoci.

 • 90%
  2
  0
  15. 6. 2016
  martin-mickey-stusak (19679 bodů)

  Nemocniční seriál, který se od jiných v mnohém odlišuje. Černý humor, sarkasmus, cynismus, ale zároveň lidskost a snaha o nemožné. Dr. House, postava, která tu opravdu chyběla. Žádný bacil, vir, či nějaká neplecha v organizmu mu neunikne, i když musí i za cenu toho překročit veškerá pravidla i jisté slušnosti, jen aby dosáhl cíle a záchraně zdraví či života. Používá tvrdé hlášky, které když neurazí, tak aspoň poníží, vše však v dobru věci. Těžko říci, jestli by v reálném životě takto obstál, ale v seriálu baví a diváka nutí mu fandit. Hugh Laurie se s touto rolí popral obstojně a dal tomu tak neuvěřitelnou energii, že mi je až líto, že každý díl trvá pouze 40 minut.

 • 85%
  1
  0
  16. 10. 2018
  Jana Květoňová (5313 bodů)

  Dr.House mě nezaujal tolik jako mou kamarádku, která ho vyloženě miluje. Nicméně něco na tom šmatlavém, ironickém chlapíkovi je, to musím přiznat! Líbí se mi, že se tento doktor nijak nepřetvařuje a říká všechno na rovinu. To se jistě líbí i té mé přítelkyni. Obě jsme takové. Hugh Laurie se v této roli jistě vyřádil a projevil se jako charismatický herec. I když jsem si přečetla, že už mu pak tahle role lezla krkem, což chápu. Ty jeho hlášky, to je BOMBA! Tu, co mě teď právě napadla, tady nevidím. Takže : House: "Máte v sobě parazita." Pacientka: "Něco jako tasemnici?" House: "Podívejte, má vaše oči. Máte na odstranění toho parazita zhruba měsíc, pak už to bude nezákonné, až na několik států. Ale nebojte se, není to tak hrozné, někteří lidé tomu dávají jména, oblékají do šatiček a vozí v kočárku." No není to roztomilé?! :-)

 • 90%
  1
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4467 bodů)

  Hugh Laurie jako doktor House. Musím říci, že tato role mu navýsost sedla, je skvělý, humorný, pohledný, chytrý... co víc bychom si od něj v této roli mohli přát.

 • 90%
  0
  0
  7. 8. 2015
  evismaior (3803 bodů)

  Jeden z nejpovedenějších seriálů z nemocničního prostředí a výborný Hugh Laurie jako jízlivý superinteligentní dr. House závislý na prášcích proti bolesti a manipulaci s lidmi ze svého okolí. Většině těch geniálně vyřešených exotických lékařských případů se sice dá stěží věřit, postava dr. House místy může působit až stereotypně, jako kdyby se jeho charakter vůbec nevyvíjel v čase, vztahy na pracovišti jsou stále zapeklitější a většinu postav by člověk vlastně ani netoužil naživo poznat, ale na obrazovce ta jejich odzbrojující upřímnost působí jako svěží závan televizní zábavy.

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2013
  saboter (3550 bodů)

  Legenda mezi serialy která nestárne sice se začne serial naprosto podivně kroutit ale i tak jde o jdnu znejlepších serialových ság naší doby a Hug Laurie se do vás opravdu neskutečně vreje jeho role je opravdu nezapomenutelná zkrátka jeho sarkastické hlášky vás dotanou i dramatické příběhy nebo epické zakončování dílů.

 • 95%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2964 bodů)

  Seriál z inteligentního a nemocnického prostředí se stal hitem mého podzimu a tím jsem si ho užil. Miluju postavu, kterou Oscarově ztvárnil Hugh Laurie. Jednoznačně se seriál také znám, protože Houseův černý humor a sarkasmus je nesnesitelně zábavný a nezapomenutelný. "PROČ MÁTE TU HŮL S BLESKY?" - "VYPADÁ TO, ŽE RYCHLEJC CHODÍM."

 • 80%
  0
  0
  30. 10. 2015
  Petr Kocfelda (2865 bodů)

  Super a zábavný seriál.

 • 85%
  1
  0
  11. 12. 2012
  psico (1664 bodů)

  Konečne pořádná role pro Hugha Laurieho :D Ve Stuart Littlovi mi nesedl, nějak mi tam nepasoval ale v roli Dr. House si teď nedokážu představit nikoho kdo by se tam hodil více. Jeho sarkastický humor je brilantní. Jediné co mně občas štve, že k tobrému závěru vždy dojde po nějaké úvaze, nebo rozmluvě, kterou vypotí ... ale na tom ani nijak moc nesejde:)

 • 80%
  0
  0
  13. 1. 2015
  ladynka (1200 bodů)

  Uhlazené prostředí jako je v tomto seriálu dokáže sice občas jít na nervy, zejména když je plné mladých, hezkých, chytrých a soucítících doktorů (idealizace jedna radost :-), ale zase dokáže fantasticky strhnout téměř detektivními zapletkami a především postavou šéfa diagnostického oddělení. Hlavní důvod, proč jsem se během jednoho týdne stala zcela závislá na tomhle seriálu, je totiž dr. House. Lékař, který je sebestředný, protivný a sarkastický, empatie je pro něj sprosté slovo a vůbec je ztělesněním všech vlastností, které by člověk v pomáhající profesi mít neměl, ale je tak neskutečně uhrančivý, že mu nelze odolat :-) 1. série (4*), 2. série (5*), 3. série (5*), 4. série (4*), 5. série (4*), 6. série (3*), 7. série (2*).

 • 100%
  0
  0
  13. 8. 2015
  fogs (131 bodů)

  Konec? Cože? Už? Všichni lžou, takže ani tohle není konec. Ale přeci jen pokračování se k nám asi nedostane, i kdybychom hodně chtěli, jak Mick Jagger jednou řekl: "You can't always get what you want." House je velice silný charakter, kterého si zamilovalo spoustu lidí, ale doopravdy: byl to sobecký a zatrpklý zmetek, který však uměl skvěle pobavit, ale i poučit; o tom, že drogy jsou špatné! Lehce zvládl zastínit ostatní postavy, ale třeba Wilson tam byl vždycky taky a bez něj by byl House poloviční. Nakonec snad všichni odpustí, někdy zdlouhavé diagnostiky všech možných nemocí, ze kterých jde hlava kolem. Po těch 8 řadách mě stále každý díl fascinoval, takovou moc nemá hodně seriálů téhle doby. Díky a tleskám :)

 • 80%
  0
  0
  11. 5. 2016
  Radomira (84 bodů)

  Je to magor. Nikdo z nás by takového doktora pravděpodobně nechtěl. Ale je to jednička! :D

83 70 ?
jak hlasovat?
 • dominik-parizek 90%
 • mims 100%
 • lenka-fojtova 85%
 • anna-kuklova 100%
 • NikiJankovic 85%
 • cerfik 80%
 • annak 65%
 • LMUh 80%
 • airlibra 55%
 • loudaxxx 85%
všechna hodnocení (160)

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 18 v žebříčku uživatele jprmusic
2. místo z 3 v žebříčku uživatele LordMovie
3. místo z 10 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
3. místo z 33 v žebříčku uživatele DiegoK
3. místo z 7 v žebříčku uživatele LenkaVL
3. místo z 32 v žebříčku uživatele Thurzo
3. místo z 3 v žebříčku uživatele anna-kuklova
3. místo z 3 v žebříčku uživatele Janninna
3. místo z 4 v žebříčku uživatele beseda
1. místo z 5 v žebříčku uživatele barbora-matuskova
Sdílet tuto stránku: