Komentáře týdne: „Divák se s Arvédem může propadat do postupného fantasmagoření.“

Komentáře týdne: „Divák se s Arvédem může propadat do postupného fantasmagoření.“
Arvéd | CinemArt

Arvéd (2022) – Vypiplaný vizuál neutáhne vše.

Arvéd
Arvéd | CinemArt
„Vypiplaný vizuál neutáhne vše. Je to takový manýrismus. Vojtěch Mašek Arvédovi chvíli fandí, chvíli ho posílá do pekla. Hlavně to však nemá vůbec žádnou psychologii. Arvéd se jen snaží přežít za každou cenu a je naštvaný na církev, protože jako homosexuál byl tehdy odmítán. Nic není rozpracované. Studoval teologii, ale takový ty momenty, kdy se mu lámal charakter, tam nejsou. V náznacích, chybí tomu jakákoliv intenzita, takže ve výsledku se divák může s Arvédem propadat do postupného fantasmagoření, ale na dvě hodiny toho není moc.“ marie-kolarova / 70 procent

Dalších 365 dní (2022) – Za mě silný propadák.

Michele Morrone
Dalších 365 dní | Netflix
„Pokud doufáte, že tento třetí díl bude aspoň o trošičku lepší než předchozí dva (také žádná sláva), tak Vás asi bohužel zklamu. Po dobu celého filmu poslouchat pouze soundtracky, které se snaží zachránit trapné dialogy, jenž se snaží aspoň trochu oživit dějovou lini, byly dalším bodech co Vás úplně psychicky zničí. Herecké výkony jsou hrozné, bez náznaku emocí a podivných mimik co po dobu herci tohoto filmu předvádějí. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Spíše mi vadil pouze pohled na ně. Dvě hodiny o divných snech, hádkách a přehnaných reakcích, jsem se u filmu silně překonávala, abych film vůbec dokončila. Za mě silný propadák, který neměl být natočen.“ Elisan / 5 procent

Nene (2022) – Hlavně jsem dostal bizarní ptákovinu.

Nene
Nene | CinemArt
„Těšil jsem se na originální, napínavý spektákl a vymazlenou pointu na závěr. Hlavně jsem dostal bizarní ptákovinu.“ pavel paleček / 55 procent

Pan Nikdo (2009) – Skvělé pro oko, zajímavý scénář.

Pan Nikdo
Pan Nikdo
„Film na téma efektu motýlích křídel a cestování časem. Několik alternativních paralelních životů jednoho muže. Scénář skvělý, ale přeci jen to bylo dosti natažené a ztrácel jsem pozornost. Geniální je však kamera a střih, krásné detaily, skvěle zvládnuté prostřihy do nových scén.. skvělé pro oko, zajímavý scénář..“ Pete69 / 80 procent

Elvis (2022) – Za mě sympatičtější než opěvované Bohemian Rhapsody.

Elvis
Elvis | Vertical Entertainment
„Z Elvise se vyklubala nečekaně dobrá hudební biografie, za mě sympatičtější než opěvované Bohemian Rhapsody. Příběh postupuje svižně, zahrané je to na jedničku, taky se mi líbí politický přesah a neopomenutelná stylizace ve střihu. Jsem prostě nadšená, asi se stane mým oblíbencem z tohoto roku.“ kknk2 / 80 procent

Denní směna (2022) – U Perryho je vidět, že akci má v malíku, ale na vyprávění moc není.

Denní směna
Denní směna | Netflix
„Není to tam, bohužel, ale ujde to. U Perryho je vidět, že akci má v malíku, ale na vyprávění moc není, scénáristé expozici světa zbytečně říkají, než ukazují a film skoro dvouhodinovou stopáž nedokáže ustát s grácií. V akci to ale šlape, potěší i Adkinsovo boykovské cameo/vedlejšák a záběry z dronů sice nesnáším, ale ta kreativita tady se cení. Chybí tomu ale hlavně béčkovější styl, béčkovější přepálenost a hlavně béčkovější scénář, který by od 20. minuty nastolil tempo a dalších 70. minut nepolevil. Foxx sice táhne celý projekt svou ochotou a jako postava i herec to ustojí, ale film to v tomto ohledu hrozně nezvládá a ke konci, kde se do béčkového módu konečně přepne, už je na to pozdě. Rád bych ovšem viděl dvojku, vybral k ní adekvátní scénář (zápletka se "starostlivým tátou" je dost mimo) a J.J. Perryho bych nechal dělat to, co umí nejlépe - akci. PS: A Adkinsovi bych dal hnedka spin-off, já toho chlapa žeru a furt mu přeju pořádnou áčkovou roli v béčkovým filmu.“ JosefTomas / 65 procent

Denní směna (2022) – Denní směna hraje více na komediální notu a dost jí to sekne.

Denní směna
Denní směna | Netflix
„Častokrát jsem četl přirovnání k Bladeovi, ale tak žhavé to opravdu není. Jediné co tyto dva snímky spojuje je černoch bojující proti upírům a zbytek je naprosto diametrálně jiný. Oba snímky jsou dobré, ale každý zcela jiným způsobem. Denní směna hraje více na komediální notu a dost jí to sekne. Občas se sice až moc tlačí na pilu, ale stále je v rámci stravitelnosti. Foxx je správnej badass a poté seriálové hrůze co tvořil pro netflix si u mne spravil reputaci. Franco mne ze začátku do iritoval, ale časem si to sedlo a ke konci už bavil. Z vedlejších rolích potěšil Snoop Dogg, ale hlavně mě bavil Adkins a Howey. Ti dva musí, prostě musí dostat vlastní film. Jde vidět, že film tvořil bývalý kaskader, protože akce je to nejlepší na celém filmu. Je nápaditá a hlavně přehledná. Kdyby si film pohrál více se světem ve kterém se příběh odehrává a více se věnoval detailům, tak by šlo mé hodnocení ještě výš. Takto je to na 65%.“ Brenan88 / 65 procent

Zaujal vás některý z filmů/seriálů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku z naší databáze. Příště třeba vybereme právě váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte „palec“ těm, které vás zaujaly.

Kinobox: Jakmile je to Číňanka, je podezřelá! Co by jinak dělala v Koreji, pane rado?

Filmy z Jižní Koreje se vyznačují tím, že jen málokdy mají jeden žánr. Proto je Podezřelá nejen krimi thrillerem, ale i romancí a komedií. A stejně jako předcházející díla režiséra Parka Chan-wooka (Old Boy, Komorná) jde o podmanivou výtvarnou podívanou.