2. 2. 2013

20. ročník výročních filmových cen

ČESKÝ LEV 2012

Tisková zpráva č. 8 ze 2. února 2013

Dámy a pánové,

dnes byly v pražském kině Lucerna pod moderátorským vedením Simony Babčákové a Jakuba Žáčka vyhlášeny nominace na jubilejní dvacátý ročník Českého lva a předány první ceny. Dovolujeme si vám nabídnout přehled obého a zároveň upozorňujeme, že už v následujících hodinách se na těchto stránkách objeví a postupně bude rozšiřovat bohatá fotogalerie.

JIŽ VYHLÁŠENÉ CENY

Český lev za nejlepší zahraniční film
Nedotknutelní (Intouchables, r. Olivier Nakache, Eric Toledano, český distributor H.C.E.)

Cena Magnesia za nejlepší studentský film
M.O. (r. Jakub Kouřil)

Cena filmových kritiků a teoretiků za nejlepší hraný film
Ve stínu (r. David Ondříček)

Cena filmových kritiků a teoretiků za nejlepší dokumentární film
Láska v hrobě (r. David Vondráček)

Cena filmového portálu kinobox.cz
Tomorrow Will Be Better (r. Martin Přívratský)

Cena za nejlepší plakát
Marius Corradini (Ve stínu)

NOMINACE NA ČESKÉHO LVA 2012

Nejlepší film
Čtyři slunce (Pavel Strnad, Petr Oukropec)
Odpad město smrt (Čestmír Kopecký)
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (Misu Predescu, Petr Erben)
Polski film (Milan Kuchynka, Grzegorz Madej)
Ve stínu (Kryštof Mucha, David Ondříček, Ehud Bleiberg)

Nejlepší režie
Čtyři slunce (Bohdan Sláma)
Odpad město smrt (Jan Hřebejk)
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (Jan Prušinovský)
Polski film (Marek Najbrt)
Ve stínu (David Ondříček)

Nejlepší scénář
Čtyři slunce (Bohdan Sláma)
Odpad město smrt (Dušan David Pařízek)
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (Jan Prušinovský)
Polski film (Benjamin Tuček, Robert Geisler, Marek Najbrt)
Ve stínu (Marek Epstein, David Ondříček, Misha Votruba)

Nejlepší kamera
7 dní hříchů (Ján Ďuriš)
Čtyři slunce (Diviš Marek)
Konfident (Jan Malíř)
Odpad město smrt (Martin Štrba, Lukáš Milota)
Ve stínu (Adam Sikora)

Ženský herecký výkon v hlavní roli
7 dní hříchů (Vica Kerekés)
Čtyři slunce (Anna Geislerová)
Odpad město smrt (Gabriela Míčová)
Ve stínu (Soňa Norisová)
Vrásky z lásky (Jiřina Bohdalová)

Mužský herecký výkon v hlavní roli
7 dní hříchů (Ondřej Vetchý)
Čtyři slunce (Jaroslav Plesl)
Odpad město smrt (Martin Pechlát)
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (Miroslav Krobot)
Ve stínu (Ivan Trojan)

Ženský herecký výkon ve vedlejší roli
Čtyři slunce (Klára Melíšková)
Modrý tygr (Barbora Hrzánová)
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (Pavla Beretová)
Polski film (Jana Plodková)
Vrásky z lásky (Jiřina Jirásková)

Mužský herecký výkon ve vedlejší roli
Cesta do lesa (Jiří Schmitzer)
Čtyři slunce (Karel Roden)
Odpad město smrt (Martin Finger)
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (Ondřej Vetchý)
Ve stínu (Sebastian Koch)

Nejlepší střih
Čtyři slunce (Jan Daňhel)
Odpad město smrt (Vladimír Barák)
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (Otakar Šenovský)
Polski film (Pavel Hrdlička)
Ve stínu (Michal Lánský)

Nejlepší zvuk
Čtyři slunce (Jan Čeněk)
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (Matěj Matuška, Michal Čech)
Polski film (Jakub Čech, Tomáš Zůbek, Marek Hart)
Posel (Radim Hladík Jr.)
Ve stínu (Pavel Rejholec, Jakub Čech)

Nejlepší hudba
Čtyři slunce (Vypsaná fixa)
Odpad město smrt (Ivan Acher)
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (Vratislav Kydlíček, Jan P. Muchow)
Polski film (Midi Lidi)
Ve stínu (Jan P. Muchow, Michal Novinski)

Nejlepší výtvarné řešení
Čtyři slunce (Jan Vlasák – architekt, Zuzana Krejzková – kostýmní výtvarnice, Zdeněk Klika – umělecký maskér)
DONT STOP (Jan Vlček – architekt, Kateřina Coufalíková – kostýmní výtvarnice, Lukáš Král – umělecký maskér)
Modrý tygr (Henrich Boráros, Juraj Horváth, Michal Struss – profese neuvedeny)
Odpad město smrt (Kamila Polívková – kostýmní výtvarnice, Milan Býček – architekt, Jonáš Janků – Cirquenon – choreografie)
Ve stínu (Jan Vlasák – architekt, Jarmila Dittrichová-Konečná – kostýmní výtvarnice, Lukáš Král – umělecký maskér)

Nejlepší dokument
Dva nula (Pavel Abrahám)
Láska v hrobě (David Vondráček)
Soukromý vesmír (Helena Třeštíková)
Váňa (Jakub Wagner)
Věra 68 (Olga Sommerová)

SHRNUTÍ POČTU NOMINACÍ

Čtyři slunce – 12
Ve stínu – 11
Odpad město smrt – 10
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka – 9
Polski film – 7
7 dní hříchů – 3
Modrý tygr – 2
Vrásky z lásky – 2
Cesta do lesa – 1
DONT STOP – 1
Konfident – 1
Posel – 1

Dokumentární snímky byly nominovány pouze ve své samostatné kategorii. Navzdory letošním úpravám pravidel se neobjevily v žádné z kategorií technických.

Ke stažení

foto_tiskova_kvalita_1.zip (38.2 MB)

Fotografie v tiskové kvalitě, část 1

foto_tiskova_kvalita_2.zip (38.1 MB)

Fotografie v tiskové kvalitě, část 2

foto_tiskova_kvalita_3.zip (38.3 MB)

Fotografie v tiskové kvalitě, část 3

Galerie

1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
682x1024
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
1024x682
682x1024
1024x682
Sdílet tuto stránku:

Partneři: