Laska v hrobe (mezinárodní název)
« další názvy »
Česká republika Česká republika
Česko Česko
79 minut

Žánry

:
Dokumentární

Obsah

:
Hrdiny lovestory Davida Vondráčka jsou Jan a Jana, dva lidé bez přístřeší, kteří našli domov na opuštěném evangelickém hřbitově v pražských Strašnicích. více »« méně

Režie

:
David Vondráček

Scénář

:
David Vondráček

Herci

:
Pavel Bém ...
Premiéra: 29. 11. 2012
Distributor: AČFK
Jste na stránce filmu Láska v hrobě. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Láska v hrobě myslíte! K 26. květnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26216 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  2
  0
  24. 3. 2015
  Psisko59 (32549 bodů)

  Velice smutný dokument o zoufalé situaci dvou bezdomovců zahnaných na samé dno; najdou sice jeden druhého a společně i relativně bezpečné a solidní útočiště, když je však ohrožen tento jediný pevný bod jejich existence, naprosto rezignují a jako po tobogánu se řítí do nicoty. Režisér, dokumentátor jejich boje a "svobodného rozhodnutí", je sleduje, ale pomoci nedokáže - ostatně, jako nikdo.

 • 90%
  0
  0
  17. 1. 2016
  Riverdon (5300 bodů)

  Skvělý film o lidské pohodlnosti bezdomovců. Zachycení pádu člověka až na úplné dno.

 • 90%
  0
  0
  29. 7. 2016
  Schneefee (4126 bodů)

  Mrazive, smutne a depresivni, zoufale, nihilisticke, takze presne pro mne :) Odevzdanost a rezignovanost tech dvou byla az zarazejici a chvilemi mne to uz docela stvalo, kazdopadne jsem rada ze jsem se na to mohla jen koukat z pohodli domova a nemusim to zit...Tesim na dalsi dokumenty tohoto rezisera...

 • 85%
  0
  0
  27. 3. 2016
  stantheman (2385 bodů)

  Nevšední dokument, zajímavý příběh o bytí na dně....

 • 40%
  1
  0
  17. 9. 2019
  gomacabeza (408 bodů)

  Tak jsem se nedočkal. I když i kdyby se naplnilo, že budu v případě filmu „Láska v hrobě“ svědkem toho, co inzeruje, tzn. „bezdéčkové lovestory“ Jany a Jana, co z toho? Je zapotřebí, aby nám někdo objevoval Ameriku, plný křesťanských pohnutek, že tito lidé, kterých se možná trošku štítíme, mají také srdéčko? Na druhou stranu to mohlo posloužit coby nějaký základ funkčního, účinkujícího příběhu, který něco řeší, něco odkrývá, na něco poukazuje. Mohli jste odcházet z kina znepokojení, pobouřeni, nějak zajímavě pohnuti, dokonce třebas náramně napálení na politickou nebo společenskou situaci, zodpovědnost…Fakt si nemyslím, že bych byl krutý a necitlivý, ale vydolovat nad tímto obludným panoptikem byť jen špetku soucitu je nad moje síly. Vlastně mi ti antihrdinové kolikrát přišli jako nějaké nepatřičné věci, ustavičně deliricky blekotající, přepíjející první náznaky nějaké komplikující skutečnosti, kocoviny. Klopýtající, motající se, válející se na vánočních trzích na Staromáku, případně na jakémkoliv libovolném místě. Zvratky natrávené krve, všudypřítomné výkaly tvrdě na kameře s holým zadkem a svěšenými prsy, pro pocit autentična (?). Podezřelá vodka stáčená z barelů do petek, děvka dojímající se nad svojí odvržeností, která kdysi odjela dělat „byznys“ do Holandska, aby se tam vystavovala ve vitrínách, co znamenají svět asi a vrátila se neomylně zpátky a mohla si hojit svoje rány uražené pýchy na prvním blbečkovi, který se jí objevil v cestě.

 • 1
  0
  5. 4. 2015
  Host
  Host

  Velmi povedený dokument, který osobně považuji za nejlepší výtvor pana Vondráčka, kterého uznávám jako profesionálního dokumentaristu, a nebojím se tvrdit ,kam se na něj hrabe, pan Klíma Josef. Tím to dokumentem který natáčel pan Vondráček s kameramanem panem Kadeřábkem, obyčejnou kamerou, nám všem ukázali, jak lze natočit úžasný dokument bez jakéhokoliv finančního prostředku, tím narážím na přemrštěné americké filmy, které tv nova pouští do českého éteru jak rakety, tím to dokumentem mně osobně pan Vondráček překvapil.Již jeho dokumenty sleduji a musím uznat jeho nápadivost a záhy schopnost vnímat vše, co nám svými dokumenty chce říci. U mně pane Vondráčku veliké plus a úcta k tomu. Poklona celému štábu ČT 24.

 • 0
  0
  8. 2. 2013
  Host
  Host

  chtěla bych to zkouknout pak ohodnotím

72 76 ?
jak hlasovat?
 • gomacabeza 40%
 • pokojská31 80%
 • havlicek94 90%
 • Taggart 80%
 • Rosie 80%
 • Mondyes 100%
 • Had 85%
 • Schneefee 90%
 • cerfik 100%
 • stantheman 85%
všechna hodnocení (50)

V žebříčcích uživatelů

13. místo z 44 v žebříčku uživatele Psisko59