Česká republika Česká republika
100 minut

Žánry

:
Dokumentární

Obsah

:
3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky více »« méně

Režie

:
Barbora Chalupová Vít Klusák

Scénář

:
Barbora Chalupová Vít Klusák

Herci

:
Sabina Dlouhá Anežka Pithartová Tereza Těžká ...
Premiéra: 11. 5. 2020
Distributor: Aerofilms
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu V síti. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu V síti myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28164 uživatelů. Děkujeme!

Recenze V síti


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  29. 11. 2020
  Pete69 (21209 bodů)

  Neuvěřitelné. Vím, že lidská sexualita je složitá věc, ale tohle je sviňstvo nejhrubšího zrna a na takové lidi by měla okamžitě přijet URNA a bez léčby by neměli spatřit světlo svobodného světa. Nevím, jak dopadlo vyšetřování po předání záběrů policii, ale doufám, že to ti nejhorší pánové schytali s plnou parádou. Dokument je velmi odvážný, "herečky" se snažily a asi to pro ně nebyla procházka růžovým sadem.

 • 65%
  1
  2
  14. 3. 2020
  lamps (14894 bodů)

  Mám nutkání obdivovat tvůrce, kteří se pustili do natolik ambiciózního projektu za nesporně chvályhodným účelem. Zde probíraná témata skutečně nejsou jen problémem, ale relativně žalostným průserem dnešní společnosti, na nějž by se mělo poukazovat. Otázkou je, jestli zrovna takhle násilnou diváckou formou - osobně jsem se celou dobu nemohl zbavit pocitu, že sleduji nahrané divadlo, přestože nepochybuji o tom, že jednak to takhle opravdu chodí a jednak jsem na plátně sledoval skutečné zavrženíhodné lidské kreatury. Problém je v tom, že dokument zůstává přes všechnu deklamovanou autenticitu hrozně manipulativní a tlačí diváka k jednostranné interpretaci každé myšlenky či dialogu v podstatě ještě dříve, než k nim vůbec dojde. Nejdojemnějším výjevem tak má být hovor se slušným dvacetiletým klučinou, který sice nechce nahotinky, ale stejně se baví komunikací s dvanáctiletými dětmi (což mi pořád přijde divné). Ony ty jednotlivé scény i celkové schéma fungují, ale především proto, jak to tvůrci všemi formálními prostředky hrají na diváka, od něhož se automaticky očekává empatie a emocionální účast - a ano, párkrát mě to skoro zvedlo ze židle, ale mnohdy jsem se musel rovněž hlasitě smát nad hlody postav (respektive herců, přičemž zkrátka nevím, u čeho herectví končilo), jelikož ta forma "reaction shots" to po mně přímo vyžadovala. Je to určitě zajímavá a snad i záslužná práce a je dobře, že česká kina plní také někdo jiný než sexuálně rozervaný Langmajer, ale navzdory tomu, že zdejší poselství uznávám, to tvůrcům bohužel tolik nežeru. Velký palec nahoru každopádně za trojici hereček, které to zvládly až neskutečně.

 • 80%
  0
  0
  31. 8. 2020
  rkotvald (3159 bodů)

  Musím říci, že jsem čekal fakt hnusy, ale někdy jsem byl sám překvapen, co ty děvčata museli v té stoce vidět a zažít. Drsný, ale reálný náhled do problematiky, které musí často čelit mladé dívky i jejich rodiče. Co za existence je schopno využít pro svůj mrzký pud nezletilé dívky mi je až blivno. Stejně jako argumenty typu: "vina je na rodičích, takže nejsem vinen v tom, že bych ty dívky ohrožoval, protože za to nemůžu." Nejemotivnější moment celého dokumentu je, když se v té změti netvorů objeví ostrov v podobě normálního člověka - studenta. Může to působit jako kýč, ale skvěle to funguje a má to své opodstatnění v realitě, kterou dívky pro tento projekt na svou kůži zažili. Co se týče mého hodnocení, určitě si to těch 90% zaslouží. Já ale tu pátou hvězdu nedám. Nikoli kvůli tomu, že by mě to celé zhnusilo, to beru jako pozitiv. Ale pro několik zdlouhavých monotématických pasáží, kde se opakuje jedno a to samé dokola. Je to ale jen drobná vada na excelentní práci. Byť je to na velice temné téma. Viděna verze od 15 let.

 • 100%
  0
  0
  18. 11. 2020
  leafroller (2931 bodů)

  Bohužel až příliš snadno uvěřitelné svědectví o největším prokletí internetu - úchylech. Film, který nelze hejtovat a dělají to jen ti, kterých se týká. Úžasné výkony 3 hereček, které si prošly peklem, aby nás očistily....250 úchylů denně...

 • 90%
  3
  0
  27. 2. 2020
  marie-kolarova (2524 bodů)

  Jen 3 – 5 % z těch chlapů jsou pedofilové. Z toho se nelze vykecat, nejsou to nějací uchýlové, kteří by měli být zavřeni se svojí diagnózou. Ano, je to popisné, neřeší odkud se ti chlapi berou, proč právě tak mladý holky a jaké jsou příčiny, že loví právě mezi nimi. Klusák říká jen to, že existují. I tak toho říká dost. Nejodpornější není ten vyděrač, sice se chová fakt drsně, ale přiznává si, že je hovado. Daleko horší je ten organizátor akcí s dětmi. S pokrčenými rameny prohlásí, že je to vina rodičů, kdyby je pořádně vychovali, tak mu nepodlehnou. To je fakt ekl. Je to dokonalý manipulátor, který umí perfektně dítě dostat tam, kam potřebuje, a pak cynicky prohlásí, že je špatně vychované. Charakterově je pro mě hnusnější než ten vyděrač.

 • 90%
  0
  0
  2. 10. 2020
  Vurhor (2018 bodů)

  Pokud jste při vaší soukromé chvilce při hledání dobrého péčka zabrouzdali do krapet bizarnějších hlubin (samozřejmě furt v mezích legality), abyste pořádně nakopli ty dopaminové receptory, nicméně po následném uspokojení jste cítili menší stud, nedělejte si s tím těžkou hlavu. Furt si to můžete racionalizovat tím, že nejste žádné nechutné zkurvené hovado, které, pro ukojení svých potřeb, nutí malé holky si svlíkat tričko a posílat nahé fotografie, které posléze využije k nemilosrdnému vydírání. Dokument v V síti má vlastně podobnou stavbu jako spousta hororů. Začíná pozvolna, netlačí na pilu. Následně ale znenadání diváka flákne po hlavě něčím hrůzostrašným, přičemž posléze už jen pozvolna utahuje šroubky s občasnou pauzou, aby mohl divák na chvilku vydýchat skutečnost, co za neuvěřitelný zmrdy chodí po tomhle světě. Celou tu znepokojivou odpornost doplňoval i fakt, že veškeří predátoři měli rozmazané obličeje, což jim (asi plánovaně) dodávalo už na tak velké odpudivosti. Herečky byly bezvadný, ovšem nemůžu se ubránit pocitu, že Tereza Těžká, která častokrát byla z těch tří nejvíce v popředí, byla vlastně nejméně autentická. Příliš to hrála. Mnohem víc jsem to věřil těm zbylým dvěma, hlavně té brunetě, která byla asi nejlepší. Skvělý dokument. A hlavně extrémně důležitý. Možná s krapet uspěchaným koncem, ale kdo ví, zda by divák měl ještě chuť sledovat něco dalšího. Jordan Peterson jednou řekl, že každý z nás má nějaké temné tajemství, se kterým se nikdy s nikým nepodělíme. To je pochopitelné. V případě těchto ubožáků, kterým to tajemství najevo vyšlo, si ale přeju, aby jim to někde v lochu dávali pěkně sežrat. Pomalu a bolestivě.

 • 90%
  0
  0
  26. 8. 2020
  Pacman (586 bodů)

  Ano tento dokument je šokující, ano je jednoduchý na pochopení, ale o to šlo. Najdou se drobné nedokonalosti včetně většího akcentu na stejnou tématiku týkající se chlapců (to ale kvůli nemožnosti sehnat mužského, co vypadá na 12). Nicméně dokument V síti bude dostatečným základem pro další systematickou činnost tvůrců a dívek na bázi preventivní. Každému tedy doporučuji se na tento dokument podívat, i když slabším povahám doporučuji opakovaně blicí pytlíky s sebou. Zaslouženě si tento dokument ode mě zaslouží 90% a jsem rád, že se konečně objevilo v kině něco českého, co válcuje zahraniční tvorbu. Škoda, že jde zrovna o tohle nehezké téma.

 • 90%
  1
  0
  7. 3. 2020
  gumoch (286 bodů)

  Jedním slovem - nepopsatelné.
  Ale rád bych se jen krátce a okrajově přeci jen vyjádřil:
  Moc mě potěšilo, že film nevzkazuje prvoplánové heslo "mobily a internety jsou zlo", naopak říká, že je více než jednoduché stát se obětí a spíš než zatracovat svět sociálních sítí bychom měli zahodit strach a stud se v případě ohrožení obrátit na někoho blízkého a požádat ho o pomoc. Myslím si, že existují rodičové, kteří se svým dětem nevěnují a nemají o ně zájem, no a pro dítě je potom "spasením" najít takového náhradního rodiče někde v síti.
  Zadruhé - smekám pomyslný klobouk až k zemi za herecké výkony, odvahu, odhodlanost a provedení před všemi třemi hlavními protagonistkami.

 • 80%
  0
  0
  26. 8. 2020
  Pepazdepa (269 bodů)

  V síti je dost netradiční film na citlivé téma, který se těžko hodnotí. Pro nás mladší generaci je to docela aktuální a všeobecně známý problém (ikdyž jsem nevěděl, že se to děje až v takové míře), pro starší generace rodičů a prarodičů to bude ale nářez, protože ti o tomhle ani zdaleka neví tolik, čímž se dostávám k dalšímu plusu, a tím je schopnost přilákat do kina lidi, kteří by se tam za normálních okolností ani neocitli. Celkově je to dost hezky a uceleně zpracované, místy vtipné, místy dost mrazivé a určitě je nutné o tomhle více mluvit, hlavně mezi dětma, čehož se filmařům podle mě podařilo skvěle. Palec nahoru a doufám, že to hlavním “online kamarádům” pěkne zničí život a dostanou, co si zaslouží. Tolik penisů jsem totiž neviděl za celý svůj život:D

 • 85%
  0
  0
  6. 8. 2020
  Plešinka (18 bodů)

  Drásavý dokument, který neznalým umožňuje nakouknout do zákoutí internetu, která ještě zřejmě nepoznali. Hodnotit více verzí zřejmě nebudu, protože myšlenka je veskrze stejná. Jako osvěta "V síti" funguje skvěle. Navíc třeba zařídí, že se rodiče budou více zajímat o to, co jejich děti dělají na internetu...

Hodnocení a recenze V síti

80 78 ?
jak hlasovat?
 • HanO 95%
 • dobytek 80%
 • hlavněvklidu 85%
 • ErizChan 90%
 • dav.bal 60%
 • timo 100%
 • Mrykodaj 90%
 • Hare77 65%
 • Marek88 85%
 • Svany 70%
všechna hodnocení (66)

V žebříčcích uživatelů