Four Suns (mezinárodní název)
Česká republika Česká republika
105 minut

Žánry

:
Drama, Komedie
Motto: Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní?

Obsah

:
Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. více »« méně

Režie

:
Bohdan Sláma

Scénář

:
Bohdan Sláma

Herci

:
Jaroslav Plesl Aňa Geislerová Marek Šácha Anna Bubeníková Karel Roden ...
Premiéra: 8. 3. 2012
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Čtyři slunce. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Čtyři slunce myslíte! K 2. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28310 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Čtyři slunce


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  3. 1. 2016
  martin-mickey-stusak (26819 bodů)

  Hořká příchuť ponurého života lidí, kterým buď osud nepřeje a nebo si to prostě nějak pokazí sami. Příběh ztroskotanců na pomezí nelehkého bytí a protloukáváním se životem dle možností a vlastních sil. Postav v příběhu je kupodivu mnoho. Každý má svoji životní dráhu kterého se ledabyle drží, což má za následek různá střetnutí z realitou a jistým bláznovstvím toho druhého. Hodně se tu poukazuje na problémy všedních dnů jak na straně dospělých, tak i mladých dospívajících jedinců. Všudy přítomná revolta bez sebemenší zodpovědnosti a úcty jednoho k druhému přináší neustále jen zášť a nerozum. Sociální drama se snaží na ničem nenechat niť suchou a dosti progresivně v mnoha ohledech tlačí na pylu. Do očí bijící je hlavně fakt, že na chování puberťáků mají vliv hlavně rodiče a to ve všech směrech. Na to tu je poukazováno velice často.  Takže určité moralizování a kritika zároveň. Po umělecké stránce však tomu přeci jen ještě něco chybí, ale jinak bylo jádra věci dosaženo. K zamyšlení tu toho je více než dost.

 • 70%
  0
  0
  7. 3. 2012
  Petrson (4135 bodů)

  Prostě a jednoduše se mi to líbilo. Místo očekávaného drama to bylo chvílemi spíše úsměvné. Zejména scény s Karlem Rodenem vyvolaly úsměv na tváři nejen u mě. Ten byl ostatně vynikající, jako vždy, i když v jiné, méně obvyklé roli. Pár dní ze života filmových hrdinů plynulo přirozeně, ze scénky do scénky. Epizodky ze života byly často v nadsázce, kruté, ale zábavné. Film je nezatěžkaný tolik depresí a beznadějí, ikdyž je paradoxně, ze Slámových filmů, obsahově nejvíce tragický. Principy mezilidských vztahů se opírají o klasiku ze Štěstí. Pochopím, že na tento film může být pokaždé výrazněji jiný názor, já jej hodnotím pozitivně. Zajímavé je, že i zdánlivě tragický konec není vlastně tragický a člověk jde z kina s nejen teoreticky dobrou náladou. Některé závažné scény působí spíš karikaturně, stejně jako postavičky, ale to je dobře, neboť klasické autentičnosti, "dokumentárnosti" je ve filmu dost a Sláma překvapivě nabídl sarkasmus a trochu jiný styl.

 • 60%
  0
  0
  1. 4. 2014
  VasaFlasa (2818 bodů)

  Od Bohdana Slány jsem čekal víc. Tak snad příště.

 • 40%
  0
  0
  15. 9. 2013
  harry456 (2437 bodů)

  No, nebylo to zas tak špatné, ale v konečném důsledku špatně vyústěné a vlastně bez pointy. Navíc: Fakt, že nejlepší věc na celým filmu je závěrečný titulkový song od Vypsané fiXy filmu taky moc nepřidává. Herecké výkony jsou jakž takž dobré, ale valný dojem? Ne.

 • 50%
  0
  0
  14. 5. 2014
  TemnýProrok (336 bodů)

  Postavy Čtyř sluncí jsou ne zrovna šťastní lidé, kteří proplouvající horko těžko životem.

 • 0
  0
  3. 3. 2013
  Host
  Host

  Jelikož je to Hřebejkův film i když tady není oněm ani zmínka tak na něj nepůjdu neboť jsem rudé hněde prase co tahne zloděje a lháře na hrad.

Hodnocení a recenze Čtyři slunce

59 56 ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 80%
 • Psychotronix 40%
 • HanO 50%
 • aquiver 80%
 • Jimi Joker 75%
 • Crreed 65%
 • mims 70%
 • Schneefee 60%
 • hnidopich 0%
 • KallEll 45%
všechna hodnocení (114)

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 7 v žebříčku uživatele Tono
5. místo z 7 v žebříčku uživatele izevsk
9. místo z 27 v žebříčku uživatele jurajholm
11. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
31. místo z 31 v žebříčku uživatele AidaHappy
46. místo z 47 v žebříčku uživatele m.jtecka