The Omen (mezinárodní název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
111 minut

Žánry

:
Horor, Mysteriozní, Thriller, Gotický, Kultovní, Oscarový

Obsah

:
Americký politik Thorn adoptuje za velice zvláštních okolností malého chlapce. Má jméno Damien a dějí se kolem něj záhadné věci. Při jedné jeho návštěvě více »« méně

Režie

:
Richard Donner

Scénář

:
David Seltzer David Seltzer

Herci

:
Gregory Peck Lee Remick David Warner Billie Whitelaw Harvey Stephens ...
Premiéra: 16. 7. 1992
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Přichází Satan!. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Přichází Satan! myslíte! K 9. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28236 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Přichází Satan!


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  13. 1. 2018
  Brenan88 (46226 bodů)

  Výborný horor,který se směle může nazývat jedním z nejlepších hororů všech dob. Richard Dooner tímto snímkem dokázal,že je vynikající režisér a řekl jsi tak o možnost zrežírovat Supermana.Práce s kamerou je dokonalá a během filmu se nám tak nabízí řada ohromujících a děsivých záběrů. Herecké obsazení je výborné a hudba mrazivá. Horor s velký H.

 • 100%
  0
  0
  21. 7. 2016
  martin-mickey-stusak (26579 bodů)

  Nejděsivější hororový snímek na satanské téma, jaký kdy vznikl. Jeho hrůzné a brutální scény jen tak z hlavy nevymizí. To vše podporuje výborný scénář, vynikající hudba a nadmíru skvělé herecké výkony, kterým dominuje Gregory Peck. Atmosféra je zkrátka nepřekonatelná. Mrazení v zádech vyvolává snad každá scéna. Po shlédnutí celého snímku v temné místnosti za absolutního ticha si každý hned rozmyslí jít následovně v noci kolem hřbitova či kostela, zvlášť pokud se na obloze začne blýskat a hřmít. Tohle je klasika, která si rozhodně zaslouží uznání.

 • 90%
  0
  0
  15. 12. 2015
  Sheldon (16038 bodů)

  Skvěle napsaný a vybalancovaný scénář, výborné herecké obsazení, geniální soundtrack a super atmosféra. tenhle film od začátku do konce nabízí nevšední dobrodružství, které patří do rodinného stříbra žánru. pro mě je to víc dobrý příběh, než "jenom" horror. Trochu mi tam po letech vázne tempo, ale remake dokázal, že tohle je mistrovské dílo.

 • 80%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3343 bodů)

  Už bylo napsáno velmi mnoho o hudbě Jerryho Goldsmitha velmi kladným textem: ve většině geniálním,kde převyšoval i můj pocit otom,že Goldsmith je vynikající skladatel a v tomhle filmu je jeho mistrovsky podkreslená hudba v napětí a hrůzy v celém Donnerově díle jeho dosavadním vrcholem.Výborná klasika 70.let a s klidným svědomím můžu napsat,že 70-80.léta v tomhle žánru patří mezi špičku ve filmové kinematografii.Omen se zařadil nejen mezi ně,ale velmi převyšuje ve všech klasikách hororového žánru - a velmi se přiblížil k Friedkinovu mistrovskému vrcholu Exorcist (kdy omdlévali lidé v kině).Omen je geniální v hudbě a v provedené režii,ale ve scénáři a v tísnivé děsivosti (atmosféry) má Exorcist navrch.

 • 100%
  0
  0
  25. 10. 2018
  Planturel (208 bodů)

  Skutečně vynikající film! Pro mě jeden z nejpůsobivějších hororů, které kdy byly natočeny. Skvělé filmové obsazení v čele s Gregorym Peckem. Harvey Stephens, coby Damien, je skutečný ďábel s nevinnou tváří. A vše dotváří geniální hudba Jerryho Goldsmitha. Skvělá hororová jízda!

Hodnocení a recenze Přichází Satan!

74 ? ?
jak hlasovat?
 • JoeyDeLuca 80%
 • Lovecour69 85%
 • mims 85%
 • InJo 100%
 • Futureman 75%
 • Planturel 100%
 • honza-magda-dziadkovi 0%
 • Brenan88 80%
 • Evianka 95%
 • martin-mickey-stusak 100%
všechna hodnocení (63)