Komentáře týdne: Televize zdrsněla. Přitáhnou Zrádci mladé publikum?

Komentáře týdne: Televize zdrsněla. Přitáhnou Zrádci mladé publikum?
Zrádci | Česká televize
Přitáhne Česká televize mladé publikum díky nové mini-sérii, v níž se pro drsnější výrazivo nejde daleko? A co Ježek Sonic inspirovaný populární videohrou z přelomu 90. a nultých let? Zaujal vás i jeden polozapomenutý cestovatel a jeho působivý příběh spolu se sci-fi snímkem pojednávajícím o vztahu otce a syna nebo filosofická artovka z druhé poloviny 80. let, v níž vystupují Andělé nad Berlínem. Ale dost řečí, teď máte slovo vy a vaše komentáře. Příspěvky uvádíme bez jakýchkoliv redakčních úprav.

Zrádci (2020) - Není to seriál zřejmě pro mě.

Zrádci
Zrádci | Česká televize
"Poslední dobou mám pocit, že se ČT snaží nalákat mladší generaci, proto volí co možná nejdrsnější řeč. No, nevím. K mladší generaci už nepatřím. Není to seriál zřejmě pro mě. Postavy jsou mi vesměs nesympatické, zvuk špatný (prý je to moderně natočené!), kamera z úhlu pohledu mě-důchodkyně nekvalitní, atd." Jana Květoňová / 20 procent

Stracené město Z (2016) - Existoval nějaký badatel, který se ztratil i se snem v amazonské džungli...

Robert Pattinson
Ztracené město Z
"…. životopisný film Percy Fawcetta …. takže zapomeňte na to , že by film byl akční , historický , dobrodružný a ani drama to není , prostě jen životopisný … Percy Fawcetta jsem neznal a ani nikde jsem o něm nečetl , jediné co mohu říct je , že jsem někde zaslechl , že existoval nějaký badatel , který se ztratil i se snem v amazonské džungli a až po zhlédnutí tohoto filmu vím kdo to byl ..." sugi / 85 procent

Ježek Sonic (2020) - Za návštěvu kina určitě stojí.

Ježek Sonic
Ježek Sonic | Paramount Network
"V původním traileru ježek Sonic vypadal doslova obludně, ale studio vyslyšelo kritiku fanoušků a Sonica předělali a vyplatilo se. Je přesně takový jaký by měl být. Je to velmi příjemná podívaná, která je spíš nebo více pro děti, ale i dospělí se u toho budou příjemně bavit a myslím, že nebudou zklamáni. Je to vtipné, zábavné a svojí délkou je to tak akorát. Takže velmi příjemný filmový počin. Filmy podle her většinou moc nepovedou, ale tohle je ukázka toho, že i dobrý film podle hry se dá natočit. Takže to za návštěvu kina určitě stojí." Wolf77 / 90 procent

Ad Astra (2019) - Jeden z nejzajímavějších filmů roku 2019.

Brad Pitt
Ad Astra | 20th Century Fox
"Film o složitém vztahu otce se synem.. oba jsou průkopníci v poznávání vesmíru a nemají lehký osud. Vše se line v ponuré až depresivní atmosféře doplněné vhodnou a nadprůměrnou hudbou. Efekty a ztvárnění vesmíru spíše průměrné, ale tento film má jiné poselství, vesmír je jen bonus. Jeden z nejzajímavějších filmů roku 2019." Pete69 / 75 procent

Nebe nad Berlínem (1987) - Filmové vyobrazení života v celé své ryzosti.

Bruno Ganz
Nebe nad Berlínem | Basis-Film-Verleih GmbH
"V době po druhé světové válce máme možnost si prostřednictvím dvou andělů poslechnout nejtajnější myšlenky lidí pohybujících se v Berlíně. Myšlenky jsou pro smrtelníky neviditelné a tak jejich přítomnost poskytuje určité pohodlí. Naopak andělé je cítí v plné odezvě. Andělé nevidí barvy, nic necítí a nepociťuji ani žádné předměty. Vlivem své nesmrtelnosti nedýchají ani vzduch. A tak jejich prostřednictvím vidíme svět černobíle. Jeden z nich se však zamiluje do atraktivní umělkyně. Jeho city chápe pouze anděl, který se také kdysi rozhodl vyměnit svět nesmrtelnost za lásku, čímž se stal člověkem. A tak mu poradí, jak se se stát tělem a krví. On si však není vědom toho, co ho v lidské sféře čeká. Lidské počínání a dohled andělů. Filmové vyobrazení života v celé své ryzosti. Expresivní filmová práce vytvořená bez scénáře, ve kterém má každá myšlenka a charakter své opodstatnění. Dialogy andělů mají ohromnou poetickou sílu. Kontrast dvou světů, lišící se černobílým a barevným obrazem, se obzvlášť podařilo vyobrazit v celém znění daného spektra vizuálnosti soužití v daném světě. To se týká i vyobrazení anděla, který se stal člověkem. Jedná se o výjimečný umělecký filmový počin, u kterého během natáčení neměl režisér a scenárista Wim Wenders do poslední kapky ani tušení, jak to nakonec celé bude vypadat. Snímek tak má své kouzlo výjimečnosti, hlavně co se týče coby pozorovatele života lidí." martin-mickey-stusak / 100 procent

Zaujal vás některý z filmů / seriálů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku z naší databáze. Příště třeba vybereme právě ten váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte "palec" těm, které vás zaujaly.