Sonic the Hedgehog (USA)
« další názvy »
Japonsko Japonsko
USA USA
Kanada Kanada
100 minut

Žánry

:
Akční, Animovaný, Dobrodružný, Komedie, Rodinný, Sci-fi, Adaptace videohry, Blockbuster, Dětský, Série/Franchise

Obsah

:
Modrý superrychlý ježek Sonic patří k největším videoherním legendám. A protože o legendách se obvykle točí filmy, vznikla komedie, v níž bude hrdina rychlostí více »« méně

Režie

:
Jeff Fowler

Scénář

:
Patrick Casey Josh Miller Yuji Naka Naoto Ohshima

Herci

:
Jim Carrey James Marsden Neal McDonough Ben Schwartz Adam Pally ...

Podívej se na Ježek Sonic online!

Premiéra: 20. 2. 2020
Distributor: CinemArt
Jste na stránce filmu Ježek Sonic. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Ježek Sonic myslíte! K 23. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27869 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Ježek Sonic


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  16. 3. 2020
  Brenan88 (44985 bodů)

  Veškeré obavy jsou zažehnány. Sonic prošel transformací a i když nebyla úplně levná,tak se tvůrcům vyplatila. Přesně takto jsem si představoval,že by měl vypadat film o Sonicovi. Nechybí zábavné postavy,hlášky a situace. Tudíž jsem velmi spokojený. Sonic je sympaťák a s jeho lidským kolegou v podání Marsdena jim to klape. Za koho mám však největší radost je Jim Carrey,který zde předvedl velmi svěží a zábavný herecký výkon. Doufám,že ho to nakopne zpět do sedla a brzo ho zase někde uvidím.

 • 65%
  0
  0
  10. 1. 2021
  Pete69 (17975 bodů)

  Příběh Sonica mi přijde absolutně obyčejný. Postavička je celkem sympatická, pár humorných scén se objeví, ale pro mě to bylo málo. Nejvíce se mi líbil Jim Carrey, jinak kromě Sonica se nikdo z herců moc nepředvedl. Pohodová podívaná za 65% více dát nemohu.

 • 80%
  0
  0
  16. 2. 2020
  Chimpanzee21 (3834 bodů)

  Do kina jsem šel připraven na naprostou katastrofu a z kina jsem šel velmi mile překvapen. Neřekl bych, ře je to úplně vhodné pro děti pod cca 10 let, jak uvádí kina, ale jinak film nadchne snad každou věkovou kategorii až tedy na seniory (ale některé z nich by mohl určitě taky). Jim Carrey jako vždy odvedl perfektní výkon a je asi jen škoda, že nebyl ve filmu více. Jako zápory bych vytkl asi jen scénu v titulkách. Pokud váháte jestli jít nebo ne, tak určitě doporučuji.

 • 70%
  0
  0
  6. 12. 2020
  Blackhand47XD (2127 bodů)

  Po mnoha kraších a víceméně zdařilém elektrickém myšákovi se dostalo i na modrého ježka, který k videoherní adaptaci přichází o něco opatrněji. Pokud nepočítáme potitulkovou scénu, máme zde pouze dvě herní postavy, tedy Sonica a jeho úhlavního nepřítele Dr. Robotnika. Zlaté kroužky jsou pak využity taktéž trochu jinak a už od trailerů si z nich fanoušci tak trochu dělali legraci. Co se týká zápletky, jde o klasický rodinný film, kdy se velký dobrák s velkými sny zaplete do potíží někoho jiného. James Marsden je samozřejmě sympatický herec, ale tématiku trapných policistů z vidlákova si tvůrci možná mohli odpustit. Jim Carrey je jako Robotnik samozřejmě super, ale tradičně do role možná dává až moc ze sebe a původní postava se v tom tak nějak ztrácí. Jako herní adaptace je to tedy celkem decentní a jsem zvědavý, co tvůrci předvedou příště. 70%

 • 85%
  1
  0
  29. 8. 2020
  Reacherjack2016 (1506 bodů)

  Už aby bylo pokračování. Snímek je nabitý nejen skvělými akční scénami, ale je zároveň doprovázený humorem. Když jsem viděl poprvé Detektiva Pikachu, byl jsem zklamaný. Byl to dobrodružný film, ale scházel tak humor. Za to tady je ho až dost. Myslím, že za to může hlavně skvostný Jim Carrey, který se po čtyřleté pauze vrátil zpátky do kina. A stojí to za to. On, jakož to Dr. Robotnik, je perfektní. Je to takový záporný Ace Ventura. Myslím, že hlavně kvůli němu, byste měli film vidět. Za mě 85%.

 • 60%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  První verze nadpozemsky rychlého "ježka" byla naprosto odpudivá a zcela oprávněně zdvihla vlnu fanouškovské nevole a znechucení. Tvůrcům naštěstí došlo, že tudy cesta nevede, a rozhodli se problém řešit. I díky tomu nakonec nevadí, že je samotný film nijak neurážející a možná mírně nadprůměrnou podívanou. Kouká se na něj totiž celkem dobře, a pokud nečekáváte nic světoborného, slušně se pobavíte. Příběh je vlastně taková jednoduchá "hobití cesta tam, a zase zpátky". Na nic si nehraje a stojí hlavně na mírně dětinském humoru, na který buď přistoupíte, nebo ne. V tomto ohledu má tak dost společného s Harley Quinn. Hlavní pozornost na sebe ale strhává Jim Carrey, který ztvárnil roli "Doktora Robotnika". Jeho herecký výkon je podobný Masce, a Jim se opět vyžívá v excentrickém chování své postavy. V českém dabingu ho navíc ztvárnil Bohdan Tůma, který už se na Carreyho projev dokonale adaptoval. Pokud jste z Prahy a máte raději originální znění, můžete vyrazit do Cinema City Slovanský dům, kde Sonica promítají anglicky (bez titulků). Milovníky původní hry pak potěší velké množství videoherních odkazů, kterými se tady opravdu nešetřilo. První půlku filmu mě tak neuvěřitelně otravovala jen dost podivná hudba. Nejde mi o samotné herní motivy, ale o "výplňovku", která doslova ničila každou méně akční pasáž. Pokud máte děti, nebo jste prostě jen fanoušky modrého ježka, určitě využijte možnost a kino navštivte. Užijete si hodinu a půl slušné zábavy, která zdatně sekunduje loňskému hernímu snímku: Detective Pikachu.

 • 90%
  0
  0
  22. 2. 2020
  Wolf77 (987 bodů)

  V původním traileru ježek Sonic vypadal doslova obludně, ale studio vyslyšelo kritiku fanoušků a Sonica předělali a vyplatilo se. Je přesně takový jaký by měl být. Je to velmi příjemná podívaná, která je spíš nebo více pro děti, ale i dospělí se u toho budou příjemně bavit a myslím, že nebudou zklamáni. Je to vtipné, zábavné a svojí délkou je to tak akorát.
  Takže velmi příjemný filmový počin. Filmy podle her většinou moc nepovedou, ale tohle je ukázka toho, že i dobrý film podle hry se dá natočit. Takže to za návštěvu kina určitě stojí.

 • 85%
  0
  0
  22. 5. 2020
  sugi (679 bodů)

  … s očekáváním , že Sonic dopadne jako jiné pokusy o zfilmování legendárních herních postav - Mortal kombat , Street fighter , Pixely a jiné , jsem po shlédnutí Sonica byl velice a příjemně překvapen ….. Sonic má děj , má vtip , má duši , prostě tvůrci udělali FILM a né jen kopii hry …. I Jim Carrey se hodí na roli profesora , ale občas přehrává , on to ani jinak neumí.... Sonic je zdařilá transformace s herních konzolí na plátna kin …..

 • 65%
  0
  0
  26. 8. 2020
  uge (549 bodů)

  Docela mě to překvapilo, na to jak to ze začátku vypadlo díky prvnímu traileru jako totálně fail, to nakonec byla oddychovka. Nic složitého, nic extrémně chytrého ale neurazí. Samozřejmě nejlepší byl Jim Carrey, který si vychutnal roli a krásně to zahrál.

 • 75%
  0
  0
  25. 8. 2020
  Morra (235 bodů)

  A pak,že se jsou herní adaptace prokleté. Sonic je důkazem,že to prostě jde a že to jde sakra dobře. Ježour je sympaťák a každý pětník,který byl zainvestovaný do jeho předělání do konečné podoby se vyplatil. Stejně tak se vyplatilo angažovat Jima jako záporáka. Svou úlohu si vyloženě užíval a my jako diváci si to užíváme s ním. Nechybí humor,napětí a super akce. Takto by to mělo vypadat.

 • 80%
  0
  0
  22. 2. 2020
  Matys (42 bodů)

  Velmi pěkný film pro malé i velké diváky. Velmi svižný děj, akční scény, nevtiravý humor, který masíruje bránici.. Doporučuji na relax a zlepšení nálady. ( A víš co je nejhorší úděl nejchytřejšího člověka na Zemi ? Mluvit se všemi těmi blbci kolem

 • 45%
  0
  0
  26. 8. 2020
  RenakovaVendy (37 bodů)

  Ježek Sonic nepřináší do filmového světa nic nového, kromě hezkého zpracování a digitálních efektů. Jim Carrey předvádí klasicky z jeho marnotrapných výkonů a děj je vlastně o ničem, ale pokud chcete, aby se děcka zabavila na pár hodin a nevadí jim poslouchat hlas Brzobohatého, tak prosím, ty dvě stovky za to stojí, ale pro dospělé to určitě není.

Hodnocení a recenze Ježek Sonic

75 40 ?
jak hlasovat?
 • kubi.sarka 80%
 • vlado-vladiss-krnac 100%
 • Mrykodaj 60%
 • juha_efx 75%
 • Marek88 60%
 • Deacon Frost 80%
 • certina 55%
 • Schneefee 55%
 • magie-magie 100%
 • Martin Suk 100%
všechna hodnocení (68)

V žebříčcích uživatelů