The Lost City of Z (USA)
USA USA
140 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Historický, Životopisný

Obsah

:
V roce 1906 se britský badatel Percy Fawcett (Charlie Hunnam) poprvé vydává do Amazonie. Během několika expedic pod záštitou Královské geografické společnosti více »« méně

Režie

:
James Gray

Scénář

:
James Gray

Herci

:
Charlie Hunnam Robert Pattinson Sienna Miller Tom Holland Edward Ashley ...
Přehrát online O2
Premiéra: 20. 4. 2017
Distributor: Bioscop

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  1
  0
  26. 4. 2017
  lamps (7563 bodů)

  Největším problémem filmu je, že očividně vyvolal klamná očekávání. V dnešní době unikátní dílo, které nestrhává pozornost na jednotlivé stylistické a dramatické atrakce, nýbrž staví na nesmírně komplexně zkonstruovaném příběhu, který pokrývá celé dvě dekády, ale díky precizní práci s vývojem motivací a narativních linií zkrátka nenudí a nutí diváka k bedlivému sledování. Více na našem blogu:
  http://www.subsvet.cz/2017/04/recenze-ztracene-mesto-z-opojne-ucteni.html

 • 15%
  0
  0
  4. 7. 2017
  Pas (4738 bodů)

  Ztracená a promarněná šance.Objevitelské výpravy do neznámých končin nabízejí vždy silný příběh .V tomto snímku tomu však takto není. Výprava do východní Bolivíe s přesahem do událostí 1.světové války je pouze nějakým leporelem příběhu důstojníka britské armády který pod vlivem ambicí k dosažní medaile která mu na uniformě chybí přijme nabídku Královské zeměpisné společnosti .Odjíždí do Bolivie i se svým asistentem jako dvoučlenná expedice. Nudné a nicneříkající pasáže na lodi a ve vlaku klidně můžete přeskočit jako zbytečné natahování stopáže.Na místě najímá jednoho indiána , kterého jako uvědomělý humanista vysvobodí ze spáru místního otrokáře podnikajícího v kaučukovém byznysu,dále přibere několik místních povalečů a razí proti proudu(i když ve filmu je jasně vidět plavba po proudu) za zmapováním hranice mezi Bolivii a Brazilii.Na řece se povaluje bárka s nápisem HAMBURG,uffff ti Němci jsou všude! Na naše objevitele dopadne pár šípů divochů ,jeden kořala na lodi je zasažen a padá do vody kde mají Piraně hody.Osvobozeného indiána to přestane bavit a tak vezme kramle ale předtím ostatním sdělí , že v dosahu je "ztracené město" . Po nálezu kusu jakési keramiky tomu uvěří i naši geodeti a tak vezmou kramle taky a pádí za velkou louži do Albinonu. Zeměpisná společnost o tomto objevu uspořádá seminář kde si dramaticky vymění názory příznivci a odpůrci teorie o dávné civilizaci pod Andami.Druhá výprava na sebe nedá dlouho čekat a k týmu se připojí jeho zbohatlické lordstvo které si chce užít trochu toho "dobrodružna" Je to však slaboch , parta jej po právu vyloučí v očekávání , že už jej nikdy neuvidí. Opak je však pravdou a náš major objevitel má nejen co vyvětlovat ale je odejit do zákopů na frontu ve Francii. Tam zazní několik patetických frází, trochu výstřelů .Major je se ocitá ve špitále a myšlenkami je stále ve "ztraceném městě" které sice neviděl ale už pojmenoval "Zet" Čas plyne ale třetí finální výpravy se náš objevitel dočká ve společnosti svého syna. Od té doby o nich nikdo nikdy neslešyl a pokud neumřeli tak tam někde štastně žijou dál.Roztahané , rozvleklé nudné vyprávění kdy jedinou zajímavou scénou je hádka v zeměpisné společnosti ,akční rámec je zastoupen několika výstřely z pušky a několik šípů co prosviští vzduchem. Velmi slabé zpracování jinak určitě skvělého námětu. Snad někdy příště někdo natočí skutečně dramatický a akčí spektákl z podobného prostředí.

 • 75%
  0
  0
  23. 4. 2017
  marie-kolarova (1068 bodů)

  Percy Fawcett je odhodlaný a svůj sen postavil výš než svoji rodinu. Ta musí ustoupit. Film dokáže upoutat i přes dlouhou stopáž, i když epizoda s první světovou válkou je nadbytečná a příběh by se bez ní fungoval kompaktněji. Charlie Hunnam hraje přesně toho zarputilého magora. Nejzajímavější je kamera odkazující do starých dobrých výpravných časů. Film je především vizuálně krásným cestopisem s více než popisným zobrazením rodinných vztahů. Manželka je strašně odhodlaná téměř feministka, která pokorně sedne na zadek a zůstane pokaždé doma. Je hrozně naštvaná, že Percy opět odjíždí, načež ho po dvou minutách nadšeně doprovází k vlaku. James Gray chtěl dostat do filmu co nejvíc zážitků z džungle a o rodinných vztazích včetně konfliktu s nejstarším synem vypráví stylem vzorná rodina z nedělní školy. Přesto není špatné to vidět.

 • 75%
  0
  0
  7. 5. 2017
  Milena107 (383 bodů)

  Na tento film se člověk velmi těšil, něco z docela jiného filmového soudku, a panovala obava, jak se vypořádat s docela dlouhou stopáží 141 minut. Tento film vznikl podle skutečné události, jako nyní vzniká spousta filmů, ovšem zde i závěr nás nechává na dohadech, jak ve skutečnosti dopadl osud otce a syna.

 • 80%
  0
  0
  5. 5. 2017
  Hencen (177 bodů)

  Pomalá, rozvážná, avšak v žádném případě nudná podívaná. Těžko hledat nějakou novodobou podobnou alternativu, ke které by se dalo Ztracené město Z připodobnit. Troška vtipu, špetka napětí a 140 minut, v nichž se stráví čas prolézáním nezmapovaného světa a hledáním bájné civilizace. Možná to bude jedinečností nebo prostě faktem, že se dnes takové snímky nedělají, ale ve výsledku jsem byl nadmíru spokojen.

 • 70%
  0
  0
  24. 4. 2017
  EvieJJ (129 bodů)

  Na film jsem se velmi těšila a realita naplnila má očekávání. Percymu se povede naplnit své tužby ba co víc - má možnost naplno propadnout cestovatelské a objevovatelské vášni! Vizuálně skvělé! James Murray vypadá jako trotl a taky se potvrdí, že jím je.

 • 90%
  0
  0
  13. 7. 2017
  Jose26 (113 bodů)

  Moc krásný film. Doporučuji i knižní předlohu.

  • nádherný soundtrack
  • kamera
  • režie pana režiséra Graye - to je opravdový auteur
  • herecký koncert pana Hunnama a Edwarda (teda Pattinsona)
  • příliš krátká stopáž - chtělo by to alespoň tříhodinový director's cut
 • 60%
  0
  0
  7. 5. 2017
  zzepto (74 bodů)

  Necelych 3 hodiny filmu a opravdu slozity pribeh celych 20 let zivota britskeho badatelu. Neni dulezity kousek pro valku a obcas nudne dialogy. Obcas podivna motivace manzelky a prvorozeneho synu ohledne praci hlavniho hrdiny. Ale perfektne ukazana touha sledovani za svym snem i kdyz je to bude trvat cely zivot.

 • 90%
  0
  0
  6. 5. 2017
  karina-kindest (42 bodů)

  Skvely film, ktery motivuje sledovat za svym snem i kdyby to trvalo cely zivot. Charlie Hunnam se hodi k roli Percy Fawcetta perfektne. Jen me trochu zklamala finale filmu, ocekavala jsem ze se o Fawcettovem vynalezu dozvi cely svet, ze to motivje lide objevovat svet dale, jet do tech nejmene bezpecnych mist a poznavat neznamou historii lidstva.

65 71 ?
 • fifek-fifi 30%
 • patrik-senk 10%
 • Jose26 90%
 • pantak 65%
 • Pas 15%
 • Mirdas 95%
 • puposlav 70%
 • mondak 80%
 • Milena107 75%
 • zzepto 60%
všechna hodnocení (26)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: