Hobit: Šmakova dračí poušť

80%
Hobit: Šmakova dračí poušť

Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka -  nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti.
Recenze: Hobit: Šmakova dračí poušť

Kinobox.cz
95%

Zprvu se mi zdálo, jako bych koukal na nějakou počítačovou hru, ale poté se mi to v hlavě srovnalo a už mi nic nebránilo v tom si HFR vychutnat. Obraz byl nádherně čistý, živý a pravý filmový fanoušek to plně docení. Akční záběry jsou přehlednější než u klasického 2D. Této technologii proto dávám palec nahoru a příští rok si to rád zopakuji.

Kinobox.cz
90%

Kdybych chtěl zjednodušovat, řekl bych, že se má druhý díl k tomu prvnímu podobně jako dvojka Hunger Games ke svému předchůdci. Tvůrci se vzdali naivních hrátek a jdou přímo za cílem, přičemž všechno je takové špinavější.


Brenan88
Brenan88
46 858 bodů
9
Co se týče Hobita,tak existuje mnoho názorů,že není ani z půlky tak kvalitní jako Pán prstenů a že jde vidět,že vychází z tenké knížečky,která nemá na to,aby obsáhla tři filmy. Já s tímto tvrzením nesouhlasím a u každého dílu jsem se dobře bavil. Šmakova dračí poušť má vše co bych si od dobrodružného snímku představoval. Výborné postavy,krásnou přírodu,povedený příběh,dobrou akci. Jediné co mi zde vadilo byl konec snímku,přišlo mi to,že Jackson celkem necitlivě rozsekl druhý a třetí díl. Já tak zůstal s otevřenou pusou sedět v kině a nevěřil jsem svým očím.
Pete69
Pete69
27 087 bodů
7
Trilogie Hobit nesahá Trilogii Pán prstenů ani po kolena. Určitě tím nechi říci, že je to špatný film.. jen ve srovnání s PP to prostě říct musím. První díl mě opravdu nudil, tento díl je o něco lepší. Skvělé zpracování ,ale na mě to působí až moc DIGI.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 078 bodů
6
Není to tam. Sice to nebylo tak konzistentně generické jako Neočekávaná cesta, ale když už ano, tak pořádně. V akčních scénách jsem instinktivně tápal po klávesnici s myší - je to fakt spíš PC hra než film. Včetně střihového přesunování na vyšší levely, kde loadovací obrazovku nahrazuje pětivteřinový kamerový oblet společenstva na cestě (viz přechod z podzimního lesa k zamrzlému jezeru). Natahované je to pořád stejně, tempo neexistuje, největší problém je absolutní a až absurdní neosobnost, trpaslíci zůstávají anonymními figurkami a Bilbo odstrhovanou okrajovou postavou (což je škoda, protože Freeman je rozhodně nejsilnější zbraň filmu). Shore napsal nejnudnější score poslední doby, které není od Hanse Zimmera, přesto nejzvládnutější není u Hobita obraz, ale zvuk. V nejlepších momentech se daří navodit dojem, že někdy brzy se konečně stane něco zajímavého. Nakonec se to nestane. Nejpatrnější je to u finále, u kterého jsem měl po nástupu trpaslíků problém neusnout (pár mikrospánků ale bylo). A ten cliffhanger je drzost - tříhodinový film musí mít dílčí konec, prostě musí. Jinak jsem zvědavý, jestli hláška "možná pro tebe mám něco velkého v kalhotách" zlidoví podobně jako "Neprojdeš dál!" (celá milostná rádobylinie je i přes mou mnohostrannou oblibu Kate z Lost Jacksonovo kariérní dno, a to počítám i Lovely Bones). Nejotravnější je nekonečné parafrázování prstenové trilogie na všech myslitelných úrovních, které rozhodně neumožňuje "nesrovnávat". Protože to srovnání je opravdu kruté a rád bych k němu nebyl tak nucen. Tentokrát jsem o čtyřech hvězdách ani neuvažoval a zklamání je o řád větší. Asi i proto, že tentokrát zde na rozdíl od nekonečného ničeho minule byl potenciál. Tři hvězdy jsou za... já ani nevím. Prostě je dám a radši se tím nebudu zabývat.


Dodatečné informace

Původní název:
The Hobbit: The Desolation of Smaug (více)
 • Nový Zéland Hobit: Šmakova dračí poušť
 • Nový Zéland The Hobbit: The Desolation of Smaug
 • Nový Zéland Der Hobbit - The Desolation of Smaug
 • Nový Zéland El hobbit 2
 • Nový Zéland El Hobbit: La desolación de Smaug
 • Nový Zéland Hobbit: Meyus Smaug
 • Nový Zéland Hobbit: Samotna Góra
 • Nový Zéland Hobbit: Smaugs ödemark
 • Nový Zéland Hobbitten: Dragen Smaugs ødemark
 • Nový Zéland Hobit: Šmaugova pustošenja
 • Nový Zéland Hobitti: Smaugin autioittama maa
 • Nový Zéland Le Hobbit: La désolation de Smaug
 • Nový Zéland Lo Hobbit: La desolazione di Smaug
 • Nový Zéland The Hobbit: Part 2
 • Nový Zéland Хобит: Унищожението на Смауг
Premiéra v ČR:
12. 12. 2013
Distributor:
Warner Bros.
Země původu:
Nový Zéland, USA
Rozpočet:
250 mil. USD
Tržby:
958,4 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Hobit: Šmakova dračí poušť je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Další z kolekce Hobit: Šmakova dračí poušť


Podobné


Powered byJustWatch