The Hobbit: The Desolation of Smaug (USA)
« další názvy »
Nový Zéland Nový Zéland
USA USA
161 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Fantasy, Adaptace knižní, Blockbuster, Epický, Série/Franchise

Obsah

:
Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem více »« méně

Režie

:
Peter Jackson

Scénář

:
Fran Walsh Philippa Boyens Peter Jackson Guillermo del Toro J. R. R. Tolkien

Herci

:
Ian McKellen Martin Freeman Richard Armitage Ken Stott Graham McTavish ...
Premiéra: 12. 12. 2013
Distributor: Warner Bros. CZ
DVD: 9. 4. 2014
Jste na stránce filmu Hobit: Šmakova dračí poušť. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hobit: Šmakova dračí poušť myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hobit: Šmakova dračí poušť


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  30. 11. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Co se týče Hobita,tak existuje mnoho názorů,že není ani z půlky tak kvalitní jako Pán prstenů a že jde vidět,že vychází z tenké knížečky,která nemá na to,aby obsáhla tři filmy. Já s tímto tvrzením nesouhlasím a u každého dílu jsem se dobře bavil. Šmakova dračí poušť má vše co bych si od dobrodružného snímku představoval. Výborné postavy,krásnou přírodu,povedený příběh,dobrou akci. Jediné co mi zde vadilo byl konec snímku,přišlo mi to,že Jackson celkem necitlivě rozsekl druhý a třetí díl. Já tak zůstal s otevřenou pusou sedět v kině a nevěřil jsem svým očím.

 • 70%
  0
  0
  6. 11. 2017
  Pete69 (20001 bodů)

  Trilogie Hobit nesahá Trilogii Pán prstenů ani po kolena. Určitě tím nechi říci, že je to špatný film.. jen ve srovnání s PP to prostě říct musím. První díl mě opravdu nudil, tento díl je o něco lepší. Skvělé zpracování ,ale na mě to působí až moc DIGI.

 • 80%
  0
  0
  18. 7. 2016
  lamps (14836 bodů)

  V podstatě souhlasím s většinou negativních ohlasů, které tuhle sérii doprovázejí. Po vizuálně i vypravěčsky dokonalém LOTRovi vypadá Hobit jako přehnaně foremná plastová bábovička, jejíž obsah se pod vlastním velikášstvím drolí a rozpadá. Mluvím teď přímo o dvojce, která zkrátka postrádá hmatatelně osudový cliffhanger a rozmělňuje tempo zapojováním vynucených (romantika s Tauriel) či nostalgických (přehnaně vážný Legolas) aktérů. Ale hlavně chce nabídnout natolik epické scény, že sama sobě nestačí a místy působí křečovitě - což omlouvám jen proto, že Jackson je pořád takový hračička, aby i seberoztahanější příběh napumpoval návykovou energií a vrcholné sekvence obdařil tak kulervoucí inscenací, že si je lze přehrávat do zblbnutí. Jak jsem se netrpělivě kroutil při návštěvě Jezerního města, tak jsem byl bohatě odměněn nástupem charakterního pana Šmaka, v jehož společnosti se rozpoutají hotové popkornové orgie. A vůbec, jako hrdinská balada o putování za ohromným pokladem, střeženým majestátním (ne)tvorem, je druhej Hobit super - podstatně horší už je jako dějově rozvětvená story z legendární Středozemě, která i zcela mimochodem mapuje vzestup největšího záporáka filmových dějin. Méně je více, tečka.

 • 85%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11140 bodů)

  Pěkné prostředí, povedená animace a příběh taktéž. Film upoutal až do konce. Bitka s netvory svižná.

 • 85%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (8394 bodů)

  Tam, kde dvě věže trochu neměly co říct, tam do toho druhý Hobit šlape na plný plyn. Rychlé a zábavné, i když potřeba tam narvat Legolase je trochu bijící do očí a finální cliffhanger trochu kazí dojem, že každý díl obstojí samostatně. Jinak ovšem skvělé pokračování.

 • 60%
  0
  0
  29. 4. 2014
  Standa. (6167 bodů)

  Moje první půlnoční premiéra. Po shlédnutí trailerů jsem myslel, že to bude konečně plnohodnotná LOTRovská fantasy, ale to teda ani náhodou. Daleko nudnější a zdlouhavější, než jednička. Měl jsem co dělat, abych neusnul a nebýt slečny vedle, která se smála každý kravině, tak se mi to povedlo. Jeden z nejambicióznějších letošních filmů se nakonec proměnil ve zklamání :( Snad si za rok konečně spravím chuť.

 • 60%
  0
  0
  11. 12. 2013
  Petrson (4100 bodů)

  Mám velmi rád Pána prstenů (prakticky za režijní verzi na DVD-BR 100%), resp. filmové zpracování. Jedna kniha jeden film. Hobit aneb cesta tam a zase zpátky 3 x 2,5 hodiny? Nějak to ztratilo tempo, objevují se situace, které nejsou v knize, předvídavé a popisné dialogy, ztratila se ta skvělá filmařina Pána prstenu. Jeden režisér, dvě různé trilogie. Ta první skvělá a báječná, druhá jakoby akčně televizní s povrchními fórky a "lacinějšími" figurkami (Starosta). Triky a výprava nejsou všechno, pokud není co sledovat. Ploché herecké výkony jsou asi součástí scénáristického polopatického výkladu a režijní mise, pod heslem vydělejme na každé stránce bestselleru víc a ještě víc. Schází už jen seriál, kde se jeden díl bude věnovat hledání tajného zámku ve skále "na pětníku" 3x3 metry, který by musel najít i slepýš. Film jsem viděl s dabingem, 3D,( a přišlo mi to televizní, což mohlo ovlivnit můj úsudek, nevím, jestli HFR).

 • 85%
  0
  0
  29. 12. 2013
  saboter (3559 bodů)

  Film vás ze začátku docela trefí do hlavy trochu zamotanějším příběhem což se celkem dalo čekat a takže ty co neviděli jedničku budou celkem tápat ale film celkem počítá že ste aspoň o něm slyšeli ale film se jako jednička opravdu hodně liší od knihy a tak fanoušci knihy udou možná zklamáni ale tvůrci od začátku říkaly že jdou svou cestou což je možná dobře a film tentokrát jako jednička má hodně dialogů ale akce je tu dost a je celkem dorá ale občas jsem žasnul že je film přístupný jekéhokoli věku prtože ve filmu je tolik utínání hlav a mrtvol že je čemu se divit a je celkem výce temnější a krutější efekty celkem ujdou ale občas jsou divně udělané ale jen minymálně,herci jsou opravdu skvělý a konec celkem je osti useknut ale celkem navozuje skvělou amtosferu a je clekm možná idobře že je rozdělen na tři části.

  • herci
  • temná atmosféra
  • hudba
  • celková kouzelnost,a skvělé zasazení na Nový Zéland
  • na filmu je vidět trochu toho že rozdělenost vadí hlavně příběhu
 • 85%
  0
  0
  14. 12. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  V podstatě... nevím co říct. Zimomriavky jsem měl ještě dřív, než se na plátně objevil název "Hobbit". Předne nutno podotknout, že film se natolik liší od knihy, že Tolkien by se asi zastřelil... nicméně Pete si to tak nějak sám okočíroval... teď ale jak? Předně, Film byl hrozně unáhlený a mezitím co příběh jedničky se táhl jako dohady koaliční smlouvy, tak tady jste ani neluskli a Hobbit už byl za Hvozdem... což je škoda, protože Ten a ještě Medděd, měli v celku hodně k nabídnutí. Obejdu to, že Azog má být dávno mrtev. Pete ve filmu zachoval jistou odlehčenost a humor, který vídáme v jeho každém díle o Středozemi. Tajemství, která rozkrýval Gandalf byla ohromující a naprosto úžasná (apropo... v knize o tom není skorem ani zmínky). Úžasnou práci odvedli i herci... Ian je klasa, Martin se utvrdil, že je úžasný... ale nejlépe práci asi odvedl Benedict, který představil draka, tak jako nikdo nikdy a nikde! NEJLEPŠÍ DRAK VŠECH DOB! Celkově... film rozhodně nebyl zklamáním, ale taky ne maximálním potěšením... a ten FINISH, KTERÝ NÁS ZAVEDE TO TŘETÍHO POKRAČOVÁNÍ........... LEGENDARY!!!!

 • 100%
  0
  0
  11. 3. 2014
  VasaFlasa (2800 bodů)

  Ačkoliv se jedná o druhou částk, která je přechodným můstkem a putování k cílové bitvě o poklad, tak i přesto jsem se u tohoto 3D snímku bavil a byl jsem rád, že film splnil moje očekávání a úspěšně navázal na první díl. Nyní musím jen doufat, že závěrečný snímek trilogie bude ve stejném duchu. A všechny kritiky, že se jedná o komerční rozšiřování si strčte za klobouk. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byl i 4. díl. Pan Jackson by jej určitě zvládl skvěle.

 • 90%
  0
  0
  4. 2. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  První díl ve mě budil trochu rozpaky, ale dvojka, to je prostě plnokrevná Středozemě. Ani chvilku jsem se nenudil a u některých scén jsem si vysloveně rochnil. Mám k ní také pár výhrad, ale to je spíše podružné. Akční scény jsou na můj vkus až moc hravé (skákající sud ze břehu na břeh a drtící nepřátele), víc mi sedí reálnější bitevní styl v Lotrovi. V některých scénách bohužel také do očí fláknou kulisy, ale i nad to se dá v pohodě povznést. Celkově je to super pokoukání, hrdě se hlásící k Lotrů.

 • 90%
  0
  0
  15. 12. 2013
  PipBOY (2593 bodů)

  Dneska shlédnuto v kině a můžu jen doporučit! Ještě o chlup lepší než jednička,která byla místy i zdlouhavá, celkově druhé pokračování je akčnější, živější a vtipnější.Pokud očekáváte vážnější a temnější fantasy jako byl Pán Prstenů tak zde ho rozhodně nehledejte.Byl jsem překvapen kolik vtipných momentů tam byli schopni nasázet ( hlavně Bombur se předvedl).Nejvíce mě dostávaly pasáže, kde vystupoval Smaug, ten drak je prostě geniální.

 • 100%
  0
  0
  29. 12. 2013
  ferry-farka (2475 bodů)

  Neočekávaná cesta se mi hodně líbila ale tohle byla naprostá pecka ! :-)

 • 50%
  0
  0
  21. 5. 2014
  stantheman (2396 bodů)

  Na pokračování se asi zlákat už nenechám . Tohle už byl guláš z guláše...Ukecaný drak, ani hrozivý , ani legrační a opakující se postupy a nápady....Nuda a mrhání časem....ani trochu mne nezajímá co se stane , až drak doletí do toho rádoby ohroženého města a určitě tam předvede tříhodinouvou přednášku o tom , jak se ho mají všichni bát a pak usně spolu s obyvateli a diváky v kině ...

 • 80%
  0
  0
  24. 12. 2014
  farb (2063 bodů)

  Šmakózní! Poutavější, dějově a i vizuálně výživnější a hlavně temnější / dospělejší část hobitího dobrodružství. Atmosferický prolog dokonale naladí na potemělejší notu, děj krásně odsýpá ( po prologu hurá za Medďedem, potom do Temného hvozdu pohrát si s pavoučky, přátelsky pokecat s elfy, krátce nakouknout k Nekromantovi a přes Jezerní město do nádherného dračího finále), nikde se zbytečně nestojí a nostalgicky nevzpomíná (jako minule:-) a jedna skvělá akce střídá druhou. A když přidám zajímavě se vyvíjející stávající postavy (Bilbo, Thorin, konflikty ve "společenstvu" trpaslíků...) a šťavnaté postavy nové (Bard a pak HLAVNĚ Tauriel, která je nejen správně ostrá bojovnice, ale také nejkrásnější elfka Středozemě :-), tak musím prohlásit, ... že mi to šmakovalo! A závěrečný cliffhanger mě ani trochu nenaštval, ale spíš hezky navnadil na věci příští.

 • 65%
  0
  0
  25. 12. 2013
  Hare77 (1994 bodů)

  Tak jsem se rozhodl, že to napíši stručně v plusech a mínusech:

  • kamera, výprava, triky, pořád výjimečný film v rámci US fantasy produkce, zvlášní linka mezi Elfkou a trpaslíkem
  • příběh, slabé dialogy, scénář, rozpytvání knížky do tří dílů, herecké výkony trpaslíků (Thorin-Pavéza a jeho jeden jediný pohled pro celý díl), nestačí zdaleka na trilogii Pána prstenů, řežby dokola stejné a nenápadité, Bilbo Pytlík se vytrácí
 • 70%
  0
  0
  12. 12. 2013
  wop (1716 bodů)

  Druhý Hobit je opět natahovaný jak kšandy na Bomburových kalhotách, tentokrát to ale tolik nevadí, protože se alespoň stále něco děje - v této části se totiž odehrává většina dramatických okamžiků, známých z knížky a scénárista si jich ještě notnou dávku přimyslel.
  Bohužel se ale (opět) nepodařilo slepit tyto okamžiky způsobem, který by ve mě zanechával nějaký silnější pocit. Mám pocit, že by Hobitovi mnohem lépe sedla forma seriálu, kde každý díl může mít svůj vlastní příběh, náladu a postavy a celku to nijak neublíží.
  Nevím jestli za to může půlnoční premiéra spolu s téměř tříhodinovou stopáží, ale když v "dramatickém" závěru dští Šmak oheň na nebohé trpaslíky, už jsem se těšil na závěrečné titulky.

  • krásně se na to kouká
  • akční scéna na řece
  • Gandalfův side-quest
  • prohřešky proti předloze
  • příliš nerealistický souboj se Šmakem
  • náhlý konec
 • 75%
  0
  0
  24. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Ne špatné ale bohužel ještě o něco slabší než první díl.

 • 85%
  0
  0
  29. 4. 2014
  Jakub.Selesi (1166 bodů)

  Rozhodně hodně zajímavý film, plný dobrodružství a také počítačové animace, ale to už je dneska v každém filmu... nejsem moc velkým fanouškem Hobita, ale tento film hodnotím tak jak hodnotím, byl velmi vydaření a vřele doporučuji, všem ke shlédnutí... Viděl jsem ho dříve než jedničku, takže jsem nebyl zcela seznámen s příběhem, ale i tak velmi povedený a po shlédnutí jedničky i pochopený…

 • 55%
  0
  0
  18. 12. 2013
  6thSun (1153 bodů)

  První díl pro mě byl strhující jízdou a jen málokdy mně čas v kině utekl tak rychle. Tyto pocity jsem u dvojky postrádal, nejblíže k nim měla sudo-kajakářská jízda na řece, šlo ale o předčasný vrchol filmu, od té chvíle jsem se začal hrubě nudit a posledních dvacet třicet minut pro mě znamenalo pravý opak jedničky. Celkově zklamání a jednoznačně nejslabší díl fantasy ságy Pán prstenů/Hobit.

 • 100%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1100 bodů)

  Byl jsem střemhlav vržen do proudu druhého Hobbitího dílu, který mě vcucnul do sebe jak ústa Lolitky cukernaté lízátko. Dobrodružná výprava pln hrdinských činů a osudových setkání graduje v závěrečném dlouho očekávaném probuzení bájného Smauga. Jeho silně brumlající hlas rozvibroval měchy basových reproduktorů a já si chrochtal blahem doufaje, že na plátně ještě nějaký ten bláhový čas zůstane. Následné zatažení opony ve mně rozkmitalo chtivost a netrpělivost po závěrečném opusu, který se pomalu, ale jistojistě nezadržitelně jak Smaugův hurónský hlas blíží. Již teď odstříhávám metr do dalšího epického setkání s Tolkienovým fantastickým světem zvaným Středozem.

 • 90%
  0
  0
  16. 5. 2014
  katarinaa (1052 bodů)

  největším překvapením filmu pro mě byl fakt,že to najednou skončilo a přitom jsem věděla, že budeme muset jít do kina znovu. čekala jsem, že budou pouze dva díly. přišlo mi, že se z toho Jackson snaží vytřískat z diváků co nejvíc peněz. když srovnám s LOTR, tak se tam toho přeci jenom zase tolik neděje,ale na druhou stranu je z filmu cítit, s jakou láskou je vymazlený.

  • je super být zpátky v Tolkienově realitě
  • celá trilogie by se podle mě dala natočit jako jediný film
 • 90%
  0
  0
  20. 5. 2014
  brcolka (1041 bodů)

  Díky Kinoboxu jsem měl možnost jít na premiéru a zadarmo. Což mě velmi potěšilo. Protože sem zblázněnej do Pána Prstenů tak sem se velmi těšil na celou trilogii Hobita. Hobit trochu zůstal příběhem za mým očekáváním. ale celkový dojem je více než chvalitebný. Je vidět těch pár let rozdíl na technice a tricích což filmu a efektům pomáhá. A zase skvělá hudba která celý film podtrhuje. Zejména Ed Sheeran na konci mě dostal

 • 85%
  0
  0
  11. 3. 2014
  Ciiiri (943 bodů)

  I když se celkově film moc nedrží knižní předlohy, je hodně dobře zpracován.
  Ve filmu jsou nové postavy, které v knížce vůbec nejsou, ale pokud se nebudeme držet jen knihy, jde o zajímavé zpracování.

  • fantasy příběh totožný s Pánem prstenů
  • hudba
  • herci
  • zbytečně roztahán na 3 filmy (chvilkami je to znát)
 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2014
  voleman (925 bodů)

  Druhý Hobit se od jedničky liší celkem hodně, stále se ovšem nemohu zbavit dojmu, že je to celé hrozně natahované a mnoho scén zcela zbytečných. Ne, že by byl horší, napoprvé se mi dokonce líbil o něco víc, ale to nejspíš bylo tím, že byl celkově akčnější a už trochu rozjetý od minulého dílu. Na rozdíl od Pána Prstenů a několik málo okamžiků z prvního Hobita tu ovšem zcela chybí nějaké epické scény. Co ovšem musím pochválit je výrazné zlepšení oproti minulému dílu na poli hudby. Ta na rozdíl od prvního dílu kde byla jen zrecyklována z LOTRA, působí pěkně a svěže. Jinak samozřejmě k vizuální stránce filmu nemohu mít žádné námitky. A to hlavně díky přírodě Nového Zélandu a trikům na vynikající úrovni. Nakonec to na těch pět hvězd stačí, protože za celé ty tři hodiny sem se zas tolik nenudil. Uvidíme jak se mi Šmakova dračí poušt bude líbit při dalším shlédnutí, protože jedničku jsem hodnotil naporpvé na 70% a po dalším shlédnutí už jsem dal 85%. Tady dávám hned napoprvé 85%.

 • 95%
  0
  0
  23. 12. 2013
  dráza (888 bodů)

  Hodně se mi to líbilo. Byla sem na 3D. Když odletěla jedna skřetí hlava skoro jsem chtěla uskočit. Paráda.

 • 80%
  0
  0
  17. 12. 2013
  tamura (763 bodů)

  Pozitivum? Nenudil jsem se. Jel jsem jak trpaslík v sudu, co má příjemně vypolstrovaný vnitřek. Sice se neudálo nic emocionálně porovnatelného se smrtí Boromira v PP, ale tak je koncipovaná i předloha. Je to kniha především pro dětského čtenáře na rozdíl od PP a takový je i film. Martin Freeman skvělá volba, stejně tak Bard i naroubovaná elfka Tauriel (aspoň jedna ženská postava!), drak Šmak je úžasný (kdo viděl nikoli dabovanou verzi, před Benedictem smekne). Bavil mě i Temný hvozd (Bilbova hláška v úvodu "Ten les je...nemocný" mě rozesmála) i trochu zabijácky dokonale přeťáplý Legolas. Negativ by se dalo určitě taky najít dost (jakpakto, že skřeti si to za bílého dne hezky štrádují, zatímco v PP se musí "vyrobit" skuruti, aby to bylo možné.. hledání vchodu do Hory - trochu dementní trpaslíci, co nevidí ty schody viditelný snad i pro skřety IQ-tykve, nebo proč má na sobě Bilbo při odjezdu z Jezerního města ten šílený obleček s helmou jak z ruských bylin?)

 • 60%
  0
  0
  3. 3. 2016
  EXpenzza (747 bodů)

  Vlastně ten film mi vadí z tolika různých stran: Jackson vykrádá svého vlastního Pána prstenů, je to nechutně digitální a příběh odjel někam úplně daleko mimo Středozem. Ale na druhou stranu to parádně šlape a předvede hromadu strašně moc epických momentů. To, že je konec ryze seriálový, mě zase tak moc netrápí. Asi jsem se bavil i víc než u jedničky.

 • 80%
  0
  0
  29. 12. 2013
  Waters (615 bodů)

  Porád to tam úplně není. Jackson se snaží, natahuje a šlape na plyn, ale ona se blbě točí velkolepá věc, ve který díky předloze nemůžete nikoho zaříznout. Ale potěšily mě změny - nová elfa byla brutálně krásná a Legolas byl za většího frajera, než v celym pánovi prstenů.

  • Legolas
  • nová Elfa
  • pavouci
  • Šmak
  • natahované, jednička i dvojka klidně mohly být jeden film
 • 90%
  0
  0
  9. 3. 2014
  minimoj (587 bodů)

  • Na rozdíl od prvního dílu jsem se tady bavila už od začátku a jak dějově tak graficky se mi zdá pokračování Hobita výrazně povedenější. Knížka to samozřejmě není a nikdy nebude, ale za tohle je potřeba celý tým tvůrců jen pochválit.
  • Je to samozřejmě převzetím knihy jako základu filmu, ale děj je někdy podivně přetrhnutý, což byl filmaři mohli ošetřit lépe.
1 2 3 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Hobit: Šmakova dračí poušť

83 76 ?
jak hlasovat?
 • Renfield 80%
 • Mrykodaj 75%
 • juha_efx 85%
 • Kubys Fencl 85%
 • Svany 95%
 • xjane 90%
 • what is in the box 100%
 • nathanaelsulov 80%
 • zdenek-zdenda-nepovim 100%
 • Lovecour69 75%
všechna hodnocení (442)

V TV

V žebříčcích uživatelů

9. místo z 26 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Tvůrci se s ničím ne*rali a zbytečně nerozpitvávali blbosti a šlo se rovnou k věci, jen ten useknutý konec byl dost k vzteku ale čekal se.”

4. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
4. místo z 9 v žebříčku uživatele muzz
5. místo z 37 v žebříčku uživatele Ebonys
6. místo z 8 v žebříčku uživatele Kikolas
15. místo z 22 v žebříčku uživatele katush
17. místo z 35 v žebříčku uživatele semula
17. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
29. místo z 141 v žebříčku uživatele homedo