Game of Thrones (USA)
« další názvy »
USA USA
60 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Fantasy, Válečný, TV Seriál, Adaptace knižní, Epický
Motto: Vyhraješ, nebo zemřeš.

Obsah

:
Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí - více »« méně

Režie

:
David Nutter Alan Taylor (I) Alex Graves Miguel Sapochnik Mark Mylod Jeremy Podeswa Daniel Minahan Alik Sakharov Michelle MacLaren Brian Kirk David Benioff D.B. Weiss Timothy Van Patten Neil Marshall David Petrarca Michael Slovis Jack Bender Daniel Sackheim Matt Shakman

Scénář

:
David Benioff George R.R. Martin D.B. Weiss Bryan Cogman Vanessa Taylor Jane Espenson

Herci

:
Peter Dinklage Lena Headey Emilia Clarke Kit Harington Sophie Turner ...
DVD: 6. 3. 2013
Jste na stránce seriálu Hra o trůny. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Hra o trůny myslíte! K 24. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27423 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  15. 6. 2016
  lamps (14615 bodů)

  Mé krátké polemizování o vývoji seriálu si můžete přečíst zde (obsahuje spoilery):
  http://www.subsvet.cz/2017/08/glosa-zemrela-s-malickem-puvodni.html

 • 20%
  0
  0
  4. 2. 2018
  Danny F. (11129 bodů)

  Přišel jsem, viděl jsem a odcházím. Nechytlo mě to.

 • 60%
  1
  2
  19. 9. 2017
  Tom Hardy (4986 bodů)

  Chápu to propojení - vzít Pána prstenů, mixnout ho stylem Říma a do toho dát ingredience z Živí mrtví, to je recept na stoprocentní úspěch. A na rozdíl od jiných podobných vychytralých slepenců nemá Hra o trůny papírem šustící základ, ale hutnou knižní předlohu. Výsledek ale neohromil. Možná je chybou to, že jsem do rozjetého vlaku naskočil až po odvysílání sedmi sérií a vše dal "na jeden zátah" během dvou měsíců. Chyběl mi tak potřebný časový prostor a díky tomu mi jednotlivé série přišly hodně podobné. Řada postav přešlapuje po celou dobu na místě a má minimální vývoj. Story s matkou draků je akcentovaná od začátku, k jejímu propojení se zbytkem ale dojde až v šesté sérii (a ta postava rozhodně není tak zajímavá, aby musela mít tolik prostoru). Nejlépe napsaný charakter (Tyrion Lannister) je od svého uvěznění ve čtvrté sérii hrozně pasivní a Peter Dinklage, jakkoli se snaží, najednou nemá co hrát. Styl vyprávění se opakuje - konflikt, hledání řešení, katarze, zrada vedoucí k novému konfliktu. A ani ta úmrtí vlastně nejsou zas tak překvapivá, protože hrdinové jsou brzy poměrně jasní a až do sedmé řady na ně tvůrci nemají odvahu šáhnout. Nemluvě o tom otravném opouštění linií, kdy se k něčemu seriál vrací třeba až o dvě sezóny později. Měl jsem reálný problém si pamatovat, kde vlastně některé postavy právě jsou a to jsem jel v kuse (například jsem dlouho váhal, kdy jsem viděl naposledy jednoho z mladých Starků a jestli už náhodou neumřel). Neumím si představit, jak bych se orientoval, kdybych to měl dávat s ročními mezerami. Současně je ale třeba uznat, že to má fantastické měřítko, evidentně se plánuje dopředu (často možná až moc, neboť jednotlivé série málokdy něco konkrétního vyřeší), některé příběhy jsou skvěle zvládnuté (Arya Stark, Jamie Lanniser), sem tam potěší nápaditý dějový vývoj (Hold the Door!) a rozhodně nechybí prvek překvapení. Celek by ale snesl výrazné prokrácení, protože to, co se stalo během sedmi sezón, mohli autoři stihnout za podstatně kratší dobu.

 • 85%
  2
  0
  30. 9. 2013
  VitvarJane (4474 bodů)

  Když se tento seriál stal hitem a každý ho musel vidět, dost to snížilo moje očekávání díky ostatním "hitům", na které se nemůžu ani podívat. I přesto mě to časem dostalo a po shlédnutí prvního dílu mě všechny postavy vtáhly do děje plného krásné přírody a dokonalých zápletek. Každý díl sleduji s větším nadšením...

 • 95%
  3
  0
  9. 8. 2015
  Schneefee (4213 bodů)

  Kultovni serial soucasnosti, plny krve, sexu, intrik a nasili. Zadna z hlavnich postav si nemuze byt jista svou zivotnosti. Zavislost zarucena.

  • Neokoukani herci
  • Scenar
  • Prostredi
  • 90%
   2
   0
   19. 11. 2012
   bidlobox (3796 bodů)

   Po shlédnutí obou řad ještě zvyšuji hodnocení. I když se to někomu nebude líbit, GOT patří k vrcholu televizní zábavy pro tisíc a jeden důvod. Ač jsem se dodnes úplně nesžil s G. R. R. Martinovým fantasy světem (Zimy trvající i několik let? Středověk navěky? Haha...), televizní minisérie je něco dočista jiného. Je to důmyslná past na diváka! Rád se do ní nechá(m) chytit.

  • 85%
   1
   0
   27. 9. 2012
   TARANTlNO (3334 bodů)

   Five times stronger than fantasy feature film...

  • 75%
   0
   0
   26. 7. 2018
   Rabadi (2254 bodů)

   Fenomenální seriál o boji několika významných rodu o vládu. Velká nákladná výprava seriálu, krásné historické róby a účesy, majestátní prostředí hradů. Vtáhne do děje a když začne nudit, opět vás něčím překvapí. Samozřejmě je zde i láska, hra o majetky, sociální i morální témata.

  • 90%
   2
   0
   23. 11. 2012
   farb (2062 bodů)

   Tak tohle je prostě naprosto dokonalý! Od Band of Brothers tu nebyl seriál, který by si mě tak podmanil. A to jsem si ze začátku myslel, že se mi něco takovýho nikdy nemůže líbit. Jak jsem rád, že jsem se spletl. Tak úžasný fantasy svět, ale s minimem klasických fantasy prvků ( skvělý úvod prvního dílu, pár zmínek o dracích a sem tam nějákých kouzlech- a pak dlouho nic), což je možná důvodem mého uchvácení. Ale nejen to. Tak "živé", skvělé a odporné postavy jsem snad v žádném jiném seriálu neviděl. Plus naprosto dokonale odzbrojující a totálně dechberoucí a zcela nečekané zvraty...WOW! Smekám před HBO a těším se na další řadu. 100%!!!!!!!! EPIZODY: Každý díl je unikát, ale ten poslední... to je teda něco ( emoce, bitvy, úžasný výjezd noční hlídky a ta poslední scéna...). POSTAVY: Absolutně nejvíc mi k srdci přirostl lord Eddard ,,Ned" Stark ( Sean Bean), a jeho bastard Jon Sníh ( Kit Harington). A ke konci sezony vzrůstaly sympatie k Tyrionu ,, Skřetu" Lannisterovi (Peter Dinklage). Jo a ještě - Tak krásný úvodní intro jsem už dlouho neviděl. Při každé další epizodě jsem ho hltal čím dál víc.

  • 100%
   2
   0
   5. 5. 2013
   karlik4801 (1939 bodů)

   Už od začátku dramatem napěchovaný příběh. Krásně ztvárněné myšlení postav, jako kdybych věděl co od nich očekávat. Ve Hře o trůny je velké množství lidí, až v tom pomalu začíná být zmatek. Pro hlavní dějovou linii si ale stačí zapamatovat pár obličejů a je vystaráno. Od nějakého pátého dílu už ale postavy začínají promlouvat do duše. Zapamatoval jsem si každou. Ke konci první série pár zvratů. A začalo to být ještě zajímavější. Otevřel se nový příběh, hrdinové se od sebe oddělili a zažívali každý něco jiného. Až to vyvrcholilo k epicky seriálové bitvě na konci. Vidím, že Hra o trůny není nízkorozpočtová kravina, tenhle seriál je vyladěný do posledního detailu. Po vizuální stránce je práce taky odvedená dobře. A herci odvádějí skvělou práci, Peter Dinklage a jeho postava spolu splynuli, postava Tyriona Lannistera je bezkonkurenčně nejlepší z celého seriálu. Scénáristi, maskéři, kameramani také odvádějí výbornou práci.

  • 100%
   1
   0
   4. 12. 2012
   psico (1666 bodů)

   Tak tenhle seriál mne naprosto pohltil, lepší jsem snad ani neviděl. Mámn strasně rád téma Historie a když je ještě trošku smíchané s žánrem fantasy vznikne z toho něco úžasného :) Hned jak jsem dokoukal 1. řadu (po 2 dnech) letěl jsem do knihovny koupit si knihu. Natolik mně tohle téma uchvátilo že jsem prostě potřeboval vědět co bude dál. Doufám, že George R.R. Martin trošku mákne na 6 knize a výjde dříve než je plánované datum :)

  • 100%
   1
   0
   28. 9. 2012
   brbla666 (1526 bodů)

   dobry.

  • 100%
   2
   0
   16. 5. 2014
   katarinaa (1052 bodů)

   po první sérii jsem začala číst předlohu, abych trochu nasytila ten hlad po příbězích z této fantastické reality :) bylo tam pár slabších dílů, ale celkově je tohle prostě nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděla a mám to potěšení ho hodnotit jako TOP OF THE BEST :D

   • nejde se nezamilovat do těch úžasných postav
   • výprava
   • univerzálnost a aktuálnost témat, s kterým jsou jednotliví hrdinové konfrontováni
   • 100%
    0
    0
    4. 8. 2020
    brcolka (1039 bodů)

    Asi sem byl jeden z posledních který seriál shlédnul. Ale zato mě to dostalo tak že sem všechny série viděl v podstatě během několika dní. Vždycky sem si říkal, ještě jeden díl a jdu spát. A tak to pokračovalo do noci.
    Jeho velmi chytlavý seriál a není moc míst kde se skoro nic neděje.
    Strašně me vytáčelo že si někoho oblíbîte a on za chvilku zemře. A kdyby byl konec trochu víc delší taky by mi to nevadilo

   • 75%
    0
    0
    17. 9. 2016
    davsuch (1028 bodů)

    • velmi dobře propracovaná výprava a kostýmy
    • napínavý děj
    • dobré herecké výkony
    • dobrá režie = divák si najde svého oblíbeného hrdinu, kterému fandí
    • velmi složité vazby mezi postavami
    • velmi mnoho postav, divák si nemůže ani pamatovat jména jednotlivých postav
    • zombie ze severu = už moc přitažené za vlasy
   • 90%
    3
    0
    21. 5. 2014
    Innuendo (908 bodů)

    Žánr fantasy seriálů se zrovna nemůže pyšnit mnoha kvalitními počiny. Proto jsem taky k tomuto kousku zprvu přistupoval spíše skepticky. Nicméně byl jsem mile překvapen. Úvodní znělka skvělá (bude vám hrát v uších ještě hezkých pár dni), vlastně se na ni pokaždé těším. Charaktery dobře vykreslené. I ten Jason Momoa nakonec do své role (hlavně díky nabrané svalové hmotě) celkem zapadl. U výpravy bych viděl ještě sice nějaké rezervy, ale tuším že to lepší si pro náš tvůrci připravili až v dalším dění a je se na co těšit. Po pátém díle zvedám hodnocení ze čtyř na pět a nemůžu se dočkat dalších dílů. 20 června 2011, po desáté epizodě Fire and Blood - totální extáze. Velmi syrové, kruté, nepodbízející a přitom dokonalé návykové. Chystám se k četbě předlohy a těším se na novou řadu.

   • 75%
    1
    0
    28. 4. 2016
    LucylaEwing (518 bodů)

    Na konci čtvrté série si nemohu pomoci, ale dle mého skromného názoru se děj výrazně nikam nepohnul. A když už, tak rychlostí líného slizkého šneka. Sledujeme spoustu dějových linek, které nás mají přes své cestičky dostat do epochálního finále (děkuji blbečkům na facebooku za nechtěné spoilery k finále 5. série...!!!). Ale vážně je na to potřeba šest desetidílných sérií? Navíc když jeden díl trvá bezmála 60 minut. Na podobný problém se narazil u tak chváleného Breaking Bad, tato fantasy je ale naštěstí o třídu jinde. Přestože kvality Game of Thrones zapřít nemohu, ocenil bych finále, u kterého bych měl pocit, že mělo smysl se k němu prokousat. Jednoznačně nejoblíbenější postava je Tyrion Lannister, ale jak sem koukal, tak v tomto fanklubu nejsem sám. První série: 80% Druhá série: 80% Třetí série: 80% Čtvrtá série: 70%

   • 100%
    1
    0
    17. 4. 2014
    wtemplar (448 bodů)

    Parádní seriál, kterému není snad co vytknout.

   • 100%
    0
    0
    14. 5. 2019
    sisisi (440 bodů)

    rozhodně je lepší kniha než seriál, je detailnější a mnohem lépe se dá vžít a seznámit s postavami. Je to ale dost dobře zpracovaný seriál.. na to, že v knize jde dost často pouze o myšlenky, tak je naprosto jasné, co si kdo myslí nebo proč co udělal. Obdivuju.

   • 75%
    0
    0
    14. 5. 2019
    Llucinka (410 bodů)

    První dvě série jsem sjela ze zvědavosti teprve letos na začátku roku. Pak mě to ale chytlo a čtvrtá série je jasným vrcholem. Ostatní mají sem tam skvělou epizodu, ale celkově už se tam vytrácí přitažlivost. Vše se totiž začíná točit jen kolem chodců a dračího skla.

   • 90%
    1
    0
    22. 4. 2014
    TerkaCZ (353 bodů)

    Naprosto dokonalý fantasy seriál plný akce, zvratů a zajímavých postav. Konečně se rozjela 4. série, tak jsem zvědavá.

   • 1
    0
    20. 11. 2013
    Annie555 (353 bodů)

    Snad nejlepší fantasy co znám. Lepší už je snad jen Pán prstenů. Hned po prvním díle jsem to byla doslova zažraná a chtěla vidět další a další díly. Jediná věc mi na tom ale trochu vadí a to je, za což nemůžou scénáristi ale G.R.R.Martin,že mi neustále umírají další a další mé oblíbené postavy ale to je asi problém každého.

   • 15%
    0
    0
    28. 1. 2017
    Boldrick (310 bodů)

    Po několika sériích musím své hodnocení přehodnotit. Když už to na sebe navazuje tak holt to zprůměruju (od voka) pro všechny díly.
    1. série byla špičková a já jsem byl nadšen z toho, že takhle pěkně žádné fantasy ještě natočeno nebylo.
    2. série nebyla špatná, ale nějak už to nebylo ono, ale nechal jsem to být.
    3. série byla opět super, ale začínal jsem mít pocit, že se to nikam moc neposouvá
    4. série, u té se mé podezření potvrdilo. Spousta postav, které jsem sledoval od začátku, pošla, aniž by se děj nějak posunul. No, zvládl jsem asi polovinu dílů a zbytek jen tak po očku, když to sledovala žena.
    5. tuto sérii už jsem viděl jen při "přetáčení" a ani mě to sledovat víc nelákalo.
    Takže z úžasného fantasy seriálu se postupem času stal jakýsi fiktivní dějepis bez děje. No a to radši budu koukat na dokumenty, alespoň se dozvím něco ze skutečné historie a nebudu ztrácet čas dějepisem vymyšleným. Pro mě dále nekoukatelné.

    P.S. Knihy jsou na tom úplně stejně, třetí díl už jsem celý nedal.

   • 95%
    1
    0
    14. 3. 2015
    Verush (248 bodů)

    Už jen úvodní znělka ve mně vyvolává pocit euforie.. Po shlédnutí 1. série, která byla neskutečně chytlavá, jsem se rozhodla si nejdřív přečíst napsané knihy a pak pokračovat a to se mi vyplatilo, získala jsem mnohem lepší orientaci v postavách, opravdu jich není málo, i v celkovém příběhu. Nutno ovšem říct, že BBC si se zpracováním poradilo skvěle a nemůžu říct, že by byl seriál horší než knížky.. Pro mě jsou jak knihy tak seriál jednou z nejlepších, spíš nejlepší ve svém žánru a možná i celkově.. Nejde nemilovat!.. :D

   • 90%
    0
    0
    14. 5. 2019
    Memento (175 bodů)

    Jsem závislá, zasažena. K prvnímu dílu jsem se před lety dlouho odhodlávala (kde jsou ty časy, kdy jsem se za nové díly nestyděla). Nikdy nezapomenu na Margaery, Daenerys, Jona, Cersei... Kvitovala bych dopsání knih, ale dávám tomu ještě tak deset let. :)

   • 85%
    0
    0
    2. 12. 2016
    Heart (175 bodů)

    Vynikající "inteligentní" seriál s dlouholetou zárukou kvality. Vedle How I met you mother patří k nejlepším seriálům poslední dekády. Všem, kteří ještě tento seriál neviděli, doporučuji podívat se alespoň na jeden díl a zcela jistě Vás tento seriál pohltí.

   • 55%
    1
    0
    9. 6. 2016
    stverak (119 bodů)

    Hafo postav, hafo příběhových linií, hafo problémů, které se mezi postavami řeší a nic jiného se v seriálu neděje.

   • 100%
    0
    0
    28. 11. 2017
    maroo77 (96 bodů)

    Sex, násilí, válka... slast střídá slast. Tyrion se svojí diplomacií lvl 110/10.. + Jeho abnormálně dlouhý úd nám zajistí nekonečnost tohoto seriálu, ale až poté co se tam všichni navzájem zabijou a až pak ojedou.
    Hromada postav, každý pletichaří proti někomu jinému. Velké rody bojující o moc, žoldáci bojující pro peníze, seveřani pro čest, Staré křivdy, nové křivdy, slíbená manželství, královo parchanti, armáda barbarů za oceánem, neschopný král, potomci draků, zlovlci, staré lásky, boj o moc, manipulátoři v pozadí, královský spratek a tajemný nepřítel na Zdí.

   • 100%
    1
    0
    17. 5. 2014
    spamik (31 bodů)

    Dokonalá fantasy série, která vás od prvního dílu chytne, jen těch homosexuálních scén by mohlo být méně.

   • 100%
    1
    0
    17. 5. 2014
    OndraWish (31 bodů)

    Když jsem viděl první díl tohoto skvostného seriálu, opravdu jsem nečekal že Catelyn umře a co víc, že povstane z mrtvých.
    Teď vážně, nebudete se nudit a ˇať jste heterosexuál nebo nejsete, stejně si přídete na své. Vřele dopořučuji. :D

   87 73 ?
   jak hlasovat?
   • yxcvbnm 0%
   • mata-semanova 10%
   • radim-pavlicek 90%
   • homedo 70%
   • Adeline 70%
   • Jenna 100%
   • Aneta132 90%
   • brcolka 100%
   • Lucy Lu 95%
   • tomblackout 85%
   všechna hodnocení (263)

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 3 v žebříčku uživatele KoubikTK
   1. místo z 43 v žebříčku uživatele dav.bal
   1. místo z 5 v žebříčku uživatele onovak
   1. místo z 1 v žebříčku uživatele Zuzica
   1. místo z 4 v žebříčku uživatele adam-tesar
   1. místo z 4 v žebříčku uživatele Sáček
   1. místo z 12 v žebříčku uživatele RedDragon
   1. místo z 1 v žebříčku uživatele katarinaa
   1. místo z 3 v žebříčku uživatele aero64
   1. místo z 9 v žebříčku uživatele Dellanir