Game of Thrones (USA)
USA USA
60 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Fantasy
Motto: Vyhraješ nebo zemřeš.

Obsah

:
Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí více »« méně

Režie

:
Alan Taylor (I) David Nutter Alex Graves Daniel Minahan Alik Sakharov Michelle MacLaren Mark Mylod Jeremy Podeswa Miguel Sapochnik Brian Kirk Timothy Van Patten Neil Marshall David Petrarca Michael Slovis Jack Bender Daniel Sackheim David Benioff D.B. Weiss

Scénář

:
David Benioff George R.R. Martin D.B. Weiss Vanessa Taylor Jane Espenson

Herci

:
Peter Dinklage Lena Headey Emilia Clarke Kit Harington Sophie Turner ...
DVD: 6. 3. 2013
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  15. 6. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Bezprecedentní a těžkotonážní nálož výpravného i dialogového mistrovství, kde logika stojí jako rovnocenný partner po boku těch nejméně očekávaných a šokujících zvratů a kde vedle sebe svádí krvavý mocenský boj tolik zajímavých a poutavě rozporuplných postav, že každá dějová linie naplňuje zážitkový džbánek měrou takřka stejně intenzivní a jedinečnou. Vše samozřejmě zastiňuje intrikářské dění kolem Králova Přístaviště a rozepře uvnitř klanu Lannisterů, ale to, jak se postupně řetězově proplétají osudy všech aktérů pod kupolí blížící se zimy, vtahující atmosféry a dusivého násilně-sexuálního podtónu, jednoznačně pasuje Hru o trůny do pozice nezpochybnitelné seriálové bašty. A abych šel s davem, nejoblíbenějšími postavami (a že jich je!) jsou pro mě zatím Tyrion Lannister, Ser Jorah a Jaime Lannister..

 • 85%
  1
  0
  30. 9. 2013
  VitvarJane (4421 bodů)

  Když se tento seriál stal hitem a každý ho musel vidět, dost to snížilo moje očekávání díky ostatním "hitům", na které se nemůžu ani podívat. I přesto mě to časem dostalo a po shlédnutí prvního dílu mě všechny postavy vtáhly do děje plného krásné přírody a dokonalých zápletek. Každý díl sleduji s větším nadšením...

 • 90%
  1
  0
  19. 11. 2012
  bidlobox (3775 bodů)

  Po shlédnutí obou řad ještě zvyšuji hodnocení. I když se to někomu nebude líbit, GOT patří k vrcholu televizní zábavy pro tisíc a jeden důvod. Ač jsem se dodnes úplně nesžil s G. R. R. Martinovým fantasy světem (Zimy trvající i několik let? Středověk navěky? Haha...), televizní minisérie je něco dočista jiného. Je to důmyslná past na diváka! Rád se do ní nechá(m) chytit.

 • 85%
  1
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3303 bodů)

  Five times stronger than fantasy feature film...

 • 95%
  2
  0
  9. 8. 2015
  Schneefee (3293 bodů)

  Kultovni serial soucasnosti, plny krve, sexu, intrik a nasili. Zadna z hlavnich postav si nemuze byt jista svou zivotnosti. Zavislost zarucena.

  • Neokoukani herci
  • Scenar
  • Prostredi
  • 90%
   1
   0
   23. 11. 2012
   farb (2051 bodů)

   Tak tohle je prostě naprosto dokonalý! Od Band of Brothers tu nebyl seriál, který by si mě tak podmanil. A to jsem si ze začátku myslel, že se mi něco takovýho nikdy nemůže líbit. Jak jsem rád, že jsem se spletl. Tak úžasný fantasy svět, ale s minimem klasických fantasy prvků ( skvělý úvod prvního dílu, pár zmínek o dracích a sem tam nějákých kouzlech- a pak dlouho nic), což je možná důvodem mého uchvácení. Ale nejen to. Tak "živé", skvělé a odporné postavy jsem snad v žádném jiném seriálu neviděl. Plus naprosto dokonale odzbrojující a totálně dechberoucí a zcela nečekané zvraty...WOW! Smekám před HBO a těším se na další řadu. 100%!!!!!!!! EPIZODY: Každý díl je unikát, ale ten poslední... to je teda něco ( emoce, bitvy, úžasný výjezd noční hlídky a ta poslední scéna...). POSTAVY: Absolutně nejvíc mi k srdci přirostl lord Eddard ,,Ned" Stark ( Sean Bean), a jeho bastard Jon Sníh ( Kit Harington). A ke konci sezony vzrůstaly sympatie k Tyrionu ,, Skřetu" Lannisterovi (Peter Dinklage). Jo a ještě - Tak krásný úvodní intro jsem už dlouho neviděl. Při každé další epizodě jsem ho hltal čím dál víc.

  • 100%
   1
   0
   5. 5. 2013
   karlik4801 (1925 bodů)

   Už od začátku dramatem napěchovaný příběh. Krásně ztvárněné myšlení postav, jako kdybych věděl co od nich očekávat. Ve Hře o trůny je velké množství lidí, až v tom pomalu začíná být zmatek. Pro hlavní dějovou linii si ale stačí zapamatovat pár obličejů a je vystaráno. Od nějakého pátého dílu už ale postavy začínají promlouvat do duše. Zapamatoval jsem si každou. Ke konci první série pár zvratů. A začalo to být ještě zajímavější. Otevřel se nový příběh, hrdinové se od sebe oddělili a zažívali každý něco jiného. Až to vyvrcholilo k epicky seriálové bitvě na konci. Vidím, že Hra o trůny není nízkorozpočtová kravina, tenhle seriál je vyladěný do posledního detailu. Po vizuální stránce je práce taky odvedená dobře. A herci odvádějí skvělou práci, Peter Dinklage a jeho postava spolu splynuli, postava Tyriona Lannistera je bezkonkurenčně nejlepší z celého seriálu. Scénáristi, maskéři, kameramani také odvádějí výbornou práci.

  • 100%
   1
   0
   4. 12. 2012
   psico (1656 bodů)

   Tak tenhle seriál mne naprosto pohltil, lepší jsem snad ani neviděl. Mámn strasně rád téma Historie a když je ještě trošku smíchané s žánrem fantasy vznikne z toho něco úžasného :) Hned jak jsem dokoukal 1. řadu (po 2 dnech) letěl jsem do knihovny koupit si knihu. Natolik mně tohle téma uchvátilo že jsem prostě potřeboval vědět co bude dál. Doufám, že George R.R. Martin trošku mákne na 6 knize a výjde dříve než je plánované datum :)

  • 100%
   1
   0
   28. 9. 2012
   brbla666 (1422 bodů)

   dobry.

  • 100%
   1
   0
   16. 5. 2014
   katarinaa (1048 bodů)

   po první sérii jsem začala číst předlohu, abych trochu nasytila ten hlad po příbězích z této fantastické reality :) bylo tam pár slabších dílů, ale celkově je tohle prostě nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděla a mám to potěšení ho hodnotit jako TOP OF THE BEST :D

   • nejde se nezamilovat do těch úžasných postav
   • výprava
   • univerzálnost a aktuálnost témat, s kterým jsou jednotliví hrdinové konfrontováni
   • 75%
    0
    0
    17. 9. 2016
    davsuch (910 bodů)

    • velmi dobře propracovaná výprava a kostýmy
    • napínavý děj
    • dobré herecké výkony
    • dobrá režie = divák si najde svého oblíbeného hrdinu, kterému fandí
    • velmi složité vazby mezi postavami
    • velmi mnoho postav, divák si nemůže ani pamatovat jména jednotlivých postav
    • zombie ze severu = už moc přitažené za vlasy
   • 90%
    2
    0
    21. 5. 2014
    Innuendo (882 bodů)

    Žánr fantasy seriálů se zrovna nemůže pyšnit mnoha kvalitními počiny. Proto jsem taky k tomuto kousku zprvu přistupoval spíše skepticky. Nicméně byl jsem mile překvapen. Úvodní znělka skvělá (bude vám hrát v uších ještě hezkých pár dni), vlastně se na ni pokaždé těším. Charaktery dobře vykreslené. I ten Jason Momoa nakonec do své role (hlavně díky nabrané svalové hmotě) celkem zapadl. U výpravy bych viděl ještě sice nějaké rezervy, ale tuším že to lepší si pro náš tvůrci připravili až v dalším dění a je se na co těšit. Po pátém díle zvedám hodnocení ze čtyř na pět a nemůžu se dočkat dalších dílů. 20 června 2011, po desáté epizodě Fire and Blood - totální extáze. Velmi syrové, kruté, nepodbízející a přitom dokonalé návykové. Chystám se k četbě předlohy a těším se na novou řadu.

   • 75%
    1
    0
    28. 4. 2016
    LucylaEwing (456 bodů)

    Na konci čtvrté série si nemohu pomoci, ale dle mého skromného názoru se děj výrazně nikam nepohnul. A když už, tak rychlostí líného slizkého šneka. Sledujeme spoustu dějových linek, které nás mají přes své cestičky dostat do epochálního finále (děkuji blbečkům na facebooku za nechtěné spoilery k finále 5. série...!!!). Ale vážně je na to potřeba šest desetidílných sérií? Navíc když jeden díl trvá bezmála 60 minut. Na podobný problém se narazil u tak chváleného Breaking Bad, tato fantasy je ale naštěstí o třídu jinde. Přestože kvality Game of Thrones zapřít nemohu, ocenil bych finále, u kterého bych měl pocit, že mělo smysl se k němu prokousat. Jednoznačně nejoblíbenější postava je Tyrion Lannister, ale jak sem koukal, tak v tomto fanklubu nejsem sám. První série: 80% Druhá série: 80% Třetí série: 80% Čtvrtá série: 70%

   • 100%
    1
    0
    17. 4. 2014
    wtemplar (375 bodů)

    Parádní seriál, kterému není snad co vytknout.

   • 1
    0
    20. 11. 2013
    Annie555 (353 bodů)

    Snad nejlepší fantasy co znám. Lepší už je snad jen Pán prstenů. Hned po prvním díle jsem to byla doslova zažraná a chtěla vidět další a další díly. Jediná věc mi na tom ale trochu vadí a to je, za což nemůžou scénáristi ale G.R.R.Martin,že mi neustále umírají další a další mé oblíbené postavy ale to je asi problém každého.

   • 90%
    1
    0
    22. 4. 2014
    TerkaCZ (314 bodů)

    Naprosto dokonalý fantasy seriál plný akce, zvratů a zajímavých postav. Konečně se rozjela 4. série, tak jsem zvědavá.

   • 15%
    0
    0
    28. 1. 2017
    Boldrick (289 bodů)

    Po několika sériích musím své hodnocení přehodnotit. Když už to na sebe navazuje tak holt to zprůměruju (od voka) pro všechny díly.
    1. série byla špičková a já jsem byl nadšen z toho, že takhle pěkně žádné fantasy ještě natočeno nebylo.
    2. série nebyla špatná, ale nějak už to nebylo ono, ale nechal jsem to být.
    3. série byla opět super, ale začínal jsem mít pocit, že se to nikam moc neposouvá
    4. série, u té se mé podezření potvrdilo. Spousta postav, které jsem sledoval od začátku, pošla, aniž by se děj nějak posunul. No, zvládl jsem asi polovinu dílů a zbytek jen tak po očku, když to sledovala žena.
    5. tuto sérii už jsem viděl jen při "přetáčení" a ani mě to sledovat víc nelákalo.
    Takže z úžasného fantasy seriálu se postupem času stal jakýsi fiktivní dějepis bez děje. No a to radši budu koukat na dokumenty, alespoň se dozvím něco ze skutečné historie a nebudu ztrácet čas dějepisem vymyšleným. Pro mě dále nekoukatelné.

    P.S. Knihy jsou na tom úplně stejně, třetí díl už jsem celý nedal.

   • 95%
    1
    0
    14. 3. 2015
    Verush (224 bodů)

    Už jen úvodní znělka ve mně vyvolává pocit euforie.. Po shlédnutí 1. série, která byla neskutečně chytlavá, jsem se rozhodla si nejdřív přečíst napsané knihy a pak pokračovat a to se mi vyplatilo, získala jsem mnohem lepší orientaci v postavách, opravdu jich není málo, i v celkovém příběhu. Nutno ovšem říct, že BBC si se zpracováním poradilo skvěle a nemůžu říct, že by byl seriál horší než knížky.. Pro mě jsou jak knihy tak seriál jednou z nejlepších, spíš nejlepší ve svém žánru a možná i celkově.. Nejde nemilovat!.. :D

   • 85%
    0
    0
    2. 12. 2016
    Heart (137 bodů)

    Vynikající "inteligentní" seriál s dlouholetou zárukou kvality. Vedle How I met you mother patří k nejlepším seriálům poslední dekády. Všem, kteří ještě tento seriál neviděli, doporučuji podívat se alespoň na jeden díl a zcela jistě Vás tento seriál pohltí.

   • 55%
    1
    0
    9. 6. 2016
    stverak (118 bodů)

    Hafo postav, hafo příběhových linií, hafo problémů, které se mezi postavami řeší a nic jiného se v seriálu neděje.

   • 100%
    1
    0
    17. 5. 2014
    spamik (31 bodů)

    Dokonalá fantasy série, která vás od prvního dílu chytne, jen těch homosexuálních scén by mohlo být méně.

   • 100%
    1
    0
    17. 5. 2014
    OndraWish (31 bodů)

    Když jsem viděl první díl tohoto skvostného seriálu, opravdu jsem nečekal že Catelyn umře a co víc, že povstane z mrtvých.
    Teď vážně, nebudete se nudit a ˇať jste heterosexuál nebo nejsete, stejně si přídete na své. Vřele dopořučuji. :D

   88 76 ?
   • Škrli 65%
   • tomas-balek 100%
   • Riverdon 75%
   • JanTung 95%
   • jarv 95%
   • martin-harant 100%
   • Mirass95 95%
   • AryaCZE 95%
   • TomasZboril 100%
   • Vašák 100%
   všechna hodnocení (156)
   jak hlasovat?

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 5 v žebříčku uživatele onovak
   1. místo z 4 v žebříčku uživatele adam-tesar
   1. místo z 32 v žebříčku uživatele dav.bal
   1. místo z 4 v žebříčku uživatele Sáček
   1. místo z 9 v žebříčku uživatele Dellanir
   1. místo z 12 v žebříčku uživatele RedDragon
   1. místo z 1 v žebříčku uživatele Zuzica
   1. místo z 1 v žebříčku uživatele katarinaa
   2. místo z 13 v žebříčku uživatele dddddaviddddd
   2. místo z 5 v žebříčku uživatele barbora-matuskova
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: