The Jungle Book (USA)
« další názvy »
USA USA
106 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Fantasy, Adaptace knižní, Blockbuster, Oscarový, Remake, Série/Franchise

Obsah

:
Kniha džunglí, kterou režíruje Jon Favreau („Iron Man”), je hraný celovečerní velkofilm podle překrásných povídek Rudyarda Kiplinga inspirovaný klasickým více »« méně

Režie

:
Jon Favreau

Scénář

:
Justin Marks Rudyard Kipling

Herci

:
Scarlett Johansson Bill Murray (I) Idris Elba Giancarlo Esposito Ben Kingsley ...
Premiéra: 21. 4. 2016
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Kniha džunglí. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Kniha džunglí myslíte! K 19. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27414 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (41899 bodů)

  Po vizuální stránce se můžeme bavit o totálním orgasmu. Kniha džunglí nabízí opravdovou rozmanitost krajiny a nádherně vyhlížející zvířata. Příběh není tak zábavně podaný jako v animáku z roku 1967,ale Jon Favreau je natolik nadaný režisér,že si vystačil i bez zbytečných taškařic. Velmi příjemná podívaná.

 • 80%
  0
  0
  22. 6. 2016
  lamps (14612 bodů)

  Animák z roku 1967 byl zábavnější, ale tohle je vizuálně natolik bombastická a přesvědčivá adaptace Kiplingova románu, že ze dne na den dodala jemu čtenářský a sama sobě divácký lesk na dlouhá léta dopředu. Nekonají se sice žádné emocionální spršky a Favreau diriguje narativní koncept v rovinách bezpečného rodinného bijáku, ale úžasné CGI chvílemi snad překonává vše, co jsme dosud mohli vidět, nekonvenčnost a majestátnost prostředí i hrdinů z každého záběru přímo sálá a korunu nasazuje fantastický původní dabing. Dlouho mě tak nemrzelo, že jsem nějaký film prošvihl v kině...

 • 80%
  0
  0
  6. 12. 2017
  Pete69 (13041 bodů)

  Rozhodně nejlépe natočený příběh o Mauglím. Balú je nepřekonatelný, Šér chan skvělý. I když jsem tomuto příběhu nikdy nepropadl, tohle se mi vážně líbilo. Vše jako živé. V příběhu není nic extra přehnané a celé to půspbí symapticky a pohodově. Myslím si, že konečně rodinná podívaná bez 100% animace.

 • 70%
  0
  0
  26. 4. 2016
  HappyPiere (2772 bodů)

  Rutině natočená klasická pohádka, která má nádherný vizuál. Pár povedených momentů, lekaček pro děti a Mauglí jako McDriver. Ale hlavním lákadlem je zpracování zvířectva, které ukazuje, jak moc moderní technologie uhání vpřed. Bod za návrat Favreaa mezi filmařská kolesa (že ho vetřelci s kovboji pustili)

 • 90%
  0
  0
  1. 6. 2016
  FiL44 (2649 bodů)

  Tak tohle byl moc pěkný návrat do dětství za starými známými. Film splnil vše, co od knihy džunglí můžete očekávat. Krásné prostředí, roztomilá zvířátka a silné přátelství. Trochu mi vadila muzikální vložka, ale určitě se to dalo přežít. Musím říct, že s filmu jsem odcházel s úsměvem na tváři a moc se těším až si ho zopakuji.

 • 80%
  0
  0
  26. 4. 2016
  stantheman (2387 bodů)

  Hezký film...jako vždy recenze byly přemrštěné, ale jako zábava pro celou rodinu , proč ne. Postava Mauglího trochu nemastná-neslaný...zato tygr krásně zlý, medvěd vychcaně zábavný doplněno několika songy.

 • 85%
  2
  0
  23. 4. 2016
  marie-kolarova (2163 bodů)

  S ohledem na mladší publikum si užijeme více pohodových scének než těch dramaticky napínavých, nechybí však ani smrt milovaného zvířete a její těsná blízkost obepínající přímo Mauglího. Je jedině dobře, že tento starý příběh v novém designu se nevyhýbá ani tento tématům a že stále láká svým étosem. Favreauova Kniha džunglí rozhodně patří ke zdařilým adaptacím. Kromě krásného obrazu a velké zdařilých skladeb Johna Debnyho nám nabízí i zábavné dialogy určené nejen dětem.

 • 85%
  0
  0
  8. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Milé překvapení. Rozhodně bych na začátku roku nečekal, že hraná Kniha džunglí bude lepší než Batman v epickém souboji se Supermanem. Jediným problémem projekce filmu v kině pak bylo, že je to film pro děti... Výsledkem toho je, že se vaše sedačka po valnou část filmu nepřestává třepat, a co chvíli ve dle vás trčí dětská hlava, která tak trochu přiomíná opičáky z plátna. Ale co s tím naděláme... Pozitivem zůstává, že jsem viděl v podstatě 4D film, na promítání klasického 2D. Na druhou stranu to zážitek určitě nezkazilo. Po celý film jsem nepřestával žasnout, jak krásně je to natočené. Zvířata vypadala opravdu reálně a okolí bylo úchvatné. Stopáž adekvátní, hudba také a ve výsledku není na co si stěžovat.

 • 100%
  0
  0
  29. 3. 2017
  Reacherjack2016 (958 bodů)

  Kniha džunglí byla úžasná. Jeden z nejlepších filmu od Disney. Nejlepší na tom bylo, že film dostlal Oscara za nejlepší animovaný film. Byl bych rád kdyby byl další díl Knihy džunglí. Sice je pravda, že když jsem byl na tom v kině tak tam lidi občas vyskočili ze sedadel např. můj bratr kterému je 7 let. Proto filmu dávám 100%.

 • 80%
  0
  0
  27. 3. 2017
  Sheemas (736 bodů)

  Kniha džunglí je velmi povedená adaptace knihy Rudyarda Kiplinga, kde ale živá zvířata nepotkáte. Umělecky vyšperkované dílo určené samozřejmě pro mladší publikum, což mi osobně ale vůbec nevadilo. Po překonání prvních pár minut odporu k vizuálnímu zpracování (trochu jsem očekávala i reálná zvířata), mě příběh chytil a bavil. Nejvíce pak medvěd Balú, panter Baghíra, nebo skvěle zpracovaný a namluvený tygr Šer Chán (Idris Elba v originálu), méně pak nevýrazný Mauglí. Jon Favreau předvedl skvělé nové zpracování klasického knižního příběhu.

 • 85%
  0
  0
  14. 9. 2016
  minimoj (586 bodů)

  Kniha džunglí plná povídek Rudyarda Kiplinga patřila k dětství k mým oblíbeným knihám. Takto vizuálně ztvárněná se mi moc líbila a výborně přibližuje zejména dětskému diváku prostředí, ve kterém musel Mauglí vyrůst a dospět v muže, mezi šelmami a divokou zvěří. Současně je i vložen laskavý pohled na situace a milý humor jednotlivých postav.

 • 85%
  0
  0
  16. 5. 2016
  michal-bernard (564 bodů)

  Nová kniha džunglí je přesně ten film na který může jít celá rodina a nikdo se nudit rozhodně nebude. Vizuální stránka filmu je nádherná, ale to již prozrazoval trailer. Ale hodně se povedl český dabing, kterého jsem se teda trochu bál, ale on mne mile překvapil, ikdyž v originále to musel být ještě větší zážitek. Nejvíce se ovšem povedla hudba, která dokáže správně doladit atmosféru pralesa. Knihu Džunglí jsem sice nikdy nečetl a asi si zřejmě ani nikdy nepřečtu, ale Vy tohle prostě musíte vidět v kině.

 • 85%
  0
  0
  25. 11. 2016
  hofmi (531 bodů)

  Nejprve jsem přečetl knížku, která je samozřejmě obsáhlejší a mnohé příběhy se do filmu vejít nemohou. Také jsem viděl starší animovaný film, který mě rozesmál a velmi se mi líbil. Nové hrané ztvárnění využívající moderní technologi mě nadchlo především vizuální částí.

 • 80%
  0
  0
  11. 5. 2016
  Milena107 (504 bodů)

  Kniha džunglí nabízí audiovizuální orgie, které má na svědomí režisér a herec v jedné osobě Jonathan Kolia Favreau, jehož příliš nemusím. Natočení snímku, vycházejícím z povídek Rudyarda Kiplinga, se nicméně ujal originálně a velmi mile mě překvapil.

 • 80%
  0
  0
  1. 5. 2016
  dancemusic2012 (465 bodů)

  Prvních 5 minut filmu dnes v kině mne nutilo odejít, ale najednou se to začalo rozjíždět a ja jsem se nechal vtlacit do děje a jsem za to moc rad.
  Krásný film, vtipný medvěd Balú, zlý tygr, kterému propůjčil český dabing herec Marek Vašut, krásný obraz plný barev. Těším se, až to uvidím na bluray i ve 3d. Jinak jsem si připomněl knihu, kterou jsem jako dítě četl a jsem rád, že jsem si děj docela pamatoval.Disney opět nezklamal.

 • 75%
  0
  0
  11. 5. 2016
  dis (461 bodů)

  75%
  Pořád čekám, kdy se moje milovaná Kniha džuglí dostane na plátna kin (nebo na obrazovky televizorů) v té podobě, jak ji Kipling napsal. Adaptací už byla spousta, ale ani jedna nezachytila to, co autor do díla vložil. Syrovost života a smrti, nahé a zjizvené dětské mládě odchované divočinou a jejími zákony (mimochodem, tohle okopírovali Strugačtí v Prckovi), skutečnost, že zvířata (a ne jejich makety a maňásci) myslí a inteligentně (adekvátně k optimálnímu řešení situace) jednají. Jo, CGI modely byly fajn. Džungle přiměřeně skutečná. Ale dej, sáděra, ten děj jde poslední roky pokaždý do kopru. Mauglí není tak docela pro děti - epizoda s pobytem ve vesnici a Messuou a vpádem dholů je docela drsná.Všechna zpracování to vynechala. Prý má být sequel. Tož jsem zvědavej.

 • 80%
  0
  0
  14. 9. 2016
  majhan (442 bodů)

  Konečně námět na film, kde se člověk nemusí ani moc děsit či bát jako při nějakých hororech či thrilerech, ani chechtat jak blázen posměváčkovským způsobem nějakým chudákům, ani se nechat na vlnách nereálných snů při nasládlých milostných scénách - film plný nostalgie za naším dětstvím. Díky.

 • 85%
  0
  0
  20. 3. 2017
  patrick-sarin (438 bodů)

  I přesto, že jsem Kiplingův moudrý příběh četl jako kluk několikrát, nejnovější zpracování s mluvícími zvířaty, co vypadaly jako z dokumentu National Geographic, ve mně vzbudilo úžas. Příběh zůstal věrný knižní předloze, rozpoznat kde končila realita a začínaly vizuální efekty bylo marné, Mauglí mě prostě skvěle pobavil i v dospělosti.

 • 90%
  0
  0
  9. 6. 2016
  jarousek1981 (312 bodů)

  Ackoliv jsem videl film jen ve 2d, tesim se na nej az ho budu mit doma na blurayi a zkouknu ho i ve 3d.
  Jako malej kluk jsem si nekolikrat cetl tuto knihu a presne tak je to i ve filmu a clovek si to velmi rad opet pripomnel.
  Krasne natoceny film, dojemny a vtipny a moc mne potesil.
  Disney proste natocil paradni kasovni trhak.

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  daisyna (279 bodů)

  Krásny snímek nejen pro děti ale i pro dospělé, kteří určitě vzpomenou na nádherný příběh o osamělém chlapci. Lepší než nějaký tarzan atd. Za mě opravdu hezky udělaný snímek s dojemným příběhem.

 • 95%
  0
  0
  14. 8. 2017
  tyna-berbrova (270 bodů)

  Je to boží film. Když jde o filmy, tak jsem měkota. Třetinu filmu se mi koulely slzy po tvářích. Jelikož v kině bylo i množství dětí s rodiči, podle reakcí mohu konstatovat, že se film bude líbit všem. Opravdu rodinný film. Bohužel jsem ho viděla dabovaný a pro fajnšmekry to chce určitě v originále. Takže určitě jsem ho neviděla naposled.

 • 85%
  0
  0
  28. 4. 2016
  deeppool (256 bodů)

  Prostě a jednoduše je to neuvěřitelně zanimovaný. Bohužel, příběh mohl být lépe zpracovanej. On tam vlastně moc není. Kdyby to mělo ještě napětí, tak by to bylo super, teda jako kdyby tam o něco skutečně šlo.

  • animace
  • příběh
 • 95%
  0
  0
  1. 3. 2017
  AryaCZE (251 bodů)

  Vizuálně krásné. Úžasně zpracovaná zvířata. Ráda jsem se vrátila do dětství. Jak já mu fandila a bála se o něj. Překvapivě dobrý dabing. Snímek můžu vřele doporučit celé rodině. Určitě zabaví jak malé, tak i velké diváky.
  Celkem dost mě mrzí, že mi tento snímek utekl v kině, kde by vizuální požitek byl zcela jistě nesrovnatelnější.

  • překrásný vizuál
  • překvapivě dobrý dabing
  • 90%
   0
   0
   9. 6. 2016
   sak007 (232 bodů)

   Je to Kniha džunglí, ale zároveň není. Sice je to disneyovka, ale zároveň tak nevypadá, z knížky si bere hlavní námět, z animované verze písně a hravost, k tomu přidá hromadu digitálních efektů (nepoznáte že se vše natáčí před zeleným plátnem) a jako celek to funguje báječně. A asi brzo bude dvojka, film končí trochu... ale nebudu prozrazovat, mrkněte se na to sami

  • 85%
   0
   0
   9. 6. 2016
   Petka88 (223 bodů)

   Měla jsem to štěstí a film viděla v kině, sice ne ve 3D, ale i tak to byl perfektní zážitek. No, co se dá říct ke Knize džunglí - klasika! Možná spíše film pro děti, ale já i jako adolescent jsem ho řádně obrečela :D Prostě nesnáším loučení... Bohužel jsem chytla dabing, ale nakonec jsem byla spokojená, protože Vašut byl skvělej!!

  • 75%
   0
   0
   9. 6. 2016
   leriel (213 bodů)

   Hezká pohádka, na to, že tam je jen jedna hraná postavička tak moooc hezky udělané. Myslím si, že pro děti je to ideální film. Klučík Mauglího zahrál přesvědčivě a třebas ještě dostane nějakou pro něj zajímavou roli, byla by ho škoda. Možná druhý díl Knihy džunglí, kdo ví?

  • 100%
   0
   0
   29. 7. 2016
   mustafee (169 bodů)

   Perfektní! Asi nejlépe graficky zpracované zvířata, co jsem kdy viděl! Příběh hezký a hlavního hrdinu si zamilujete. Tygr je hodně krutej a Balů je vzipný. Ve Imaxu to byla opravdu podívaná! Tento film nebude chybět v mé sbírce bluray. Doporučuji všem co mají rádi dobrodružství.

  • 95%
   0
   0
   1. 3. 2017
   Kajinkamajinka (151 bodů)

   Krásná pohádka. Příběh zná každý, take to nebudu rozebírat. Jen řeknu, že byl hezky sfilmován. Co musím opravdu hodně pochválit je vizuál. Nikdy jsem neviděla hezčí 3D animace a ani zvířata. Jsou vidět jednotlivé chlupy šelem, pohyby jsou plynulé a vlastně bych ani nevěřila, že je to animované. Krásný rodiný film plný napínavého dobrodružství.

  • 80%
   0
   0
   2. 9. 2016
   Silvie_ART (106 bodů)

   Ani jsem to nechtěla nějak vidět a myslela jsem, že to bude kýčovitá kravina. Nakonec mě to moc překvapilo. Je to vtipné a milé a to děcko není ani moc otravné. Počítačové zvířátka jsou udělané luxusně, ale dneska už člověk ani nic jiného nečeká. Myslím, že film na večer, k čaji a dece, jednou kouknout, ideál.

  • 80%
   0
   0
   3. 12. 2016
   Sarka21 (97 bodů)

   Překrásné zpracování Knihy džunglí. Zatím asi nejpovedenější, co jsem viděla. Klučina, co sehrál Mauglího byl vynikající, ale i zvířata s ním drží parádně krok. Pořád je na co koukat. Trošku zbytečná mi tam přišla jen opičí pasáž. Především bez té zpívající opice bych se obešla. Sice jsme byly asi jediné dospělé publikum v sále, ale i tak jsem si pobrečela :)

  1 2 dalsi posledni
  81 79 ?
  jak hlasovat?
  • mata-semanova 40%
  • mysir 75%
  • Nevka 85%
  • jaroslav-nemec 85%
  • Lucy Lu 95%
  • Sáček 85%
  • RichardRM 85%
  • adam-tesar 85%
  • paly 85%
  • InJo 75%
  všechna hodnocení (201)

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 2 v žebříčku uživatele LProchy