The Hobbit: The Battle of the Five Armies (USA, nový název)
« další názvy »
USA USA
Nový Zéland Nový Zéland
144 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Adaptace knižní, Blockbuster, Epický, Série/Franchise
Motto: Poslední kapitola

Obsah

:
„Hobit: Bitva pěti armád“ oscarového režiséra Petera Jacksona je závěrečnou částí filmové trilogie natočené podle stále oblíbeného románu spisovatele J. více »« méně

Režie

:
Peter Jackson

Scénář

:
Fran Walsh Philippa Boyens Peter Jackson Guillermo del Toro J. R. R. Tolkien

Herci

:
Lee Pace Evangeline Lilly Benedict Cumberbatch Richard Armitage Luke Evans ...
Premiéra: 11. 12. 2014
Distributor: Warner Bros. CZ
Jste na stránce filmu Hobit: Bitva pěti armád. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hobit: Bitva pěti armád myslíte! K 12. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28097 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hobit: Bitva pěti armád


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  19. 11. 2017
  Brenan88 (45573 bodů)

  Velkolepé finále,které sice nedosahuje kvalit Pána prstenů: Návrat krále,ale i tak je důstojným rozloučením se světem J.R.R.Tolkiena. Závěrečná bitevní vřava byla jen třešničkou na dortu této výborné trilogie. Dojemné a okouzlující. Bude mi ta Středozem vážně chybět.

 • 70%
  0
  0
  6. 11. 2017
  Pete69 (20627 bodů)

  Trilogie Hobit nesahá trilogii Pán prstenů ani po kolena. Určitě tím nechci říci, že je to špatný film.. jen ve srovnání s PP to prostě říct musím. První díl mě opravdu nudil, druhý o něco méně a tento třetí byl asi nejlepší. Závěrečná bittva slušná, ale popravdě jsem čekla více. To i v PP Dvě věže natočené o dvanáct let dříve byla bitva velkolepější a lépe struktuovaná. Celá trilogie Hobit na mě navíc působí už moc digitálně.

 • 75%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14886 bodů)

  Jelikož třetí Hobit je s velkou pravděpodobností tou absolutně poslední filmovou návštěvou Středozemě skrze myšlenkové pochody a představivost Petera Jacksona, pokusím se v několika větách shrnout vše, co tento malý velký muž zatím s příběhy J.R.R.Tolkiena dokázal. Pán prstenů přišel víceméně jako blesk z čistého nebe, který pročísl filmový svět s takřka okamžitou pověstí úchvatné, vizuálně dokonalé fantasy pro celou rodinu (snad předškoláci si ještě musí počkat) a výrazně zahýbal s dosavadními konvencemi ohledně samotného uchopení dobrodružného příběhu a jeho inteligentního propojení s unikátní mytologií. Byla z něj cítit obrovská láska k dané látce, která se následkem mnohovrstevného, vtipného a žánrově vyváženého scénáře, nádherných novozélandských lokací a napříč všemi třemi díly citelně gradovaného příběhu úspěšně přenášela i na okouzlené publikum. Jackson si oprávněně vydobyl pověst vizuálního génia a od jeho hobití trilogie jsem očekával opět neopakovatelný zážitek, k němuž se budu vždy rád opakovaně vracet. A nyní, když v Bitvě pěti armád padl poslední skřet a Gandalf s Bilbem v tichosti proseděli svou chvilku melancholie (aneb jeden z nejkrásnějších momentů celé trilogie), mohu s klidem říci, že jsem fanouškem Hobita. Chybí tu sice výraznější osudovost, motiv zla byl oproti LOTRovi také zákonitě oslaben, obraz je často zbytečně a nepochopitelně předigitalizovaný a v celém příběhu se objevilo mnoho postav, jejichž přítomnost se dá dost dobře zdůvodnit jako pouhý povinný marketingový tah, avšak Hobit a všechny jeho aspekty jsou pro mě i tak jako splněný sen pro všechny ty nadšence, kteří od chvíle závěrečných titulků v Návratu krále chtěli přídavek. A může se vůbec někdo na Petera Jacksona zlobit, že on je tím, který si přál ten přídavek ze všech nejvíc? S přihlédnutím k formální vyspělosti všech dílů, k neskonalé kreativitě či vtipnosti akčních sekvencí (zlobří hlava jako beranidlo), k emocionální úrovni třetího dílu (ještě buďme rádi za Tauriel a Killiho) nebo k božímu Martinu Freemanovi se na něj zkrátka zlobit nemohu. Bitva pěti armád je nejslabší díl trilogie, jelikož se většinu času již k ničemu nesměřuje, upřednostňovaný vývoj jediného rozporuplného charakteru je slepě předvídatelný a některé nápady jsou přeci jen přemrštěné či dokonce příběhově nelogické, ale přesto, stejně jako celá trilogie, se jedná o kulturní zážitek, který se už nikdy nemusí opakovat. Takže děkuji moc a ano, chci přídavek!

 • 80%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Velký zvrat. Ani velká bitva nedopomohla k lepšímu hodnocení. Vizuálně opět povedené, ale bitva armád byla taková přízemní a nepřekvapila, na což jsem se těšil a byl zvědavý.

 • 80%
  3
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (8632 bodů)

  Celkem jsem byl zklamaný, když jsem viděl závěrečné titulky, protože to bylo naposledy, co vidím Středozem a postavy. Epičnost se Jacksonovi nemůže upřít, i když v bitvách nadužívá CGI a některé vystřižené scény, těžko uvěřit, skončily ve střižně, navzdory své prosté genialitě (najděte si, jak Bilbo zakopává žalud a pochopíte). Jako rozlučka za jednou nostalgickou sérii to však funguje nadmíru dobře.

 • 75%
  0
  0
  13. 12. 2014
  Riverdon (6841 bodů)

  Skvělej začátek (100%), pak přišla skoro hodinová šeď a nuda vyplněná vatou před bitvou, že jsem malem usnul (30%). Finále se pomalu vracelo k obvyklému nadstandartu a to i přes občasné, nedokonalé triky (90%).

 • 100%
  0
  0
  28. 7. 2015
  Pas (6212 bodů)

  Famozní závěr trilogie
  Mně osobně se finále trilogie líbilo ze všech dílů nejvíc. Příběhové oblouky do sebe konečně zapadly (a fungují docela slušně i z hlediska samostatného filmu), spektakulární akční scény konečně začaly sloužit vyprávění ), prakticky všichni herci ze svých postav vyždímali maximum. Líbí se mi jak je dusivá atmosféra přicházející bitvy vyvažována komickými vložkami. Vůbec největší radost jsem měl z vývoje postav Bilba a Thorina, jejichž vztah byl tím nejdůležitějším motivem knihy, a kterému se zde konečně dostalo zasloužené pozornosti. Nejpěknější atrakcí pak asi bude nájezd Bílé rady na Dol Guldur. No a návrat Bilba domů a propojení trilogií... vyšlo taky pěkně. Absolutní hodnocení. Bitva pěti armád za vidění určitě stojí.

 • 50%
  0
  0
  10. 12. 2014
  Petrson (4111 bodů)

  Tak jsem myslel, že to dám úplně bez komentáře a 50% jen z úcty k Tolkienovi a práci na předešlé trilogii Pána prstenů. Viděno ve 3D a dabing. Nakonec mi to ale nedá a píši jen plusky a mínusky. Navrhuji sestřihat tři díly do jedhono, jako je kniha :).

  • vynikající animace Šmaka, všech figur, jako vždy
  • herecky OK: Luke Evans, Orlando Bloom, Cate Blanchett
  • scenérie, výprava, hudba
  • dramaturgie, scénář, dialogy, režie, producentský švindl
  • herci nemají co hrát, Pavéza je legrační figurkou, přitroublý Alfrid
  • souboje jsou nesmyslné, nelogické a chvílemi legrační, třeba malé kamínky zabijí skřety:)
 • 25%
  1
  0
  30. 1. 2015
  B3n (4060 bodů)

  Z jedné knížky natočit 3 filmy nebyl moc dobrý nápad. Už první film mi přišel takový nudnější, ale ten závěr mě rozsekal. Nic se tam nedělo...nevím třeba až to přidají pár minut a nebo až to nějak ořezaj tak výsledek bude lepš

 • 60%
  0
  0
  10. 2. 2015
  rkotvald (3159 bodů)

  HOBIT BEZ HOBITA. Jsem poměrně rád, že jsem druhý díl v kinech vynechal a doplnil si ho až vlastně těsně před zhlédnutím Bitvy pěti armád, protože potom roce, bych se těžko orientoval. Jednička byla čistě nostalgické vrácení do Středozemě, což byla její velká výhoda. Hlavně to byla ještě docela pohádka s několika skvělými momenty – zpěv trpaslíků u Bilba doma se mi už z hlavy nevymaže. Dvojka spíše sázela na slušnou akční jízdu i samozřejmě na draka a upřímně mě bavila nejvíce. No a trojka... Začnu spíše pozitivně, jelikož těch výtek nebude zas tolik. Určitě nejde o žádné zklamání na závěr trilogie, spíše naopak. Obavy z dvou hodinové bitvy se sice naplnily, jenže nejde jen o obrovské digitální válčení, ale Jackson sází více na osobní souboje, které mají styl, nápady i emoce! Krom toho potěší i absence zmírnit nekompromisní akci – v rámci přístupnosti samozřejmě. Na druhou stranu by několik triků zasloužilo více péče a něco málo za polovinou filmu přijde i menší zívačka. Na konci však pravý fanoušek zapomene na to špatné a při příjezdu do Kraje prostě nechce konec.

 • 70%
  0
  0
  1. 12. 2014
  roque (2919 bodů)

  Tak tenhle film není můj šálek kávy. Viděla jsem první díl a nějak mě nenadchl. I když mám docela ráda fantasy filmy, tak tento film mě moc neoslovil. Ani knižní předlohu jsem nečetla.
  Ale musím říci, že podle ukázat to bude asi dobrý film, komu se líbily předchozí díly nebo knížky

  • bojové scény
  • grafika
  • 85%
   0
   0
   11. 2. 2016
   Ombak_Penari (2760 bodů)

   Závěrečný díl je jednoznačně důstojným zakončením trilogie, ať už si o celku myslíte cokoliv. Bitva je dlouhá a povedená, krásně se na ní kouká a je plná osobních soubojů a zajímavých postav na obou stranách bitevního pole. I v dalších částech snímku je k vidění hodně zajímavého a děj je výrazně nahuštěnější než u předchozích dílů. Zamrzí krátká životnost Šmaka, který se naprosto nedůstojně sprovozen ze světa bez větších grádů, záběr bitvy je někdy možná víc patetický než je zdrávo, ale celkově určitě skvělý zážitek. Bohužel ale osudovost Pána prstenů se nepodařilo zachytit ani v tomto díle Hobita a tak se jedná především o vizuální nádheru. U mě ale rozhodně spokojenost,.

  • 75%
   0
   0
   15. 12. 2014
   marie-kolarova (2509 bodů)

   Největším průšvihem je závěrečná bitva, která se koná i nekoná, trajlery slibují velkolepé scény, Jackson stíhal tolik moc, že vidíme začátek a konec, co bylo mezitím, se můžeme dohadovat. Všude fůra skřetů, střih na elfy, pár trpaslíků a Jezerní lidé prakticky neschopní boje. Pak tak nějak dobro zvítězilo. To je milé, ale ta zkratka byla drsná. Také tu pobíhá pár zbytečných postav, které jen zaplevelují scénu.

  • 40%
   0
   0
   5. 5. 2015
   stantheman (2397 bodů)

   Nic proti fantasy filmům...ale v závěru této trilogie se nestalo už vůbec nic. Bo celkem vyšumělém druhém dílu , ve třetím kolaps jakéhokoliv nápadu a myšlenky.

  • 80%
   0
   0
   1. 12. 2014
   LenkaVL (2328 bodů)

   Tak viděla cjsem jen první díly, ani snad ty díly Společenstvo prstenu a další jsem neviděla. Na Prvního Hobiba jsem šla jen proto, že jsem vyhrála lístky a nechtěla jsem je nechat propadnout. No nic moc, já mám radši folmy jiného rázu, i když fantasy docela jo, ale tento film mě tedy nezaujal.

  • 40%
   0
   0
   11. 12. 2014
   Larrysbride (2072 bodů)

   Tak toto je skutečně bída nad bídu... Dvouhodinová bitka okořeněná pěti minutami jak vystřiženými z Epizody III? Nechám si ujít, děkuji pěkně. V tomhle díle je prostě špatně vše od nevýrazné hudby po TUPÝ scénář. Thorin je chvíli normální, pak mu najednou přeskočí, aby se mu posléze opět během pár vteřin vyjasnilo? Thranduil tvrdí, že Taurielina láska je jen klam, aby po pár minutách tvrdil pravý opak. Bilbo zve srdečně všechny k sobě do Dna pytle, aby o pár záběrů dále nechtěl živou duši vidět? Tupost a naprosto zbytečná zdlouhavost tohoto scénáře jako by neznala mezí. A nejhorší je, že by celá trilogie působilo naprosto bez chybičky, kdyby se jen Šmakova dračí poušť a právě Bitva pěti armád spojila v jeden jediný snímek... 40% za krásnou vizuální stránku a trio Pace/Bloom/Evans.

  • 80%
   0
   0
   24. 12. 2014
   farb (2063 bodů)

   Tak... U mě dobrý. Pokračuje se ve stejně svižném tempu a temnější atmosféře jako minule, což je jedině ku prospěchu. Vizuál už mi konečně zachutnal, emocionální spojení se mi též zdařilo, postavy pořád táhnou ( a v rámci trilogie je jejich vývoj uspokojivě doťuknut), navíc se (narozdíl od předešlích dvou štací) zadařilo k ději naroubovat i zajímavá, podnětná a nosná témata, takže jsem z kina odcházel spokojen. Nadmíru spokojen. Neochvějně pevných 80%. A nebýt nudy jménem Neočekávaná cesta, neměla by sága o Středozemi slabého místa.

  • 45%
   0
   0
   11. 12. 2014
   Siddharta (1764 bodů)

   Těšil jsem se, těšil jsem se, ale Pavéza, Jackson, producenti mi vzali náladu. Zapomenu-li na hezké obrázky z filmu, vymyšlená prostředí a draka Šmaka, nic moc už nezbývá. Myslím, že kdyby žil Tolkien, dal by si podmínku, aby jedna kniha byla v jednom filmu. Je to neúnosné. Změny nálad Pavézy jsou natočené jak od “pětiletého” dítěte, opakovaní slovem toho, co vidím, je únavné, chvilkami to vypadá jak ruský film, kdy geroj neohroženě pobije stovky protivníků bez škrábance, pohádkový humor nesedí do ztvárnění filmu ( Hobit se zásadně svou poetikou liší už jako kniha od Pána prstenů). Pohádkový Alfrid připomíná figurky z Mrazíka, všichni přehrávají, je to polopatické. Kamínkem nebo holou hlavou zabiješ skřeta, souboje jsou nevyrovnané a radostná nálada, že Pavéza jde s pár muži proti tisícovkám je více než legrační. Nízká procenta i kvůli tomu, že kniha je vynikají - 100% !

   • kamera
   • výprava, kostýmy, prostředí, triky
   • Luke Evans a drak Šmak
   • že někdo dokáže ze dvou tří stránek textu natočit 144 minut materiálu:)
   • vše ostatní
  • 70%
   0
   0
   27. 2. 2015
   janin (1582 bodů)

   Tento poslední díl pro mne byl zklamáním. Jak mně navnadili při 2. díle, tak toto byl úplný propadák. Celý film se tak dlouho dáhl, už jsem se nemohla dočkat konce. Co bylo setriálu plusem je skvělé vizu efekty a kostými, to ovšem jako vždy.

   • vizuální efekty
   • 85%
    0
    0
    21. 3. 2015
    Jiřík54 (1452 bodů)

    Musím říci, že třetí díl Hobbita mě trochu zklamal. Po prvním a druhém díle, které měly určité napětí, tempo se zde najednou něco občas zaseklo a některé pasáže byly příliš melodramatické a téměř zbytečné. Asi není dobré z jedné útlé knížky udělat tři filmy. Herecké výkony standardně výborné. Kamera, výprava a efekty též. Jen ta délka. Proto mé hodnocení není 100procentní, ale jen 85.

   • 55%
    0
    0
    12. 12. 2014
    lukas (1383 bodů)

    Uf, uf, uf. Otvírák s drakem Šmakem super. Jen pro ty, co neviděli předchozí díl, nebo si jej dali před rokem, trošku matoucí. Jak se octnul Gandalf v kleci?! A podobně. Pominu všechny ty vystřelovaný meče, který bez omylu minou cíl, zabíjející kaménky... Nejvíc mi v tom nastavovaném filmu vadil střih, dramaturgie, která je chvilku akčňákem (místy Indiana Jones...), pak chce hrát na city, chce být i vtipná, pak chce říct to, o co Tolkienovi šlo... Myslím si, že to nevyšlo. Bohužel. Jestli na film půjdete, rozhodně se vyhněte českému dabingu.

    • Výprava
    • Občas povedený vtípek
    • Dramaturgie
    • Nepříliš povedený závěr trilogie, ke kterému by se Tolkien nehlásil
   • 70%
    0
    0
    19. 2. 2015
    jvempire (1208 bodů)

    Bohužel nejslabší díl trilogie. Těším se na rozšířenou edici, druhému dílu hodně pomohla.

   • 25%
    0
    0
    13. 6. 2015
    Pajmen (1203 bodů)

    Nejdriv jsem nadaval, ze se kolem natoceni Hobita zbytecne vsechno protahuje, ale ted bych si klidne pockal dalsich deset let... Ac remaky nemusim, tenhle pribeh si do budoucna o jeden zada. Tahle trilogie nemela vzniknout! Nebyt hercu, moje hodnoceni by bylo 0%. Co se Petera Jacksona tyce, nemel ze Stredozeme odchazet, od roku 2004 s jeho tvorbou jsem spokojeny mene a mene.

   • 100%
    0
    0
    1. 1. 2015
    Jakub.Selesi (1166 bodů)

    Skvělý film, velmi jsem se na něj těšil a musím říct, že mě mile překvapil... Pána Prstenů jsem sice neviděl, nějakým záhadným způsobem mě nenadchnul, tak jako právě Hobit a musím říct že i předchozí díly, jsem pro mě Best Top!

    U prvního dílu jsem měl obavy z hlavní postavy, ale už v druhém díle předvedl maximum a za mě 100% hodnocení všech dílů a ohromná gratulace tvůrcům filmu, za tímto filmem stojí opravdu 100% od každého ze štábu...

   • 50%
    0
    0
    11. 12. 2014
    premontgomery (1148 bodů)

    Když rozkouskujete jednu knížku na tři dlouhé filmy, je otázka, co zbude na tu poslední. Pokud jste četli Hobita a víte, že Drak Šmak si to odbude na začátku filmu, pak vás čeká nepřeberná nuda, kromě věčných soubojů a šarvátek, chvílemi legračních a neuvěřitelných. Kino se smálo asi tam, kde nemělo. Některé scény jsou opravdu až hlouponké, naivní jak v textu, tak v pojetí.

    • že to skončilo
    • že triky si udrželi svou laťku
    • Thorin Pavéza a jeho komická figurka
    • Alfrid, starostův poskok
    • scénář, dialogy, dramaturgie, chamtivost vymlátit z jedné knihy tři filmy
   • 90%
    0
    0
    18. 12. 2014
    salisbury (1100 bodů)

    Závěrečný díl epického dobrodružství Hobbita a jeho bandy se rozkmital v kinosále a já hltal vypravěčskou Tolkienovu dovednost za dokonalé režijní vizualizace Petera Jacksona, který dovedl převést na plátno nemožné. Za nejúžasnější scénu považuji tu s Cate Blanchett, při které jsem byl donucen usrkávat vlastní pot, neb to bylo démonicky zrůdné. Mrzí mě trošku maloprostornost mého oblíbeného hrdiny z jehož útrob šlehá ohnivý gejzír, ale což asi to tak mělo být. Epický Hobbitův trojzpěv vyznívá v kontrastu s Pánem prstenů umírněněji, ale vzhledem k tomu, že je prequelem prstenové trilogie tak to beru jako dokonalý rozjezd směřující k pořádné řežbě, což si rád v kompletnosti vychutnám na jeden velmi dlouhý filmový zátah.

   • 70%
    0
    0
    25. 12. 2014
    michaela159 (1044 bodů)

    Zakončení Hobita je perfektní, avšak nedá se vůbec srovnávat s epikou LOTRa. Bitva je skvělá, ačkoliv tu jsou počítačové animace dosti zřetelné. Jinak dialogy jsou skvělé, nejlepší u Thorina Pavézy. Doporučuji návštěvu v HFR 3D titulky.

   • 100%
    0
    0
    18. 12. 2014
    brcolka (1043 bodů)

    Celkově Hobit pravděpodobně zaostává za Pánem prstenů. Příběh mi přišel o trochu méně propracovaný a někde to bylo natahování scén, které se mohli sfouknout za chviličku. Jinak příběhy středozemě miluji. Vidím v tom podobenství první a druhé světové války. Zpracování filmu skvělé a v Premiere cinemas velký rachot s dolby atmos

   • 90%
    0
    0
    30. 12. 2014
    Melody Harkness (1032 bodů)

    Tak konec další trilogie... Tento poslední díl mi přijde trošku rozporuplný, ale v konečném součtu převládají spíše klady. Drak byl super, a jeho smrt mě neskutečně mrzela, dokonalý záporak, sarkasmus a ironie z něj přímo odkapávaly.
    Smrt hlavních jsem sice očekávala, ale stejně mě skon Filiho, Kiliho a Thorina zasáhl. Neříkám, že byly dokonale vykreslení, ale i tak si je člověk neměl problém oblíbit.

   • 100%
    0
    0
    14. 12. 2014
    kamil schwarz (816 bodů)

    Film je završením úžasné trilogie.Peter Jackson udělal co měl a udělal to skvěle.Obrázky jsou úžasné hudba je skvělá a písen na závěr fantastická.Je to fantazie režiséra Tolkien se těžko čte a ještě hůř se natáčí pro to 100%.Jsem zvědav co Peter Jackson natočí příště moc se těším.Jediný film co se mu nepovedl je King kong.

   1 2 3 dalsi posledni

   Hodnocení a recenze Hobit: Bitva pěti armád

   80 73 ?
   jak hlasovat?
   • dobytek 65%
   • dominik11 65%
   • xjane 90%
   • Mrykodaj 85%
   • juha_efx 85%
   • Kubys Fencl 85%
   • Svany 90%
   • what is in the box 85%
   • zdenek-zdenda-nepovim 100%
   • Milliee 80%
   všechna hodnocení (351)

   V TV

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 26 v žebříčku uživatele Dootys
   3. místo z 13 v žebříčku uživatele Pas
   6. místo z 37 v žebříčku uživatele Ebonys
   7. místo z 8 v žebříčku uživatele Kikolas
   1. místo z 14 v žebříčku uživatele Ľubinka
   4. místo z 4 v žebříčku uživatele katush
   6. místo z 6 v žebříčku uživatele Ľubinka
   8. místo z 10 v žebříčku uživatele Pete69
   6. místo z 29 v žebříčku uživatele kubi.sarka
   6. místo z 29 v žebříčku uživatele kubi.sarka