The Hobbit: An Unexpected Journey (USA)
« další názvy »
Nový Zéland Nový Zéland
Nový Zéland Nový Zéland
USA USA
169 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Adaptace knižní, Blockbuster, Epický, Série/Franchise

Obsah

:
„Hobit“ sleduje cestu ústřední postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království více »« méně

Režie

:
Peter Jackson

Scénář

:
Fran Walsh Philippa Boyens Peter Jackson Guillermo del Toro J. R. R. Tolkien

Herci

:
Ian McKellen Glenn Boswell Martin Freeman Richard Armitage Ken Stott ...
Premiéra: 13. 12. 2012
Distributor: Warner
DVD: 10. 4. 2013
Jste na stránce filmu Hobit: Neočekávaná cesta. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hobit: Neočekávaná cesta myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28160 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hobit: Neočekávaná cesta


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  7. 3. 2017
  Brenan88 (45817 bodů)

  Jackson to opět dokázal a natočil skvělý příběh,tak krásně podaný a bez hluchého místa,že nechápu jak si někdo může stěžovat na tempo. Dle mého názoru měl film úžasné tempo vyprávění a než jsem se stihl ze všeho toho vzpamatovat bylo to za mnou. Těžko uvěřitelné panoráma,která se vám vryjí do paměti a při každém záběru na ně si říkáte,tak právě tam vyrazím na dovolenou. Úžasné herecké výkony a především Martin Freeman jako Bilbo Pytlík byl vynikající,prostě hobit každým coulem. Rozhodně potěší i menší cameo Elijaha a hlavně děsivého Gluma,který opatruje svého miláška.

 • 65%
  0
  0
  6. 11. 2017
  Pete69 (21186 bodů)

  Trilogie Hobit nesahá trilogii Pán prstenů ani po kolena. Určitě tím nechi říci, že je to špatný film.. jen ve srovnání s PP to prostě říct musím. První díl mě opravdu nudil, další díly jsou už každý o něco lepší. Skvělé zpracování ,ale na mě to působí až moc DIGI.

 • 100%
  0
  0
  2. 12. 2014
  muzz (18024 bodů)

  Asi ne všechny filmy, kde pobíhají trpaslíci, jsou pro děti. Proto asi tak nízké hodnocení od zdejších znalců. Mnozí knihu nečetli, neboť je to na ně moc písmen, mnozí se u filmu nudí, protože je nudí pohled na krásnou krajinu a neprobíhá tam neustále bojová akce :)
  Krajina je pro někoho popisná, protože vypadá dost přesně jak má (podle knihy), a je překrásná. Že se děj ve filmu maličko odlišuje, to je právě daň těm, co je jim původní předloha málo, a hlavně je to taky daň hollywoodským investorům. Všechny tři filmy beru jako celek, hodnotím vysoko, protože jsem fanda a Hobit se mi líbí jako jedna kniha, proto i filmy beru jako jeden pěkně a profesionálně udělaný celek. Je to tedy parádní trojdílný film.

 • 60%
  0
  0
  4. 10. 2017
  Sheldon (16026 bodů)

  Jelikož jsem četl knihu a mám rád trilogii Pán Prstenů nemohu pochopit, jak někdo mohl schválit do výroby takto nepodařený projekt. Film mě velmi nudil a další díly jsem si nechal ujít. Tahle série mě tedy opravdu moc nenadchla. A to zpívání mě hodně štvalo.

 • 90%
  0
  0
  27. 12. 2017
  lamps (14894 bodů)

  Některé rozporuplné reakce trochu nahlodaly mé neochvějné přesvědčení, že i nová výprava do Středozemě bude minimálně stejně velkolepá a zábavná, jako první dva díly LOTRovské trilogie (ten třetí je kvalitativně nedostižný, ať se na mě nikdo nezlobí). Ovšem jakmile Hobit konečně odstartoval, jakmile poprvé zazněl nádherný a dobře známý hudební motiv a jakmile se celý sál ponořil do hlubin úžasného trpasličího města, připadal jsem si, jako bych omládl o nějakých těch sedm let a říkal jsem si "Je to tady zas". A takový pocit ve mně přetrval až do závěrečných titulků, přičemž v poslední třetině byl ještě několikanásobně silnější a intenzivnější. Jackson je zkrátka muž na svém místě, v oblíbeném prostředí je jako utržený ze řetězu a za vydatné pomoci úchvatných efektů a všech přírodních monumentů se mu daří přenášet svou lásku k dané látce i na diváka, tak jako tomu bylo i v Pánovi prstenů. Hobit sice nemá žádnou tak pamětihodnou pasáž, jako byla třeba Morie ve Společenstvu, a hlavní nebezpečí zde místo všemocného Saurona představuje banda hnusných digitálních skřetů, ale pořád se jedná o prvotřídní dobrodružnou fantasy, která svým magickým audiovizuálním charakterem zcela pohltí a zapracováním svých vedlejších motivů do Tolkienova mnohovrstevného mytologického leporela ani na chvíli nenudí. Vzhledem ke své délce je navíc příběh neskutečně vyvážený, okořeněný příjemným humorem a také naprosto bezchybně gradovaný, takže na novou legendu je podle mě bezesporu zaděláno. Vždyť kolikrát za život se naskytne nějaký snímek, který by dokázal svým vlastním, dokonale promyšleným a nesmírně podmanivým světem zasáhnout a ovlivnit celou diváckou generaci? Já jsem právě napočítal čtvrtý, a nemusím doufám podotýkat, které tři mu předcházely.

 • 85%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Dobře natočeno. Nejlepší je bitva na konci a dobrá grafika.

 • 65%
  1
  0
  6. 1. 2014
  headhunter (10287 bodů)

  Pro mne bohužel zklamání. Mnozí se mnou asi nebudete souhlasit, ale vyšší hodnocení bych dal,:
  a) kdybych neviděl Pana prstenů: Společenstvo prstenů;
  b) kdybych neviděl Pana prstenů: Dvě věže;
  c) kdybych neviděl Pana prstenů: Návrat krále;
  d) kdyby byl film tak o 3/4 nebo hoďku kratší (fakt jsem se místama ták nudil...);
  e) kdyby nebyly použity tak dokonalé technologie, až to kazilo zážitek (umělina).
  Suma sumárum, pokračování už vidět nemusím, což mě mrzí, pane Pytlíku.

 • 80%
  1
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (8689 bodů)

  Docela příjemný návrat do Středozemě, navzdory tomu, že to důležité bylo řečeno už v původní trilogii. Ale užil jsem si to.

 • 70%
  0
  0
  16. 12. 2012
  Standa. (6168 bodů)

  Docela rád bych dal větší hodnocení, ale to bych pak křivdil původní trilogii. Film má skoro 3 hodiny, ale vlastně se tam nic moc zásadního nestane(asi to bude tím, že Jackson vytáhl z jedné 250ti stránkové knížky trilogii). Efekty byly luxusní, soundtrack byl dobrý, až na to, že byly použity některé písničky z předešlých dílů. Kdyby měl film třeba jenom 100 minut, byla by to paráda, ale 166 utahaných minut bylo fakt hrozně moc.

 • 80%
  0
  0
  11. 12. 2012
  Tom Hardy (5255 bodů)

  Není to taková pecka, jako Pán prstenů, ale to asi nikdo nečekal. Filmu příliš nesluší pomalá expozice s "rámováním ze současnosti", která Hobita natahuje o dobrých 30 minut a dlouho trvá, než cesta konečně započne. Postavy z původní trilogie tu působí spíše nadbytečně a nové jsou zase málo prokreslené. ALE je z toho cítit ta pravá atmosféra a druhá půle graduje takřka dokonale. A i přes ty nedokonalosti je prostě hrozně fajn být zpátky ve Středozemi. Těším se na další díly.

 • 80%
  0
  0
  17. 11. 2016
  evismaior (4252 bodů)

  Roztáhnout jednu útlou knížku na tři megacelovečerní filmy je fakt umění, a to i když se do toho přimotá spousta dalších akcí ze Středozemě. Potěšující je, že nakonec opět režíroval Peter Jackson, který už má elfy, hobity, trpaslíky i skřety v pohodě v malíku. Výhoda je obsazení Martina Freemana do role Bilba a Richarda Armitage do role Thorina a znovuobjevení postav známých z prstenové trilogie (Frodo, Saruman, Elrond, Galadriel a samozřejmě Gandalf). Neznalec nad tím musí vrtět hlavou, ale fandu knížek a jejich filmového zpracování to určitě potěší.

 • 65%
  1
  0
  6. 1. 2013
  Petrson (4126 bodů)

  Tak jsem udělal zásadní chybu a celé to viděl jako odpolední televizní inscenaci ve 3D v HFR, tzn. 48 frame za sekundu ( normální filmový klam jede 24 frame za sekundu). Blbý dokonalý rozlišení, zatím. V této "dokonalé" technologii už nikdy žádný film, fakt nedoporučuji. Všechno vypadá jako kulisy, ateliér a instruktážní video. Tolik k technologiím. A film? Na první polovinu filmu si sebou vemte knihu, PC hru, či se jinak zabavte. Je to natežený jak to jen jde i nejde. Ostatně jedna kniha o necelých tři sta stránek natažená do tří filmů a 9 hodin, to se dalo čekat. Herci zbytečně moc hrají (proti Pánu prstenů),pohádkové grimasy, naivní až trapné fórky mimo knížku, které tam nepatří. Druhá polovina to naštěstí zachrání. Celé je to jak pohádka pro malé děti, až na skřety, kteří jsou tentokráte také milejší a roztomilješí. Ale to i Hobití knížka je pohádkovější. Možná je to částečně pod vlivem 3D HFR a taky v souvisloti, že už jsem před tím viděl Pána prstenů, který byl prožitkově zásadně "zábavnější".

 • 50%
  1
  0
  28. 10. 2015
  FilipusMuff (4015 bodů)

  Je vůbec v lidských silách natáhnout 300 stránkovou knihu na 9 hodin filmu? Vsadim se že nejdražší na týhle celý trilogii bylo poplatit lidi aby ten způsob vymysleli.. I když vizuál filmu je fakt hezkej tak scénář, náhledy kamer a dialogy sou naprosto votřesný, práce pětiletého dítěte.. Ten kdo je ještě schopnej v dnešní době tvrdit že peter jachson je dobrej reřisér by si měl hodit mašli..
  Normálně bych se takto do filmu nenavážel a nechal to radši plavat, ale když vidim ty komentáře typu že to je naprosto dokonalý a já nevim co ještě, tak mi to prostě nedá... (jinak pro případnej nesouhlas rádoby znalců: knihu jsem četl.. :) )

  • vizuál prostředí
  • animace
  • ... je toho až moc na to abych to rezepisoval..
 • 75%
  0
  0
  9. 6. 2013
  bidlobox (3799 bodů)

  Na Hobita jsem se přestal těšit od chvíle, kdy jsem se dozvěděl o rozhodnutí nenatočit jej jako dvoudílný film, ale rovnou jako trilogii. Při úctě k Tolkienovi a jeho knižním předlohám, kde Pán prstenů je fascikl čítající mnoho set stránek kdežto Hobit je útlá knížečka na pár večerů při čtení dětem na dobrou noc, mi tohle rozhodnutí přišlo jako čirý obchodní kalkul. A skutečně, film je v některých scénách nechutně natažený, doslovný co se přepisu týče, téměř nic není vynecháno a mnoho je přidáváno, co v knížce není. Navíc jsme v totožných kolejích vyjetých už úspěchem Pána prstenů. Jakoby ze strachu sjet na vedlejší kolej zachovává první díl filmového Hobita ve všech aspektech stejnou výstavbu hrdinského příběhu jakou měl LOTR. I když se autoři filmového přepisu v čele s Peterem Jacksonem snaží na oplátku za toto rozmělnění dát divákovi jakousi přidanou hodnotu v podobě širšího začlenění příběhu Hobita do historických událostí Tolkienovy Středozemě a tím děj lépe provázat s pozdějšími událostmi Pána prstenů, toto provázání je (zvláště pro ctitele spisovatelova odkazu) okaté a (zatím jen trochu) narušuje koherenci původního příběhu. Přesto díky za návrat do stejné Středozemě v jaké jsme už jednou byli - o deset let mladší.

 • 85%
  0
  0
  20. 9. 2013
  saboter (3561 bodů)

  Film prodělal velké porodní bolesti změnami režisérů a roztrhání knihy na tři části nicméně to film trochu i povýšilo.Ale mě osobně připadá že film je od knihy neskutčně zděčtěný jen přečtěte knihu a hne uvidíte.

 • 85%
  0
  0
  18. 12. 2012
  TARANTlNO (3341 bodů)

  Velký návrat do Středozemě oslní téměř každého diváka. Nemohu HOBITovi vyčítat, že nabízí zrcadlový odraz PÁNA PRSTENŮ. Divák je natolik přehlcen kamerovými záběry v prvotřídním Jacksonovým empirickým vizuálem, že nedokáže vstřebat všechny relavantní kompozice. Obrazově excelentní a geniálně Shoreovsky hudebně podkreslený (mráz po zádech u trpasličí písničky, záběr s motýlem) dílo, které nebude v tomhle žánru překonáno další desetiletí. V tomhle je Jackson nepřekonatelný. Potenciálně dechberoucí závěr, který je v rámci výpravy perfektně vytvořený. Nejlepší herecký výkon na plátně je digitální postavička Glum. V ohledu na všechny postavy (možná až příliš vedlejších postav) směřující se všemi trpaslíky do Osamělé hory je bezpochybně nejosobitější postava Gandalf (Ian McKellen). Hodnocení neplatí k 3D verzi s dabingem, který by HOBITa vznášel pod čtyři hvězdičky. Proto je hodnocení prozatímní - další zhlédnutí zcela nevyhnutelné.

 • 70%
  0
  0
  21. 12. 2013
  Sunny5 (3178 bodů)

  Když se rozhodli knihu rozdělit na dva filmy tak mě to trochu překvapilo, ale co už, když se nakonec rozhodli pro tři přestala jsem doufat v důstojné zpracování předlohy. Ne že bych byla přímo zklamaná, ale rozhodně nemám ani důvod k oslavě, už první díl je naprosto zbytečně natahovaný a navíc jsme měla při sledování neustále pocit že se dívám na Pána prstenů a ne na Hobita. Možná že to za podívání stojí, ale rozhodně ne víc než jednou to si raději přečtu znovu knihu.

 • 85%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2974 bodů)

  Musíte film brát takový jaký je. Hobit je pohádkovější příběh něž Pán Prstenů. Peter Jackson však film natočil po svém a tedy skoro jako PP. Ve filmu je použito mnoho efektů, možná až moc... přišlo mně, že efektů bylo tolik, že už byli ve filmu poznat. Bohužel knihu jsem nestihl přečíst, ale chystal jsem se. Film mě uhranul v tom, že já tu knihu prostě co nejdřív musím přečíst. Shore mě prostě hnedka překvapil - vpustil do filmu něco z PP a vytvořil hudbu přímo k Hobitovi, která se stala dokonalou. Třeba píseň Misty Mountins mi stále zní v hlavě a je úžasná. Hobit není Pán prstenů, Hobit je Hobit a já ho jako Hobita bral. Po pravdě... čekal jsem malilinko víc, ale Hobit je Hobit a já jsem 100% spokojen... tešim se na pokračovaní.

 • 50%
  0
  0
  13. 12. 2014
  hp24 (2830 bodů)

  Oproti predchozi trilogii Peter Jackson vylepsil uvodni cast trilogie "Hobit" notnou davkou humoru (prichod na sraz trpasliku v Hobitove domecku) v dostetecnem rozsahu. Tedy, takove hosty by jeden hnal holi, ale uklidili po sobe pekne. Jen jestli take nakoupili snedene zasoby :-D
  Bojove sceny jsou uz, bohuzel, jen variaci na stare tema..... No, nevadi, pockam si na dalsi dily (v TV, na tohle do kina nechodim).

 • 65%
  0
  0
  2. 2. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  sooo looong

 • 80%
  0
  0
  16. 12. 2012
  FiL44 (2649 bodů)

  Pohádkovější, roztahané a místy i utahané, ale stále pěkná podívaná, která připravuje prostor pro pokračování, které doufám bude pokračovat v nastoleném tempu poslední půlhodiny. 3D úplně zbytečné, raději bych zvolil 2d verzi v originálním znění

 • 65%
  0
  0
  21. 5. 2014
  stantheman (2398 bodů)

  Nejsem příznivcem tohoto žánru...ale docela jsem se bavil...příjemné...ale jedno shlédnutí určitě postačí....

 • 100%
  0
  0
  16. 12. 2012
  karlik4801 (1941 bodů)

  Chtěl jsem jít spát, ale to by se mi všechny myšlenky během spánku vykouřili z hlavy. Dostal jsem co jsem chtěl, co jsem očekával, jsem plný pozitivních dojmů. Stále jsem nějak čekal kdy vyleze Aragorn a Legolas, nebo kdy se objeví Sam. Bylo příjemné vidět v maličké roli Froda. Hlavní rozdíl mezi Pánem prstenů je pro mě barva. Hobit prostě svítí, je veselejší, zatímco Pán prstenů byl tmavý. Takový hororovější, Hobit je více přístupnější. Přijde mi že se od sebe liší a zároveň jsou filmy skoro stejné. Bilbo a Frodo, no jsou oba tak nastejno, Frodo je více vážný, Bilbo je veselý, tím jsou obě postavy pro mě zajímavé. Ale Bilbo vám více přiroste k srdci. Připadalo mi že každý trpaslík nahrazuje hlavní trojku z původní trilogie, hlavně Thorin, to je trpasličí Aragorn. Trpasličí zpěv a konec filmu jsou asi nejlepší scény. Zase krásné vizuální efekty, které nejspíš budou zase bodovat na Oscarech. Rychlejší snímkování jsem ani nepostřehl, nevnímal jsem ho. Chvála tomuhle mega snímku. Komentář psaný 13.12.2012 ve 3:30, viděno na půlnoční premiéře.

 • 55%
  0
  0
  25. 7. 2013
  beseda (1919 bodů)

  Velmi nudný příběh. Mé hodnocení: 55%. Viděno: 13.12.2012 (Půlnoční premiéra).

 • 90%
  0
  0
  10. 1. 2022
  Temný Pán ze Sithu (1824 bodů)

  Naprosto famózní.a to ve všech naprostá pastva pro oči a to ať už od vizuální stránky přes herecké výkony po skvělý scénář..naprosto úžasná podívaná,která ani při dlouhé stopáži utíká neskutečně rychle,krásně to plyne,a člověk si říká že je škoda že už je konec,hodně mě potěšil Glum který zde byl úžasné stvarnen

 • 80%
  0
  0
  8. 12. 2013
  wop (1716 bodů)

  Krásně natočená ilustrace snad ke každé stránce knihy, která si ale někdy není úplně jistá, čím chce vlastně být a ze které se producenti bohužel rozhodli vydojit, co se dá.

  • Zpracování. Jackson točit umí, to se mu nedá upřít.
  • Richard Armitage jako Thorin.
  • Martin Freeman jako Bilbo.
  • Nový zéland jako Středozem :)
  • Režisér se nemohl rozhodnout mezi příliš pohádkovou předlohou a odkazem vážnějšího Pána prstenů a výsledkem je nesourodá směs nálad.
  • Chybí tomu spád.
 • 80%
  0
  0
  6. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Na druhé zhlédnutí už mizí wow efekt, některé souboje jsou vcelku zbytečně "gumové"/digitální a děj se místy vskutku táhne. Což u LoTR se mi nikdy nestalo... Jinak to je celkem fajn výpravné fantasy a člověku vadí jen ty velké grafické rozdíly mezi realitou a plátem.

 • 80%
  0
  0
  24. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Povedený film, který ale bohužel není tak dobře udělaný ale hlavně zábavný jako byl Pán Prstenú.

 • 60%
  0
  0
  29. 11. 2014
  Pajmen (1203 bodů)

  Někteří trpaslíci vypadají jako malí lidé, což by mohl být jen detail, kdyby to nebyly hlavní postavy... Jak už poznamenali jiní, některé efekty vypadaly uměle a to mě myšlenkama vykoplo ze Středozemě na pěkně dlouho, dokud jsem neuviděl Gluma. Od jeho jeskynní scény byl ale film neskutečně nudný...

 • 60%
  0
  0
  13. 1. 2015
  ladynka (1201 bodů)

  Hobbit v jedné věci v mých očích trumfuje Pána prstenů. Tam, kde LOTR všechno ukazuje, Hobbit všechno ještě jaksepatří popíše a tupě naservíruje divákovi až pod nos. Žádný prostor pro imaginaci, domýšlení, kombinaci, nic, co bych jako přemýšlející divák ocenila. Postavy jsou buď moudré a vznešené, netečně vznešené, roztomilé milé, roztomile odpudivé nebo prostě hnusné a zlé (prostě pohádka, všechny zlé postavy jsou pěkně deformované a nelidské). Nejsympatičtější (ve smyslu nějakého mého citového pohnutí vůči nějaké postavě) je pro mě již tradičně Glum, ale pro mě je to na film takového formátu poněkud málo.

1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Hobit: Neočekávaná cesta

81 75 ?
jak hlasovat?
 • ZaS 80%
 • dobytek 80%
 • Temný Pán ze Sithu 90%
 • Mrykodaj 70%
 • juha_efx 85%
 • Kubys Fencl 80%
 • Svany 95%
 • xjane 90%
 • zdenek-zdenda-nepovim 100%
 • Lovecour69 75%
všechna hodnocení (488)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„Nové informace o tom, že z nejtenčí knihy Tolkienovy tvorby nevzniknou dva, ale rovnou tři filmy, sice trochu zkazila moje očekávání, ale přesto je Hobit filmem, na...”

3. místo z 14 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Ať si myslíte co chcete, tak Jackson to znovu dokázal a vrátil nám Středozem.”

1. místo z 1 v žebříčku uživatele Jakub1962
2. místo z 22 v žebříčku uživatele Pepek
1. místo z 6 v žebříčku uživatele Ľubinka
1. místo z 9 v žebříčku uživatele Pepek
2. místo z 20 v žebříčku uživatele Pepek
2. místo z 19 v žebříčku uživatele Pepek
2. místo z 11 v žebříčku uživatele Ľubinka