Hobit: Neočekávaná cesta
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 3 dalsi posledni
 • 95%
  0
  0
  7. 3. 2017
  Brenan88 (39353 bodů)

  Jackson to opět dokázal a natočil skvělý příběh,tak krásně podaný a bez hluchého místa,že nechápu jak si někdo může stěžovat na tempo. Dle mého názoru měl film úžasné tempo vyprávění a než jsem se stihl ze všeho toho vzpamatovat bylo to za mnou. Těžko uvěřitelné panoráma,která se vám vryjí do paměti a při každém záběru na ně si říkáte,tak právě tam vyrazím na dovolenou. Úžasné herecké výkony a především Martin Freeman jako Bilbo Pytlík byl vynikající,prostě hobit každým coulem. Rozhodně potěší i menší cameo Elijaha a hlavně děsivého Gluma,který opatruje svého miláška.

 • 100%
  0
  0
  2. 12. 2014
  muzz (17955 bodů)

  Asi ne všechny filmy, kde pobíhají trpaslíci, jsou pro děti. Proto asi tak nízké hodnocení od zdejších znalců. Mnozí knihu nečetli, neboť je to na ně moc písmen, mnozí se u filmu nudí, protože je nudí pohled na krásnou krajinu a neprobíhá tam neustále bojová akce :)
  Krajina je pro někoho popisná, protože vypadá dost přesně jak má (podle knihy), a je překrásná. Že se děj ve filmu maličko odlišuje, to je právě daň těm, co je jim původní předloha málo, a hlavně je to taky daň hollywoodským investorům. Všechny tři filmy beru jako celek, hodnotím vysoko, protože jsem fanda a Hobit se mi líbí jako jedna kniha, proto i filmy beru jako jeden pěkně a profesionálně udělaný celek. Je to tedy parádní trojdílný film.

 • 90%
  0
  0
  27. 12. 2017
  lamps (12717 bodů)

  Některé rozporuplné reakce trochu nahlodaly mé neochvějné přesvědčení, že i nová výprava do Středozemě bude minimálně stejně velkolepá a zábavná, jako první dva díly LOTRovské trilogie (ten třetí je kvalitativně nedostižný, ať se na mě nikdo nezlobí). Ovšem jakmile Hobit konečně odstartoval, jakmile poprvé zazněl nádherný a dobře známý hudební motiv a jakmile se celý sál ponořil do hlubin úžasného trpasličího města, připadal jsem si, jako bych omládl o nějakých těch sedm let a říkal jsem si "Je to tady zas". A takový pocit ve mně přetrval až do závěrečných titulků, přičemž v poslední třetině byl ještě několikanásobně silnější a intenzivnější. Jackson je zkrátka muž na svém místě, v oblíbeném prostředí je jako utržený ze řetězu a za vydatné pomoci úchvatných efektů a všech přírodních monumentů se mu daří přenášet svou lásku k dané látce i na diváka, tak jako tomu bylo i v Pánovi prstenů. Hobit sice nemá žádnou tak pamětihodnou pasáž, jako byla třeba Morie ve Společenstvu, a hlavní nebezpečí zde místo všemocného Saurona představuje banda hnusných digitálních skřetů, ale pořád se jedná o prvotřídní dobrodružnou fantasy, která svým magickým audiovizuálním charakterem zcela pohltí a zapracováním svých vedlejších motivů do Tolkienova mnohovrstevného mytologického leporela ani na chvíli nenudí. Vzhledem ke své délce je navíc příběh neskutečně vyvážený, okořeněný příjemným humorem a také naprosto bezchybně gradovaný, takže na novou legendu je podle mě bezesporu zaděláno. Vždyť kolikrát za život se naskytne nějaký snímek, který by dokázal svým vlastním, dokonale promyšleným a nesmírně podmanivým světem zasáhnout a ovlivnit celou diváckou generaci? Já jsem právě napočítal čtvrtý, a nemusím doufám podotýkat, které tři mu předcházely.

 • 60%
  0
  0
  4. 10. 2017
  Sheldon (12710 bodů)

  Jelikož jsem četl knihu a mám rád trilogii Pán Prstenů nemohu pochopit, jak někdo mohl schválit do výroby takto nepodařený projekt. Film mě velmi nudil a další díly jsem si nechal ujít. Tahle série mě tedy opravdu moc nenadchla. A to zpívání mě hodně štvalo.

 • 85%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11097 bodů)

  Dobře natočeno. Nejlepší je bitva na konci a dobrá grafika.

 • 65%
  1
  0
  6. 1. 2014
  headhunter (10266 bodů)

  Pro mne bohužel zklamání. Mnozí se mnou asi nebudete souhlasit, ale vyšší hodnocení bych dal,:
  a) kdybych neviděl Pana prstenů: Společenstvo prstenů;
  b) kdybych neviděl Pana prstenů: Dvě věže;
  c) kdybych neviděl Pana prstenů: Návrat krále;
  d) kdyby byl film tak o 3/4 nebo hoďku kratší (fakt jsem se místama ták nudil...);
  e) kdyby nebyly použity tak dokonalé technologie, až to kazilo zážitek (umělina).
  Suma sumárum, pokračování už vidět nemusím, což mě mrzí, pane Pytlíku.

 • 65%
  0
  0
  6. 11. 2017
  Pete69 (9132 bodů)

  Trilogie Hobit nesahá trilogii Pán prstenů ani po kolena. Určitě tím nechi říci, že je to špatný film.. jen ve srovnání s PP to prostě říct musím. První díl mě opravdu nudil, další díly jsou už každý o něco lepší. Skvělé zpracování ,ale na mě to působí až moc DIGI.

 • 70%
  0
  0
  16. 12. 2012
  Standa. (6152 bodů)

  Docela rád bych dal větší hodnocení, ale to bych pak křivdil původní trilogii. Film má skoro 3 hodiny, ale vlastně se tam nic moc zásadního nestane(asi to bude tím, že Jackson vytáhl z jedné 250ti stránkové knížky trilogii). Efekty byly luxusní, soundtrack byl dobrý, až na to, že byly použity některé písničky z předešlých dílů. Kdyby měl film třeba jenom 100 minut, byla by to paráda, ale 166 utahaných minut bylo fakt hrozně moc.

 • 80%
  1
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (5854 bodů)

  Ze začátku jsem se bál, že tenhle prequel bude jen další typickou hollywoodskou slátaninou, která bude těžit z dobré značky. Naštěstí se to nestalo a bylo fajn se vrátit zpět do Středozemě.

 • 80%
  0
  0
  11. 12. 2012
  Tom Hardy (4309 bodů)

  Není to taková pecka, jako Pán prstenů, ale to asi nikdo nečekal. Filmu příliš nesluší pomalá expozice s "rámováním ze současnosti", která Hobita natahuje o dobrých 30 minut a dlouho trvá, než cesta konečně započne. Postavy z původní trilogie tu působí spíše nadbytečně a nové jsou zase málo prokreslené. ALE je z toho cítit ta pravá atmosféra a druhá půle graduje takřka dokonale. A i přes ty nedokonalosti je prostě hrozně fajn být zpátky ve Středozemi. Těším se na další díly.

 • 75%
  0
  0
  9. 6. 2013
  bidlobox (3791 bodů)

  Na Hobita jsem se přestal těšit od chvíle, kdy jsem se dozvěděl o rozhodnutí nenatočit jej jako dvoudílný film, ale rovnou jako trilogii. Při úctě k Tolkienovi a jeho knižním předlohám, kde Pán prstenů je fascikl čítající mnoho set stránek kdežto Hobit je útlá knížečka na pár večerů při čtení dětem na dobrou noc, mi tohle rozhodnutí přišlo jako čirý obchodní kalkul. A skutečně, film je v některých scénách nechutně natažený, doslovný co se přepisu týče, téměř nic není vynecháno a mnoho je přidáváno, co v knížce není. Navíc jsme v totožných kolejích vyjetých už úspěchem Pána prstenů. Jakoby ze strachu sjet na vedlejší kolej zachovává první díl filmového Hobita ve všech aspektech stejnou výstavbu hrdinského příběhu jakou měl LOTR. I když se autoři filmového přepisu v čele s Peterem Jacksonem snaží na oplátku za toto rozmělnění dát divákovi jakousi přidanou hodnotu v podobě širšího začlenění příběhu Hobita do historických událostí Tolkienovy Středozemě a tím děj lépe provázat s pozdějšími událostmi Pána prstenů, toto provázání je (zvláště pro ctitele spisovatelova odkazu) okaté a (zatím jen trochu) narušuje koherenci původního příběhu. Přesto díky za návrat do stejné Středozemě v jaké jsme už jednou byli - o deset let mladší.

 • 80%
  0
  0
  17. 11. 2016
  evismaior (3734 bodů)

  Roztáhnout jednu útlou knížku na tři megacelovečerní filmy je fakt umění, a to i když se do toho přimotá spousta dalších akcí ze Středozemě. Potěšující je, že nakonec opět režíroval Peter Jackson, který už má elfy, hobity, trpaslíky i skřety v pohodě v malíku. Výhoda je obsazení Martina Freemana do role Bilba a Richarda Armitage do role Thorina a znovuobjevení postav známých z prstenové trilogie (Frodo, Saruman, Elrond, Galadriel a samozřejmě Gandalf). Neznalec nad tím musí vrtět hlavou, ale fandu knížek a jejich filmového zpracování to určitě potěší.

 • 50%
  1
  0
  28. 10. 2015
  FilipusMuff (3713 bodů)

  Je vůbec v lidských silách natáhnout 300 stránkovou knihu na 9 hodin filmu? Vsadim se že nejdražší na týhle celý trilogii bylo poplatit lidi aby ten způsob vymysleli.. I když vizuál filmu je fakt hezkej tak scénář, náhledy kamer a dialogy sou naprosto votřesný, práce pětiletého dítěte.. Ten kdo je ještě schopnej v dnešní době tvrdit že peter jachson je dobrej reřisér by si měl hodit mašli..
  Normálně bych se takto do filmu nenavážel a nechal to radši plavat, ale když vidim ty komentáře typu že to je naprosto dokonalý a já nevim co ještě, tak mi to prostě nedá... (jinak pro případnej nesouhlas rádoby znalců: knihu jsem četl.. :) )

  • vizuál prostředí
  • animace
  • ... je toho až moc na to abych to rezepisoval..
 • 65%
  1
  0
  6. 1. 2013
  Petrson (3640 bodů)

  Tak jsem udělal zásadní chybu a celé to viděl jako odpolední televizní inscenaci ve 3D v HFR, tzn. 48 frame za sekundu ( normální filmový klam jede 24 frame za sekundu). Blbý dokonalý rozlišení, zatím. V této "dokonalé" technologii už nikdy žádný film, fakt nedoporučuji. Všechno vypadá jako kulisy, ateliér a instruktážní video. Tolik k technologiím. A film? Na první polovinu filmu si sebou vemte knihu, PC hru, či se jinak zabavte. Je to natežený jak to jen jde i nejde. Ostatně jedna kniha o necelých tři sta stránek natažená do tří filmů a 9 hodin, to se dalo čekat. Herci zbytečně moc hrají (proti Pánu prstenů),pohádkové grimasy, naivní až trapné fórky mimo knížku, které tam nepatří. Druhá polovina to naštěstí zachrání. Celé je to jak pohádka pro malé děti, až na skřety, kteří jsou tentokráte také milejší a roztomilješí. Ale to i Hobití knížka je pohádkovější. Možná je to částečně pod vlivem 3D HFR a taky v souvisloti, že už jsem před tím viděl Pána prstenů, který byl prožitkově zásadně "zábavnější".

 • 85%
  0
  0
  20. 9. 2013
  saboter (3546 bodů)

  Film prodělal velké porodní bolesti změnami režisérů a roztrhání knihy na tři části nicméně to film trochu i povýšilo.Ale mě osobně připadá že film je od knihy neskutčně zděčtěný jen přečtěte knihu a hne uvidíte.

 • 85%
  0
  0
  18. 12. 2012
  TARANTlNO (3328 bodů)

  Velký návrat do Středozemě oslní téměř každého diváka. Nemohu HOBITovi vyčítat, že nabízí zrcadlový odraz PÁNA PRSTENŮ. Divák je natolik přehlcen kamerovými záběry v prvotřídním Jacksonovým empirickým vizuálem, že nedokáže vstřebat všechny relavantní kompozice. Obrazově excelentní a geniálně Shoreovsky hudebně podkreslený (mráz po zádech u trpasličí písničky, záběr s motýlem) dílo, které nebude v tomhle žánru překonáno další desetiletí. V tomhle je Jackson nepřekonatelný. Potenciálně dechberoucí závěr, který je v rámci výpravy perfektně vytvořený. Nejlepší herecký výkon na plátně je digitální postavička Glum. V ohledu na všechny postavy (možná až příliš vedlejších postav) směřující se všemi trpaslíky do Osamělé hory je bezpochybně nejosobitější postava Gandalf (Ian McKellen). Hodnocení neplatí k 3D verzi s dabingem, který by HOBITa vznášel pod čtyři hvězdičky. Proto je hodnocení prozatímní - další zhlédnutí zcela nevyhnutelné.

 • 70%
  0
  0
  21. 12. 2013
  Sunny5 (3178 bodů)

  Když se rozhodli knihu rozdělit na dva filmy tak mě to trochu překvapilo, ale co už, když se nakonec rozhodli pro tři přestala jsem doufat v důstojné zpracování předlohy. Ne že bych byla přímo zklamaná, ale rozhodně nemám ani důvod k oslavě, už první díl je naprosto zbytečně natahovaný a navíc jsme měla při sledování neustále pocit že se dívám na Pána prstenů a ne na Hobita. Možná že to za podívání stojí, ale rozhodně ne víc než jednou to si raději přečtu znovu knihu.

 • 85%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2962 bodů)

  Musíte film brát takový jaký je. Hobit je pohádkovější příběh něž Pán Prstenů. Peter Jackson však film natočil po svém a tedy skoro jako PP. Ve filmu je použito mnoho efektů, možná až moc... přišlo mně, že efektů bylo tolik, že už byli ve filmu poznat. Bohužel knihu jsem nestihl přečíst, ale chystal jsem se. Film mě uhranul v tom, že já tu knihu prostě co nejdřív musím přečíst. Shore mě prostě hnedka překvapil - vpustil do filmu něco z PP a vytvořil hudbu přímo k Hobitovi, která se stala dokonalou. Třeba píseň Misty Mountins mi stále zní v hlavě a je úžasná. Hobit není Pán prstenů, Hobit je Hobit a já ho jako Hobita bral. Po pravdě... čekal jsem malilinko víc, ale Hobit je Hobit a já jsem 100% spokojen... tešim se na pokračovaní.

 • 50%
  0
  0
  13. 12. 2014
  hp24 (2825 bodů)

  Oproti predchozi trilogii Peter Jackson vylepsil uvodni cast trilogie "Hobit" notnou davkou humoru (prichod na sraz trpasliku v Hobitove domecku) v dostetecnem rozsahu. Tedy, takove hosty by jeden hnal holi, ale uklidili po sobe pekne. Jen jestli take nakoupili snedene zasoby :-D
  Bojove sceny jsou uz, bohuzel, jen variaci na stare tema..... No, nevadi, pockam si na dalsi dily (v TV, na tohle do kina nechodim).

 • 65%
  0
  0
  2. 2. 2016
  HappyPiere (2770 bodů)

  sooo looong

1 2 3 dalsi posledni
81 75 ?
jak hlasovat?
 • jiri-cisar 65%
 • roman-hamrik 80%
 • raca 100%
 • vasek-tequila-mach 95%
 • jan-fero-fabera 70%
 • Kašpárek 80%
 • nicole-kucerova 95%
 • Kim6 70%
 • yorba 75%
 • hcfort 75%
všechna hodnocení (446)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„Nové informace o tom, že z nejtenčí knihy Tolkienovy tvorby nevzniknou dva, ale rovnou tři filmy, sice trochu zkazila moje očekávání, ale přesto je Hobit filmem, na...”

3. místo z 14 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Ať si myslíte co chcete, tak Jackson to znovu dokázal a vrátil nám Středozem.”

1. místo z 9 v žebříčku uživatele Pepek
1. místo z 6 v žebříčku uživatele Ľubinka
1. místo z 1 v žebříčku uživatele Jakub1962
2. místo z 22 v žebříčku uživatele Pepek
2. místo z 20 v žebříčku uživatele Pepek
2. místo z 11 v žebříčku uživatele Ľubinka
2. místo z 19 v žebříčku uživatele Pepek
Sdílet tuto stránku:

Partneři: