Komentáře týdne: Divoká banda je jedním z nejakčnějších westernů, ve kterém se museli kaskadéři pořádně zapotit

Komentáře týdne: Divoká banda je jedním z nejakčnějších westernů, ve kterém se museli kaskadéři pořádně zapotit
Divoká banda | Warner Bros.

Divoká banda (1969) – Takových westernů jsem moc neviděl.

Ben Johnson (I), Warren Oates, William Holden, Ernest Borgnine
Divoká banda
„Divoká jízda.. pořádně divoká. Jeden z nejakčnějších westernů, ve kterém se museli kaskadéři pořádně zapotit. Spousta velkých přestřelek a výživné akční scény však střídá ležérní oslavné a hlušší pasáže. Takových westernů jsem moc neviděl a tak jsem se nad míru bavil.“ Pete69 / 80 procent

Ztracená tvář (1965) – Takový námět v oblasti bláznivé komedie by obstál a snímek by se stal vyhledávanou komediální klasikou.

Ztracená tvář
Ztracená tvář | Filmové studio Barrandov
„Tento snímek o výměnách tváří se dá považovat jako skromnější předchůdce bláznivé komedie Pane, vy jste vdova! (1970), ve které se už vyměňují rovnou celá těla. A obdobné snímky by se našli i v Hollywoodu, z nichž asi nejznámější je z akčního žánru Tváří v tvář (1997). Příběh na základě povídky literárního autora Josefa Nesvadby, spolupracující také na scénáři, není nijak nezajímavý, jen připadá jakoby nerozhodný ve svém pojetí. Z jedné stránky se to tváří jako gangsterka a z té druhé jako komedie. Obojí se však drží na uzdě a tak jakoby to balancovalo na hranici mezi sebou. Dějový vývoj krapet obsahuje i něco z grotesky, ale taktéž jen ve své skromnosti. Zkrátka se celá koncepce dané atmosféry dosti drží při zemi, což je ve výsledku ohromná škoda. Takový námět v oblasti bláznivé komedie by obstál a snímek by se stal vyhledávanou komediální klasikou, jako mnohé obdobné snímky pozdější. Bohužel, nepovedlo se. Stal se po zapomenutým, čímž se dá považovat za zázrak, když se někde objeví.“ martin-mickey-stusak / 65 procent

Totem vlka (2015) – Moc pěkný dobrodružný film.

Shaofeng Feng
Totem vlka
„Krásný snímek o tom, jak člověk narušuje přirozenou rovnováhu přírody kvůli svému osobnímu prospěchu. Scény s vlky jsou moc pěkné, krásné planiny a slušný příběh. Film lahodí oku a Čínskofrancouzská koprodukce překvapivě dobře zafungovala. Za mě moc pěkný dobrodružný film.“ Pete69 / 75 procent

Rozvod (2016–2019) – Určitě by mě zajímaly další osudy, ale bohužel to skončilo po třetí sérii.

Sarah Jessica Parker
Rozvod
„Takže nemám rád Sex ve městě a charakter Carrie Bradshaw. Z toho je pochopitelné že mě od shlédnutí tohoto seriálu odrazovala právě Sarah Jessica Parker. No naštěstí mám rád Thomase Hadena Churche a řekl jsem si že dám tomuto seriálu šanci. No dobře jsem udělal. Sex ve městě je u mě zapomenut a byl jsem velmi překvapen výkonem S. J. Parkerové. Vůbec hlavní postavy hrály velmi dobře a tím hlavní postavy myslím celou rodinku, dvě kámošky hlavní postavy a všichni co se kolem této grupy motali. Ale hlavně měli všichni co hrát, protože to co dělali a říkali bylo uvěřitelné a reálné. Takže jo. Určitě by mě zajímaly další osudy, ale bohužel to skončilo po třetí sérii. Takže se dá říci v nejlepším.“ p.a.douch / 80 procent

Noc na zemi (1991) – Pro ostřílené filmové všežravce představuje přesně tu výplň prázdnoty, na kterou se zapomnělo.

Noc na Zemi
Noc na zemi | Aerofilms
„Blesk z čistého nebe, aneb když vám už připadá, že jste viděli všechno, znáte filmovou řeč dokonale a sami vlastně nevíte, co vám ještě schází, v tom přichází v té záplavě Jim Jarmusch, aby mi to řekl. Normálně mám u povídkových filmů tendenci vyzobávat své favority a v případě komentářů je hodnotit separátně. Tady ovšem nelze nic jiného, než brát film jako ucelené dílo, neboť Jarmusch v tomhle případě ani jednou nešlápne vedle. Pravda, někdy je trochu delší, ale i tak není nudný, neboť přesně ví, kdy se má přesně vytasit s jakou hláškou, která dokáže náležitě odrovnat a dovolil mi se tak 2 a čtvrt hodinky tetelit nadšeným blahem. Nutno říct, že nesedne každému, pro řadové diváky je možná až příliš roztěkaný, ale pro ostřílené filmové všežravce představuje přesně tu výplň prázdnoty, na kterou se zapomnělo.“ JosefTomas / 90 procent

Zaujal vás některý z filmů/seriálů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku z naší databáze. Příště třeba vybereme právě váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte „palec“ těm, které vás zaujaly.