p.a.douch
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 80%
  0
  0
  27. 5. 2022

  Život mladých troubů ve Východním Readingu na počátku 70-tých let. Práce, hospoda, rvačka, basa a tak stále dokola. Nebo ne? Snaha dostat se ze zajetých kolejí je, takže to snad vyjde. Felicity Jones před útokem na Hvězdu smrti je roztomilá, partička cápků taky ujde a Ricky Gervais (nejen jako herec, ale spoluscenárista a spolurežisér) perlí. No a hudba, ta skvěle sedí a je boží. Děkuji Netflixu.

 • 95%
  0
  0
  15. 5. 2022
  Heavy Trip (2018)

  Takže jsem si dnes po více jak dvou letech znovu pustil tuhle šílenou komedii. A musím dát takřka 100 % hodnocení. Dobrá začátek není zrovna na maximum, ale od vloupání na policejní stanici pro "promo" fotky se to stává smrtící záležitostí. Postavy jsou šílený (viz. Xytrax) anebo úplně ujetý. A jednotka "Delta" je vrchol. Úžasný zážitek nejen po filmové stránce. Hudba je taky topová. Od těch dvou šílenců co tohle režírovali bych rád viděl něco dalšího celovečerního. Děkuji mockrát předem.

 • 45%
  0
  0
  6. 5. 2022

  Takže pěkná výprava, docela zajímavé případy, ale ty postavy to shazují. Duo vyšetřovatelů mi připadá dost neuvěřitelný. Postava Alströmové se nechá vydírat sexem a super detektiv Hjerson je zkrátka mimoň. Někdy jsem doopravdy fandil pachatelkám a pachatelům, protože ti alespoň jednali z nějakých uvěřitelných pohnutek. Zkrátka milý pan Hjerson je vrcholně nesympatická postava a pro mě zničil celý seriál. A hercem to nebude, protože jako Kenny Starfighter ve filmu Kenny Begins byl Rheborg boží.

 • 70%
  0
  0
  6. 5. 2022
  Hyperioni (2021)

  Je to úplně v pohodě koukatelný film. Už jen kvůli výkonu Caryho Elwese v roli profesora Ruckuse Mandulbauma je to dobrý vidět. Další šílená postava je kapitán Woodcock. Nápad je to vůbec zajímavý a dostat se do ruky takového Gunna, to by byla patrně jízda. Úplně mě dostala scéna s profesorem řídícím auto. Zkrátka není to žádné veledílo, ale 70 % dám tomuto filmu úplně bez problémů.

  • Cary Elwes
  • 80%
   0
   0
   6. 5. 2022

   Jestli chcete něco vědět o klasickém britském punku tak do toho. Žádné kašírování, velká slova a hraní si na krále světa. Zkrátka parta kluků, a taky dívek, kteří chtěli dělat hudbu i když na začátku uměli kulový. No a vydrželo jim to a někteří se dokonce staly doopravdy hvězdami. Zejména Chrissie Hynde, Raymond Ian Burns, Shane MacGowan a vlastně celá parta Johnny Moped.

  • 80%
   0
   0
   2. 5. 2022
   Ventoux (2015)

   Pěkný film o přátelství čtyř chlapců a později chlápků a zlomové události spojené s femme fatale jejich životů. Hrdinové sympatičtí, prolínání časových linek srozumitelné. Krajina okolo Mont Ventoux pěkná. Škoda, že předlohu od Berta Wagendorpa v češtině nikdo nevydal. Příjemné překvapení z Nizozemí. 

  • 80%
   0
   0
   29. 4. 2022
   Rozvod (2016)

   Takže nemám rád "Sex ve městě" a charakter Carrie Bradshaw. Z toho je pochopitelné že mě od shlédnutí tohoto seriálu odrazovala právě Sarah Jessica Parker. No naštěstí mám rád Thomase Hadena Churche a řekl jsem si že dám tomuto seriálu šanci. No dobře jsem udělal. Sex ve městě je u mě zapomenut a byl jsem velmi překvapen výkonem S. J. Parkerové. Vůbec hlavní postavy hrály velmi dobře a tím hlavní postavy myslím celou rodinku, dvě kámošky hlavní postavy a všichni co se kolem této grupy motali. Ale hlavně měli všichni co hrát, protože to co dělali a říkali bylo uvěřitelné a reálné. Takže jo. Určitě by mě zajímaly další osudy, ale bohužel to skončilo po třetí sérii. Takže se dá říci v nejlepším.

  • 80%
   0
   0
   28. 4. 2022

   Takže ano. Pro diváky seriálu jsou filmy o Downtonu pěkný doplněk. Postavy jsou jasné, jejich činy navazují na předešlé děje. Tím neříkám, že je nutné, ke slušnému zážitku znát seriál. Máme tu dvě dějové linky a musím říct, že natáčení filmu na panství, mě bavilo více. Je jasné že film pokračuje v umění navodit atmosféru 20-tých let. Výprava opět luxusní, a to jak v Anglii, tak i v ději odehrávajícím se ve Francii. Jestli bude další film, rozhodně na něj půjdu, protože mě mám rád postavy Downtonu a příběhy které se okolo nich točí. Takže pro fandy seriálu Panství Downton je toto dílo rozhodně dobré shlédnout. Určitě nebudou zklamáni. Jen jsem zvědav jak se případné pokračování vyrovná se závěrem filmu.

  • 70%
   0
   0
   25. 4. 2022

   Pocta klasikům zlaté éry grotesky. Laurel a Hardy byla moje oblíbená dvojka z grotesek a proto jsem tento film uvítal. Film se trochu odchyluje od skutečnosti, ale vzhledem ke snaze o dramatičnost se to dá pochopit. Doopravdy velmi dobré masky a ještě lepší herecké výkony Coogana a Reillyho. 

   • Reilly, Coogan
   • 55%
    0
    0
    25. 4. 2022

    Mám rád Mela, i přes to mě někdy pěkně štve. Tenhle film má pěknou výpravu i hudbu, ale Mel i pan Wallace mají ve scénáři takové historické blbosti, že se to nedá odpustit. Stejně blbě působí, když se Skoti ženou do boje a čepele bojových seker se jim vlní a klepou protože jsou gumové. U takového velkofilmu čekám zkrátka historickou přesnost a také důslednost u rekvizit.

   • 80%
    0
    0
    25. 4. 2022

    Herecký koncert Wayna a Hepburnové. Návrat Reubena J. „Roostera“ Cogburna se celkem povedl. Jordan se předvedl jako dobrej zloduch. Anthony Zerbe taky. Možná by film dopadl lépe režírovat ho místo Millara režíroval Hathaway stejně jako Cogburnovo první vystoupení na stříbrném plátně Maršál. Ale stále je to dobrý western s dobrými postavami.

   • 80%
    0
    0
    24. 4. 2022
    Rio Lobo (1970)

    Filmy s Johnem Waynem mě začaly bavit až v pozdějším věku. A Rio Lobo je jedno z Waynových pozdějších děl. Howard Hawks byl režisér mnoha klasických westernů a dobře věděl co dělá. Scénář je svižný a je z něj patrný rukopis Leight Brackettové (alias "Kálovny vesmírné opery"). Casting výborný a všichni zúčastnění podali velmi dobré výkony. Velmi mě překvapil mladý Mitchum a Mike Henry. 

   • 60%
    0
    0
    24. 4. 2022

    No nevím. Moje nadšení z tohoto filmu rozhodně nesouzní se zdejší většinou. Pro mě je to lehce nadprůměrné válečné dílo. 60 % je z mého hlediska lehce nadsazených, ale dám je, vzhledem k Bobu Hoskinsovi. Od Annauda jsem rozhodně čekal více. A ta romantika byla taky celkem zbytečná. O bitvě o Stalingrad jsem zkrátka viděl mnohem lepší filmy. 

   • 80%
    0
    0
    24. 4. 2022
    Diablero (2018)

    Kdo čeká telenovelu - POZOR! Celkem pohodový seriál, zaměřený na mexický folklor. Trochu mi to připomíná seriál "Ash vs Evil Dead". Tvůrci asi neměli tolik peněz jako jejich protějšci v USA, ale mně to nevadilo. Bavil jsem se a postavy jsem si oblíbil. Herecké výkony slušné. Takže pro mě dobrá zábava. Ještě bych asi upozornil, že to není jen horor, ale je to trochu střihlé humorem. 

   • 80%
    0
    0
    24. 4. 2022

    Už dlouho jsem neviděl Martina Sheena a zjevně nic ze svého umu neztratil. Vzhledem k tomu, že jde o film podle skutečné události, nemohli scénáristi moc kouzlit s patosem (i když jím nešetřili). Mám rád americký fotbal, a proto jsem uvítal možnost shlédnout tento film. Nezklamal mě. Wilson podává dobrý výkon, ale výkon Knighta v roli slizouna ho celkem převálcoval. Film mě bavil a s vděkem jsem kvitoval i stručné další osudy hlavních hrdinů na konci filmu. Začátky amerického fotbalu bylo slušné maso. 

   • 85%
    0
    0
    17. 4. 2022
    Seveřan (2022)

    Vikingský Conan, či Conan po vikingsku (myslím samozřejmě v rámci filmového umění)? To je fuk. Rozhodně dost dobrý film. Od Eggerse jsem nic neviděl a ani vidět nechtěl, ale navnadilo mě téma a neprohloupil jsem. Taylor-Joyová (či jak by se to mělo spisovně napsat), Kidmanová, Skarsgård i Bang velmi pěkný herecký výkon a ty šílenosti jsem jim věřil. Hawke i Dafoe sice dostali nic moc prostor, ale taky zahráli co měli. Vlastně všichni zahráli dost dobře. Nejvíc mě to ale překvapilo u Kidmanové. Takže jak to shrnout? Rozhodně si tento film ode mě těch 85 % zaslouží. Peněz za kino rozhodně nelituji. To že to není samá krutopřísná bitevní vřava mi bylo úplně fuk. "Činy Dánů" jsem nečetl, takže hezké seznámení s Amlethem. Rozhodně mě tenhle film bere víc, než jakékoli dílo o Hamletovi.
    P.S.: V díle Saxona Grammatica bych rozhodně žádnou psychologii nehledal (a konečně logiku taky ne).

   • Komedie? Proč. Na tomhle filmu není nic moc komického. Je to o pár dnech vyšetřování a snaze ukončit konkurenční boj prodejců zmrzliny (konkrétně zmrzlinářských aut) v Glasgow. Během této snahy řeší také hlavní postava Allan "Dicky" Bird svoje vztahové problémy. Ale rozhodně tenhle film doporučuji ke shlédnutí. Nebudete se lámat smíchy, ale mně rozhodně přivodil dobrou náladu. Podle mě zaboduje zejména u pamětníků osmdesátých let. Doporučuji ho také fanouškům "Červeného trpaslíka" a skupiny "Altered Images". Je zde totiž k vidění první představitelka Kochanské a zároveň zpěvačka zmíněné skupiny. Hudba od Marka Knopflera taky dobrá.

   • 90%
    0
    0
    9. 4. 2022

    No tak nejsem žádný puberťák a patrně jsem nebyl cílovou skupinou tohoto filmu. Nikoho z hlavních představitelů jsem neznal a původně jsem si myslel, že to zkrátka po pěti minutách vypnu. Ty dva týpci (Martell, Greensmith) byli totiž doopravdy ujetý a docela mě vytáčeli. No nevypnul jsem to a dobře jsem udělal. Ke dvěma troubům se přidala podobně střelená slečna (Hainsworthová). V tu dobu jsem se začal docela bavit a zábava mně vydržela až do konce. Takže obsazení pohodový (i přes počáteční výhrady), hudba dobrá, film mě bavil. Třešničkou na dortu byl výstup Halforda, Hammetta, Iana a Morella. Takže jo, klidně to zkoukněte, je to i pro nemetalisty a postarší osoby.

   • 60%
    0
    0
    3. 4. 2022
    V bublině (2022)

    Co to k...a je? Chvíli nuda, chvíli dobrý. Scénář nahoru dolů. Netflix dává tvůrcům moc volnou ruku, chtělo by je to plácat přes pracky. Co se tomuto filmu nedá vytknout jsou výkony herců. Jen díky nim jsem to byl schopen dokoukat. Jejich výkony mě bavily víc než děj a jen ty vytáhly tento film nad šedivý průměr.

   • 75%
    0
    0
    27. 3. 2022

    Takže trochu slabší než první díl a ani větší velkolepost to nezachrání. Stále, ale velmi dobrá úroveň. Chemie mezi Turnerovou a Douglasem stále perfektní. Danny DeVito také stále baví. Zolo byl ovšem mnohem větší zloduch než Omar a Juan mi taky chybí. Jinak ale stále dost dobrá dobrodružná komedie. 

   • 80%
    0
    0
    27. 3. 2022

    Takže co k tomuto filmu dodat. Podle mě vzor pro filmy typu "bezbranná žena a hrdinný zachránce". Klasika z 80-tých let. Turnerová a Douglas na vrcholu. Pěkná akce, dobří zloduši. Danny DeVito super. Alfonso Arau jako nadšený fanoušek a drogový boss taky. Super zábava.

   • 70%
    0
    0
    27. 3. 2022

    Tak jo. Myslím že sedmdesát procent je úplně v pohodě. Protože jsem fanda Honby za diamantem a Honby za klenotem Nilu a film mě bavil, dám čtyři. Bullocková stále v pohodě a s Tatumem se dobře doplňují. Radcliffe je slušný slizoun a třešničkou na dortu je Pitt. Takže jo. Peněz není třeba litovat. I přes 112 minut film pěkně odsýpá.

   • 40%
    0
    0
    8. 3. 2022
    Malevil (1981)

    Takže pro mě velké zklamání. Nedivím se Merlemu, který odmítl být s tímto filmem spojován. Dalo se čekat, že román se nepodaří bezezbytku převést na filmové plátno. Bohužel očekávání se splnilo. Scénáristi se inspirovali románem jen v základní situaci. Takže 20 % za základní myšlenku a dalších 20 % za výkony herců Trintignanta, Serraulta a Villereta. Doporučuji přečtení románu.

   • 95%
    1
    0
    29. 12. 2021

    Pro mě zcela překvapivě byl nejhorší Spider-Man Holland. Neustále někam civěl a řešil dilemata. Asi už jsem stár a dilemata puberťáků mě zkrátka neberou. Sejmul ho i Garfield, který mě v tomto filmu bavil nejvíc ze všech filmů, v kterých se ukázal jako Spider-Man. Maguire vyzrál velmi slušně a odvedl vysoký standart (bylo pěkný vidět ho znovu v této roli). Dal bych 80 %, ale Dafoe a Molina zkrátka přidali po 10 %. Bavil jsem se, kdyby byl film o 10 minut kratší, bavil bych se ještě víc. Zkrátka bylo pěkný vrátit se skoro o 20 let zpátky, chtělo by to multivesmír využít, ale bojím se, že by se v tom pak už nikdo nevyznal.

   • 95%
    0
    0
    24. 12. 2021

    Tak spokojenost. Všechny díly pěkně zacvakly. Doopravdy nerad jsem se loučil s tou partičkou absolutních mimoňů. Pro mě nejlepší třetí díl, ale i první dva byly na vysoké úrovni. Vyzdvihl bych i soundtrack a vysvětlení motivace hlavního protivníka hrdinů. Jsem spokojen a škoda, že už nedostaneme další pokračování příběhů téhle bandy.

   • 95%
    0
    0
    24. 12. 2021

    Takže nové postavy, nová akce tentokrát na opačné straně zákona. Akce graduje do závěrečné honičky a užití vozidel a motorek z druhé světové války je boží. Pronásledování vlaku a nástup a následné vystoupení z vlaku postavy Bonelliho mě doopravdy pobavilo. Velká škoda, že Libero De Rienzo předčasně zemřel. Celkově slušné pokračování a návnada na vyvrcholení příběhu. Jsem velmi spokojen.

   • 90%
    0
    0
    24. 12. 2021

    Rozhodně to stojí za zhlédnutí. Banda reálně neschopných univerzitních profesorů se zaplete do obchodu s drogami. A stojí to za to. Jejich nástup na scénu je boží a následující hýření taky stojí za to. Sibilia to měl velmi dobře naplánované a propojení s dalšími díly mi připomnělo trilogii Návrat do budoucnosti. A je to velmi slušný souboj.

   • 95%
    0
    0
    20. 9. 2021

    No jestliže někdo čeká od Leeho klasický western bude zklamán. Já nebyl, protože konflikty mezi bushwhackery a jayhawkery takhle nějak patrně vypadaly. Žádné souboje uprostřed prašné ulice a poletující laskavec bílý. Hnusná partizánská válka, přepady ze zálohy, střelba bez varování, vraždění civilistů. Obsazení dobré, historické postavy, hudba - vše mi sedlo. Já jsem s tímto filmem velmi spokojen.

   • 90%
    0
    0
    13. 9. 2021

    Nejdříve jsem si říkal, další americkej trhák z nemocnice. Pak jsem se zkrátka jednou nudil a zapnul jsem si "Dobrého doktora". No a chytlo mě to. Za víkend první řada a půlka druhý. Hlavní postava je mimoň, vypadá jak mimoň a chová se jak mimoň. Ostatní taky nejsou zrovna v cajku, ale baví mě. Obsazení sympatické, vztahy mezi postavami se řeší zábavně a nenudí. Takže podle mě, nejzábavnější seriál z lékařského prostředí.
    P.S.: Teda po Ordinaci z růžové zahrady (to byl vtip proboha).

   • 80%
    0
    0
    8. 9. 2021
    Hlavička (1979)

    Tenhle film jsem viděl zpočátku 80. let v kině a zapůsobil na mě tak, že si ho pomatuji dodnes. Patrick Dewaere byl absolutně skvělý. Jean-Jacques Annaud dostal za svůj první film Oskara a v tomto filmu ukázal, že se v režii nijak nezhoršil. Zde si vypracoval také scénář společně s autorem předlohy Francisem Veberem. No a France Dougnac ta byla k sežrání. U nás se to tenkrát vysílalo, protože děj není žádná pochvala tehdejší francouzské společnosti, ale i jako komedie to fungovalo velmi dobře.

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni