Komentáře týdne: "Mistrovské dílo, natočené v roce narození mé mámy, které by letos bylo 89 let..."

Komentáře týdne: "Mistrovské dílo, natočené v roce narození mé mámy, které by letos bylo 89 let..."
Na západní frontě klid (1930( | Universal Pictures (detail plakátu)
Annabelle 3 vás dvakrát nenadchla. Zdá se, že strašidelná panenka v rámci Conjuring Universe mele z posledního. Uvidíme, jak to dopadne s tržbami, které rozhodují, zda se pojede dál. Jeden z komentářů se věnuje též hudebnímu filmu Yesterday pojednávajícímu o alternativním světě, kde hudbu slavné skupiny Beatles zná jen jediný člověk.
Překvapivě v naší síti skončil též jeden komentář a hodnocení nejnovějšího Spider-Mana; ten vstupuje do klasické kinodistribuce tento čtvrtek a slibuje turné po evropských velkoměstech (Prahu nevyjímaje). Hodně sledujete též starší filmy a zapomenuté klenoty, kterým věnujete výrazné procento komentářů. Ale konec řečí, teď už máte slovo vy. Komentáře uvádíme bez jakýchkoliv redakčních úprav.

Mrazivá pomsta (2019) - A pak, že prý nevstoupíš dvakrát do stejný řeky.

Liam Neeson
Mrazivá pomsta | Studiocanal GmbH
"Solidní, doopravdy solidní americká verze skandinávského originálu. Nemůžu říci zda byla lepší kopie či originál, ale origoš mě k napsání komentáře nepřitáhl. Tenhle film má oproti originálu jeden obrovskej plus a to je Liam Neeson (ten chlap je lepší a lepší). Dobrý taky je, že si tuhle kopii nenechali Aakeson a Moland vzít a zkazit. A pak, že prý nevstoupíš dvakrát do stejný řeky. Hodně velká paráda." padouch / 85 procent

Bez okolků (1967) - ...brutální, pevný a stále podceňovaný.

Angie Dickinson, Lee Marvin
"Drsný thriller, který je i po tolika letech od svého vzniku brutální, pevný a stále podceňovaný. Klasika s jednoduchým příběhem pomsty, který má nepředvídatelnou sílu. Lee Marvin v hlavní roli pomstychtivého Wolkera se svou monosyllabickou kamennou chladnou tváří a z pevným smyslem pro stanovený cíl doslova předčí očekávání. O jeho historii se moc nedozvíme, ale jako by to nebylo důležité. Cesta pomsty je jen fantasie během umírání odehrávající se v jeho mysli. Je to vlastně taková posloupnost snů zasahující až do reality uvědomění vlastní existence. Inovační střih je odvážný a zásadní, neboť dokáže vyobrazit vše podstatné v krátké době. Čas a prostor záblesků vzpomínek a filtrované paměti v přesné synchronizaci všeho dění spolu se zobrazením fascinujícího rigorózního barevného schématu a důsledně chladného používání izolace v širokoúhlém obrazovém formátu, je naplněn stimulačními obrazy a je přítomen silný erotický podproud. Lee Marvin je tu v podstatě na vrcholu. Přináší přesně to, co je potřeba pro tuto složitou roli. Je to neobvyklý antihrdina coby muž akce. I scénář se vymaňuje od tradičních gangsterek. Vysoce stylizovaný příběh je jedním z nejzajímavějších a nejinovativnějších amerických snímků šedesátých let. Svým způsobem se jedná o umělecký film takže pro obyčejné diváky může být už jen začátek hodně matoucí. Pro současné diváky bude asi příznivější remake z roku 1999 s Melem Gibsonem 'Odplata'. Ten je sice jednodušší a žánrově zábavnější, ale oproti tomu nemá dané charisma a vizuální nadšení ovlivňující celý průběh vývoje děje s ostrými a emocionálně oddělenými dialogy. Buď jak buď, snímek má hodně do sebe, a náročnějšího diváka nemůže ponechat na pochybách. Takže zbývá se už jenom zeptat: "What's your first name?" martin-mickey-stusak / 90 procent

Na západní frontě klid (1930) - Neuvěřitelné!

Na západní frontě klid
Na západní frontě klid | Universal Pictures
"Až po poslední záběr mistrovské dílo, natočené v roce narození mé mámy, které by letos bylo 89 let, kdyby se dožila! Neuvěřitelné! Na mnohé naše filmy pro pamětníky z té doby už se nedá moc koukat! Nebo vůbec ne. Po technické stránce je to dokonalé, i když někdo by jistě našel mnoho nedokonalostí, jenže je to stále "koukatelné", což je až udivující. Neviděla jsem film téhož názvu jistě podle téhož autora z konce sedmdesátých let, ale necítím potřebu ho vidět a srovnávat. Na gymnáziu byl Remarque můj oblíbený autor. Četla jsem od něho téměř všechno. Tento film splňuje mé představy, jak by jednotlivé postavy knihy mohly vypadat. Jsem ráda, že film získal Oskara (vlastně dva). Zaslouží si to jako málokterý jiný." Jana Květoňová / 100 procent

Annabelle 3 (2019) - Cela serie bohuzel skoncila jako laciny teenagersky produkt.

Annabelle 3
Annabelle 3 | Warner Bros.
"Film ktery vas vylozene neurazi, bohuzel vas ani nicim nenadchne.
Videl jsem predchozi oba dily a nedokazu rict o cem byli a bojim se ze za nejakou dobu tento skonci stejne :) Cela serie bohuzel skoncila jako laciny teenagersky produkt. /spoilery/ Ve filmu jsem nenasel zadny originalni hororovy prvek, neco co bych jinde uz nevidel. (Mozna barevna projekce demonu u Judy v pokoji tady si nejsem jisty. Cela zapletka s ozivlou sbirkou demonickych predmetu zustala trestuhodne nevyuzita. A ze se v tom hororu nikdo pomalu ani neskrabl...No ne ze by museli nutne lide umirat po skupinach pro dobry horor, ale pokud to chteli postacit na atmosfere tak se to moc nepovedlo.../"
stalkicz / 55 procent

Spider-Man: Daleko od domova (2019) - Když se školní zájezd přesouvá z Benátek ku Praze...

Tom Holland
Tom Holland | Marvel Studios
"Když se školní zájezd přesouvá z Benátek ku Praze, stává se z filmu "Euro Trip" a ukecaná reklama cestovních kanceláří. A když nám scénáristé připraví malý podvod, cítil jsem se ochuzen o sílu napětí." Riverdon / 55 procent

Yesterday (2019) - ...proč není dobré žít ve lži...

Yesterday (2019)
Yesterday (2019) | Universal Pictures
"Milá romantická komedie v nejlepším slova smyslu. Pohladí po duši svou sametovostí bez kontroverzních míst. Vtipné dialogy, byť od druhé poloviny trochu zvolní tempo. Závěr jak se sluší. Bez zbytečného patosu sděluje, proč není dobré žít ve lži a že se vyplatí otevřeně vyložit karty, přičemž tak činí způsobem, který zcela konvenuje zvolenému žánru." marie-kolarova / 75 procent

Zaujal vás některý z filmů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku / seriálu z naší databáze. Příště třeba vybereme právě ten váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte "palec" těm, které vás zaujaly.