Komentáře týdne: Po Černobylu cítí diváci úplnou beznaděj

Komentáře týdne: Po Černobylu cítí diváci úplnou beznaděj
Černobyl | HBO
Hned tři z šesti vybraných komentářů patří seriálové tvorbě - dojde též na očekávanou situační fantasy komedii inspirovanou tvorbou zesnuvšího Terryho Pratchetta. Své želízko v ohni mají i Němci a jejich temný seriál. Dojde pochopitelně na komentář k nejnovějším "Mazlíčků", drsnou kriminálku a jednu klasiku, která inspiruje dodnes. Konec řečí, teď už máte slovo vy. Komentáře uvádíme bez jakýchkoliv redakčních úprav.

Černobyl (2019) - ...už po prvním díle jsem pochopila...

Adam Nagaitis
Černobyl | HBO
"Konečně jsem si pustila tuto pětidílnou sérii a už po prvním díle jsem pochopila, proč se Černobyl stal tak slavným a všemi vychvalovaným. Všechny díly mají něco do sebe a každý má co říct. První díl ve mně zanechal snad největší dojem, cítila jsem úplnou beznaděj po zhlédnutí. Rozhodně doporučuji." Květka / 95 procent

Na špatné straně (2018) - ...elice slušná krimoška, která navíc kašle na nějakou korektnost...

Na špatné straně
Na špatné straně | Summit Entertainment
"Stejně jako ve svém předchozím snímku, parádní drsňařině Blok 99, se Zahler opět uchýlil k pomalému tempu vyprávění, které je doplněné hutnou atmosférou a nemilosrdným prostředím zločinu. Důkaz dobrého scénáře i potvrzuje fakt, že i navzdory té přes dvě a půl hodiny dlouhé stopáže, ze které je navíc asi jen jedna čtvrtina akční, dokáže snímek dobře udržet divákovu pozornost po většinu doby. Ten Zahler je fakt zajímavý týpek. I přestože se toho v samotném ději zas až tolik nestane, přesto si po většinu času udržuje dobré napětí, které je okořeněné slušnými dialogy zajímavých charakterů, přesněji dvou hlavních detektivů, rozhodnutí si (ze zoufalství ze své finanční situace) pořádně přivydělat okradením zločineckého bosse. Ta přílišná délka je možná ale nejslabším článkem celého snímku. Myslím, že rozumím tomu, kam s tím chtěl režisér dojít, ale přesto mnoho situací působilo utahaně až zbytečně. Ve výsledku ale velice slušná krimoška, která navíc kašle na nějakou korektnost, jede si podle svého, jak se jí to hodí do vyprávění, přičemž je třeba říct, že si v tom vede slušně. Taky to může být taková hezká ukázka toho, co lidi s malým platem donutí jejich finanční situace udělat. Česká mafie by se proto měla mít na pozoru, jednoho dne si pro ně totiž může přijít parta učitelů." Vurhor / 80 procent

Tajný život mazlíčků 2 (2019) - Krásne urobená animácia...

Tajný život mazlíčků 2
Tajný život mazlíčků 2 | Illumination Entertainment
"Nádherné nadväzujúce pokračovanie už tak úspešného prvý ho dielu. Deti sa budú baviť qle osobne si myslím po návšteve kina že viac sa bavia rodicia. Krásne urobená animácia vtipné momenty ale aj časti kde sa musí človek zamyslieť. Celkový dôjdem z filmu je úžasný" danielssan / 100 procent

Dark (2017) - ...palec nahoru německým tvůrcům.

Dark
Dark
"V poslední době totálního zahlcení počítačově upravenými filmy a seriály, mě dokáže nadchnout již jen velmi málo z této tvorby. Už je toho prostě moc. Tento seriál je však společně s počinem Stranger Things svítící výjimkou. Z mého pohledu dnes ve velkém množství děl, přetlačuje forma (super, moderní, počítačové zpracování) nad obsahem (nulově překvapivá dějová linka). Seriál Dark má jak zajímavé efekty, tak velmi kvalitní příběh. Někdy je to sice náročné se orientovat, ale stojí to za to. Těm co se chystají shlédnout 2. řadu doporučuji si vše podstatné z 1. zopakovat. Orientace je lepší. Takže palec nahoru německým tvůrcům. V poslední době jde kinematografie našich sousedů velmi nahoru." lord / 100 procent

Dobrá znamení (2019) - ...skvěle zvolené herecké obsazení.

Michael Sheen, David Tennant
Dobrá znamení | Amazon Prime Video
"Přiznám se, že u seriálů moc nevydržím a i minisérie ve většině případech nedokoukám a už vůbec nejsem fanda Terryho Pratchetta. Ovšem tento seriál mě překvapivě zaujal a i po celou dobu bavil. Velmi nápadité a opravdu skvěle zvolené herecké obsazení. Mohu jen vřele doporučit." VasaFlasa / 90 procent

Netvor z Černé laguny (1954) - Klasika svého žánru...

Julie Adams
Netvor z Černé laguny
"Skupinka vědců se snaží odchytit zvláštní prehistorickou stvůru žijící v hlubinách laguny v amazonské džungli. Klasika svého žánru svého času uvedená dokonce ve 3D. Snímek se drží formátu zábavnosti pevného příběhu po technické stránce velice dobře natočeného. Hlavně podvodní záběry i dnes berou dech a nenechávají na pochybách, že v onom 3D mohou vypadat ještě lépe. O napínavé momenty není nouze. Dobrodružství jako takové splňuje svůj účel. Maska monstra i po tolika letech vypadá dobře. Ikonické monster movie v nejryzejší podobě patřící mezi stálé uznávané klasiky sloužící dokonce i jako inspirace." martin-mickey-stusak / 80 procent

Zaujal vás některý z filmů / seriálů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku / seriálu z naší databáze. Příště třeba vybereme právě ten váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte "palec" těm, které vás zaujaly.
Poznáte herce jen podle jejich očí?