Brawl in Cell Block 99 (USA)
USA USA
127 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller

Obsah

:
Když bývalý boxer Bradley přijde o práci a začne se mu rozpadat manželství, rozhodne se pro razantní řešení: bude prodávat drogy. Situace se postupně zlepšuje, více »« méně

Režie

:
S. Craig Zahler

Scénář

:
S. Craig Zahler

Herci

:
Jennifer Carpenter Vince Vaughn Don Johnson Tom Guiry Marc Blucas ...
Přehrát online O2

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  1
  0
  21. 10. 2017
  Brenan88 (35098 bodů)

  Tak zde musím s hodnocením až k samotnému vrcholu. Brawl in Cell Block 99 je jeden z nejlepších snímků co jsem v poslední době viděl. Ač jsem na S. Craig Zahlera po snímku Skalp a kosti trochu zanevřel,tak teď se mu hluboce omlouvám. Něco tak chlapského už bylo dlouho potřeba a navíc je tento film prvotřídním přírůstkem do žánru - vězeňských - snímků. Vince Vaughn je v hlavní roli dokonalý a jeho výkon by byl klidně hodný Oscara. Nejspíš nezíská ani nominaci,protože jako zaškatulkovaný komik to má ve filmové branži těžké. Je to,ale obrovská škoda! Film má přes dvě hodiny a i to mi přišlo ve výsledku sakra málo. Já si tuhle špinavou a brutální jízdu užíval každou minutu. Vše to působilo velmi reálně čemuž dopomohla zvláštní kamera,povedené pěstní souboje a gore,které jsou typické pro Zahlera. Pro mne jeden z nejlepších roku 2017.

 • 80%
  0
  0
  22. 10. 2017
  lamps (11514 bodů)

  Zahler je rozhodně uhrančivý vypravěč, jehož filmy mají atmosféru a umí opařit diváka náhlým přívalem krutého násilí, které přitom nepůsobí ani afektovaně, ani karikaturně. Snímek se rozjíždí pomalu, lpí na zdánlivě zanedbatelných jevech (dlouhé jízdy autem, které rozšiřují pouze stopáž, nikoli komplexnost děje) a je nasnímán převážně staticky, nechávajíc manipulaci s mizanscénou pouze na svých postavách, které nejsou definovány promluvami nebo životními názory, ale výlučně aktuálními činy. Pro stoprocentní vychutnání závěrečné třetiny je bezpodmínečně potřeba, aby divák navázal s postavou Vince Vaughna bližší vztah, což se mi bohužel příliš nepodařilo (zvolená stylistická strohost a modelové chování vedlejších charakterů totiž poutaly pozornost paradoxně až příliš), ale přesto jsem byl nekompromisně přikován do židle a příběhový i vypravěčský obrat, který proměnil rozjímací depresivní kazajku v postmoderní psycho a strohost v symbolickou extravaganci, jsem jednak vůbec nečekal a jednak jsem byl natolik opařen samotným provedením, že lehce pokulhávající napojení na celkovou náladovou výstavbu díla mi vůbec nevadí. Po skončení jsem nebyl přímo v extázi, ale je mi jasné, že Zahler Tarantinovu vizuální výřečnost neimituje - on ji v závěru upgradoval na ještě rozkošnější cinefilní stupínek.

 • 80%
  0
  0
  30. 6. 2018
  JosefTomas (5437 bodů)

  Oproti Bone Tomahawk mi přijde, že se Zahler nepouští do něčeho tak moc náročného na pochopení. Co ovšem zůstalo, je hledání publika. I tady se snímek musí spokojit s tím, že ne každý ho bude chtít vidět. Já ovšem zůstávám věrný :) a i přes poměrně primitivní děj jde o úderné béčko a Vaughn nejde pro ránu ani parádní hlášku moc daleko. Jen škoda, že ne všichni to docení, a proto doufám, že to Zahler nevzdá, byla by škoda, aby někdo zabil talent tohoto filmaře.

 • 85%
  0
  0
  15. 11. 2017
  Vojtas87 (177 bodů)

  Vince Vaughn ve své životní roli. Syrová a surová podívaná, která je ke konci jen pro silnější povahy. Když totiž seriál Banshee stanovil pojem "bansheeovsky drsné", tak zde by si to také zasloužilo nějaké identické přízvisko. ;-) 85 %

83 82 ?
 • Krupe 80%
 • dav.bal 75%
 • Sany51 95%
 • radek svadla 80%
 • Kverulant 100%
 • JosefTomas 80%
 • jarv 70%
 • NyanBunny 70%
 • pantak 90%
 • Standa. 75%
všechna hodnocení (13)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: