Dragged Across Concrete (USA)
« další názvy »
USA USA
159 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Thriller

Obsah

:
Dva až příliš horliví policisté jsou za překročení rámce svých povinností suspendováni ze služby. To jim ovšem nebrání, aby ve svém boji s podsvětím pokračovali více »« méně

Režie

:
S. Craig Zahler

Scénář

:
S. Craig Zahler

Herci

:
Jennifer Carpenter Mel Gibson Vince Vaughn Laurie Holden Don Johnson ...
Přehrát online O2

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  2
  0
  26. 3. 2019
  lamps (13303 bodů)

  Na špatné straně je další povedenou zahlerovkou, které sice schází šokující rozměr autorovy předchozí perly a u některých scén to vypadá, jako by talentovaný filmař až moc okatě vykrádal a vylepšoval sám sebe, avšak po skončení nebude trpělivý divák určitě litovat žádné minuty, kterou ve společnosti uhrančivé režisérské vize strávil. Byla by chyba hnát očekávání do nebeských výšin, ale ještě větší by byla tohle starosvětské, a přesto originální a výrazné řemeslo přehlížet. Já osobně se k němu někdy rád znovu vrátím.

 • 80%
  0
  0
  30. 3. 2019
  JosefTomas (6247 bodů)

  Zahler zase v trochu jiném pomezí žánrů a jak je vidět, tak jeho paleta kreativity se zdá se ještě nevyčerpala. Přesto bych pár výhrad měl a to hlavně v celkové důslednosti, neboť mi pár dějových linek nepřišlo příliš hladce uzavřených a vůbec bych nelitoval dalších pár minut strávených zde, aby se lépe dořešili, nebo nebyli vymazány. Délka je navíc adekvátní a rozhodně bych neškrtl ani jedinou scénu. Herci opět bez chyby a postavy napsané s přehledem. Jen mi přišlo možná trochu zbytečné, že se někdy nevýznamné postavě věnuje trochu více prostoru, než by si zasloužilo. Ale ani tato výtka nemůže nijak narušit skvělý zážitek z filmu a Zahler mě opět dostal. Těším se, kam se vydá příště a doufám, že nebudu muset čekat dlouho.

 • 70%
  0
  0
  29. 6. 2019
  VasaFlasa (2436 bodů)

  Určitě se jedná o nadprůměrnou akční podívanou, ale těch 159 minut bylo na můj vkus příliš. Marně jsem přemýšlel, proč Zahler měl potřebu divákům vysvětlovat nechuť návratu do práce vyloženě protivné Jennifer Carpenter a i na jiných místech filmu by se nechalo více prostříhávat. Přesto dávám 70 %, protože tenhle snímek za shlédnutí stojí.

 • 80%
  0
  0
  26. 6. 2019
  Vurhor (1619 bodů)

  Stejně jako ve svém předchozím snímku, parádní drsňařině Blok 99, se Zahler opět uchýlil k pomalému tempu vyprávění, které je doplněné hutnou atmosférou a nemilosrdným prostředím zločinu. Důkaz dobrého scénáře i potvrzuje fakt, že i navzdory té přes dvě a půl hodiny dlouhé stopáže, ze které je navíc asi jen jedna čtvrtina akční, dokáže snímek dobře udržet divákovu pozornost po většinu doby. Ten Zahler je fakt zajímavý týpek. I přestože se toho v samotném ději zas až tolik nestane, přesto si po většinu času udržuje dobré napětí, které je okořeněné slušnými dialogy zajímavých charakterů, přesněji dvou hlavních detektivů, rozhodnutí si (ze zoufalství ze své finanční situace) pořádně přivydělat okradením zločineckého bosse. Ta přílišná délka je možná ale nejslabším článkem celého snímku. Myslím, že rozumím tomu, kam s tím chtěl režisér dojít, ale přesto mnoho situací působilo utahaně až zbytečně. Ve výsledku ale velice slušná krimoška, která navíc kašle na nějakou korektnost, jede si podle svého, jak se jí to hodí do vyprávění, přičemž je třeba říct, že si v tom vede slušně. Taky to může být taková hezká ukázka toho, co lidi s malým platem donutí jejich finanční situace udělat. Česká mafie by se proto měla mít na pozoru, jednoho dne si pro ně totiž může přijít parta učitelů.

73 78 ?
jak hlasovat?
 • ambi_brera 5%
 • muzz 70%
 • pantak 80%
 • Filmokolik 75%
 • SicarioGamer666 80%
 • Jaroslav333 90%
 • Krupe 80%
 • VasaFlasa 70%
 • Vurhor 80%
 • Skalic15 30%
všechna hodnocení (18)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: