Nejvíc sexy herec roku 2013? Ztvárnil roli, která titulu odpovídá. Je to Superman!

Nejvíc sexy herec roku 2013? Ztvárnil roli, která titulu odpovídá. Je to Superman! 9 obrázků v galerii
Tak se nám na konci roku objevují tradiční žebříčky nejlepších a nejhorších filmů, rekapituluje se, bilancuje, oře, seje a sklízí a samozřejmě, aby se člověk nejen děsil u toho, co bylo upatláno nebo nudil u toho, co už viděl a dávno zná, tak se podívejme maličko bulvárně i na to, kdože to z hereckého světa připadá divačkám Albionu v tomto roce nejvíce sexy. Jak je tomu u nás, to nechme zatím stranou (patrně to bude Karel Gott).

Nicméně při pohledu do žebříčku prestižního britského ženského magazínu Glamour (hlasovalo 95 tisíc divaček, možná i nějaký ten gay či muž s nevyjasněnou sexuální orientací) se nám v první desítce objevují tito borci (vynechme zpěváky či modely okupující zbývající příčky první desítky):

9. Jamie Campbell Bower (25 let, Velká Británie)

Proč? Nepochybně zásluhou svých rolí z mimořádně populárních sérií – ať už to byl Caius ze ságy Twilight (Nový měsíc, obě části Rozbřesku), Grindewall z Harryho Pottera (obě části Harry Potter a relikvie smrti) nebo král Artuš z mini TV série Camelot. Letos se objevil v ne úplně zdařilé adaptaci bestselleru Mortal Instruments: Město z kostí.

8. Idris Elba (41 let, Velká Británie)

Tohoto černošského sympaťáka a bývalého DJ-e vystřelila do centra pozornosti role Stringera Bella v seriálu Wire a později i hlavní role v britském krimi seriálu Luther. Z posledních let si jeho tvář jistě vybavíte z filmů o severském silákovi Thorovi nebo prequelu Vetřelce – Prometheus. Letos ztvárnil titulní roli v biografickém dramatu Mandela: Long Walk to Freedom.

7. Chris Hemsworth (30 let, Austrálie)

U Thorova kladiva, není divu, že tenhle protinožec je v první desítce. Oba filmy o supersvalovci Thorovi zabodovaly po celém světě a producenti teď Chrisovi masírují bicepsy v naději, že třeba kývne na další díly (což by podle Marvelu neměl být problém). Chris kývnul už na další Star Trek, Avangers, Sněhurku a lovce, sakra ten kluk bude snad slavnější než Mel Gibson.

5. Benedict Cumberbatch (37 let, Velká Británie)

Ačkoli jeho tvář vypadá spíše jako maska do expresionistického filmu, Benedict si umí podmanit a to nejen jako skvělý Sherlock Holmes, o tom není pochyb. A to tak skvělý, že i po ukončení 2. řady minisérie, kde Sherlock umírá (jaj, spoiler?), vyjede co nevidět řada třetí (podtitul Ressurection?). Benedict bodoval i rolí v posledním Star Treku i hlasem draka Šmaka a mimochodem, víte, že umí skvěle imitovat Žvejkala z Hvězdných válek?

4. Tom Hiddleston (32 let, Velká Británie)

Na místě čtvrtém je Tom Hiddleston čili Thorův nezvedený bratr Loki. Tom mu dokázal dát charisma, které zavání až nevyžádanou sympatií k záporné postavě. Původně se ucházel o roli Thora, ale režisér Kenneth Branagh řekl NE, ty jsi Loki. A bylo vymalováno. Ke spokojenosti nás všech.

3. Liam Hemsworth (23 let, Austrálie)

Představitel Thora se Britkám líbí, ale jeho mladší bratr Liam ještě víc. Má pomyslnou bronzovou medaili a za tu určitě vděčí nejen svému talentu, ale i obsazení do zatím dvou dílů (bůhví kolikadílné) ságy Hladové hry. Chlapi spíš zbystří, když připomeneme jeho roli Billy the Kida v Expendables 2.

2. Robert Pattinson (27 let, Velká Británie)

Stříbrný úsměv patří hrdinovi ságy Twilight. Dívky, v jejichž knihovničkách najdeme patrně jen knihy od Stephenie Meyer a možná ještě nějaký ten díl z Padesáti odstínů (zkrátka šeď) tohoto londýnského habána nepochybně milují. A možná ani nevědí, že si ho začínají vybírat do filmů uznávaní intelektuální autoři (David Michod, David Cronenberg, Anton Corbijn).

1. Henry Cavill (30 let, Velká Británie)

Je to tak, Superman v podání Cavilla ve filmu zachraňuje svět, ale v civilní procházce Londýnem zjevně nechává otáčející se ženy narážet do sloupů a v tichu domovů pak dělat věci, které asi normálně nedělají. Původně muž s přezdívkou smolař (byl ve finále castingu na Bonda, ale podle producentů byl na něj příliš mladý) se dočkal karty, co se obrátila. A je na ní srdcové eso.

Ankety
Jste fanoušky Van Helsinga?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist