Snow White and the Huntsman (USA)
« další názvy »
USA USA
95 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Fantasy, Gotický

Obsah

:
Mocná čarodějnice Ravenna se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví více »« méně

Režie

:
Rupert Sanders

Scénář

:
Evan Daugherty John Lee Hancock Hossein Amini Florence Welch

Herci

:
Kristen Stewart Chris Hemsworth Charlize Theron Sam Claflin Sam Spruell ...
Přehrát online O2
Premiéra: 31. 5. 2012
Distributor: Bontonfilm
Jste na stránce filmu Sněhurka a lovec. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sněhurka a lovec myslíte! K 25. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27083 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  31. 10. 2015
  Sheldon (15941 bodů)

  Studio Universal se spustilo na módní vlně temně laděných výpravných pohádek a její filmová pohádka prověřená časem byla jednou z prvních vlaštovek aktuálního módního filmového trendu následovaný třeba snímkem Zloba: královna černé magie.

 • 70%
  0
  0
  19. 7. 2017
  lamps (14232 bodů)

  Film nedrží nad vodou ani tak nápaditá a zajímavá Sandersova režie, ale spíše propracovaná vizuální stránka a skutečně skvělé herecké obsazení. Nestárnoucí Charlize Theron je v záporné roli naprosto dokonalá, zlá a chladná a Kristen Stewart to sluší dost na to, aby se na ní jeden vydržel celý film koukat. První polovina výborná, Theron srší charismatem a ponuré prostředí Temného lesa funguje na jedničku, druhá už je bohužel dost natahovaná a upovídaná, což je vzhledem k absenci humoru poněkud nepěkné znamení. Ovšem i tak to má pořád šmrnc, hmatatelnou atmosféru, Boba Hoskinse a Nicka Frosta v rolích trpaslíků a samozřejmě vynikající Howardův soundtrack.. A to všechno najednou se prostě ignorovat nedá-:)

 • 75%
  0
  0
  23. 6. 2018
  Pete69 (12117 bodů)

  Sněhurka a lovec jsou kvalitativně podobné Jeníčkovi a Mařence, kteří kosí čarodějnice ve velkém. Toto spojení pohádky a krve u mě funguje a je to dobrá podívaná. Další kousek do sbírky krvavých pohádek , který se povedl. Doufám, že ještě není vyčerpáno a brzy přijde další pohádka pro dospělé.

 • 70%
  0
  0
  22. 1. 2018
  Danny F. (11122 bodů)

  Další klasika tak nějak jinak. Sněhurka byla pěkná, královna nádherně zákeřná a trpaslíci drsní. Trochu to připomínalo nějaký historický film. Příběh upoutal a byl takový dost bojovný. Co dodat. Snad jen: Hej hou trpaslíci jdou...

 • 80%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6366 bodů)

  Film jsem zabil českým dabingem, ale to je hold moje chyba. Vizuální stránka byla působivá, o to působivější byla skvěle zvolená hudba, hlavně ve vypjatějších situacích mě šel mráz po zádech. Obsahově nic světoborného, ale to se dalo u Sněhurky očekávat, trochu mě zklamal závěr, mohl být troch rafinovanější, ale vzešla z toho rutina. Před projekcí jsem si přečetl nějaké recenze, takže jsem už předem věděl, že závěrečný Sněhurčin nájezd nebude, tak epický, jak jsem očekával. Recenze od teď asi až po projekci.

 • 65%
  0
  0
  29. 9. 2012
  Standa. (6160 bodů)

  Po vizuální stránce je to vypiplané do posledního detailu. Další plus je určitě dost sympatické obsazení. Největší mínus filmu je těch dlouhatánských 126 minut(trend posledních filmů), já už jsem se teda po hodině přestával soustředit a začínala to být docela nuda. A jestli se na to chcete vydat do kina i s dětmi, tak bych si to radši rychle rozmyslel. Je to taková pohádka, spíš pro větší.

 • 80%
  0
  0
  3. 2. 2016
  Riverdon (5586 bodů)

  Dobré triky a pohádka posunuta do středověké, výpravné fantazy.

 • 65%
  0
  0
  7. 10. 2012
  Tom Hardy (4880 bodů)

  Úvod oslnivě nápaditý a sympaticky "jiný", finále našlapané, záporačka Charlize Theron fenomenální a i Hemsworthovo humpolácké chlapáctví se (stejně jako ve Thorovi) nemíjí účinkem. Ale Stewart zkrátka nefunguje - ne proto, že by se role zhostila zle. Pozice "nejkrásnější" ženy světa je zkrátka nad její vizuální síly a ten kontrast je patrný i vedle o 15 let starší Theron. Prostřední půlka jak vystřižená z disneyovky je navíc poměrně nudná a se zbytkem moc neladí. Přesto, když už se vracet ke klasikám, tak nějak takhle. Originální přístup s řadou zajímavých změn se tvůrcům opravdu upřít nedá…

 • 75%
  0
  0
  26. 11. 2012
  VitvarJane (4473 bodů)

  Nevím, tento film mě zaujal skvělým trailerem, ale film jako takový nebyl tak úchvatný. Kirsten Steward mě nezaujala v této roli, ve které mi neustále připomínala upírku z twilight, i přesto vyzdvihnu impozantní počítačové efekty a výkon královny, krásné Charlize Theron.

 • 70%
  2
  0
  6. 10. 2017
  Chimpanzee21 (3789 bodů)

  Temně laděná, trochu vylepšená pohádka o Sněhurce. Trpaslíci zde jsou válečníky a né nějakými majiteli domku, kde se sněhurka zdrží. Jablko zde nechybělo a polibek na probuzení taky ne, ovšem není takový jaký by ho člověk čekal. Musím uznat, že na filmu se mi nelíbila asi jenom Sněhurka. Nemyslím tím vzhledově, ale charakterem.

 • 70%
  0
  0
  20. 9. 2013
  saboter (3550 bodů)

  Povedený akční film a role se zostily celkem dobrý herci jen zkrátka nic víc a vše podtrhuje blbý konec.

 • 100%
  0
  0
  5. 6. 2012
  roque (2918 bodů)

  Hustej plakát. Ten chci!

 • 95%
  0
  1
  17. 2. 2019
  nikol125 (2731 bodů)

  Pohádka přetočena do filmu pro dospělé. Za mne skvělé spojení. Byl to trochu temnější a ponuřejší film, ale to se mi právě na něm líbí. Obsazení je výtečné. Na tento snímek jsem se koukla především kvůli Kristen Stewart a tohoto rozhodnutí vůbec nelituji. Určitě doporučuji shlédnout, stojí to za to. :)

 • 75%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2069 bodů)

  Vizuálně ohromojící, dokonale obsazené, lehce romantické akční fantasy drama s lehce otevřeným koncem, které nezklame žádného milovníka svého žánru. Chris Hemsworth a jeho lovec by si beze sporu zasloužili více prostoru (a bez patosu nepostrádajícího proslovu Sněhurky bych se naopak klidně obešla...), celkově však film působí jako působivá okouzlující pocta Pánu prstenů či Nekonečnému příběhu. Klobouk dolů před Rupertem Sandersem, pro kterého je Sněhurka dlouhometrážní prvotinou. (Světová premiéra v Londýně, 14. května 2012)

 • 60%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2061 bodů)

  Tvůrci nezdolali vytyčenou trasu - temnou fantasy pro dospělé - do konce. Vizuálně opojné - Ať už temný les, či pohádkový del Torem inspirovaný les plný víl a jelenů - na vše radost pohledět, jelikož Sanders to má v malíku. Ale to na dobrý film nestačí. Scénář je totiž dost chabý (proslov před bitvou si mohli odpustit) a ty překrásné záběry postrádají tempo. Jen jedna jediná scéna uprostřed filmu měla spád a dokázala mě doslova vtáhnout. Ale co to bylo platný, když se to zas vrátilo k nudě. Ale abych jen nekritizoval, tak musím pochválit velmi sympatickou a velmi dobrou Kristen Stewart , která podle mého spolu s Hemsworthem film táhne. Nicméně i tak musím říct, že vzhledem k ambicím a očekáváním je film zklamáním (minimálně pro mě).

 • 60%
  0
  0
  1. 8. 2018
  Blackhand47XD (1987 bodů)

  Klasické béčkové fantasy, které se snaží překroutit známý příběh a obohatit jej o další fantaskní prvky. Celý film vlastně táhnou Hemsworth a trpaslíci, jinak nejde o moc zajímavou podívanou, možná kdyby to bylo o půl hodiny kratší. Kristen se chvílemi taky docela snaží, ale pořád se jedná o tu nudnou dívku ze světa upírů a vlkodlaků. Ve filmu samozřejmě najdeme i pár logických děr, ale nejde o nic převratného, co by stálo za hlubší rozbor. V jednom momentu došlo i k šokující scéně, kdy se z ptáků "narodí" víly podobné Glumovi. Vážně nechápu, kdo s takovým nesmyslem přišel. Pohádkový les ale jinak ušel. Teď se ještě musím rozmyslet, zda si pustím prequel, kterého se fanoušci filmu dočkali namísto pokračování. Nechci totiž strávit dalších par hodin zaražený nudou v sedačce. 60%

 • 80%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1939 bodů)

  A nedopadlo to špatně. Sněhurka a lovec hrají hlavně na prostředí vytvořené vizuálními efekty. Dále je hlavní Charlize Theron, která je uvěřitelná čarodějnice. Jsem rád, že se zapojila i smrt, ale mládeži přístupný film nikdy nedokáže udělat smrt pro akční fantasy dobře. Celý snímek mě ale bavil a rád jsem ho dokoukal. Chris Hemsworth neměl sice nijak extra velký prostor, ale jde vidět, že špatný herec není. A taky hezký zvrat co se týče pohádkového polibku.

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2014
  wop (1716 bodů)

  Moc fajn fantasy podívaná, dokonce ani Kristen Stewart mi tam moc nevadila, a Charlize Theron byla k sežrání.
  Jedinou slabinu bych viděl v tom, že se ten film vůbec snažil vecpat do krajnic daných pohádkou o Sněhurce a neřekl na rovinu, že jde o zcela jiný příběh a jiný film.

 • 95%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1569 bodů)

  Skvělý film i obsazeni rohodně se to povedlo.

 • 70%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1457 bodů)

  Ve většině aspektů skvělý film. Chris Hemsworth jako lovec super. Charlize Theron jako Ravena perfektní. Největší problém celého filmu je ale trochu jinde... Kristen Stewart jako Bella v Twilight sedla, ale jako Sněhurka? Do role se nehodila, a i kdyby sebevíc chtěla, Charlize má mnohem větší charisma, čímž ji totálně upozadí. Trpaslíci byli docela dobří, i když to vypadalo jako by si odskočili na výlet z plánovaného Hobita. Děj jako takový zaujal, ale neuškodilo by v něm více lovce. Nebýt Kristen, možná bych šel s hodnocením výš.

 • 90%
  0
  0
  6. 10. 2013
  Jiřík54 (1451 bodů)

  Ano, takhle nějak mohla doopravdy vypadat Sněhurka. I když trochu drsná, ale možná skutečnější než klasické pohádkové zpracování. Nehledě na to, že tak krásná královna jako Charlize Theron nebyla ani v pohádce. Jen mě mrzí, že svou krásou zastiňuje samotnou Sněhurku, která by měla být přece nejkrásnější, ne? :-)

 • 70%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (1104 bodů)

  • Charlize
  • 90%
   0
   0
   6. 10. 2012
   Medúska (946 bodů)

   Mám ráda fantasy filmy a tento patří rozhodně mezi povedené. Výborně propracované vizuální efekty. Královna Ravenna je opravdu mrcha a Theron roli skvěle zahrála. Fešák Chris Hemsworth jako lovec nesmělou princeznu Sněhurku zajímavě doplňoval. Hudba dobře vylaďuje atmosféru této strašidelné pohádky. Dětem pod 12 let nedoporučuji.

  • 70%
   0
   0
   28. 4. 2016
   Ciiiri (917 bodů)

   Celkem hezká pohádka. Líbila se mi Kristen Stewart, protože se celkem dobře hodila na Sněhurku svým vzhledem. Upírka a Sněhurka fakt dobrý. Sice měla dost jednoduchou roli a tváří se pořád stejně, ale vzhledově tam sedla. Film byl trochu chudý, zasloužil by si více práce. Ale milé.

  • 75%
   0
   0
   21. 5. 2014
   Innuendo (907 bodů)

   Až tak jsem teda z Charlize Theron odvázaný nebyl (její křik mi po 10 minutách začal lézt na nervy). Thor ok, Kristen celkem dobrá, málo prostoru pro trpaslíky. Víc mi ale vadila naprostá absence logiky. Nevím jestli mi to obvykle tak nepřijde, nebo to tady bylo až tak do očí bijící. Zapamatování hodná scéna je v podstatě jen jedna. Objektivně by to bylo tak na 2 hvězdy. Ani nevím proč vlastně dávám tři. Asi pro ty hezké obrázky, které mi místy připomínaly výjevy z Faunova labyrintu, či z Miyazakiho filmů.

  • 55%
   0
   0
   28. 4. 2016
   Kick077 (594 bodů)

   Na sněhurku a lovce jsem se podíval, když jsem se chystal na druhý díl do kina, abych byl řádně připraven...Musím říct, že teda nic moc. Přišlo mi, že to bylo tak na pomezí pohádky a sci-fi ve stylu, že by to mohlo zůstat u pohádky, ale z nějakého důvodu se tam občas objevovaly scény plné efektů, které by se hodili spíš do komixového filmu. Navíc to byla docela nuda. O to větší pak alespoň mohlo být pozitivní překvapení z druhého dílu, který byl rozhodně povedenější.

  • 40%
   0
   0
   12. 4. 2014
   Messiአ(545 bodů)

   Pán prstenů pro diváky MTV, což stvrzuje i titulková píseň. Není tedy žádný div, že titulní hrdinku ztvárňuje Bella/Ježíš/ z Arku na piku, plnící ze začátku rovnou funkci Prstenu. Mluví o srdíčku, naději, plamínku v každém z nás. Přitom to předvádí tak prkenně, že i trollové před ní prchají. Do toho se ještě přimotá Thor, protože také on ví, jaké to je ztratit své blízké. Nicméně na Kladiváře si scenáristé udělali čas jenom v první polovině filmu, přesto se svého vrcholu dočká; promlouvání k Belle, ležící, spící rozhodně patří k těm lepším částem snímku. Aby toho nebylo málo, máme tu co do činění i s punk trpaslíky, využívajících trhlin v Helmově žlabu, pro něž není žádná hláška dost vtipná. Závěrečná bitva jak vystřižená z Narnie s odkazy na Armageddon, to jsou grády! Ještě že tu na nás času od času vykoukne Charlize Theron, jež pojala natáčení čistě jako reklamu na Oriflame, jehož výrobky by se měly přidávat k projekci této epicky rozbředlé fantasy s etiketou: nudné, hloupé, sterilní, bez jakékoliv atmosféry – recyklovat ihned.

  • 100%
   0
   0
   7. 9. 2013
   Percabeth (454 bodů)

   Film je dost povedený.. Herci se hodí a námět je taky báječný ;) docela jsem zvědavá na 2 která by měla vyjít roku 2015 pod jiným režisérem ;)
   Moderní verze Sněhurky. To jsem si vždycky přála vidět. Jak jde vidět, kritici to zase přehnali ale mě to nevadí. Já jsem spokojená. Bylo to super ;) hlavně obsazení Kristen a Chrise. Proto se těším na 2 díl ;)

  • 60%
   0
   0
   17. 4. 2016
   TerkaCZ (353 bodů)

   Chris Hemsworth a jeho lovec by si beze sporu zasloužili více prostoru a tudíž se již těším na volné pokračování, kde si ho jistě užijeme více. Palec nahoru za výkon Charlize Theron (výborný výběr herečky).

  • 90%
   0
   0
   7. 12. 2012
   kapi128 (317 bodů)

   Super!!Po delsi dobe neco fajn,na co se dalo divat.Absolutne jsem neodesel od obrazovky a zaujal me hned od sveho pocatku.Dobrej dej,akce,provedeni.Doporucuji v angllickem zneni

  1 2 dalsi posledni
  71 62 ?
  jak hlasovat?
  • Kuroni 65%
  • jaroslav-nemec 85%
  • Nevka 70%
  • Lucy Lu 70%
  • Barbarka 100%
  • Mikik4444 80%
  • mims 65%
  • Schneefee 40%
  • Smaltan 50%
  • nikol-jankovicova 55%
  všechna hodnocení (251)

  V žebříčcích uživatelů

  21. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

  „Kristen Stewart na mě sice působí spíše jako protivná sestra, než jako dívka v této zemi nejkrásnější, ale Charlize Theron, Chris Hemsworth a odvážná produkce...”

  6. místo z 11 v žebříčku uživatele RedDragon
  2. místo z 10 v žebříčku uživatele Krissy
  2. místo z 8 v žebříčku uživatele kapi128
  2. místo z 8 v žebříčku uživatele kapi128
  3. místo z 14 v žebříčku uživatele novotna.bohumila
  15. místo z 24 v žebříčku uživatele Blako
  18. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
  18. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
  25. místo z 34 v žebříčku uživatele Anni