The Mortal Instruments: City of Bones (USA)
« další názvy »
USA USA
NSR NSR
Německo Německo
130 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Fantasy, Mysteriozní, Romantický, Adaptace knižní, Teenagerský
Motto: Dva světy se střetnou.

Obsah

:
Zdánlivě obyčejná patnáctiletá Clary (Lily Collins) žije se svou matkou Jocelyn a většinu času tráví s nejlepším kamarádem Simonem (Robert Sheehan). Její více »« méně

Režie

:
Harald Zwart

Scénář

:
Cassandra Clare I. Marlene King Jessica Postigo

Herci

:
Lena Headey Lily Collins Jamie Campbell Bower Jonathan Rhys Meyers Robert Sheehan ...

Podívej se na Mortal Instruments: Město z kostí online!

Premiéra: 12. 9. 2013
Distributor: Bontonfilm CZ
Jste na stránce filmu Mortal Instruments: Město z kostí. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Mortal Instruments: Město z kostí myslíte! K 3. prosinci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27815 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Mortal Instruments: Město z kostí


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 40%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Brenan88 (44292 bodů)

  V rámci možnosti stravitelná variace na Stmívání,které do kin přiláká mraky pubertálních jinochu dychtících po mladých dívkách a slečny zamilované do tandemu Edward - Jacob. Zbytečná fantasy romanťárna,kterých je v posledních letech všude mraky.Celé je to překombinované a nelogické chování hlavních hrdinů jen podporuje zmar nad tímto snímkem.

 • 10%
  0
  0
  25. 4. 2017
  Pas (6208 bodů)

  Blahoslavení chudí duchem
  Nástroje smrti, no vslutku to dokoukat byla celkem dřina smrtelná. Žánrová patlanina naroubovaná na love story trojúhelník bez rozdílu pohlaví.Upíři, vlkodlaci, démoni si směle rozdávají rány u brány do jiné dimenze jak vystřižene z filmu Hvězdná brána. Lovci stínů , potomci Templářů kteří kdysi ve svaté zemi objevili grál a s ním i anděla co ho naplnil krví a dal jimdlouhověkost, používají svítící propisky kterými si dělají "sexy" tetování jsou modernizovaní čarodějové z Bradavic kteří měli jen pochybné hůlky.Prostoduchý scénář kdy snad jedinou neznámou je dodávání dalších a dalších zbytečných postav na scénu .Počítačové triky spíchnuté někde amatérským spolkem důchodců začínajícím s IT.Herci nesympatiční kdy hlavní lovec stínů je doslova odpudivý element.Adolescentní výtvor bez šarmu a vkusu pro velmi nenáročné publikum kterému stačí trocha popkornu a kérka někde za uchem.

 • 50%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (3156 bodů)

  Je to sice hrozná splácanina ze všech možných i nemožných dark, teen, fantasy, punk, vampire a já nevím jakých ještě motivů, ale ze všech Twillightů a jeho pohrobků byly pro mě Mortal Instruments nejsnesitelnější. A jelikož občas dokázaly navodit slušnou atmosféru a nechtělo se mi u nich permanentně blejt, tak dávám střídmou trojku. Jen nechápu dvě věci: 1) jak mohlo člověka obstarávajícího casting napadnout, že padesátikilovému hlavnímu hrdinovi s pochcanou slámou na palici může kdokoliv uvěřit uber deamonkillera a 2) jak mohl Robert Sheehan pro tohle opustit Misfits. Jinak si ale myslím, že vrámci tohoto upadlého žánru se jedná o v klídku snesitelnou záležitost. Jo a nakonec by byla chyba nezmínit další velmi povedený soundtrack od Atli Orvarssona.

 • 100%
  0
  0
  20. 9. 2013
  roque (2919 bodů)

  Konečně nějaký film, na který bych i docela ráda šla.

 • 0%
  0
  1
  11. 3. 2014
  VasaFlasa (2781 bodů)

  Po 10 minutách sledování tohoto filmu si budete chtít vydrápat oči a po dalších následujících 15 minutách to opravdu uděláte. Asi film pro cílovou skupinu Twilight fanynek.

 • 50%
  0
  0
  4. 2. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Tohle bylo o ničem. Sice příběh není úplně k zahození, ale scénář je děravý a nezáživný. Krom toho jsem při sledování měl pocit, že už jsem všechno jednou viděl - počínaje Twilightem a Harry Potterem konče... Hlavní hrdinové naprosto nezajímaví, jediný Jonathan Rhys Meyers jako záporák herecky zaujal, ale prostoru měl pramálo, zbytek celkem nudil. A ačkoliv sledování filmu celkově není takové utrpení, tak ale není vlastně ani důvod ho shlédnout.

 • 100%
  0
  0
  31. 1. 2016
  Elizabett (2672 bodů)

  Krásný film (miluju ho)

 • 85%
  0
  0
  14. 9. 2013
  harry456 (2436 bodů)

  Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která vede celkem poklidný život v New Yorském Brooklynu, až do doby, kdy navštíví večerní klub Pandemonium. Stane se tu svědkem vraždy a je jediná, kdo ji viděl. Později se dozví, že její matka patří k Lovcům stínů, kteří zabíjejí démony, aby ochránili svět.
  A ona je jedním z nich.

  Tento film vznikl na motivy knih americké spisovatelky Cassandry Clare, jenž napsala zatím celkem pět dílů ze série Mortal Instruments, která se stala světovým bestsellerem. Režisérem se stal Harald Zwart, jenž nemá ve svém žebříčku zrovna nejpovedenější filmy ani nemluvím o Růžovém panteru 2. Ale jestli jde říci o nějakém režisérovi, že dokáže svoji techniku změnit, pak se to Zwartovi opravdu povedlo. Natočit dobrý film pro dnešní teenagery je poněkud těžká záležitost, leč ne nemožná. Dnešní diváci očekávají od filmu vždy originalitu, perfektní herecké obsazení a zábavu, zde se mu dostane všeho dost, ale pár chybek se tu také najde.
  Osobně si myslím, že je báječné vidět ve filmu pohromadě vlkodlaky, démony, upíry, čaroděje a obyčejné smrtelníky.
  Jde vidět, že si filmaři dali s triky a masky velkou práci, jelikož konečný výsledek je nadmíru uspokojující. Například upíři se tu opravdu povedli, myslím dokonce, že jsou nejlepší, jaké jsem, kdy viděl nebo Mlčenliví bratři, z nichž šla přímo hrůza.
  Pár triků je tu však přehnaných. Hned první nestvůra vypadá hrozně, ale takových případů je tu minimum.
  Celkový dojem je perfektní. Filmový příběh plynule navazuje, dokáže diváky překvapit a doslova vtáhnout do děje, ale občas to vypadá jako kdyby si režisér dělal z diváků srandu. Scénář je psaný výborně, každá postava má své místo, ale dává jim i prostor pro vlastní rozvoj a toho si u filmu vždy cením.
  Najdete tu i romantické scény a zvraty, ale scénář nevysvětluje celkové vzájemné vztahy postav, což mě trochu mrzí.
  I když se mi ze začátku herecké obsazení moc nelíbilo, po skončení jsem změnil názor.
  Jamie Campbell Bower (Jace Wayland) je herec, který hraje poněkud tajemným dojmem a nejde si ho, v některých filmech nevšimnout, i když v nich hraje jen malou roli. Má sice obvykle kamennou tvář, ale chtě, nechtě dokáže diváka opravdu pobavit. Jeho charisma je uklidňující a velice se mi líbilo, jaký důraz kladl na svou roli Lovce stínů (napůl anděl, napůl člověk).
  Další, kdo mě překvapil byla Lily Collins (Clary), která na sebe normálně žádnou pozornost neupoutala, zde však ukázala svou světlou stránku, a že umí hrát důrazně a přesvědčivě. Tato herečka se parádně hodí hlavně do romantickým filmů a nyní si říkám, proč nehraje častěji, jelikož v má v sobě talent.
  Jonathana Rhyse Meyerse (Valentine) znám jen ze seriálu ,,Tudorovci," což je škoda, jelikož on umí hrát doopravdy skvěle.
  Kdo mi však ve filmu hodně vadil byl Kevin Durand, který hrál jednoho z Valentinových poskoků. Tento herec je mi velice nesympatický, i když většinou hraje záporné postavy, nedokážu ho brát vážně, což je i jeho nevýhoda, on se do svých rolí nedokáže dostatečně vžít.

 • 100%
  0
  0
  1. 5. 2014
  foxina-beier (489 bodů)

  Obsazení herců v tomto filmu mě milé překvapilo.Taktéž jejich herecký výkon.Byla jsem absolutně spokojená,i když mi připadal děj trochu odbyt.Je však jasné,že se vše do filmu z knihy ani dostat nemůže.Tak jako všude byly změněny některé scény,ale to mi zase tak nevadilo.Proto se v mém žebříčku tento film posunul na vysokou příčku.Ráda bych i dodala,že rekvizity a kostýmy se taktéž povedly.Takže jednoznačně 100%

 • 100%
  0
  0
  11. 12. 2013
  Percabeth (454 bodů)

  Film byl skvělý od začátku do konce. :D Vůbec jsem nevěděla, že je kniha :) ale teď už to vím a plánuji si to přečíst :) je fajn, že druhý díl bude natočený už v roce 2014, aspoň nemusím čekat tak dlouho :) pokud bych měla ohodnotit soundtrack, byl skvělý :D sice jsem instrumentální neslyšela, ale se zpěvěm mi stačí :D třeba song "Start a Riot" je bezva, nebo "Strange Days" či "17 Crimes" :D

 • 0
  0
  30. 1. 2015
  keddie (446 bodů)

  Další teenagerský film podle knižní série. Film je takový nemastný neslaný, nedokáže úplně vtáhnout do děje. Škoda.

  • triky a masky
  • scénář
 • 55%
  0
  0
  3. 4. 2014
  TerkaCZ (353 bodů)

  Film se mi celkem líbil. Byl ale horší jak knížka (ale to tak u filmů často bývá). Přesto se velice těším na filmové pokračování. Strašně jsem si oblíbila píseň Heart by heart, která zde zazněla. Herecké obsazení vyšlo krásně (krom toho, že tedy nenašli někoho se světlými vlasy, kdo by hrál Valentina).

 • 35%
  0
  0
  10. 2. 2014
  roxet (293 bodů)

  Co ten New York ještě vydrží. Snímek těžící z vlny kterou zažehla Twilight sága. Blábol který ocení asi poze teenageři. A vlastně jo, ždyť je to přesně proně určeny. Clary, šedá myška, která se přes noc stane hodně cool, něco jako bojovnice, jeden dlouholetej kámoš, krasavec s brýlemi co na ní tajně myslí, a samozdřejmě je tu i novej týpek, pokérkovanej bloňďák. A že jich teda na sobě má. A teď koho si Clary, cool myška vybere. A do toho se motají vlci, duchové a další havěť.
  No rozhodně jednou vidět stačilo a už nikdy více.

 • 85%
  0
  0
  2. 2. 2015
  Ľubinka (135 bodů)

  Dúfam, že bude ďalšia časť a že bude lepšia ;)

  • skvelé obsadenie (Aidan Turner, Jonathan Rhys Meyers, Jamie Campbell Bower, Lena Headey)
  • na teenagerský film celkom dobré
  • miestami veľká nuda
 • 100%
  0
  0
  29. 10. 2014
  iris-brucinka (84 bodů)

  Ačkoli jsem různě četla mnoho záporných komentářů, mě se film velmi líbil... Trošku mě mrzí smysl nedávájící scény a oproti knize, kdy má být Jace za frajírka, s pořádnou vyřídilkou a super hláškami, je spíš cukroušek typu Edward Cullen... Já mám Twilight ráda, ale do tohoto filmu to moc nepatřilo... Nicméně na pokračování se velmi těším, protože má být oproti Mortal instrument mnohem lepší :) Uvidíme.... ;)

 • 100%
  0
  0
  14. 12. 2016
  Teweska112 (77 bodů)

  Skvělej film, sice podle knížky to tak úplně nesedí, ale i tak se mi to moooc líbilo :3 Pořád doufám, že natočí druhej díl, ikdyž se toho asi nikdy nedočkam :(

Hodnocení a recenze Mortal Instruments: Město z kostí

68 41 ?
jak hlasovat?
 • jirik-smerda 20%
 • regazzoni 50%
 • Nikol. 100%
 • NikiJankovic 100%
 • Tedy 100%
 • nikol-jankovicova 100%
 • dav.bal 60%
 • ivanakru 100%
 • lenka-fojtova 15%
 • PRINC180 55%
všechna hodnocení (107)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele ella-mikyskova
2. místo z 48 v žebříčku uživatele Elizabett
5. místo z 6 v žebříčku uživatele iris-brucinka
6. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka