Profilový obrázek

Zbyndex

3 611
82. TopUživatel

Uživatel o sobě nic nenapsal.

Uživatel nevyplnil svou lokalitu.Lidská společnost
Lidská společnost (2019)
10
Pro uznání nějakých kreditů za tento seriál musíte nejprve vypustit fakt, že se jedná o seriál výhradně hraný herci jako američtí vysokoškoláci. Jelikož po tomto zjištění většině lidí zatemní mysl předsudky, což dost chápu z předchozích zkušeností, ovšem tady to neplatí. Začátek nebyl úplně nejšťastnější, ale udržel moji pozornost, takže asi ne tak úplně zlý. Rozhodně námět celého seriálu nebyl nijak originální a trochu to smrdělo "KINGovinou", nicméně to neberu jako negativní věc. Po rozlousknutí prvních pár dílů se už děj zabírá tématy, které poslaly The Society vysoko do mého imaginárního žebříčků seriálů. Výborně se zaměřuje na psychologické a zároveň praktické problémy, které musí skupina řešit ve své svízelné situaci. Moc dobře je tam popsaný celý proces vznik různých ustanoveních a procesních záležitostí až vlastně začnete přemýšlet, jak byste se v takové situaci zachovali vy. Tato otázka mi nabíhala po celou dobu sledování a bylo velmi zajímavé vidět vývoj všech postav a vlastně i konec to celý slušně zakončil. Celkově je tam vidět hezky chování toho takového "tupého stáda" a na druhé straně lidí, kteří mají v hlavě aspoň špetku rozumu a snaží se něco řešit. Samozřejmě je tam i hodně nedostatků, hodně laciných zápletek a scén, které tam vůbec být nemusely a někdy to dost kazilo dojem. Ale celkovým nápadem a konceptem je tento projekt na hodně dobré úrovni. Stojí za to!
Řád
Řád (2019)
6
I přes hodně nedostatků a divného pocitu po pár prvních dílech tu musím nakonec zanechat vcelku pozitivní hodnocení. Zpočátku možná moc nebudete chápat, ale postupem času se vám svět, kde na jedné straně je "prohnaný" čarodějnický Řád a na druhé rytíři von vlkodlak, bude zamlouvat. Prvků magie a různých nadpřirozených vjemů se tu objevuje nespočet, to rozhodně zvyšuje zajímavost, jelikož jsme úplně všichni fanoušci Harryho Pottera. Celkově příběh a děj je plný někdy i trochu laciných zvratů, které se dají snadno předvídat. Ruku v ruce to scenáristicky taky není žádná sláva, to však napravují některé herecké výkony. Obsazení jsem po prvním seznámení také proklínal, nicméně postupem času se dá zvyknout na všechno. Což není tak úplně dobrá věc, ale musím říct, že ke konci, kdy zápletky byly hodně citově zabarvený, mi to nepřišlo tak kýčovité a o tom to je. Konečná část byla jen celkovém vyústění situace, nic převratného. Pokud nemáte na co koukat,"The Order" je určitě dobrá volba na zabití času. 66%.
The Umbrella Academy
The Umbrella Academy (2019)
8
Toto byl zajímavý seriálový zážitek. Podle trendu dnešní doby a podle toho, kolik lidí vidím v kinech na komiksových adaptacích, bude tohle podlé mého trefa do černého. Ačkoliv je to příběh, který byste po přečtení shrnutí děje charakterizovali jako "superhrdinský", po pár minutách sledování by vás to rychle vyvedlo z omylu. Je to vlastně takový citový příběh o sourozencích, kteří byli od dětství terorizováni svým tatínkem, a to na nich zanechalo výrazné psychické následky. Neustálé hádání a dohadování hlavních aktérů bylo chvílemi už dost otravné, nicméně poté přibylo trochu více akce, zápletek a už se to dalo snést lépe. Než jste se pořádně seznámili s postavami, bylo to celkem těžké sledování, jelikož každá z postav měla své silnější a slabší chvíle, kdy jsem si je v jednu chvíli oblíbil, ale za chvíli mě svým chováním akorát vytočili. Byl to spíš takový "antihrdinský" příběh, který ale ve své druhé polovině neskutečně bavil. To, že bylo chování postav takové jako bylo, vedlo ke větší nepředvídatelnosti děje. Celkové pojetí s koncem světa, cestování v čase a tajné organizaci, které to má všechno pod palcem jsem dost žral. Mělo to celkem i pár vedlejších dějových linek, které postupně s flashbacky dávali k vzniku květnatý děj, který stojí za to vidět. 80%.
Ruská panenka
Ruská panenka (2019)
8
Námět s opakujícím se jedním dnem/večerem byl použit snad už víckrát, než moje předsevzetí po chlastačce, že už nikdy nebudu pít. Ostatně po většinou jsem je zatím vždycky porušil. A u takových podobně laděných děl jsem se taky většinou bavil, u Russian Doll jakbysmet. Velkou měrou se na úspěchu podílela hlavní protagonistka spolu s celkem dobrých humorem. Celková zápletka a vyústění celé prekérní situace mohlo být promyšlenější, ale následně s celým zakončením jsem byl spokojen. Zabroušení do morální stránky věci bylo celkem jasné vzhledem k začátku a chování se Nadii. Žádné velké překvapení, ale za to solidní 4 hvězdy.
Sexuální výchova
Sexuální výchova (2019)
10
Skvěle svěží teenagerský seriál, který vlastně ze všeobecného povědomí teenagerský ani nebyl. To, proč tento seriál byl po svém vydání hned hitem zjistíte už po pár desítkách minut. Britské seriálové řemeslo opět předvedlo svůj šmrnc a humor v celé své kráse. Celý příběh se rozjíždí svižně a nastolí tempo, které se drží až do konce. Až na někdy časté klišé a dost čitelné vyústění některých situací(nemyslím konec) jsem byl s celým dějem velmi spokojen. Myslím, že obsazení má také velký podíl na celém úspěchu. Asa Butterfield už předvedl kvality v jiných počinech, ale tímhle se u mě výrazně zapsal do škatulky Herců. Celá výprava a lokace filmu mi evokovala pocit, že je seriál někde z 90. let. Když pak ve druhém díle Otis vytáhl iPhone a začal psát textovku, docela jsem koukal. Rozhodně originální kontent, který dává jiný rozměr a význam seriálům pro náctiletý. Překvapení roku.

Oblíbená díla

Oblíbení tvůrci