The Expendables 2 (USA)
« další názvy »
USA USA
103 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Thriller, Blockbuster, Série/Franchise
Motto: Jako zamlada

Obsah

:
Stará známá banda Postradatelných Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunner Jensen (Dolph Lundgren), Toll více »« méně

Režie

:
Simon West

Scénář

:
Richard Wenk Sylvester Stallone Ken Kaufman David Agosto Dave Callaham

Herci

:
Sylvester Stallone Jason Statham Liam Hemsworth Bruce Willis Arnold Schwarzenegger ...
Premiéra: 6. 9. 2012
Distributor: Bontonfilm
Jste na stránce filmu Expendables: Postradatelní 2. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Expendables: Postradatelní 2 myslíte! K 2. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28027 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Expendables: Postradatelní 2


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (45194 bodů)

  Jestli jsem byl z první dílu nadšený,tak z toho dílu jsem rovnou v 7mém nebi. Dvojka vsadila na odlehčenější atmosféru plnou vtípku a místy i sebe parodie. Opět se setkáváme se spoustou akčních hvězd let minulých a srdce nejednoho fanouška plesá blahem. Akce je opět výborná a JCVD jako záporák výborný. Hřebem celého filmu je však scéna s Chuckem Norrisem.

 • 70%
  0
  0
  31. 3. 2018
  Pete69 (20323 bodů)

  Druhý díl se mi líbil o něco více, než ten první. Akcí je divák zasypán hned od prvních vteřin a že je to pořádná řežba. prostřední hodina je ovšem příběhová a nepříliš záživná. toto má byt čistokrevně akční film, takže by více akce filmu slušelo. Celkově ale dobré beru-li to jako filmový návrat k čistokrevným akčním filmům osmdesátých a devadesátých let.

 • 75%
  0
  0
  14. 2. 2016
  Sheldon (16016 bodů)

  Jako jo, všechny ty herce jsem dřív žral a i dneska do toho umí šlápnout, ale nějak by to chtělo větší šťávu. kdyby mi bylo třináct, tak to žeru určitě víc. Jinak v tomhle filmu je vidět, že Van Damme z nich ze všech umí aspoň hrát.

 • 75%
  1
  0
  5. 8. 2018
  lamps (14847 bodů)

  Značně vypiplanější než docela matná jednička. Hlavně proto, že scénář více vsadil na odlehčenost a místo toho, aby standardní akční vzorce tupě následoval, umí si z nich udělat velkou legraci. I když největší zásluhu mají samotní protagonisté, kteří ztělesňují svá kariérní alterega z obdivuhodnou vervou a nadhledem (bláznivé cameo Norrise v tomhle naprosto kraluje). A přestože se příběh vyloženě plácá na místě, když dojde na nějaké dialogy a osobní roviny, akční stránka je natolik vydařená a vygradovaná a záporáci v čele s chladnokrevným JCVD povedení, že se moc nudit prostě nebudete. Tentokrát spokojenost.

 • 80%
  0
  0
  4. 8. 2017
  Danny F. (11145 bodů)

  Akčnější o dost. Obsazení perfektní. No, ale Chuck jen potvrdil vtipy, které se o něm vypráví. Náramnou radost mi udělal Arnold. Ty hlášky jsou festovní a nemají chybu. Sice je film přeefektován, viz. digitální umělá krev, dobře jsem se bavil. Nikde žádné prázdné a nudné místo. Sebeparodování herců nemá chybu a to hláškování a dloubání jeden do druhého bylo zábavné.

  • Akce
  • Obsazení
  • Hlášky
  • Přehršel vizuálních efektů, někdy až moc nápadné
 • 85%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (8449 bodů)

  Větší a lepší. Sly opět dokázal sehnat velmi zajímavá jména a to i do řad protivníků, kde se objevil Scott Adkins a jeho idol Van Damme. Nádherná ukázka fan servicu, kde hlášky i olovo lítají rychleji, než člověk dokáže smíchy udýchat. A těch hvězd kolem toho, že nebýt Sly s nimi kámoš, asi by se nedoplatil

 • 100%
  0
  0
  29. 4. 2018
  SNCIS (6519 bodů)

  "A kdy se vrátíš?”" - "Možná brzy, možná nikdy. Možná si zkusím zařídit nový domov." - "A na koho mám teď dorážet?" - "Najdeš si někoho z jiné menšiny." Z tohohle filmu přímo čiší testosteron. Hvězdy akčních filmů jako Schwarzenegger "Já se vrátím.", Willis "Yippee-ki-yay, šmejde!", Norris "Slyšel jsem, že tě kousla kobra královská." - "Jo, a po pěti dnech mučivé bolesti ta kobra umřela." či Stallone "Odpočívej po kouskách." - bojují bok po boku! Záporáka ztvárnil Jean Kláda na kterého jsem alergický! Ale světe, div se tady mi navadil. Závěrečná bitka, kde mu Stallone rozkope hubu byla bezchybná. Nejlepší role Van Damma, o tom žádná! Příběh je v podstatě o pomstě. "Jaký je plán?" - "Vystopovat, najít, zabít." Na nic si to nehraje stará garda, která kosí nepřátele hlava nehlava. O tom to je a to dostanete, když dáte filmu šanci. Nejvíce prostoru měl znovu Stallone, jelikož to je jeho projekt, tak se není čemu divit. Jinak je to poctivý akční výplach, kterému těžko něco vytknout. - 100%. P.S: Čas na nikoho nečeká... pokud to není Chuck Norris.

 • 75%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6379 bodů)

  Vrchol Postradatelných je už v prvních 15 minutách, alespoň pro mě. Úvod je prostě inferno, na kterou nemá ani závěrečný sled "důchodců" což je škoda, protože jsem čekal pravý opak. JCVD nasadil pro sebe netypickou tvář, což potěší, totéž platí i o tom jeho šibalském úsměvu, což jsem u něho v této roli nečekal a ostatní? Ty si dělají prdel, každej z každýho.

 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6287 bodů)

  Skvělí návart 80. a 90. hvěz stříbrného plátna.

 • 85%
  0
  0
  28. 9. 2012
  Standa. (6167 bodů)

  Ještě o malinko lepší, než jednička. Parádní akce a luxusní hlášky. Už se těším na další pokračování, snad se moc nezmění obsazení, protože tohle je dokonalý, hodně zdraví dědečkové :)

 • 90%
  0
  0
  27. 8. 2012
  Tom Hardy (5231 bodů)

  Stará dobrá klasika, které toho moc nechybí k dokonalosti (osobně bych zrychlil prostřední třetinu). Herci využiti takřka dokonale (jen minimum prostoru pro Jeta Liho zamrzí), akce kvalitní a nápaditá, hlášek dostatek na to, aby měli fanoušci žánru co citovat do Vánoc a vůbec to celé až nečekane hezky šlape od první do poslední minuty. Pokud se jedničce úplně nepovedlo naplnit koncept oživlých osmdesátek, tady to máme v plné palbě. Tradičně zatahá za ucho pár mouder, ale vem to čert. Proč si občas něco nevyslechnout, když to má tak pěknou omáčku? Spokojených 90%.

 • 90%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3339 bodů)

  Chybí tomu opravdu málo,aby EXPENDABLES 2 byl nejlepší akční film nového století.Známé tváře,které se tváří pořád drsně jak jsme to všichni v 80.letech milovali.Westův akční snímek je stejně intenzivní jako potenciální akční tvorba McTiernana.Vše klape od prvních minut,kdy nestíháme hltat digitální efekty,které propalují stříbrné plátno a nestíháme uhýbat všem kulkám co lítají kolem nás.Po všech stránkách je EXPENDABLES 2 dvojnásobně dynamičtější,mohutnější a silnější než jednička,takže minimálně 6*.Navíc při dalších projektech bude mít divák pořád hodnotný emocionální zážitek jako poprvé. A ten nástup Chucka je grandiózní !!! Bez těchto herců bude akční filmový svět o hodně chudší.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2012
  pantak (3279 bodů)

  Tady v podstatě není co komentovat.Staří bardi se zase ukázali v tom nejlepším světle.

 • 85%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2972 bodů)

  Chcete vědět jaké jsou rozdíly mezi Expendables 1 a Expendables 2? Pokusím se to zodpovědět tak aby neměl nějaký šťoural připomínky: více krve... jednoznačně více krve. Více střel, více akčních hvězd, více napětí a více obsáhlí příběh. Jednička se mi velmi líbila, ale už předtím jsem věděl, že se mi dvojka bude líbit víc, a taky že ano. Je fakt, že mnohým lidem se nemusí líbit, to jasné véítězství týmu, ale zase nutno říci, že (SPOILER!!!) ve filmu někdo zemře. Je tedy trochu ménědůvodné házet hned flintu do žita. Myslím, že trojka se mi bude líbit ještě víc, ale to teď sem nechci tahat. Jednoznačně musím říct, že jsem byl spokojen, byl jsem rád, že si ve filmu záhráli tito herci, jsem rád, že si konečně hvězdy typu Arnie a Bruce zastříleli a také jsem rád, že se můžu těšit na trojku a že můžu i gratulovat štábu, že přivolal další hvězdy typu Chana a Cage, kteří se na plátně (doufám) objeví déle než deset minut! Děkuji.

 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  80%. U filmu, kde se před kamerou sejdou ty největší akční ikony, neberou se vážně a s obrovskými kvéry v pazourech hází jednu hlášku za druhou, nemůžu hodnotit jinak. Ano, má to drobné mouchy, ale přesto jsem se od začátku až do konce tetelil blahem - zkrátka dokonalý výplach!

 • 100%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1941 bodů)

  Tady jde hlavně o starou akci se zakopanejma hláškama. No ale kdo si to rád neposlechne? Všude střílení, vraždění, mlácení a tak to má vypadat. V čele nejakčnější hvězdy, které kdy na plátnech fungovali. Už na začátku se předvedlo bojové umění a zabijačka ve stylu omsdesátek. Celou dobu stopáže si Postradatelní dokázali udržet správně tempo. Nejvíc nám tu hláškoval Arný, to když člověk slyší, nemůže hodnotit negativně.

 • 85%
  0
  0
  8. 12. 2012
  Pavlína81 (1571 bodů)

  Dobrá partička.

 • 100%
  0
  0
  23. 9. 2012
  brbla666 (1530 bodů)

  tento film se opravdu povedl,všichni herci byli dost využiti.možna tam někteří schazeli.

 • 90%
  0
  0
  6. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Tak jsem si to odchytl a skočil jsem si na premiéru. Na trailery jsem se nedíval, aby mi toho víc zůstalo do filmu. Jestliže jsem si myslel, že nikdo nepředstihne hláškující Avangery, mýlil jsem se. Hlášky v Expendables 2 byly prostě úžasné, a bez nich by to snad nemohla být ani taková zábava (nebudu je vám tu vyjmenovávat, protože v kontexu vyzní o mnohem líp. Když po Avangerech přišel Temný rytíř povstal, už jsem za žádnou cenu neočekával, že se mu něco v akci a samotné dějové linii vyrovná. Ale nemožné se stalo skutečností! Jelikož Expendables 1 postrádaly hlubší dějovou linii, Simon West tomu dodal něco do čeho seděla všechna akce, a především velké pozitivum filmu nástupy na scénu spolu s hláškami. Četl jsem si recenzi Spáčilové v MF Dnes, kde psala, že jakmile se Chuck Norris vynoří vítězně z kouře, celý kinosál začne nadšeně tleskat, naše kino naopak vybuchlo smíchem a Chuck to nakonec dorazil se Stallonem tím že: Stallone: " Slyšel jsem, že tě kousla kobra královská. Chuck: To je pravda, ale po osmi dnech ukrutných bolestí kobra zemřela." To už se celé kino nekontrolovatelně řehtalo. Nástupy Arnolda taky vydařené, ale měl bych jednu speciální pochvalu pro Dolpha Lundgrena, který předvedl famózní herecký výkon a dodal tomu ještě na kvalitě. Ladnost a brutalita od druhého filmu nezažila ústup, ba naopak se ještě zlepšila. Pro mě to byl prvotřídní filmový zážitek, a já nemůžu jinak než dát Expendables: Postradatelným 2 pět plně zasloužených hvězdiček.

 • 95%
  0
  0
  27. 9. 2014
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Ještě lepší než jednička. Ani jsem nedoufal, že filmu nespadne řemen, že akční hrdinové zůstanou akční i vtipní a ještě víc než v prvním díle. Opět oceňuji příběh, akční scény, přírůstek ženské akční hrdinky a dalších hvězd J. C. Van-Damme, Ch. Norris. Proto hodnotím výše než jedničku. Moc nechybělo a dal bych 100%. Uvidíme u trojky. A mimochodem i dobrý hudební podkres.

 • 100%
  0
  0
  23. 8. 2012
  krakenvalo (1418 bodů)

  No je to bomba ako prvá čast , ale ten jet li ma naštval kám zmizol sakra

 • 40%
  0
  0
  13. 1. 2015
  ladynka (1201 bodů)

  Další díl a mám s ním obdobný problém jako s předchozím. Kromě akční scény Jeta Li s nádobím a Jasona Stathama s noži zbytek nestojí za nic (dialogy, logika děje, výprava). Dobrá, u akčního filmu se dá leccos prominout, ale když většina snímku připomíná to nejhorší od Seagala, nemíním mu odpustit jistý standard jen proto, že se tam sešla parta (skoro)bývalých akčních hvězd. Navíc masové scény na začátku a zejména na konci opět Postradatelné pasují do role nechutných sociopatů, co se do akcí vrhají s nadšením a sadisticky si vychutnávají masové vraždění (btw na letišti bezstarostně střílejí mezi nevinné cestující). Pokud akce ve fimu bude připomínat tohle, nehodlám jí fandit - 50%.

 • 85%
  0
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (1100 bodů)

  Akční nadsázkou odlehčená řežba, která těží z filmové minulosti většiny zúčastněných. Zajímavý filmový projekt, který vměstnává pomalu hasnoucí akční hvězdy bokem ku boku. Jsem rád, že se zde našla možnost jejich uplatnění, čímž pádem svit těchto hvězd nepohasíná, ale opět se pomalu rozsvěcuje.

 • 100%
  0
  0
  23. 9. 2012
  Korben (964 bodů)

  Akce, hlášky, akce, hlášky, akce, hlášky a Chuck s kobrou! Must-see záležitost!

 • 95%
  0
  0
  31. 7. 2014
  voleman (925 bodů)

  Tak tohle se opravdu povedlo, ani jsem nečekal, že to může dopadnout až takhle dobře. Po jen lehce nadprůměrné jedničce, ve které mám nejraději scénu z kostela, přichází tento druhý díl. kde je spousty nezapomenutelných scén kde se objevují stáří známí akční hrdinové. Právě více aktivity Schwarzeneggera a Willise v tomhle díle dělá určitě hodně a potěší i krátké scény s Norrisem. Také přehnané akční scény jsou pozitivum a ukazují že tenhle film se musí brát opravdu s rezervou hlavně pro připomenutí starejch dobrejch akčních filmů, které s realitou neměli moc co společného. Pěkně a zábavně natočený poctivý akční snímek se spoustou legendárních akčních hvězd, které se vidět po letech a pospolu určitě vyplatí. 90%

 • 85%
  0
  0
  9. 3. 2014
  hofmi (532 bodů)

  mám rád tenhle styl humoru v akčních filmech

 • 90%
  0
  0
  21. 5. 2013
  Jirulka (409 bodů)

  První díl se mi teda moc nelíbíl, ale tohle bylo famozní! Skvělé hlášky, super herci..uteklo to jak voda a bylo mi až líto, že už je konec..Těším se na třetí díl!

 • 65%
  0
  0
  30. 9. 2015
  Marator (269 bodů)

  Mám rád tuhle partu akčních důchodců. Natočit film plný těchto bardů jsem vřele vítal a také jsem se u něj výborně bavil, ale z tohoto pokračování se vytratilo kouzlo. Bylo tlačeno hodně na pilu a celé to bylo takové kostrbaté. Vtipy hodně laciné a hlášky chabé. Arnoldovo "já se vrátím" by bohatě stačilo jednou. U čeho jsem se pobavil? Když přišel na scénu Čenda Noříš a parodoval sám sebe.Suma sumárum: Ačkoliv začátek vypadal hodně slibně postupem času dědouškům slábl dech.

 • 95%
  0
  0
  22. 5. 2014
  fesoj1 (120 bodů)

  Fil naslapnuty nejvetsimy hvězdami minulich let.Neni to film na premysleni ale na oddych.

 • 100%
  0
  0
  26. 6. 2016
  Maza2222 (56 bodů)

  Velmi dobrý film. Úvodní scéna nebyla tak dobrá jako v jedničce, ale pak se to rozjelo. Tento film byl ještě větší řežba než První díl. Takový akčňák jsem už dlouho neviděl. Bylo to příjemné překvapení, protože takovíto řežby se už dlouho nenatočily. Stallone, Statham, Lundgren, ale i Chuck Norris a Nan Yu zazářily. Navíc Nan Yu byla sakra krásná a za to má film další +. Akce byla famózní a hoodně se mi to líbilo. 100%

1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Expendables: Postradatelní 2

78 76 ?
jak hlasovat?
 • dominik11 100%
 • Mrykodaj 70%
 • aquiver 10%
 • JosefTomas 85%
 • krna 90%
 • Crreed 90%
 • sarkakr 100%
 • Reacherjack2016 90%
 • LoveGun 85%
 • Nevka 90%
všechna hodnocení (287)

V TV

V žebříčcích uživatelů

7. místo z 26 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Dvojka to jedničce naprosto nandala, jak scénářem tak obsazením.”

7. místo z 44 v žebříčku uživatele wop

„Poprvé byli výborní, ale nebyli všichni. Tentokrát se tvůrcům už podařilo přesvědčit snad každého, kdo ve světě klasických akčních filmů něco znamenal a výsledná...”

1. místo z 4 v žebříčku uživatele kellys2
1. místo z 4 v žebříčku uživatele kulic30
3. místo z 11 v žebříčku uživatele RedDragon
20. místo z 131 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Není to jen směs akčních hvězd pohromadě, ale i příběh a akce, které vtiskly slzu do očí fandů z osmdesátých let.”

1. místo z 1 v žebříčku uživatele wenna
2. místo z 7 v žebříčku uživatele Maza2222
5. místo z 14 v žebříčku uživatele krakenvalo
3. místo z 12 v žebříčku uživatele krakenvalo