Sherlock (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
90 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Adaptace knižní

Obsah

:
Nejnovější seriálové zpracování případů slavného Sherlocka Holmese a jeho věrného parťáka Watsona.

Režie

:
Paul McGuigan Coky Giedroyc Euros Lyn Toby Haynes Nick Hurran Jeremy Lovering Colm McCarthy Douglas Mackinnon

Scénář

:
Mark Gatiss Steven Moffat Arthur Conan Doyle

Herci

:
Benedict Cumberbatch Martin Freeman Una Stubbs Rupert Graves Louise Brealey ...
Jste na stránce seriálu Sherlock. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Sherlock myslíte! K 27. červnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28024 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Sherlock


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  2
  4
  24. 12. 2017
  Brenan88 (45192 bodů)

  Kolem tohoto seriálu je obrovský Hype a tak jsem byl docela zvědavý jak kvalitní opravdu seriál je. Nakonec jsem docela zklamaný. Hold jsem zvyklý na klasiku - tedy Sherlocka ve své době a né se současnosti. Navíc mi moc nesedl hlavní představitel Sherlocka. Nic proti Cumberbatchovi,ale není mi jako herec moc sympatický.

 • 95%
  1
  1
  13. 1. 2018
  Psisko59 (32765 bodů)

  Seriál s odvážně novodobými reáliemi se prosadil spádem jednotlivých epizod, které popírají veškerá, i ta nejuznávanější předchozí filmová zpracování, aniž by se vůči nim vymezovala, a především výraznou ústřední dvojicí Holmes-Watson v podání B.Cumberbatcha a M.Freemana; jsou osobití, zábavní a srozumitelní i publiku narozenému v 21. století. Epizody mají spád a gradaci - podrobnosti pečlivě vypořádal ve své vyčerpávající recenzi "farb".

 • 90%
  0
  0
  25. 8. 2021
  JosefTomas (8436 bodů)

  S1: Skvělá idea, skvělé obsazení, vizuál a přechody scén. Výborná ukázka, že Britové umí odpovídat Americe velmi tvrdě. S2: Možná ještě lepší, než původní. Finále správně osudové a vypointované. S3: Bohužel, po druhém díle vzdávám. Jako by tvůrci zapomněli, co dělá Sherlocka Sherlockem, případy navíc neumí zaujmout a držet tempo. Je mi líto, že zrovna tento seriál si mě neudržel, hodně bych chtěl opak.

 • 90%
  1
  0
  4. 5. 2014
  Standa. (6167 bodů)

  Co vznikne, když se spojí genialita a bezemočnost Sheldona Coopera, arogance a instinkt Gregoryho House, smysl pro detail a neukojitelné (vražedné) tempo Dextera Morgana, který zrovna nemá potřebu zabíjet? Ano, Sherlock Holmes.

  • mimořádně skvělí Benedict Cumberbatch
  • zpracování
  • 90%
   0
   0
   6. 1. 2016
   Schneefee (4259 bodů)

   Tomuhle Sherlockovi jsem se tak trochu vyhybala, protoze ho ztvarnil mne nesympaticky Cumberbatch, ale touhle roli si mne ziskal. Nutno take zminit skveleho Freemana. Moderni pojeti je prijemnym zpestrenim. Proste tezce navykova zalezitost.

  • 80%
   0
   0
   14. 7. 2016
   evismaior (4252 bodů)

   Je to až s podivem, jak moc průměrný divák miluje všemožné sociopaty - Sheldona Coopera, Spocka, Severuse Snapea, detektiva Monka, dr. House a nejnověji i... Sherlocka Holmese. Cumberbatch je v téhle roli dobrý a lidský Martin Freeman coby Bilbo dr. Watson Pytlík jeho postavu perfektně vyvažuje. Pravda, mnohé díly jsou až neuvěřitelně překombinované a když člověk viděl jeden, jako by viděl všechny, ale přesto hodnotím kladně.

  • 90%
   0
   0
   17. 1. 2013
   bidlobox (3799 bodů)

   Seriál mi velmi příjemně překvapil. Sherlock Holmes posílající esemesky a John Watson jako blogger, to ještě na obrazovkách televizní ani plátnech kin nebylo. A to nemluvím o dalších prvcích modernizace. Jen si říkám, co asi přijde, až některý z protagonistů narazí ve studovně na spisy sira Arthura Conana Doylea a tím pádem na své knižní předobrazy. Dojde pak k nějakému časoprostorovému paradoxu?

  • 100%
   0
   0
   30. 12. 2013
   saboter (3559 bodů)

   Jedna z legend serialů na které se rádo vzpomína a vrací se kním naporsto parádní zpracování a herci které si olíýte a na keré se také nezapomíná včetně
   jejich hlášek a pokud se chcete pobavit tak Sherlocjk vás přesně poavý jak chcete hudba exceluje a atmosfera také.

   • amosféra
   • herci
   • hudba
   • nic podstatného
  • 90%
   0
   0
   20. 7. 2016
   Petr Kocfelda (2914 bodů)

   Skvělý krimi seriál,který mě příjemně překvapil.Dávám mu 90 procent.Obzvláště se mi zde líbí atmosféra seriálu,představitel Sherlocka Holmse a moderní zpracování příběhu.Tento seriál je super!

  • 65%
   0
   0
   10. 1. 2017
   leafroller (2771 bodů)

   Přes veškerou snahu přivést pana Holmese do současnosti narážejí tvůrci na jistou středověkost jednotlivých případů. Ta se projevuje někde hůř a někde lépe. No a mě, jako milovníka pana Poirota, tedy zaujala necelá čtvrtina zhlédnutých dílů. Ostatní je sice koukatelné, ale všeobecné nadšení z tohoto zpracování opravdu nesdílím. Navíc tím, jak řídne intenzita detektivky, stává se ze série už skutečný seriál se vším všudy. Takže místo, abychom řešili zajímavé případy, řešíme svatby, dětičky a ostatní nechutnosti. Navíc u poslední série je už potřeba vědět, co se stalo dříve.....prostě seroš. Je to škoda.

  • 100%
   0
   0
   15. 2. 2016
   Ombak_Penari (2758 bodů)

   Cumberbatch for president!!!!!

  • 80%
   0
   0
   14. 3. 2020
   kknk2 (2197 bodů)

   Obecně se jedná o nadprůměrný seriál. Toto vymazlené krimi je napínavé i zábavné, formátem se blíží ke kratšímu filmu, některé díly jsou navíc i pořádně napěchované. Pár epizod nesnesitelně kazí průměrné hodnocení, což je mi upřímně líto, poslední/čtvrtá řada končí naštěstí uspokojivě.
   PS: Pro fandy vznikla stejnojmenná manga, doporučuji!

  • 90%
   1
   0
   23. 11. 2012
   farb (2063 bodů)

   Jak udělat dokonalou knižní adaptaci? Převést jí slovo od slova, aby byli čtenáři spokojeni? Ne, to není žádný umění.Umění je, tolik let milovanou a oblíbenou předlohu zasadit do jiné doby a udělat z ní vytříbený klenot plný narážek a vtipu, který uspokojí jak nadšené Holmesovi fandy, tak předlohou nepolíbené seriálové maniaky. A protože je Sherlock spíš televizní mini-sérií, kde je každá epizoda spíše samostatně fungující televizní film, tak přejdu k hodnocení jednotlivých "filmů". Sezóna 1. A STUDY IN PINK - 80%. Z prvního setkání a nejslabšího knižního případu, vznikla skvěle odsípající úvodní devadesátiminutovka. Perfektní start! THE BLIND BANKER - 60%. Po perfektním startu vyloženě zklamání. V rámci televizní tvorby průměr, v rámci Sherlocka ovšem těžký podprůměr, který sráží výsledný dojem. Rozhodně nejslabší Sherlock, kterého bude možná lepší přeskočit. THE GREAT GAME - 100%. Perfektně sehraná "Velká hra" vrcholící skvěle zahraným (Andrew Scott se odvázal) finále a infarktovým cliffhangerem. Sezóna 2. A SCANDAL IN BELGRAVIA - 100%. Parádně (a naprosto nečekaně) ukončený cliffhanger, po kterém se na obrazovce rozjede nejvypilovanější a nejlepší epizoda. Strhující tempo, přehršel informací a pomrkávání směrem k předloze. A ta Adlerová ( fantastická Lara Pulver)! Každá minuta ze stopáže naplno a beze zbytku využita. Za sebe říkám, že je to nejlepší Sherlock Holmes vůbec! THE HOUNDS OF BASKERVILLE - 70%. První polovina výrazně lepší, než ta druhá. Oproti předchozí jízdě mírný pokles, nicméně se nejedná o žádný zdrcující kvalitativní skok, jako u Slepého bankéře. THE REICHENBACH FALL - 100%. Adaptace "Posledního případu" a osudové setkání s Moriartym, aneb další velká hra a velkolepý souboj mozků, ze kterého vzejde jen jeden vítěz . Skvěle napsaná a zahraná epizoda s NAPROSTO zdrcujícím finále ( už dlouho se mnou nic nezamávalo tak, jako ten pád - a to ani v kině!). Famózní závěr! Už aby tu byla třetí série.

  • 90%
   1
   0
   3. 1. 2017
   Tomas_313 (1168 bodů)

   S04E01
   V napjatě očekávaném pokračování seriálového kultu se vrací Benedict Cumberbatch v titulní roli nejchytřejšího detektiva světa a s ním i jeho věrný přítel Watson se svou manželkou Mary a nenarozeným dítětem. Hned v úvodu se vracíme k ověřeným postupům, Sherlock úspěšně řeší jeden případ za druhým za pomoci své bryskní dedukce, přičemž je stále kladen důraz na moderní pojetí světa, což se projevuje především ve využívání SMS zpráv jako efektní berličky k rychlejšímu vývinu děje. Klasické rysy jako Sherlockova zdánlivá emoční vyprahlost vůči lidské rase či vzájemné špičkování mezi Sherlockem a Watsonem opět fungují na výbornou, naopak vítanou novinkou je větší relevance vztahu Mycrofta a Sherlocka. Úvodní rozjezd je svižný, zábavný a napovídá, že se nebude jednat o rekapitulační díl bez vlastního přispění do celku. To se v následujících minutách potvrdí a rozehraje se další hra, která je dle Sherlocka dalším Moriartyho komplotem. A právě tento okamžik je základním kamenem úrazu. Hlavní role se chopí postava Mary, která, jak záhy zjistíme, je stále opředená tajemstvím. Její temná minulost skýtá plno možností na scenáristickém poli, ale forma vyprávění a samotný příběh jsou oproti dokonalosti předchozích případů až nemožně děravé a nezajímavé. Toto pochybení se projeví nejvíce na Sherlockovi, jehož neomylnost a předvídatelnost nepředvídatelného se vytrácí na úkor akce a dějového posunu, a Sherlock tak chvílemi působí jako nabubřelý idiot. Prezentovat Sherlockovu lidštější verzi, jenž pochybuje, strádá a mýlí se, bude rozhodně cílem i pro další díly, ale byla by škoda docílit toho triviální formou, která Sherlockovi rapidně ubírá na důmyslnosti. Zatím nejnovější Sherlockovo dobrodružství nabízí pouze brakový děj, který místo vypointovaného případu řeší laciné osobní vztahy a pochybný příběh minulosti. Účinkují pozměněné hlavní postavy ( Sherlock Holmes a doktor Watson ), jejichž nejzákladnější vlastnosti jsou zpochybněny jako ve španělské telenovele a divák se nestačí divit, kolik chyb bylo naseto v doposud precizním scénáři. Hanit v tomto případě je oprávněné, nutno ale přihlédnout na výjimečnost předchozích sérií, které dlouho připravovanou ( a ještě déle očekávanou ) uvádí do nepříjemné situace. Rozhodně je Sherlock stále zábavný a vysoce nadprůměrný seriál, který smývá hranice filmu a seriálu, ale jak tomu tak bývá, pompézní finále jsou často nahrazena nucenou patetickou zvrhlostí, která si šlape po základech. Upřímně doufám, že tyto kritické predikce nebudou naplněny, zrnko pochybnosti ve mně ale zůstává. 70% ( celkové hodnocení 90% )

  • 100%
   0
   0
   15. 5. 2015
   Rapaport (1016 bodů)

   Zprvu jsem se tomuto seriálu bránil, ale po shlédnutí prvného dílu mě okouzlil. Geniální Cumberbatch, kterému skvěle sekunduje Martin Freeman. U prvního dílu jsem jen v kuse smál, humor je tu vážně báječný. Za nejlepší považuji scény s Moriartym, kterého naprosto nepřekonatelně ztvárnil Andrew Scott. (To byl jeden z nejlepších záporáků všech dob!!!)

   (100% je pouze za originální hlas, s dabingem by to bylo méně.)

  • 95%
   1
   0
   26. 8. 2020
   Svany (836 bodů)

   Jako velký fanoušek Sherlocka, můžu říct že v pojetí Benedicta Cumberbatche je právě tehle nejlepší.Něco jako David Suchet a jeho Hercul.
   Od prvního dílu si mně tenhle seriál podmanil(a to paradoxně miluju když je Sherlock v 19. století)
   Ocenuji odvahu tvůrců přesunout se do dnešní doby s touto postavou a celým jeho přiběhem.
   Je pravdou že poslední série nepatří k těm nejlepším a hodně lidí si díky tomu vytvořilo určitý odpor k tomuhle Sherlockovi, ale i přes pokles kvality se v poslední serii nachází jedna z nejlepších, né li nejlepší epizod seriálu.

   • Benedict Cumberbatch(ale vlastně i celí casting)
   • Hudba,atmosféra
   • 90%
    0
    0
    17. 10. 2015
    martin-kubista (797 bodů)

    Jeden z nejlepších seriálů posledních let. Genialita a hulvátsví hlavního hrdiny je skvěle propojena a zdatně mu sekunduje věrný Watson. Z původních povídek znám jen některé, ale i tak se zdá, že převod do dnešních reálijí se povedl nadmíru dobře. Benedict Cumberbatch ve své roli přímo exceluje. Poslední série sice byla trochu slabší, ale i tak dobrá.

   • 90%
    0
    0
    17. 3. 2016
    filip-stich (312 bodů)

    Kvalita díl od dílu bohužel kolísá, ale i tak je to velmi nadprůměrný seriál.

   • 100%
    0
    0
    6. 1. 2016
    tyna-berbrova (270 bodů)

    Miluju to a především Benedicta i Martina. Mohla bych se koukat na tento seriál stále dokola a byla bych stále spokojenější.

   • 85%
    0
    0
    11. 3. 2015
    Bigrambo (238 bodů)

    Velice zajímavé "novodobé" pojetí případů nejslavnějšího detektiva světa (snad se na mě nebude Hercule zlobit). Ač jsem v tomto ohledu spíše konzervativní, tak mi toto pojetí kupodivu vůbec nevadí. Jediné, co mi k dokonalosti chybí, je vyrovnanost kvality jednotlivých epizod. K vidění jsou naprosto dokonalé díly (The Great Game, A Scandal in Belgravia či The Reichenbach Fall), ale zároveň nalezneme o něco slabší díly. No a třetí série už pomalu úplně rezignovala na to, o co u Sherlocka jde především, tj. o řešení případů a sklouzl k řešení vztahů, což je docela škoda. Jsem zvědav, kam se bude ubírat čtvrtá série...

   • 100%
    0
    0
    14. 8. 2017
    221Bara (28 bodů)

    Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů a že jsem jich viděla už hodně Moffat s Gattisem odvedli skvělou práci když se rozhodli spojit nadčasové dílo a jeho postavy s prostředím a podmínkami moderního Londýna, rozhodně doporučuji!

   • 0
    0
    21. 3. 2014
    Host
    Host

    JEDEN Z NEJLEPŠÍCH SERIÁLŮ NA SVĚTĚ. MILUJU HO. BENEDIKT JE VELMI ZÁBAVNÝ A ZAJÍMAVÝ A MARTIN TOTÉŽ. MOC SE TĚŠÍM NA 4 SERII.
    PS: CHTĚL BYCH BÁT JAKO SHERLOCK.

   • 0
    0
    17. 3. 2014
    Host
    Host

    Co říkáte na tohle tričko http://www.iamsherlocked.cz/ ?

   Hodnocení a recenze Sherlock

   89 89 ?
   jak hlasovat?
   • samuela93 100%
   • JosefTomas 90%
   • what is in the box 100%
   • Renfield 80%
   • Miňonka 90%
   • Maty70 100%
   • Lijana 100%
   • mims 90%
   • radim-pavlicek 90%
   • homedo 65%
   všechna hodnocení (153)

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 19 v žebříčku uživatele JanTung
   1. místo z 12 v žebříčku uživatele Dootys
   1. místo z 4 v žebříčku uživatele Alism
   1. místo z 1 v žebříčku uživatele Pepek
   2. místo z 2 v žebříčku uživatele Tomas_313
   2. místo z 5 v žebříčku uživatele Dzany
   2. místo z 5 v žebříčku uživatele Dzany
   3. místo z 5 v žebříčku uživatele Svany
   3. místo z 6 v žebříčku uživatele wenne