Isle of Dogs (USA)
Německo Německo
USA USA
101 minut

Žánry

:
Animovaný, Dobrodružný, Komedie

Obsah

:
Wes Anderson po Fantastickém panu Foxovi přichází s dalším animovaným filmem Psí ostrov, v němž opět jednu z hlavních rolí hrají zvířátka. Tentokráte to více »« méně

Režie

:
Wes Anderson

Scénář

:
Wes Anderson Roman Coppola Jason Schwartzman Kunichi Nomura

Herci

:
Bryan Cranston Edward Norton Bob Balaban Bill Murray Jeff Goldblum ...
Premiéra: 10. 5. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Psí ostrov. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Psí ostrov myslíte! K 24. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Psí ostrov


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  3
  0
  5. 8. 2018
  Brenan88 (46332 bodů)

  Wese Andresona jako režiséra normálně příliš nemusím. Nemám rád jeho styl vyprávění,ale to je jen můj osobní postoj. Nemůže se přece zavděčit každému,že? Jenže tentokrát se mi trefil přímo do vkusu. Jak humorem,tak příběhem a úžasnou animací,která je jak originální tak hravá a kouzelná. Užil jsem si každou chvíli a při závěrečných titulcích jsem litoval,že snímek končí. Musím vyzdvihnout vynikající volbu herců pro namluvení hlavních postav.

 • 95%
  1
  0
  7. 4. 2019
  Psisko59 (32772 bodů)

  Skvely animak pro dospele - deti bych na film kvuli naturalistickym scenam (operace ledviny predevsim) radeji vubec nebral. Wes Anderson je snivec, dokaze pracovat s mistnimi realiemi (protentokrat japonskymi) a pritom pridat spoustu vlastni invence pocinaje vymyslenymi psimi rasami a konce fiktivnimi psimi nemocemi (v ceskem prekladu "cenichoza" a "psotnice"). Hlavni hrdina Atari patrajici po svem psikovi Spotsovi obyva podivny, snovy svet budouci japonske metropole Megasaki a jeho sneni se prolina s krutou realitou psich vyhnancu, ktere starosta Kobajasi vyhani na vybydleny ostrov. Samotni psi jsou nadhernou sbirkou charakteru - ve schopnosti naznacit pomoci zvirat lidske jednani je Wes Anderson spriznen s Timem Burtonem. Nenechejte si ujit.

 • 80%
  1
  0
  12. 12. 2018
  Pete69 (23407 bodů)

  Skvělý animovaný film, který rozhodně není pro děti. Úvaha o chování člověka k přírodě a zvířatům. Jedinečná animace, film se line v tajemném a ponurém duchu. Perfektně zvládnutý dabing prolnutý s titulky. Mě se snímek líbí moc. Film si ale asi nenajde diváky v širším spektru.

 • 70%
  0
  0
  28. 6. 2018
  lamps (14934 bodů)

  První polovina výborná, druhá odzývaná. Vizuálně neskutečně vypilované a půvabné, příběhově překvapivě sterilní a v závěru uchvátané, bez obvyklé Wesovy extravagance a odvahy. Nelituji jediné minuty, kterou jsem u toho strávil, protože míra autorské osobitosti je stále obdivuhodná a sympatická, ale úvod zkrátka sliboval výraznější emoce a lepší vývoj postav.

 • 85%
  0
  0
  3. 1. 2021
  Jana Květoňová (6642 bodů)

  Přiznám se, že ač jsem už v důchodu, tak zvláštní animák jsem dosud neviděla. Říká se, že naše animované filmy jsou co do dokonalosti provedení špička, rovněž jsem si to až dosud myslela, ale tak dokonalé psy jsem ještě v žádném animovaném filmu neviděla. Bylo to pro mě veliké překvapení. A nemám příliš ráda sci-fi, tady mi ovšem nevadilo. To dávala televize u příležitosti pořád se zvyšující a stoupající křivky covidu-19. Ne? Psí chřipka, vakcína, ... Jak aktuální! No v každém případě to bylo super a nebýt těch častých reklam na Primě, nespustila bych z obrazovky zrak. Původně jsem si myslela, že půjde o nějaký rodinný animovaný film o psech. Tohle jsem rozhodně nečekala!

 • 60%
  0
  0
  4. 9. 2018
  VasaFlasa (2818 bodů)

  Wes Anderson si tímto filmem drží svoji pověstnou originalitu příběhu. Psí ostrov má bezesporu poutavý příběh a nemohu říct, že by mě nudil, ale nevím čím to bylo, že jsem se u tohoto snímku nebavil jako u předchozího velmi povedeného Grandhotelu Budapešť nebo Fantastického pana Lišáka. Určitě ale povedený film.

 • 95%
  0
  0
  15. 9. 2018
  Martrix (2571 bodů)

  Nemůžu říct, že je Wes Anderson můj nejoblíbenější filmař. Ale zcela jistě je to jeden z mála režisérů, jehož filmy mě vždy zaujaly jak obsahem, tak způsobem vyprávění. Talent je o tom, nebát se hrábnout Pánubohu do kapes a "vypůjčit si" to nejlepší, co pro člověka nachystal. A Anderson sáhnul hluboko. I kdyby se vám jeho práce nelíbila, spíš řeknete, že to není váš šálek kávy, než že je to špatný film. No a pokud to váš šálek kávy je...to se pak před shlédnutím jeho dalšího filmu těšíte, co z té jeho talentované hlavy vypadne. Jisté je, že se na tom bude podílet hromada zvučných jmen (které nejspíš nemusí přesvědčovat) a to počínaje herci a konče Desplatem, jehož hudba je v Psím ostrově prostě geniální. Jména animátorů neznám, ale nepochybuji o tom, že patří do okruhu lidí, které si Anderson pečlivě vybral a jsou jedni z nejlepších v oboru. A to teď nemyslím tak, že jsou to CGI digimistři, kteří mají na svědomí třeba King Konga. Tohle není fotka, ale obraz, socha...ruční práce s chybami, ale především s originálním rukopisem. Nic jiného, by se k tomuto scénáři nehodilo, protože ani ten není dokonalý. Ale to není způsobeno chybou Andersona, ale spíš jeho předků. Je obrovská škoda, že do toho Japonsko-psího světa procpal ohavnou postavu americké studentky. Ten americký smrad, nejspíš úlitba americkému divákovi, aby se měl s kým ztotožnit, byl pro zbývající část světa nadbytečný a nejspíš měl i podíl na podivném zakončení celého filmu. Takže se to ve mě opět tluče, jako při Grandhotel Budapešť, kde se mi za tu spoustu originality a lidskosti a vtipu a nadhledu a umění a profesionality, chtělo dát 100%, ale něco mi to k tomu chybí.

 • 75%
  0
  0
  12. 8. 2020
  kknk2 (2469 bodů)

  Psí ostrov vybočuje svou poněkud temnou animací a černým humorem z kolonky animáků pro děti, do které bych ho zprvu zařadila. Nápaditě vtipné scény mě dočista dostaly, od zápletky bych čekala víc. Mladší děcka z toho nic moc mít nebudou, u dospělých jde o pěknou kuriozitu.

 • 80%
  1
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2021 bodů)

  I když se mi Andersenova tvorba líbí, Psímu ostrovu jsem se přesto nějakou tu dobu vyhýbal. Za prvé upřímně nemám moc rád filmy s mluvícími zvířaty (možná s výjimkou Prasátka Babe) a za druhé, jakožto milovník koček, jsem se obával toho, že se bude jednat o "ixtý" film, ve kterém budou psi glorifikováni, ale kočky budou opět vyobrazeny jako zlé mrchy a svině, kterým to ti stateční psi spočítají. A z části to byla pravda, ale jelikož Andersen není jen talentovaný režisér, ale i scénárista, přičemž se vyhnul dementnímu humoru z hovadin typu "Jako kočky a psi", naservíroval divákovi naprosto uspokojující, milou a velmi vtipnou podívanou, ze které srší typický duch jeho filmového stylu. Tedy chytré dialogy, pitoreskní hudba, skromný a sympatický humor. A ty animace někdy jak od Jakuba Dvorského a Václava Blína, tvůrců krásnýho Samorostu a Machinarie. Krása. Snad jen je škoda, že poslední třetinu Wes tak trochu uhnal a některé povedené charaktery odsunul až příliš do pozadí. Jinak ale moc hezký.

 • 0
  2
  6. 6. 2018
  Milena107 (699 bodů)

  Film se natáčel v Sabinově, protože tam filmaři nalezli místo, které přesně odpovídalo scénáři, tedy slavné korzo, které hraje ve filmu klíčovou úlohu. Velkou výhodou bylo zejména to, že se v Sabinově od války nic nezměnilo, takže měli filmaři reálné exteriéry bez viditelných stavebních úprav. Jedinou změnou byl pomník obětem druhé války uprostřed náměstí, takže ho filmaři zakryli dřevěnou konstrukcí. Natáčelo se od poloviny května do konce srpna 1964

 • 80%
  1
  0
  17. 11. 2018
  Vildolf (567 bodů)

  Výborný film a animace něco takového jsem opravdu nečekal opravdu bomba.

 • 50%
  0
  0
  9. 9. 2019
  gomacabeza (451 bodů)

  Andersonova poetika mě bohužel spíše míjí, jakkoliv jsem viděl převážnou část jeho filmů, vždy se totiž rád zúčastním, protože mě baví jeho originální, filmařský pohled. Abych to uvedl trochu na pravou míru, jeho filmů si vážím, vidím na nich strašně, ale opravdu hrozně moc práce, vidím lásku člověka k tomuto médiu a způsobu vyjádření. Jde o to, že mám pocit, že žádný z jeho počinů bych si asi nepouštěl dobrovolně dvakrát či víckrát, protože necítím potřebu hledat věci, které mi unikly (jistě unikly, protože scénáře jsou často extrémně upovídané a přepěchované všemožnými kličkami a zákoutími, nejsou vůbec povrchní, vizuálně se na vás hrne džungle až na samotné hranici obrazoborectví atp.), nebo se znovu snímky prostě jen bavit. Přijde mi také zajímavé, jak by se jeho dílo dalo interpretovat, protože svou umanutostí, hyper-akčností, roztěkaností, by klidně mohlo jít o ponor do posunutého, vyšinutého světa psychiatrického (napadá mě např. kombinace Aspergerova syndromu a disociativní poruchy) pacienta. Což rozhodně nemyslím jako urážku, ba naopak, spíš jako kvalitu, kterou ale nedokážu dostatečně ocenit, protože je nad moje rozlišovací schopnosti. Když bych to měl shrnout, mám trochu pochybnosti, jestli za tím vším ještě bije skutečné srdce. Mám podivný pocit umělosti a neosobnosti (nikoliv neosobitosti). Mám utkvělý pocit přerušeného vztahu a chybně nastavené komunikace mezi režisérem a světem. A stejně tak dojem, že filmy točí pro sebe a na diváka se moc neohlíží. Což nemusí být nutně chyba, pokud ovšem nezaniká sdělnost, pokud ta práce funguje i pro ostatní.

 • 100%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Lydie (251 bodů)

  Isle of Dogs je první film od Andersona, který jsem viděla. Je to zajímavý film s originálními nápady a výborným animovaným zpracovaním. Každá psí postava je zde něčím chrakteristická, je tu spousta zajímavých detailů. Mám ráda Japonsko, tak jsem si film užívala.

 • 30%
  0
  1
  15. 1. 2019
  Bretislav (242 bodů)

  prumerny animac,zadna sranda,

 • 100%
  0
  0
  27. 3. 2022
  jaroslav-hejkrlik (15 bodů)

  Když jsem doma ležel s covidem a neměl co dělat, tak jsem si pustil na TV Prima film Psí ostrov.
  Tak nějak jsem si říkal, to bude kravina na entou, protože nemám rád hrané filmy s lidmi kde mluví zvířata jak už jsou jakéhokoli druhu. Ale zmýlil jsem se, tento animovaný film jsem si během týdne pustil snad 10x. Film začíná v Megasaki, kde zrovna řádí psí nemoci které nechal úmyslně rozšířit starosta města. Všechny psi nechal starosta odvést na odpadkový ostrov aby se jich zbavil. To se samozřejmě nelíbí jeho svěřenci Atariho který se rozhodne najít svého psa Spotseho. Na ostrově potká Atari mnoho psích přátel se kterými se velmi dobře spřátelí.

  Film provází výborná hudba, animace. Tato pohádka není moc vhodná pro děti, ale pro dospělé výborný film. Dávám 100%

Hodnocení a recenze Psí ostrov

75 80 ?
jak hlasovat?
 • warlock 80%
 • dominik11 55%
 • jaroslav-hejkrlik 100%
 • Reacherjack2016 80%
 • Mrykodaj 85%
 • Lovecour69 85%
 • Jana Květoňová 85%
 • kknk2 75%
 • anderiv 60%
 • Stacie234 90%
všechna hodnocení (65)

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 172 v žebříčku uživatele Psisko59