Isle of Dogs (USA)
Německo Německo
USA USA
101 minut

Žánry

:
Animovaný, Dobrodružný, Komedie

Obsah

:
Wes Anderson po Fantastickém panu Foxovi přichází s dalším animovaným filmem Psí ostrov, v němž opět jednu z hlavních rolí hrají zvířátka. Tentokráte to více »« méně

Režie

:
Wes Anderson

Scénář

:
Wes Anderson Roman Coppola Jason Schwartzman Kunichi Nomura

Herci

:
Bryan Cranston Edward Norton Bob Balaban Bill Murray (I) Jeff Goldblum ...
Přehrát online O2
Premiéra: 10. 5. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  3
  0
  5. 8. 2018
  Brenan88 (38019 bodů)

  Wese Andresona jako režiséra normálně příliš nemusím. Nemám rád jeho styl vyprávění,ale to je jen můj osobní postoj. Nemůže se přece zavděčit každému,že? Jenže tentokrát se mi trefil přímo do vkusu. Jak humorem,tak příběhem a úžasnou animací,která je jak originální tak hravá a kouzelná. Užil jsem si každou chvíli a při závěrečných titulcích jsem litoval,že snímek končí. Musím vyzdvihnout vynikající volbu herců pro namluvení hlavních postav.

 • 70%
  0
  0
  28. 6. 2018
  lamps (12089 bodů)

  První polovina výborná, druhá odzývaná. Vizuálně neskutečně vypilované a půvabné, příběhově překvapivě sterilní a v závěru uchvátané, bez obvyklé Wesovy extravagance a odvahy. Nelituji jediné minuty, kterou jsem u toho strávil, protože míra autorské osobitosti je stále obdivuhodná a sympatická, ale úvod zkrátka sliboval výraznější emoce a lepší vývoj postav.

 • 80%
  0
  0
  12. 12. 2018
  Pete69 (8693 bodů)

  Skvělý animovaný film, který rozhodně není pro děti. Úvaha o chování člověka k přírodě a zvířatům. Jedinečná animace, film se line v tajemném a ponurém duchu. Perfektně zvládnutý dabing prolnutý s titulky. Mě se snímek líbí moc. Film si ale asi nenajde diváky v širším spektru.

 • 60%
  0
  0
  4. 9. 2018
  VasaFlasa (1774 bodů)

  Wes Anderson si tímto filmem drží svoji pověstnou originalitu příběhu. Psí ostrov má bezesporu poutavý příběh a nemohu říct, že by mě nudil, ale nevím čím to bylo, že jsem se u tohoto snímku nebavil jako u předchozího velmi povedeného Grandhotelu Budapešť nebo Fantastického pana Lišáka. Určitě ale povedený film.

 • 0
  2
  6. 6. 2018
  Milena107 (447 bodů)

  Film se natáčel v Sabinově, protože tam filmaři nalezli místo, které přesně odpovídalo scénáři, tedy slavné korzo, které hraje ve filmu klíčovou úlohu. Velkou výhodou bylo zejména to, že se v Sabinově od války nic nezměnilo, takže měli filmaři reálné exteriéry bez viditelných stavebních úprav. Jedinou změnou byl pomník obětem druhé války uprostřed náměstí, takže ho filmaři zakryli dřevěnou konstrukcí. Natáčelo se od poloviny května do konce srpna 1964

 • 80%
  0
  0
  17. 11. 2018
  Vildolf (425 bodů)

  Výborný film a animace něco takového jsem opravdu nečekal opravdu bomba.

 • 100%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Lydie (130 bodů)

  Isle of Dogs je první film od Andersona, který jsem viděla. Je to zajímavý film s originálními nápady a výborným animovaným zpracovaním. Každá psí postava je zde něčím chrakteristická, je tu spousta zajímavých detailů. Mám ráda Japonsko, tak jsem si film užívala.

 • 95%
  0
  0
  15. 9. 2018
  Martrix (38 bodů)

  Nemůžu říct, že je Wes Anderson můj nejoblíbenější filmař. Ale zcela jistě je to jeden z mála režisérů, jehož filmy mě vždy zaujaly jak obsahem, tak způsobem vyprávění. Talent je o tom, nebát se hrábnout Pánubohu do kapes a "vypůjčit si" to nejlepší, co pro člověka nachystal. A Anderson sáhnul hluboko. I kdyby se vám jeho práce nelíbila, spíš řeknete, že to není váš šálek kávy, než že je to špatný film. No a pokud to váš šálek kávy je...to se pak před shlédnutím jeho dalšího filmu těšíte, co z té jeho talentované hlavy vypadne. Jisté je, že se na tom bude podílet hromada zvučných jmen (které nejspíš nemusí přesvědčovat) a to počínaje herci a konče Desplatem, jehož hudba je v Psím ostrově prostě geniální. Jména animátorů neznám, ale nepochybuji o tom, že patří do okruhu lidí, které si Anderson pečlivě vybral a jsou jedni z nejlepších v oboru. A to teď nemyslím tak, že jsou to CGI digimistři, kteří mají na svědomí třeba King Konga. Tohle není fotka, ale obraz, socha...ruční práce s chybami, ale především s originálním rukopisem. Nic jiného, by se k tomuto scénáři nehodilo, protože ani ten není dokonalý. Ale to není způsobeno chybou Andersona, ale spíš jeho předků. Je obrovská škoda, že do toho Japonsko-psího světa procpal ohavnou postavu americké studentky. Ten americký smrad, nejspíš úlitba americkému divákovi, aby se měl s kým ztotožnit, byl pro zbývající část světa nadbytečný a nejspíš měl i podíl na podivném zakončení celého filmu. Takže se to ve mě opět tluče, jako při Grandhotel Budapešť, kde se mi za tu spoustu originality a lidskosti a vtipu a nadhledu a umění a profesionality, chtělo dát 100%, ale něco mi to k tomu chybí.

76 80 ?
 • Pete69 80%
 • king-kurt 80%
 • TerkaT 95%
 • jaroslav-fort 35%
 • ViolettaS 95%
 • simon-jaron 15%
 • howrse 0%
 • ivo-mrazek 75%
 • headhunter 75%
 • Vildolf 80%
všechna hodnocení (38)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 172 v žebříčku uživatele Psisko59
Sdílet tuto stránku:

Partneři: