Isle of Dogs (USA)
Německo Německo
USA USA
101 minut

Žánry

:
Animovaný, Dobrodružný, Komedie

Obsah

:
Wes Anderson po Fantastickém panu Foxovi přichází s dalším animovaným filmem Psí ostrov, v němž opět jednu z hlavních rolí hrají zvířátka. Tentokráte to více »« méně

Režie

:
Wes Anderson

Scénář

:
Wes Anderson Roman Coppola Jason Schwartzman Kunichi Nomura

Herci

:
Bryan Cranston Edward Norton Bob Balaban Bill Murray (I) Jeff Goldblum ...
Premiéra: 10. 5. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  3
  0
  5. 8. 2018
  Brenan88 (39775 bodů)

  Wese Andresona jako režiséra normálně příliš nemusím. Nemám rád jeho styl vyprávění,ale to je jen můj osobní postoj. Nemůže se přece zavděčit každému,že? Jenže tentokrát se mi trefil přímo do vkusu. Jak humorem,tak příběhem a úžasnou animací,která je jak originální tak hravá a kouzelná. Užil jsem si každou chvíli a při závěrečných titulcích jsem litoval,že snímek končí. Musím vyzdvihnout vynikající volbu herců pro namluvení hlavních postav.

 • 95%
  1
  0
  7. 4. 2019
  Psisko59 (32444 bodů)

  Skvely animak pro dospele - deti bych na film kvuli naturalistickym scenam (operace ledviny predevsim) radeji vubec nebral. Wes Anderson je snivec, dokaze pracovat s mistnimi realiemi (protentokrat japonskymi) a pritom pridat spoustu vlastni invence pocinaje vymyslenymi psimi rasami a konce fiktivnimi psimi nemocemi (v ceskem prekladu "cenichoza" a "psotnice"). Hlavni hrdina Atari patrajici po svem psikovi Spotsovi obyva podivny, snovy svet budouci japonske metropole Megasaki a jeho sneni se prolina s krutou realitou psich vyhnancu, ktere starosta Kobajasi vyhani na vybydleny ostrov. Samotni psi jsou nadhernou sbirkou charakteru - ve schopnosti naznacit pomoci zvirat lidske jednani je Wes Anderson spriznen s Timem Burtonem. Nenechejte si ujit.

 • 70%
  0
  0
  28. 6. 2018
  lamps (13304 bodů)

  První polovina výborná, druhá odzývaná. Vizuálně neskutečně vypilované a půvabné, příběhově překvapivě sterilní a v závěru uchvátané, bez obvyklé Wesovy extravagance a odvahy. Nelituji jediné minuty, kterou jsem u toho strávil, protože míra autorské osobitosti je stále obdivuhodná a sympatická, ale úvod zkrátka sliboval výraznější emoce a lepší vývoj postav.

 • 80%
  1
  0
  12. 12. 2018
  Pete69 (10446 bodů)

  Skvělý animovaný film, který rozhodně není pro děti. Úvaha o chování člověka k přírodě a zvířatům. Jedinečná animace, film se line v tajemném a ponurém duchu. Perfektně zvládnutý dabing prolnutý s titulky. Mě se snímek líbí moc. Film si ale asi nenajde diváky v širším spektru.

 • 60%
  0
  0
  4. 9. 2018
  VasaFlasa (2437 bodů)

  Wes Anderson si tímto filmem drží svoji pověstnou originalitu příběhu. Psí ostrov má bezesporu poutavý příběh a nemohu říct, že by mě nudil, ale nevím čím to bylo, že jsem se u tohoto snímku nebavil jako u předchozího velmi povedeného Grandhotelu Budapešť nebo Fantastického pana Lišáka. Určitě ale povedený film.

 • 80%
  1
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1625 bodů)

  I když se mi Andersenova tvorba líbí, Psímu ostrovu jsem se přesto nějakou tu dobu vyhýbal. Za prvé upřímně nemám moc rád filmy s mluvícími zvířaty (možná s výjimkou Prasátka Babe) a za druhé, jakožto milovník koček, jsem se obával toho, že se bude jednat o "ixtý" film, ve kterém budou psi glorifikováni, ale kočky budou opět vyobrazeny jako zlé mrchy a svině, kterým to ti stateční psi spočítají. A z části to byla pravda, ale jelikož Andersen není jen talentovaný režisér, ale i scénárista, přičemž se vyhnul dementnímu humoru z hovadin typu "Jako kočky a psi", naservíroval divákovi naprosto uspokojující, milou a velmi vtipnou podívanou, ze které srší typický duch jeho filmového stylu. Tedy chytré dialogy, pitoreskní hudba, skromný a sympatický humor. A ty animace někdy jak od Jakuba Dvorského a Václava Blína, tvůrců krásnýho Samorostu a Machinarie. Krása. Snad jen je škoda, že poslední třetinu Wes tak trochu uhnal a některé povedené charaktery odsunul až příliš do pozadí. Jinak ale moc hezký.

 • 80%
  1
  0
  17. 11. 2018
  Vildolf (566 bodů)

  Výborný film a animace něco takového jsem opravdu nečekal opravdu bomba.

 • 0
  2
  6. 6. 2018
  Milena107 (503 bodů)

  Film se natáčel v Sabinově, protože tam filmaři nalezli místo, které přesně odpovídalo scénáři, tedy slavné korzo, které hraje ve filmu klíčovou úlohu. Velkou výhodou bylo zejména to, že se v Sabinově od války nic nezměnilo, takže měli filmaři reálné exteriéry bez viditelných stavebních úprav. Jedinou změnou byl pomník obětem druhé války uprostřed náměstí, takže ho filmaři zakryli dřevěnou konstrukcí. Natáčelo se od poloviny května do konce srpna 1964

 • 50%
  0
  0
  9. 9. 2019
  gomacabeza (407 bodů)

  Andersonova poetika mě bohužel spíše míjí, jakkoliv jsem viděl převážnou část jeho filmů, vždy se totiž rád zúčastním, protože mě baví jeho originální, filmařský pohled. Abych to uvedl trochu na pravou míru, jeho filmů si vážím, vidím na nich strašně, ale opravdu hrozně moc práce, vidím lásku člověka k tomuto médiu a způsobu vyjádření. Jde o to, že mám pocit, že žádný z jeho počinů bych si asi nepouštěl dobrovolně dvakrát či víckrát, protože necítím potřebu hledat věci, které mi unikly (jistě unikly, protože scénáře jsou často extrémně upovídané a přepěchované všemožnými kličkami a zákoutími, nejsou vůbec povrchní, vizuálně se na vás hrne džungle až na samotné hranici obrazoborectví atp.), nebo se znovu snímky prostě jen bavit. Přijde mi také zajímavé, jak by se jeho dílo dalo interpretovat, protože svou umanutostí, hyper-akčností, roztěkaností, by klidně mohlo jít o ponor do posunutého, vyšinutého světa psychiatrického (napadá mě např. kombinace Aspergerova syndromu a disociativní poruchy) pacienta. Což rozhodně nemyslím jako urážku, ba naopak, spíš jako kvalitu, kterou ale nedokážu dostatečně ocenit, protože je nad moje rozlišovací schopnosti. Když bych to měl shrnout, mám trochu pochybnosti, jestli za tím vším ještě bije skutečné srdce. Mám podivný pocit umělosti a neosobnosti (nikoliv neosobitosti). Mám utkvělý pocit přerušeného vztahu a chybně nastavené komunikace mezi režisérem a světem. A stejně tak dojem, že filmy točí pro sebe a na diváka se moc neohlíží. Což nemusí být nutně chyba, pokud ovšem nezaniká sdělnost, pokud ta práce funguje i pro ostatní.

 • 95%
  0
  0
  15. 9. 2018
  Martrix (256 bodů)

  Nemůžu říct, že je Wes Anderson můj nejoblíbenější filmař. Ale zcela jistě je to jeden z mála režisérů, jehož filmy mě vždy zaujaly jak obsahem, tak způsobem vyprávění. Talent je o tom, nebát se hrábnout Pánubohu do kapes a "vypůjčit si" to nejlepší, co pro člověka nachystal. A Anderson sáhnul hluboko. I kdyby se vám jeho práce nelíbila, spíš řeknete, že to není váš šálek kávy, než že je to špatný film. No a pokud to váš šálek kávy je...to se pak před shlédnutím jeho dalšího filmu těšíte, co z té jeho talentované hlavy vypadne. Jisté je, že se na tom bude podílet hromada zvučných jmen (které nejspíš nemusí přesvědčovat) a to počínaje herci a konče Desplatem, jehož hudba je v Psím ostrově prostě geniální. Jména animátorů neznám, ale nepochybuji o tom, že patří do okruhu lidí, které si Anderson pečlivě vybral a jsou jedni z nejlepších v oboru. A to teď nemyslím tak, že jsou to CGI digimistři, kteří mají na svědomí třeba King Konga. Tohle není fotka, ale obraz, socha...ruční práce s chybami, ale především s originálním rukopisem. Nic jiného, by se k tomuto scénáři nehodilo, protože ani ten není dokonalý. Ale to není způsobeno chybou Andersona, ale spíš jeho předků. Je obrovská škoda, že do toho Japonsko-psího světa procpal ohavnou postavu americké studentky. Ten americký smrad, nejspíš úlitba americkému divákovi, aby se měl s kým ztotožnit, byl pro zbývající část světa nadbytečný a nejspíš měl i podíl na podivném zakončení celého filmu. Takže se to ve mě opět tluče, jako při Grandhotel Budapešť, kde se mi za tu spoustu originality a lidskosti a vtipu a nadhledu a umění a profesionality, chtělo dát 100%, ale něco mi to k tomu chybí.

 • 30%
  0
  1
  15. 1. 2019
  Bretislav (242 bodů)

  prumerny animac,zadna sranda,

 • 100%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Lydie (153 bodů)

  Isle of Dogs je první film od Andersona, který jsem viděla. Je to zajímavý film s originálními nápady a výborným animovaným zpracovaním. Každá psí postava je zde něčím chrakteristická, je tu spousta zajímavých detailů. Mám ráda Japonsko, tak jsem si film užívala.

74 80 ?
jak hlasovat?
 • Todd221 90%
 • susanne-perla-vavrova 35%
 • gomacabeza 50%
 • Scintilla 75%
 • Martin Suk 100%
 • Vurhor 80%
 • panbubo 100%
 • regazzoni 80%
 • premontgomery 80%
 • Petrson 75%
všechna hodnocení (55)

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 172 v žebříčku uživatele Psisko59
Sdílet tuto stránku:

Partneři: