No Time to Die (USA)
Velká Británie Velká Británie
USA USA
163 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Thriller, Blockbuster, Série/Franchise, Špionážní

Obsah

:
James Bond, agent 007, skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel více »« méně

Režie

:
Cary Fukunaga

Scénář

:
Neal Purvis Robert Wade Cary Fukunaga Phoebe Waller-Bridge Ian Fleming (I)

Herci

:
Daniel Craig Rami Malek Léa Seydoux Lashana Lynch Ralph Fiennes ...
Premiéra: 30. 9. 2021
Distributor: Forum Film CZ
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Není čas zemřít. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Není čas zemřít myslíte! K 9. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28237 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Není čas zemřít


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  1
  0
  10. 1. 2022
  Brenan88 (46226 bodů)

  No Time to Die je tím nejadekvátnějším rozloučením s nejlepším (Pierci odpusť) Bondem v historii. Tato grandiózní rozlučka obsahuje všechny aspekty značky, kterou po všech těch letech tolik miluji. Nechybí krásné ženy, luxusní akce a charismatický záporák. Tak jako všude i zde se dá najít spousta chyb na které se dá upozornit, ale já je hodlám všechny přejít, protože ve své komplexnosti je nová Bondovka takřka dokonalým filmem.

 • 70%
  0
  0
  7. 2. 2022
  martin-mickey-stusak (26591 bodů)

  James Bond už není co býval a bohužel to v budoucnu bude ještě horší. Ne. Při sledování tohoto posledního bondovského snímku Daniela Craiga se nesmí myslet na ty předchozí, obzvlášť s jinými hereckými představiteli, neboť v ústech může také vzniknout hořká pachuť nelibosti. Tohle prostě není James Bond, jakého jsme kdysi znali. Jasně, dějově není svou vůlí v aktivní službě, čímž je vysvětleno, proč má jeho číslo agenta někdo jiný, ale prostě zanikl jeho osobitý šarm a dámským okem sexappeal typického gentlemana. To je tak, když se několika psychopatickým aktivistům najednou zdá být Bond sexistický. Původní kořeny Jamese Bonda jsou prostě pryč a je to ke škodě jeho osobnosti. To je jakoby jedinci trpící anorexií vybojovali zákaz svalů u Johna Ramba. Dle současných měřítek je však celý koncept ke cti, jakým impozantním stylem se dokázalo zabalit celou bondovskou sérii. Po dějové stránce to byl docela oříšek, avšak přes různé kýče a hanebné nesmyslnosti, kdy se především vytrácí motiv, co je vlastně v sázce, se může zdát, coby velkolepý akční blockbuster, vcelku povedený. Dojde tedy k pocitu diváckého uspokojení z této filmové epizody poslední bondovské éry? Ano i ne. Přijde na to, z jaké divácké barikády, politického myšlení či fanouškovského literárního díla Iana Fleminga, který divák je.

 • 80%
  0
  0
  14. 11. 2021
  Pete69 (22069 bodů)

  Z hlediska komplexnosti je za mě tato bondovka suverénně nejlepší. Není to čistá "řežba", svádění žen v barech a kasínech.. je to prostě důstojné zakončení stárnoucího agenta 007. Citlivá stránka, dobrý scénář, sice málo akce, ale když už se něco děje, má to šťávu a tvůrci si na tom dali opravdu záležet. Už jen to, že si James sbírá zásobníky zbraní zabitých protivníků.. prostě pohlídané do detailů.

  Daniel Craig se rozloučil stylově a jsem za to i za něj rád. V prvních minutách jeho první bondovky jsem si na něj nemohl vůbec zvyknout, ale teď musím uznat, že jeho bondovky jsou vlastně ty nejlepší. Každá je jiná, není už to jen nový příběh podle 30 let fungujícího formátu..

  Nezbývá, než se těšit na nového agenta 007 a s notnou dávkou tolerance mu držet palce.

 • 80%
  0
  0
  4. 10. 2021
  JosefTomas (8770 bodů)

  Poslední Craigův Bond se musí po rozporuplných reakcích Spectre loučit znovu, jen tentokrát definitivněji. A bohužel z toho vyšel jen standartní akční film. Což neznamená nic špatného, ale také nic výjimečného, co bych zrovna od rozlučky jedné mé oblíbené série chtěl a čekal. Fukunaga ale umí. Dokáže měnit styly a některé momenty dělat hororové, jiné naopak zábavné a pořád drží diváka ve střehu. Bohužel ve scénáři to hapruje trochu moc. Nebyl to lehký úkol, ukončit všechny Bondovi příběhy, ale snaha zavděčit se všem jako vždy nevychází. Pomrkávat na předchozí Bondy je sice fajn, ale nemusí zabrat půlku stopáže, přičemž ona roztříštěnost celého příběhu moc do karet nenahrává. Možná bych uvítal, aby Bond nemusel řešit problém světového měřítka a zaměřil se na vyřešení sebe sama, obzvlášť, když jde o rozlučku. Jestli ale něco docela funguje, je to prohloubení vztahu s Léou Seydoux, možná rychlý, ale zato výživný moment s Anou de Armas a pár prvních netradičních minut filmu. Škoda, že v akci film trochu kolísá. Skoro úvodní otvírák sice funguje, ale chybí mu větší gradace a možná i delší stopáž. A v dalších akční scénách mám pocit, že je Bond trochu bezohledný, co se krytí týče. V první části filmu stojí uprostřed přestřelky, nekryje se a obecně spoléhá na neprůstřelnou demenci veškerých padouchů, jejíž muška je žalostnější, než celé finální rozloučení, kde šlo emoce vyždímat ještě trochu lépe. No Time to Die je tak podívaná s fantastickým řemeslem a obsazením, která by jako samostatné dílo obstála bez sebemenšího zaváhání, ale jako rozlučka solidní pentalogie jde přeci jen o film s trochu nevyužitým potenciálem.

 • 60%
  0
  0
  2. 10. 2021
  Petrson (4128 bodů)

  Střílení, honička, střílení, a pak zase honička. Úvod je dobře udělaný, Bonda netrefí ani jedna kulka. Kdo tohle má rád, pak si to užije. Ale konec natahovaný jak sopel a před projekcí titulek, nespoilerujte, prosím. Co se asi stane, když je to Bondovka? Děj méně srozumitelný, proč, kdo, co,... nová "černá" agentka je průměr. Pokud je to následovnice, pak nevím, nevím. Pierre Brossmann byl elegán, ne bijec.

  • výprava, honičky, Craig ve svém pojetí
  • scénář, málo elegance, vtipu
 • 65%
  0
  0
  7. 11. 2021
  marie-kolarova (2579 bodů)

  Znovu a znovu se potvrzuje známé úsloví, že méně znamená více. Film připomíná jak pejsek a kočička dělali dort. Úvodní sekvence před titulky je vymazlená akce ve stylu nejlepších bondovek. Pak to přeskočí k třeskutě známému motivu, hrdina na penzi se vrací do boje. Nic extra přesvědčivého, ale neruší. Následuje taková houpačka mezi akcí a melodramatem, přičemž úroveň je také na houpačce. Nevadí mně Bond ve variantě bilancování, ubývání sil, přemýšlení nad svým osudem, stejně jako klasika ve stylu čisté zábavy s neprůstřelným agentem. Tady je to smíchané dohromady, ale neladí to. Jako kdyby několik lidí natočilo sekvence, jak by se jim líbil Bond a pak se to celé sestřihalo dohromady. Také chemie mezi Jamesem a Madeleine ne vždy fungovala, co se týká emocí, nejlepší byla ta malá holčička. Odsekat tu obrovskou nálož zbytečností a ponechat víc prostoru agentce CIA (Ana de Armas) – ta byla super. Jinak záporák nemastný a neslaný, hrozba lidstvu sice strašná, ale že by se tvůrci namáhali se sofistikovanější propracovaností, se říct nedá.

 • 70%
  0
  0
  20. 11. 2021
  kknk2 (2397 bodů)

  Hlavním důvodem, proč nehodnotím Není čas zemřít stejně jako podobné špionážní akčňáky, je ten, že mě filmy s Jamesem Bondem zkrátka nebaví. Celkově jsem dost „plavala“ v ději, víc mě ale zklamala nedůležitost vedlejších postav a padoucha, kteří mě jediní zajímali.

 • 100%
  0
  0
  15. 11. 2022
  avenis (2091 bodů)

  Tato bondovka vybočuje v mnoha směrech ze svých obvyklých kolejí. Na začátku žádná akce, Bond je v důchodu, jeho označení 007 převzala černá žena... a jde to dál až k trochu srdcervoucí poloze. Rodina nadevše. Něco málo jsem o filmu četla, takže jsem byla připravená a nic, co se na plátně odehrálo, mne nerozhořčilo. Naopak, vítám ono vybočení jako příjemnou změnu. Neboť změna, to je heslo dnešní doby. V tomto případě to není nic proti ničemu, tak proč ne. Jen snad ta neprůstřelnost... a když, tak až řekne pan režisér. Líbí se ti typický jemný britský humor. A "Q" nám vyzrává v muže.
  (7.6.2022)

 • 60%
  0
  0
  17. 11. 2021
  Temný Pán ze Sithu (1882 bodů)

  Proč?ptám se proc?koho napadlo, respektive kdo mě na to ty koule přijít na zasedání o posledním Bondovi,bouchnul pěsti do stolu a řekl " A mám to,geniální plán,nechce Bonda zemřít"..to byl ale s prominutím idiot..to snad není možný,takovou ikonickou postavu?která se vylize vždy a ze všeho nechat umřít?!no a teď film byl celkem nudný,jen Vlastě tři akce z 2a půl hodinového filmu,je málo,zaporak,celkem mezajavy oproti ostatním dílům série s Craigem..jediné co musím vypíchnout byla famózní hudba

 • 75%
  0
  0
  4. 10. 2021
  lukas (1398 bodů)

  Craig svým posledním Bondem nebývale „ždíme“ emoce, špičkuje se s agentkou v podání Lashany Lynch a de facto poprvé se zamýšlí nad tím, co přináší život mimo službu Jejímu Veličenstvu. Zjizvená tvář záporáka v podání Ramiho Maleka mě bude ještě dlouho strašit. Bondgirl Palomu v podání Any de Armas bych na plátně rád viděl déle. Ubral bych akčních scén se střelbou. Ve výsledku jde o velmi solidní bondovku a Daniel Craig se s agentem 007 loučí se ctí a silně emocionálním vzkazem směrem k publiku.

 • 40%
  1
  0
  1. 10. 2021
  virgoii (1190 bodů)

  Po dlouhé době se vydám do kina na tolik očekávanou Bondovku a místo filmového zážitku se mu dostane neskutečný paskvil!!že to nemá cenu ani komentovat. dávám pár procent za Daniela Craiga.

 • 100%
  0
  0
  10. 11. 2021
  naineko (657 bodů)

  Škoda, že jsem na tom nebyl v kině. Musela být neskutečná podívaná a dechberoucí zážitek sledovat, jak všem těm pravověrným mlausoidům praskají tradiční žílky a zastydlým pindíkovcům dokonce i pukají jejich alfa hlavy.
  V rámci "série" asi došlo k určitým scénaristickým kompromisům, ale ona celá craigovská "série" byla takový kompromis. Takže jakkoliv předešlé čtyři "díly" ve mně vždy zanechaly velmi rozporuplné zážitky, ať už filmařské či bondovské - jako by se nebyli schopni rozhodnout, co vlastně vyprávějí a proč, jestli je to adaptace, revize, retelling, nebo průřez filmovými žánry - tak závěr je naprosto dokonalý. Konečně "díl", který má jakžtakž ucelený, smysluplný příběh bez klokaních skoků a pakoních můstků, neokoukanou kameru a neskutečnou vrstvu hlášek (Díky Potvoro!). Zahrané je to skvěle do poslední vteřiny. Jako bonus ždímačka na city jak v nějakém romantickém melodramatu. Bondovka, která má všechny ty správné bondovské prvky a přitom je až realisticky syrová. Vrstvy vtípků pronášených s kamennou tváří směrem k divákovi pracují jen s metavrstvou čtvrté scény, vnitřní realitu filmu ponechavají ucelenou a bez poskvrny. Jen tak dál!

 • 90%
  0
  0
  28. 11. 2022
  memphistto (499 bodů)

  Za mně jedna z nejlepších bondovek, co byly natočené. A to nejsem opravdu žádný velký fanoušek Bonda. Určitě doporučuju ke shlédnutí. A Craig... odešel do důchodu opravdu stylově, kloubouk dolů, tohle se vážně povedlo :) Bond už nikdy nebude jako dřív :)

Hodnocení a recenze Není čas zemřít

81 76 ?
jak hlasovat?
 • memphistto 90%
 • avenis 100%
 • Deacon Frost 100%
 • Moravaczech 95%
 • Crreed 75%
 • zdenek-halfar 50%
 • Pajmen 65%
 • RadimH 75%
 • Angelus 75%
 • leafroller 45%
všechna hodnocení (55)

V TV

V žebříčcích uživatelů

80. místo z 81 v žebříčku uživatele homedo