Mission: Impossible 6 (USA, pracovní název)
« další názvy »
USA USA
147 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Thriller, Blockbuster, Série/Franchise, Špionážní, Teenagerský

Obsah

:
Ethan Hunt si vždycky vybíral nesplnitelné mise. Pokaždé v nich uspěl, okolnostem navzdory. Na začátku tohoto příběhu však čelí úplně nové situaci. Něco více »« méně

Režie

:
Christopher McQuarrie

Scénář

:
Christopher McQuarrie Bruce Geller

Herci

:
Tom Cruise Henry Cavill Ving Rhames Simon Pegg Rebecca Ferguson ...
Premiéra: 2. 8. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Mission: Impossible - Fallout. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Mission: Impossible - Fallout myslíte! K 1. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28308 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Mission: Impossible - Fallout


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  4
  0
  18. 8. 2018
  Brenan88 (46270 bodů)

  Mission: Impossible - Fallout je "prozatím" nejlepším dílem série,který se sice nese v podobném duchu jako Národ grázlu,ale vše posunul o kus dál. Tom Cruise je výborný a od prvního dílu jakoby vůbec nezestárl. Navíc spojení Cruise - McQuarrie je zárukou jistoty a kvality. Příběh je výborný a není v něm nouze o převleky,různé technické vychytávky,napětí,ale hlavně o prvotřídní dech beroucí akci. Právě akce je stěžejním bodem celého snímku. Je jí zde opravdu hodně,ale to rozhodně není na škodu,protože vše do sebe velmi dobře zapadá a je navíc přehledně natočená. Z herců bych vypíchl "novice" Cavilla,kterému role a knírek na výbornou sedla. Suma sumárum jsem nadmíru spokojený a s napětím vyhlížím další díl,nebo minimálně společný počin Cruise - McQuarrie.

 • 90%
  0
  0
  21. 12. 2018
  martin-mickey-stusak (26819 bodů)

  Šestý filmový zářez agenta Ethana Hunta s tváří Toma Cruise a jak jinak, v plné parádě. Scénáře a režie se opět ujal Christopher McQuarrie a kupodivu zašel ve vývoji stylu pojetí o nějaký ten kousek dál. Zkrátka se v ničem neopakuje a přináší výbornou akční podívanou, která nám dopřeje zase o něco delší stopáž, činící takřka dvě a půl hodiny. Místy je to však bohužel znát, neboť určité scény vykazují dojem umělého a zcela zbytečného natažení. Příběh je jednoduchý a nijak originální, ale jakoby o to ani nešlo. Co nejvíce uchvátí, jsou akční realistické sekvence plné adrenalinu a ctižádosti. Chybky se v tom tak docela ztratí. Jistě, ne všechny akční scény skutečně budí dojem důvěryhodnosti, ale jsou závratné a  dechberoucí. Šestý snímek zaznamenává výrazné body a na tom má samozřejmě podíl i samotný Tom Cruise, který během natáčení opět překvapil svou přítomností na většině akčních scén.

 • 85%
  0
  0
  4. 10. 2020
  Pete69 (22548 bodů)

  Mission Impossible je podobně kultovní věc, jako bondovky. S tím rozdílem, že agent 007 je větší ikona a Mission Impossible je pro mě větší akční podívaná. Fallout má spád od první do poslední minuty. Skvělé akční scény a kamera. Chvíli se člověk v ději ztratí a vlastně neví, kdo hraje za koho, ale ani to není na škodu. Že je ve filmu spoust fyzikálních nesmyslů v akčních scénách.. to je v každém akčním snímku. Poslední MI = kvalita.

 • 95%
  1
  1
  6. 8. 2018
  Sheldon (16046 bodů)

  Fallout je nejlepším filmem celé série, má komplexní scénář, je plný nečekaných zvratů a zároveň je to pořád ta stará dobrá Mission Impossible, kterou máme rádi. Sice ubylo trochu humoru, ale je tu spousta akce a je moc milé vidět, že to není úplně digitální jak je nyní u drahých filmů zvykem. Připomínám, že má tento film rozpočet 175 milionů dolarů!

 • 90%
  3
  1
  30. 7. 2018
  lamps (14924 bodů)

  Pořád to není tak scénáristicky vypilované jako trilogie o Bourneovi a Ethan Hunt začíná občas příliš béčkovitě ignorovat fyzikální zákony, ale na to se s prominutím můžu z vysoka vysráti, neboť MI6 je přesto asi nejzábavnější špionážní akčňák, jaký kdy vznikl. Je tam osudovost, je tam nepředvídatelnost a je tam dokonale drzé a suverénně vypointovávané podněcování zvědavosti (jehož rytmus je před zlomovým odhalením přímo ďábelský), ale zároveň nechybí strhující akční orgie podávané s potřebným nadhledem a vždy citlivě vloženou hláškou. Není to revoluce žánru, je to čirá pocta tradicím špionážního filmu, náramně přizpůsobená současnému trendu a akčnímu drivu velkých blockbusterů a současně chytře rozvíjející fikční svět a zajetá vyprávěcí i formální pravidla vlastní série. Není to kvalitnější než pětka, která lépe zvládla skloubení akce se spikleneckými konverzačními zvraty, je to ale bezpochyby příkladný prototyp technických možností současného blockbusteru, který má plynový pedál nonstop na podlaze a vyprávěním je pevně zakotven v osvědčených staromilných vzorcích. Více možná po další nutné návštěvě kina.

 • 75%
  2
  0
  5. 8. 2018
  JosefTomas (8861 bodů)

  Fallout se těžko hodnotí. Na jedné straně tu máme naprosto úžasné akční scény, kterých je ve filmu dost a Toma Cruise, který je skutečně sám dělá. Na té druhé tu je ale slabší scénář, který tu je jen a čistě pro to, aby se potom mohla udělat nějaká boží akční scéna a také, což mě docela zamrzelo, předvídatelnost zvratů. Pokud tedy máte něco nakoukané, určitě většinu prokouknete (já třeba přišel na všechny a na jeden z poloviny). Naštěstí McQuarrie drží tempo po celou dobu a i akci zvládá naprosto s přehledem, jen by to chtělo vypilovat scénář a trochu kameru. Scény jsou sice nasvíceny opravdu mistrně, o tom žádná, jenže občas se kameramanovi nepodařilo správně doostřit některé momenty, což může trochu rušit (třeba jako mě). Jinak je ale další M:I naprosto úžasný a pokud to takhle půjde dál, jednou jí tu 100dám, jen to asi bude až za dva tři díly.

 • 70%
  1
  0
  22. 9. 2018
  Tom Hardy (5310 bodů)

  Týmová hra tentokrát ustupuje, aby si mohl Ethan Hunt "vyžrat" svůj zatím největší přešlap. Šlape to skvěle, má to sexy lokace i herečky, akce je dech beroucí (v rámci kontaktních soubojů rovnou nastavuje sérii úplně nový strop) a scénář dává, minimálně v rámci nastavených pravidel a v minulosti rozjetých linek, smysl. Jenom moc nerozumím tomu, proč tvůrci hráli s tak otevřenými kartami v případě postavy Henryho Cavilla. Fakticky nejde Falloutu skoro nic vyčíst. Jenže... na můj vkus už to byl trochu moc Bond a málo Mission: Impossible. A to mi pocitově tenhle film řadí za jedničku, trojku, čtyřku i pětku. I když by si vzhledem ke svým řemeslným kvalitám a Cruiseově nasazení zasloužil být podstatně výše.

 • 55%
  0
  0
  10. 8. 2018
  Petrson (4135 bodů)

  Pro pobavení, pro zasmání, pro nezranitelnost. Nejen Cruize je asi komiksový hrdina, který přežije úplně vše, ale takových filmů je více. Tady je Tom prostě opět absolutně nezranitelný Úžasňák. Prakticky jedete 147 minut na motorce, v autě, nebo letíte helikoptérou. Případně přespurtujete finišmenským způsobem Londýn bez problémů. Zbytek je o karate a jiných bojových umění. No a samozřejmě kdokoliv může být díky maskám kdokoliv. Myslím, že Hunt patří definitivně mezi Avengers, který si to tentokráte rozdává se Supermanem. Doslova a do písmene.

  • akce a absulutní nadsázka
  • scénář, vždy se něco vymyslí
 • 65%
  0
  1
  23. 8. 2018
  rkotvald (3162 bodů)

  To nejlepší z trojky a pětky + subjektivní vyprávění z jedničky + dokonalé akční scény. Fallout opravdu připomene všechny předchozí díly (s výjimkou dvojky, díkybohu) a zároveň staré dobré špionážní filmy. Masakr. Vrcholné atrakce dýchají opravdovostí a je na nich hrozně moc znát, že se nenatáčely před zeleným plátnem. Definování dvou "rivalů", jako skalpel a kladivo je neskutečně sexy a tempo přímo ďábelské. Posledních třicet minut, kdy se křížovými střihy skáče mezi třemi prostory je jako to nejlepší od Nolana, a v samotném finále šponuje napětí až na měsíc. Díky subjektivnímu vyprávění pak skvěle zafunguje i finální moment s bílým světlem (vážně jsem asi na vteřinu ztuhnul a uvěřil, že to nestihl). O něco přízemnější trojku mám z osobních a subjektivních důvodů raději, ale Fallout je veliká žánrová událost, kterou by bylo chyba nezastihnout v kině.

 • 85%
  0
  0
  23. 3. 2020
  kknk2 (2445 bodů)

  Nedivte se, že na tento film najdete jen pozitivní hodnocení. Sympatický tým v čele s Tomem Cruisem v poutavém ději plném zvratů a úžasná technická stránka ohromí snad každého. Svou promyšleností se vám chce věřit, že je reálné zneškodnit bombu za patnáct minut.

 • 70%
  0
  0
  8. 1. 2019
  Blackhand47XD (2355 bodů)

  Série M:I mne nikdy moc nezajímala, ale jednotlivé filmy mě bavily, především tedy Národ grázlů. Nějak však nechápu boom kolem tohoto dílu, všechno je tu víceméně úplně stejné, nejsou tu žádné větší ztráty a byť akční scény nejsou špatné, nebavily mě tolik jako minulé. Cavill byl určitě zajímavým přírůstkem do série, ale jeho rádoby záporná postava mi nějak nesedla, navíc byl předvídatelný od začátku do konce. A už by si ve filmech mohli odpustit to zastavení odpočtů při poslední vteřině (stejně pořád nechápu, jaký záporák by dal číselník přímo na bombu), je to tak šílené klišé, že se mi z něj chce zvracet a kazí mi to dojem z filmů. 70%

 • 90%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2019 bodů)

  Schválně. Zkuste jmenovat jakoukoliv filmovou sérii (kromě Jamese Bonda), ve které je šestý díl dobrý. Je totiž časté, že s každým dalším vydaným dílem kvalita dané série klesá. Mission: Impossible - Fallout však tuhle teorii s přehledem rozdupává pod nohama. Při sledování jsem měl pocit, jako kdybych koukal na něco od Nolana - mistrovská práce s hudbou, zvukovými efekty, plus precizní obratnost s kamerou, která se snad od každého dílu lepší. Fallout se už tolik nesnaží diváka omámit nějakými cool špionskými vychytávkami, ale více se zaměřuje na čistě zábavnou a napínavou akci, která je zde opravdu mega špičková. Z příběhové stránky si navíc film bere vždy něco málo z filmů předchozích, což sérii rozhodně prozpívá. Jen škoda, že to někoho nenapadalo dřív. Občas na vás ale film chrlí přes příliš informací a plot twistů, nad kterými se člověk nemá příliš času zamyslet, což může diváka krapet zmást. A jsem trochu zklamanej, že ve filmu nebyla jedna hustá scéna z traileru, na kterou jsem se dost těšil. Oh well... Nic to ale nemění na tom, že šestý Mission: Impossible je výborně natočená nadupaná akční pecka, která je možná i nejlepší z celé série. A na šestý díl to je kurva velkej úspěch.

 • 90%
  0
  0
  29. 11. 2018
  Reacherjack2016 (1850 bodů)

  Za mě nejlepší díl ze série. Tom Cruise zase dokázal, že i ve svém pokročilém věku dokáže udělat jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Tom Cruise a Simon Pegg jsou super dvojka a tento film ukázal jejich super spolupráci. Jsem rád, že v českém znění jsem mohl slyšet Pavla Vondru. Filmu dávám 90%.

 • 90%
  0
  0
  3. 2. 2019
  lukas-juras (426 bodů)

  Po dlouhé době, je to film, který mě nadchl! Tom Cruise zraje jako víno a s ním i Mission Impossible, nebo je tomu naopak?
  Tak či onak je to dech zadržující podívaná, která servíruje jednu akci za druhou.
  Pokaždé se s údivem ocitnete na další koleji, kam byla hozena výhybka - a to je naprotá paráda, která vás naprosto spolkne! Dávka humoru už je pomyslnou sladkou tečkou, v ten ,,nej(ne)vhodnější" moment, kdy si říkáte: ,,Tak, tohle je přesně to místo na ,,přiblblý" žertík a ono jo!" Dostanete ho a jste po cimrmanovsku šťastni 2x - zaprvé, že jste uhodli kdy vtípek bude a pak za samotnou blbinu. Velkým plusem je i to, že Tom většinu akčních scén opravdu točil, dokonce si u jednoho z přeskoků mezi budovami zranil kotník a natáčení bylo přerušeno. I přesto se Tom rozhodl akční scény dokončit a na filmu pauza a úraz není vůbec znát.

  • Tom Cruise
  • Scénář
  • Hudba
  • Akce
  • Návrat ke starým dobrým Missions
  • Úbytek humoru oproti předešlým Missions
  • Mnohdy jsou akční scény za hranou únosného ,,reálu"
 • 90%
  0
  0
  12. 11. 2019
  jalovec7 (412 bodů)

  na to že se mi vlastně nelíbí žádný z této roztahané serie filmů, sem z falloutu nadšený, krom první dílu který šel dokoukat, je vše ostatní jen odpad. ale tohle... napostá a úplná změna. má to smysl,příběh... což je příjemná změna a pod 90% hodnotit nejde. trvalo to šest dílů než je z toho dobrý film ale stálo to za čekání

 • 80%
  0
  0
  25. 3. 2019
  surowka (303 bodů)

  Dalo by se to spravedlivě rozdělit akce naprosto 100 % scénář 65% a to ze zavřeným jedným očkem . Ale je to dobře udělané a to tak , aby ste se bavili a o to jde.

  • akce
  • herci jen škoda že bez Rennera
  • tom by si měl koupit hodinky 15 minut netrvá 20

Hodnocení a recenze Mission: Impossible - Fallout

79 85 ?
jak hlasovat?
 • nikola-voznikova 80%
 • Hellboy 90%
 • dederon 90%
 • Evianka 85%
 • Crreed 85%
 • Mrykodaj 85%
 • Lovecour69 80%
 • Dellego 90%
 • jirik-smerda 65%
 • Pete69 85%
všechna hodnocení (132)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 14 v žebříčku uživatele LaAbejaLoca
33. místo z 622 v žebříčku uživatele Mikik4444
48. místo z 83 v žebříčku uživatele homedo