Mission: Impossible - Fallout
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  4
  0
  18. 8. 2018
  Brenan88 (39395 bodů)

  Mission: Impossible - Fallout je "prozatím" nejlepším dílem série,který se sice nese v podobném duchu jako Národ grázlu,ale vše posunul o kus dál. Tom Cruise je výborný a od prvního dílu jakoby vůbec nezestárl. Navíc spojení Cruise - McQuarrie je zárukou jistoty a kvality. Příběh je výborný a není v něm nouze o převleky,různé technické vychytávky,napětí,ale hlavně o prvotřídní dech beroucí akci. Právě akce je stěžejním bodem celého snímku. Je jí zde opravdu hodně,ale to rozhodně není na škodu,protože vše do sebe velmi dobře zapadá a je navíc přehledně natočená. Z herců bych vypíchl "novice" Cavilla,kterému role a knírek na výbornou sedla. Suma sumárum jsem nadmíru spokojený a s napětím vyhlížím další díl,nebo minimálně společný počin Cruise - McQuarrie.

 • 90%
  0
  0
  21. 12. 2018
  martin-mickey-stusak (16039 bodů)

  Šestý filmový zářez agenta Ethana Hunta s tváří Toma Cruise a jak jinak, v plné parádě. Scénáře a režie se opět ujal Christopher McQuarrie a kupodivu zašel ve vývoji stylu pojetí o nějaký ten kousek dál. Zkrátka se v ničem neopakuje a přináší výbornou akční podívanou, která nám dopřeje zase o něco delší stopáž, činící takřka dvě a půl hodiny. Místy je to však bohužel znát, neboť určité scény vykazují dojem umělého a zcela zbytečného natažení. Příběh je jednoduchý a nijak originální, ale jakoby o to ani nešlo. Co nejvíce uchvátí, jsou akční realistické sekvence plné adrenalinu a ctižádosti. Chybky se v tom tak docela ztratí. Jistě, ne všechny akční scény skutečně budí dojem důvěryhodnosti, ale jsou závratné a  dechberoucí. Šestý snímek zaznamenává výrazné body a na tom má samozřejmě podíl i samotný Tom Cruise, který během natáčení opět překvapil svou přítomností na většině akčních scén.

 • 95%
  1
  1
  6. 8. 2018
  Sheldon (12948 bodů)

  Fallout je nejlepším filmem celé série, má komplexní scénář, je plný nečekaných zvratů a zároveň je to pořád ta stará dobrá Mission Impossible, kterou máme rádi. Sice ubylo trochu humoru, ale je tu spousta akce a je moc milé vidět, že to není úplně digitální jak je nyní u drahých filmů zvykem. Připomínám, že má tento film rozpočet 175 milionů dolarů!

 • 90%
  3
  1
  30. 7. 2018
  lamps (12841 bodů)

  Pořád to není tak scénáristicky vypilované jako trilogie o Bourneovi a Ethan Hunt začíná občas příliš béčkovitě ignorovat fyzikální zákony, ale na to se s prominutím můžu z vysoka vysráti, neboť MI6 je přesto asi nejzábavnější špionážní akčňák, jaký kdy vznikl. Je tam osudovost, je tam nepředvídatelnost a je tam dokonale drzé a suverénně vypointovávané podněcování zvědavosti (jehož rytmus je před zlomovým odhalením přímo ďábelský), ale zároveň nechybí strhující akční orgie podávané s potřebným nadhledem a vždy citlivě vloženou hláškou. Není to revoluce žánru, je to čirá pocta tradicím špionážního filmu, náramně přizpůsobená současnému trendu a akčnímu drivu velkých blockbusterů a současně chytře rozvíjející fikční svět a zajetá vyprávěcí i formální pravidla vlastní série. Není to kvalitnější než pětka, která lépe zvládla skloubení akce se spikleneckými konverzačními zvraty, je to ale bezpochyby příkladný prototyp technických možností současného blockbusteru, který má plynový pedál nonstop na podlaze a vyprávěním je pevně zakotven v osvědčených staromilných vzorcích. Více možná po další nutné návštěvě kina.

 • 75%
  2
  0
  5. 8. 2018
  JosefTomas (5879 bodů)

  Fallout se těžko hodnotí. Na jedné straně tu máme naprosto úžasné akční scény, kterých je ve filmu dost a Toma Cruise, který je skutečně sám dělá. Na té druhé tu je ale slabší scénář, který tu je jen a čistě pro to, aby se potom mohla udělat nějaká boží akční scéna a také, což mě docela zamrzelo, předvídatelnost zvratů. Pokud tedy máte něco nakoukané, určitě většinu prokouknete (já třeba přišel na všechny a na jeden z poloviny). Naštěstí McQuarrie drží tempo po celou dobu a i akci zvládá naprosto s přehledem, jen by to chtělo vypilovat scénář a trochu kameru. Scény jsou sice nasvíceny opravdu mistrně, o tom žádná, jenže občas se kameramanovi nepodařilo správně doostřit některé momenty, což může trochu rušit (třeba jako mě). Jinak je ale další M:I naprosto úžasný a pokud to takhle půjde dál, jednou jí tu 100dám, jen to asi bude až za dva tři díly.

 • 70%
  1
  0
  22. 9. 2018
  Tom Hardy (4324 bodů)

  Týmová hra tentokrát ustupuje, aby si mohl Ethan Hunt "vyžrat" svůj zatím největší přešlap. Šlape to skvěle, má to sexy lokace i herečky, akce je dech beroucí (v rámci kontaktních soubojů rovnou nastavuje sérii úplně nový strop) a scénář dává, minimálně v rámci nastavených pravidel a v minulosti rozjetých linek, smysl. Jenom moc nerozumím tomu, proč tvůrci hráli s tak otevřenými kartami v případě postavy Henryho Cavilla. Fakticky ale nejde Falloutu skoro nic vyčíst. Jenže... na můj vkus už to byl trochu moc Bond a málo Mission: Impossible. A to mi pocitově tenhle film řadí za jedničku, trojku, čtyřku i pětku. I když by si vzhledem ke svým řemeslným kvalitám a Cruiseově nasazení zasloužil být podstatně výše.

 • 55%
  0
  0
  10. 8. 2018
  Petrson (3662 bodů)

  Pro pobavení, pro zasmání, pro nezranitelnost. Nejen Cruize je asi komiksový hrdina, který přežije úplně vše, ale takových filmů je více. Tady je Tom prostě opět absolutně nezranitelný Úžasňák. Prakticky jedete 147 minut na motorce, v autě, nebo letíte helikoptérou. Případně přespurtujete finišmenským způsobem Londýn bez problémů. Zbytek je o karate a jiných bojových umění. No a samozřejmě kdokoliv může být díky maskám kdokoliv. Myslím, že Hunt patří definitivně mezi Avengers, který si to tentokráte rozdává se Supermanem. Doslova a do písmene.

  • akce a absulutní nadsázka
  • scénář, vždy se něco vymyslí
 • 65%
  0
  1
  23. 8. 2018
  rkotvald (3063 bodů)

  To nejlepší z trojky a pětky + subjektivní vyprávění z jedničky + dokonalé akční scény. Fallout opravdu připomene všechny předchozí díly (s výjimkou dvojky, díkybohu) a zároveň staré dobré špionážní filmy. Masakr. Vrcholné atrakce dýchají opravdovostí a je na nich hrozně moc znát, že se nenatáčely před zeleným plátnem. Definování dvou "rivalů", jako skalpel a kladivo je neskutečně sexy a tempo přímo ďábelské. Posledních třicet minut, kdy se křížovými střihy skáče mezi třemi prostory je jako to nejlepší od Nolana, a v samotném finále šponuje napětí až na měsíc. Díky subjektivnímu vyprávění pak skvěle zafunguje i finální moment s bílým světlem (vážně jsem asi na vteřinu ztuhnul a uvěřil, že to nestihl). O něco přízemnější trojku mám z osobních a subjektivních důvodů raději, ale Fallout je veliká žánrová událost, kterou by bylo chyba nezastihnout v kině.

 • 70%
  0
  0
  8. 1. 2019
  Blackhand47XD (1349 bodů)

  Série M:I mne nikdy moc nezajímala, ale jednotlivé filmy mě bavily, především tedy Národ grázlů. Nějak však nechápu boom kolem tohoto dílu, všechno je tu víceméně úplně stejné, nejsou tu žádné větší ztráty a byť akční scény nejsou špatné, nebavily mě tolik jako minulé. Cavill byl určitě zajímavým přírůstkem do série, ale jeho rádoby záporná postava mi nějak nesedla, navíc byl předvídatelný od začátku do konce. A už by si ve filmech mohli odpustit to zastavení odpočtů při poslední vteřině (stejně pořád nechápu, jaký záporák by dal číselník přímo na bombu), je to tak šílené klišé, že se mi z něj chce zvracet a kazí mi to dojem z filmů. 70%

 • 90%
  0
  0
  29. 11. 2018
  Reacherjack2016 (565 bodů)

  Za mě nejlepší díl ze série. Tom Cruise zase dokázal, že i ve svém pokročilém věku dokáže udělat jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Tom Cruise a Simon Pegg jsou super dvojka a tento film ukázal jejich super spolupráci. Jsem rád, že v českém znění jsem mohl slyšet Pavla Vondru. Filmu dávám 90%.

 • 90%
  0
  0
  3. 2. 2019
  lukas-juras (420 bodů)

  Po dlouhé době, je to film, který mě nadchl! Tom Cruise zraje jako víno a s ním i Mission Impossible, nebo je tomu naopak?
  Tak či onak je to dech zadržující podívaná, která servíruje jednu akci za druhou.
  Pokaždé se s údivem ocitnete na další koleji, kam byla hozena výhybka - a to je naprotá paráda, která vás naprosto spolkne! Dávka humoru už je pomyslnou sladkou tečkou, v ten ,,nej(ne)vhodnější" moment, kdy si říkáte: ,,Tak, tohle je přesně to místo na ,,přiblblý" žertík a ono jo!" Dostanete ho a jste po cimrmanovsku šťastni 2x - zaprvé, že jste uhodli kdy vtípek bude a pak za samotnou blbinu. Velkým plusem je i to, že Tom většinu akčních scén opravdu točil, dokonce si u jednoho z přeskoků mezi budovami zranil kotník a natáčení bylo přerušeno. I přesto se Tom rozhodl akční scény dokončit a na filmu pauza a úraz není vůbec znát.

  • Tom Cruise
  • Scénář
  • Hudba
  • Akce
  • Návrat ke starým dobrým Missions
  • Úbytek humoru oproti předešlým Missions
  • Mnohdy jsou akční scény za hranou únosného ,,reálu"
 • 80%
  0
  0
  25. 3. 2019
  surowka (302 bodů)

  Dalo by se to spravedlivě rozdělit akce naprosto 100 % scénář 65% a to ze zavřeným jedným očkem . Ale je to dobře udělané a to tak , aby ste se bavili a o to jde.

  • akce
  • herci jen škoda že bez Rennera
  • tom by si měl koupit hodinky 15 minut netrvá 20
78 85 ?
jak hlasovat?
 • Fxxx 95%
 • kubi.sarka 85%
 • surowka 80%
 • Mondyes 100%
 • Chimpanzee21 95%
 • airlibra 80%
 • Filmokolik 80%
 • ballrog 95%
 • premontgomery 70%
 • radek-zidka 65%
všechna hodnocení (97)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 14 v žebříčku uživatele LaAbejaLoca
Sdílet tuto stránku:

Partneři: