Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (USA)
Belgie Belgie
Velká Británie Velká Británie
USA USA
128 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Adaptace knižní, Blockbuster, Gotický, Retro, Teenagerský

Obsah

:
Dědečkova podivná smrt přiměje Jakea (Asa Butterfield) vyrazit na velmi neobvyklou, dobrodružnou výpravu. Pomocí stop a nápověd, které nalezl v jeho pozůstalosti, více »« méně

Režie

:
Tim Burton

Scénář

:
Jane Goldman Ransom Riggs

Herci

:
Eva Green Asa Butterfield Samuel L. Jackson Kim Dickens Allison Janney ...
Premiéra: 29. 9. 2016
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti myslíte! K 31. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28307 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  4
  3
  4. 1. 2018
  Brenan88 (46270 bodů)

  Tim Burton už pro mne není stoprocentní zárukou kvality jako tomu bývalo ještě pár let zpět. Snad i proto jsem k tomuto snímku přistupoval dosti skepticky. Po shlédnutí jsem spokojený tak na půl. Vizuální stránka jaká je Burtonovi vlastní se nikam nevytratila a i zde je okouzlující. Jenže kromě té vizuální stránky snímek už moc nenabízí. Což bude nejspíše problém scénáře,který vlastně neví zda chce být rodinným filmem,hororem,nebo dobrodružnou fantasy. Na jedno shlédnutí mi tento Sirotčinec postačil,ale dávno je pryč kvalita Burtonových minulých filmů.

 • 90%
  1
  1
  8. 1. 2018
  Psisko59 (32772 bodů)

  Jak Sirotčinec dokazuje, žánr fantasy a horor může být klidně také rodinnou komedií - na to je Burton specialista a tady to také dokazuje. Bez strašidelnosti a postav, které se svému okolí z různých důvodů vymykají (neobvyklé dovednosti, vykořeněnost z časoprostoru - zde uvíznutí v časové smyčce), by to koneckonců ani nebyl film od něj. Stojí za to seznámit se s literární předlohou (Ransom Riggs), kterou ovšem Burton ztvárnil velice volně. Srovnání s Carrollovou Alenkou se nabízí, Sirotčinec je ovšem mnohem méně něžně romantický. Kdo se rád bojí, bude nadšen z krásných nápadů.

 • 90%
  3
  0
  9. 5. 2017
  martin-mickey-stusak (26807 bodů)

  Snímky Tima Burtona už mnohokrát svojí vizuální stránkou a strukturou příběhů předčila očekávání a to platí i pro tentokrát. Svět fantazie opět v plné parádě, čemuž dopomohlo hlavně CGI. Filmová adaptace knihy spisovatele Ransoma Riggse je v podstatě podobný známému románu ´Alenka v říši divů´, jen v poněkud odlišném podání. Alenka byla určena pro dívky, tento je spíše pro chlapce. Příběh je temnější s přesahem až do hororu. Ve své podstatě tedy daleko více strašidelnější, než bývalo u Tima obvyklé. Místy se některé herecké projevy sice zdají poněkud prkenné, ale těžko říci, jestli v tom nebyl úmysl. I tak se jedná o osvěžující fantasy, jaké lze v poslední době shlédnout.

 • 65%
  0
  0
  8. 5. 2021
  Pete69 (22542 bodů)

  Na Tima Burtona opravdu slabota a takový čajíček k nedělnímu čaji o páté. Celkem slušný nápad, ale rozporuplné zpracování. Chvílemi horor, chvíli zase rodinný film, kde chybí už jen pejsek vracející se také ve smyčce. Vizuálně dobré, celkový dojem.. ucházející, ale nic vyjímečného.

 • 80%
  0
  0
  28. 2. 2020
  Sheldon (16046 bodů)

  Tim Burton se zjevně čím dál tím více přiblížil evropskému stylu vyprávění a rezignoval na americká předměstí. Do hlavní role obsadil svou múzu Evu Green, kterou mám moc rád a natočil velice zajímavou bizarnost, která může místy připomínat už několikrát viděné, ale i zde se najdou geniální výstřednosti Burtonovy excentrické mysli. Pobavilo.

 • 65%
  1
  1
  31. 1. 2017
  lamps (14924 bodů)

  Námět zajímavý, nicméně Burton tentokráte příliš neodhadl, jaké věkové kategorii chce výsledný produkt věnovat. Některé záběry by dvanáctiletí rozdýchávali se zvýšenou námahou, většina vyprávění ale působí jako civilnější verze přeplácané Alenky. Prvním dvěma třetinám se nedá upřít magická atmosféra a láskyplný řemeslný kumšt, závěr upadá do tisíckrát ohrané sterilní fáze, kde je vše dopředu čitelné a ve vztahu k osudům postav tedy nezajímavé. Eva Green tu dostala trestuhodně krátký štěk a Jackson je coby záporák veskrze hodně srandovní (což je také důsledek zbytečné snahy o moderní zpřístupnění). Největší dojem tak zanechá kromě tradičně krásného vizuálu okatá Ella Purnell, tu holčinu se v budoucnu určitě vyplatí sledovat...

 • 80%
  0
  0
  22. 1. 2018
  Danny F. (11156 bodů)

  Krásně roztomilé a temné. Vizuálně přijatelné a přechod do "pohádkového" světa plynulý. Povedený film, místy i napínavý.

 • 75%
  1
  0
  16. 10. 2016
  evismaior (4254 bodů)

  Po shlédnutí filmu jsem záměrně čekala s hodnocením, až ho budu moci porovnat s knižní předlohou, ale ani teď nejsem o mnoho moudřejší. Knížka Ransoma Riggse, která vznikla na základě jeho vášně pro sbírání starých fotografií zvláštních lidí, z nichž těm nejpodivnějším vymyslel příběh odehrávající se v časové smyčce na jednom ostrově, je svým způsobem půvabný a jakoby přímo určený ke zfilmování Timem Burtonem. Ten se také předlohy zpočátku drží prakticky slovo od slova, ale postupně se začínají nůžky mezi knihou a filmem čím dál víc rozevírat, až nakonec každý z příběhů nalezne dost odlišné vyústění. Zatímco ten Riggsův prakticky neopustí ostrov a tu jednu jedinou časovou smyčku a účinkuje v něm jen pár postav, na Burtonově pojetí na jednu stranu obdivuji tu větší košatost, jenže právě v ní je i jeho největší slabina - další časové smyčky a cestování časem postupně ztrácí jakoukoli logiku, aktivní zapojení vícero dětí do akce je sice chvályhodné, problém je ale v tom, že svoje nadání využívají zjevně jen ve chvílích, kdy se to hodí režisérovi a jindy celkem nesmyslně zůstávají stát opodál, a závěrečná bitka je tak sebevykradačsky burtonovská, až to skoro bolí. Vedle nesporně kvalitního vizuálního dojmu ale oceňuji i obsazení - Jakea bych si stěží uměla představit jinak, než jak ho hraje Asa Butterfield, Eva Green jako slečna Peregrinová je půvabná a silná zároveň a S. L. Jackson na straně těch zlých je fakt démonický.

 • 55%
  1
  2
  28. 9. 2016
  Petrson (4135 bodů)

  POZOR jedná se chvílemi o horor a dětem do 12 let to nedoporučuji! Tedy pokud rodiče nechtějí řešit noční můry malých dětí (film je totiž přístupný). Bohužel se střídají styly dětského filmu, komedie, fantasy a hororu. Je to takové nekoncepční a asi nejslabší dílko Tima Burtona. Podivná verze X-menů? Ale výtvarně jako vždy, dobré ( až na souboj s kostlivci).

  • je to barevné a zrůdy jsou perfektní
  • logika příběhu, smysl příběhu
  • střídání stylů horor versus dětský film
  • spousta zbytečných, neprokreslených postav
 • 85%
  3
  0
  9. 6. 2017
  Chimpanzee21 (3858 bodů)

  Film je skvěle zpracovaný, má dobré herecké obsazení a Sirotčinec je svým způsobem klasika. Trochu mě překvapilo na stránkách CinemaCity "rodinný" ---> a už ze začátku se můj mladší bratr bál :). Jsem rád, že jsem si knížky přečetl až po shlédnutí filmu, protože by se mi asi tolik nelíbil, kdyby tomu bylo naopak.

 • 100%
  1
  1
  18. 12. 2018
  nikol125 (2781 bodů)

  Prostě nádhera!

 • 75%
  0
  0
  20. 5. 2018
  loudaxxx (2546 bodů)

  Na knihu to nemá, ale pořád je to super podívaná.Od Tima Burtona jsem přece jenom
  čekal něco lepšího. Šlo by to udělat trochu víc jako horror a né jako rodinný film.

 • 20%
  0
  1
  20. 3. 2017
  LenkaVL (2329 bodů)

  Knižní námět jsem sice nečetla, ale podle žánru a také kvůli režisérovi Timu Burtonovi jsem tento film zkoukla. A musím říci, že mě poněkud zklamal. Místy se tváří až jako film pro děti, ale zároveň se protíná s hororovými prvky. :( Smysl děje mi jaksi uniká. Skoro žádné vysvětlení smyslu postav. Herecké výkony nic moc.

  • trik s potopenou lodí
  • herci
 • 75%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2019 bodů)

  S šokem jsem si uvědomil, že naposledy jsem nějakýho Burtona viděl před 10ti lety, respektive se jednalo o Sweeneyho Todda. Po letech ale koukám, že ten chlapík furt neztratil styl. Furt se umí velice dobře pohybovat na ustálené hranici mezi horrorem a dobrodružnou fantasy, přičemž jeho vypravěčský styl je stále originální a nápaditý. Většinou mě dětský protagonisté ve filmech serou, ale pitoreskní X-meni sirotčince byli do jednoho skvělí. A ta Eva Green je teda neskutečně charismatická. Nebudu říkat krásná nebo sexy, protože tu už by bylo moc klišé, je prostě úžasně charismatická. Trochu mi tam ale chyběla klasická Elfmanova hudba, plus hl. záporáci by zde měli vyhrát cenu za největší dementy ve filmové historii, ale líbilo se mi to. Ale tak, hej, dyť je to Burton!

 • 45%
  0
  2
  7. 11. 2016
  Arnarmo (1720 bodů)

  Pro miovníky knižní předlohy bych rád napsal varování. Sice je skvělé, že naši hrdnové na plátně ožijí, ale když se režisér knihy nedrží, je to znát. Zde se povedla atmosféra. T. Burton je zkušený režisér, takže se na film dá dívat a je to skvěle zpracované. Ale jinak je vše špatně. Finále úsměvné a například prohozené vlastnosti dvou hlavních postat - to trochu překvapí.

  • atmosféra, podle (trochu) knihy
  • chyby, hluchá místa, ne přesně dle knihy
 • 75%
  0
  0
  18. 1. 2017
  brcolka (1045 bodů)

  Mám pocit že jsem film shlédl poté co jsem slyšel báječné recenze. A pro mě bohužel film nebyl moc koukatelný. Chvilkami jsem se nudil. A vlastně ani toho není tolik o čem bych mohl napsat. Prostě asi nejsem cílová skupiny pro tento typ filmů ale asi budou lidé kteří si to hezky užijí. Snad jen zpracování a kulisy filmu dobré

 • 70%
  0
  0
  30. 1. 2017
  Rapaport (1016 bodů)

  Mám rád filmy Tima Burtona. Ale čím novější film tím je to slabší. Vážně se těším až najde svoje staré já a zase natočí pořádný Burtonovský film. Film není špatný, chvílemi děsivý(pro děti) ale celkově nijak nevybočuje z řady jemu podobných. Ale dětem ho fakt nedoporučuju:)

 • 75%
  1
  0
  2. 10. 2016
  Senn (803 bodů)

  Jak jsem se na film těšil, tak nebyl úplně to co jsem čekal. Líbí se mi příběh, ovšem dalo by se ubrat, někdy moc přehnané. Krom fantasy a hororového je film završen romantickým koncem. No zkrátka super, určitě doporučuji jít se podívat. Ale dle mého názoru stačí vidět jednou.

 • 60%
  0
  2
  9. 10. 2016
  darth vader (714 bodů)

  Od filmu Tima Burtona jsem očekával více. Těšil jsem se na klasiku nepostrádající jasný a zábavný děj neochuzeným o fantazii. Dostal se mi však mix několika filmových žánrů smýchaných dohromady s polovičním smyslem. Film na mě zapůsobil jako směs slabých čajů. Myslím si, že Tim se snažil nedokonalost děje i zařazení do žánru zakrít nadměrně strašídelnými prvky, rozhodně nevhodnými pro mládší děti. Samozdřejmě nemohu kritizovat pestrost záběrů a jejich aranžmá. Lat'ka kvality animace byla položena vysoko, za to chválím.

 • 75%
  1
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (586 bodů)

  Předesílám, že knihu jsem nečetl. Film je na Burtonovi poměry poměrně moderní, ne tolik morbidní a ne tolik patetický. Celkově vzato je to fajn pohádka pro celou rodinu. Vizuální triky jsou slušné, v některých chvílích se člověk až kochá. Nad časovými paradoxy kvůli smyčkám raději nemá smysl přemýšlet. Eva Green a Samuel L. Jackson jsou výteční herci, kteří svoje mysteriózní role zahráli velice dobře a dětští herci a herečky byli všichni moc fajn. Jinak zde není žádný veliký nápad, ze kterého by jste si sedli na zadek. Prostě super rodinná podívaná od Burtona.

 • 25%
  0
  2
  18. 3. 2017
  karolina-klimsova (371 bodů)

  Největší zklamání z letošního roku... nudné, předvídatelné... jen ty příšery byly dobře udělané...

 • 70%
  0
  2
  14. 2. 2017
  byland (309 bodů)

  Když jsem viděla ukázky, říkala jsem si...Jo, tohle bude pecka! Omyl, bohužel. Čekala jsem mnohem víc akce, dalo se podle mého z tohoto vytěžit mnohem mnohem víc. Trochu zklamání. Viděno v kině.

 • 100%
  0
  0
  10. 8. 2017
  howrse (263 bodů)

  toto patri mezi nejlepsi filmy moje doporučuju

 • 60%
  2
  1
  7. 12. 2016
  Bozvav (193 bodů)

  Burtonovský film jak když vyšije. Neskutečně líbivé efekty, nádherná hudba, příjemné obsazení. Jediné co mi vadilo, byla výrazná absence smysluplného děje. Co přímo nahrávalo proti vyššímu hodnocení byla neúnosně dlouhá stopáž. Moožná to o 25min zkrátit, bylo by to lepší. Viděno s 9 letou dcerou. Ta hodnotí 5 hvězd, já 3 hvězdy. Tedy do výsledku dávám demokraticky 4 hvězdy. Jako film pro větší děti určitě bude velmi žádoucí. Za mne osobně 60%.

 • 75%
  0
  1
  25. 1. 2018
  dd.cuba (114 bodů)

  Já vím, že filmy by se s knihou srovnávat neměly, ale přesto se tomu neubráním. Mrknu ale na film ze dvou úhlů. Takže - četla jsem pouze první díl, který byl zfilmovaný dost podrobně. Další dva jsem nečetla, takže nemohu posoudit, jak moc se jich Burton držel. Ovšem při čtení knihy mi běhal mráz po zádech, byla jsem neustále v očekávání toho, jestli jde o skutečnost, představivost hlavního hrdiny, duchařinu. A samé temno a temno. Film nebyl temný ani trochu. Všechno nám naservírovali během prvních pěti minut, takže ani tajemno se nekonalo. Tolik ke srovnání (a mému zklamání). Druhá část komentáře se týká dojmů, které mám po shlédnutí i bez přihlédnutí ke knize. Vizuální stránka je prostě krásná. Barvy, kde je jich třeba, šedo, kde je ho potřeba. Burton si také do filmu protlačil své klasické loutky, a to je dobře, protože se vyloženě hodily. A protlačil si i svou "morbiditu", kterou já mám tak ráda :) Jenomže to jsou asi tak veškerá pozitiva. Děj byl v první půlce dobrý, ve druhé šlo o jiný film - zmatek, nelogičnosti (já vím, je to pohádka, ale bylo toho opravdu trochu moc...), naprosto šílená hudba, useknutý konec. Jediná postava, která za něco stála, byla slečna Peregrinová od Evy Green (kouzelná ženská). S. L. Jackson byl spíš k smíchu než děsivý, hlavní hrdina unylý a k ničemu. Co na něm ta holka viděla mi bude navždy záhadou... Ještě jednou musím říct, že takovýto film si zasloužil mnooohem lepší, výraznější soundtrack. Podtrženo, sečteno, nejde o špatný film, ale já se na něj už znovu dívat nemusím.

 • 80%
  2
  0
  10. 10. 2016
  teepek (49 bodů)

  Film Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej sa rozbieha spočiatku veľmi pomaly. Potom to však už odsýpa a nenudíte sa, ba naopak, vtiahne vás do deja, vyľaká jednou scénou ako z hororu, pobaví vtipnými hláškami (najviac mi utkvela Florida :D), odkazom na Nožnicovorukého Edwarda a Emma, či slečna Peregrinová (fajka rules!!!) sú nielen na zjedenie...

Hodnocení a recenze Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

76 67 ?
jak hlasovat?
 • cerfik 80%
 • Vall.I 85%
 • Mrykodaj 70%
 • Lovecour69 70%
 • Pete69 65%
 • homedo 80%
 • Nikol. 100%
 • InJo 60%
 • anderiv 45%
 • hlavněvklidu 80%
všechna hodnocení (164)

V žebříčcích uživatelů

4. místo z 5 v žebříčku uživatele Vall.I