Ben-Hur (USA)
USA USA
212 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Historický, Romantický, Válečný

Obsah

:
Ben Hur z roku 1959 je filmovou adaptací jednoho z nejčtenějších románů historie. Snímek dostal dohromady neuvěřitelných jedenáct Oscarů a stal se jedním více »« méně

Režie

:
William Wyler

Scénář

:
Lew Wallace Karl Tunberg Gore Vidal Maxwell Anderson S.N. Behrman Christopher Fry

Herci

:
Charlton Heston Jack Hawkins Haya Harareet Stephen Boyd Hugh Griffith ...
Distributor: Pannonia Entertainment
DVD: 12. 11. 2001
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  7. 1. 2018
  Brenan88 (32436 bodů)

  I za těch skoro 60 let neztratil Ben Hur ani špetku ze své kvality. Stále je působivý a epický jako tomu v den premiéry. Ačkoliv je snímek výborný,tak těch 212 minut je prostě příliš dlouhých a na jeden zátah skoro neshlédnutelné. Scéna ze závodu koňských spřežení je bezchybná a patří k tomu nejlepšímu co ve snímku můžete vidět. Charlton Heston se pro tuto roli narodil. Velkofilm jak má být.

 • 70%
  0
  0
  1. 5. 2016
  sabule (13026 bodů)

  Filmová klasika s velmi dobrými triky a na svůj čas hodně povedený historický velkofilm.

 • 65%
  0
  0
  1. 5. 2016
  bayern (12701 bodů)

  Velkofilm,který se opravdu na svojí domu dost povedl velmi dobré triky.

 • 0
  0
  10. 3. 2015
  martin-mickey-stusak (11823 bodů)

  Velkolepá nestárnoucí klasika všech klasik. Ve své monumentálnosti a expresivitě překračuje veškeré cítění k dané látce. Nádherná kamera, mohutná výprava, ohromné množství komparzistů, zkrátka je zde v každé vteřině vidět, že se na filmu nešetřilo a dělal se s láskou. Silný scénář už snad ani být lepší nemohl. Co se týče trikových částí, tak se jedná o to nejlepší, čeho mohli ve své době dosáhnout. Film právem patří do zlatého fondu světové kinematografie.

 • 100%
  1
  0
  23. 10. 2015
  Sheldon (11375 bodů)

  Film se stal kasovním trhákem a při udílení Oskarů jich získal rekordních 11. Totéž se podařilo Titanicu a Pánu Prstenů: Návrat krále, ale žádnému jinému v historii. A i když Ben Hur vyhrál cenu za nejlepší film, producent snímku s jí nemohl odnést, protože těsně před vyhlašováním výsledků zemřel. Z dnešního hlediska je Ben Hur symbolem kvalitně odvedené inteligentní zábavy, která neurazí jak náročného diváka, tak diváka, který o filmu vůbec nic neví.
  Díky Kinoboxu jsem film viděl na velkém plátně v Hostivaři, což je s televizí nesrovnatelný zážitek. Hudební motivy Miklose Rozsy jsou mimořádné a scéna s vozataji je prostě dokonalá. Užil jsem si i strukturu materiálů, kdy bylo na velkém plátně vidět kašírování sloupů nebo malované dekorace. Každopádně film se mi opravdu moc líbil.

 • 90%
  0
  0
  22. 12. 2017
  lamps (10415 bodů)

  I přes své viditelné známky stáří a úděsnou stopáž stále nablýskaný filmový klenote - jestli má někdo opravdu právo honosit se titulem "velkofilm", tak je to právě oddaný a vytrvalý Ben Hur směřující za pomstou, trpící v těžkých galejích a sledující poslední vydechnutí Ježíše Nazaretského. Výprava je úžasná, velkolepost na nás dýchá z každého záběru a vše vrcholí závodem v koňských spřeženích, který i nyní stále patří mezi nejlegendárnější a nejúchvatnější scény, jaké kdy byly natočeny. A konečně skvělý Charlton Henston, jenž se pro tuto roli zřejmě narodil a dodal jí obrovské charisma. Takže nakonec rád odhlédnu od té mírné zdlouhavosti a jen smekám klobouk před režisérem Wylerem za to, co dokázal v 50. letech vyprodukovat za dobrodružnou podívanou.

 • 95%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2942 bodů)

  Ani se nedivím že snímek má tolik Oscarů. Více než tříhodinový film má tak plný příběh, že se mi to zdálo jako normální dvou hodinovka. Úžasný příběh z dob před Kristem a konec i po Kristu. 50. léta mi den po dni dokazujou jak v kinematografii váleli!

 • 80%
  0
  0
  30. 7. 2013
  Siddharta (1520 bodů)

  Hodně výpravné, hodně drahé a velký progátor zbraní v USA ( bohužel) Charton Heston odehrál své a dobře.

 • 85%
  1
  0
  18. 5. 2016
  Pajmen (1018 bodů)

  Poctive odvedeny kus prace. Jeste jsem nevidel film trvajici 3.5 hodiny, aniz bych se behem nej nepodival na hodinky. Ted uz ano. Dej neustale plyne, krasne navazuje a zaroven necha divaka premyslet nad souvislostmi, takze se vubec nenudi. Triku tu mnoho neni, takze si toho filmu vazim o to vic. Je obcas znat stari filmu, ale nezkazi to dojem. O Ben Hurovi jsem slysel poprve a dost se mi to libilo.

 • 80%
  1
  0
  18. 5. 2016
  lukas (867 bodů)

  3,5 hodiny utekly překvapivě rychle. Na širokém plátně vyniká kolosální výprava, nasazení komparsu, uniformy Římanů. Trikové scény na rok 1959 velmi zdařilé, ale z dnešního pohledu budí úsměv. Skvělá hudba a nezapomenutelný souboj v aréně s koňskými čtyřspřežími! Na tohle se nezapomíná.

 • 100%
  2
  0
  20. 5. 2016
  tedoun (711 bodů)

  Rozsáhle koncipovaný slavný historický film z Palestiny doby Kristovy zavádí v dramatickém příběhu diváka do Jeruzaléma podrobeného Římany. Při jedné výpravě zachránil BEN HUR život římskému vojevůdci a tak získal svobodu a stal se jeho synem. Po letech se vrátil do Jeruzaléma, aby pátral po matce a pomstil se nepřátelům. Super film! Každopádně Kinobox děkuji za pozvánku!!! Tento film jsem posledně viděl v roce 1992 na VHS a kvůli Vám hnedka druhý den jsem si to koupil na Blu Ray. :-D

 • 75%
  0
  0
  3. 6. 2016
  Květka (668 bodů)

  Dávám 75%. Je to takový průměr - ani nenadchne, ani neurazí. VE své době to musel být bezkonkurenční určitě trhák, nicméně v této době takový film ztratil svoje kouzlo. Nepomohla k tomu ani délka filmu, která byla bezesporu naprosto zbytečná.Asi bych se na to znovu nepodívala.

 • 80%
  0
  0
  2. 3. 2016
  hovorkok (643 bodů)

  Těch 11 Oscarů se nezapře :). Dlouho jsem se Ben-Hurovi vyhýbala, ale nakonec to nebylo vůbec špatné. Nádherně zpracované a ty barvy, miluju když má film krásné a výrazné barvy. Jen škoda že je to až příliš dlouhé.

 • 85%
  0
  0
  25. 11. 2016
  TomSti (485 bodů)

  Velkolepý antický velkofilm s křesťanskou myšlenkou a parádní (dodnes ohromující) akční scénou s dechberoucím Charletonem Hestonem a monumentální výpravou na jedné straně. A na druhé straně příšerně přehnaná stopáž-klidně bych vypustil i hodinu děje. Bohužel časem se i přes Ben Hurovi klady do filmu vkrádá nuda. I přes to se jedná o jeden z pilířů svého žánru.

 • 90%
  0
  0
  29. 5. 2016
  hofmi (469 bodů)

  Zhlédli jsme v kině díky Kinoboxu - velmi hezký velkofilm, který byl trošičku dlouhý, ale naštěstí s přestávkou. Na svou dobu epochální počin - herecké výkony výborné, kulisy a zpracování prostředí taktéž. Triky na konec 60. let skoro neuvěřitelné. Doporučuji ke zhlédnutí.

 • 100%
  1
  0
  11. 5. 2016
  majhan (422 bodů)

  Už se těším, že s lístkem na tento film udělám dceři radost ke jmeninám, které má ten den. Na tuto nestárnoucí klasiku by snad měla jít každá generace. Doufám, že se dceři Anetě bude také líbit. Zárukou toho by mělo být herecké obsazení a poctivá filmařina.
  Tak jsem nakonec šla sama, protoře dceři se to nehodilo. A jsem moc ráda, že jsem tento film shlédla. Zanechal ve mně monumentální dojem. Superlativy by na jeho popis nestačily. Zkrátka geniální.

 • 100%
  0
  0
  6. 6. 2016
  Milena107 (402 bodů)

  Obnovená premiéra půlstoletí starého filmu Ben Hur a projekce Kinoboxu mi přinesla naprosto neočekávaně jeden z nejsilnějších a nejemotivnějších zážitků, se kterými jsem se ať již prostřednictvím kina či televizní obrazovky setkala. Všem mohu vřele doporučit!

 • 95%
  0
  0
  19. 5. 2016
  lord (385 bodů)

  Tento film jsem viděl poprvé až v roce 2016, na obnovené premiéře. V podstatě jsem o něm ani nikdy neslyšel, což je docela ostuda na to o jak kvalitní snímek se jedná. Nevím zda to není více divadlo přenesené do možností filmového plátna, ale vůbec mi to nevadí. Herecké výkony jsou i po těch letech excelentní i když ze začátku jsou pro mě trošku nepřirozené srdcové scény a láskyplné pohledy mezi dvěma muži.. Ale asi to tak mělo být, aby byla více zdůrazněna následná nenávist mezi nimi. Exceletní je rovněž scéna závodu, ta snese i dnešní nejpřísnější měřítka a to tenkrát neměli PC... Celkově považuji Ben Hura za skvělé dílo s velmi zajímavým příběhem.

 • 100%
  0
  0
  17. 7. 2016
  jalovec7 (334 bodů)

  navzdory tomu že má tento film čtyři hodiny tak jsem se ani minutu nenudil skvělý příběh jeden z nejvýpravnějších filmu co jsem viděl. legendární vozatajská scéna trochu se bojím nového pojetí filmu který půjde do kin touto dobou. ale pro mě bude stejně tenhle film nezapomenutelným zážitkem

 • 95%
  0
  0
  2. 9. 2016
  Eyesight (90 bodů)

  Tento film jsem viděl tak třikrát celý a nepočítaně po kouskách (DVD). Musím říci, že ve srovnání s novou verzí je ta původní jednoznačně lepší. Kamera, svižnost děje, neskutečná výprava (to, co se dříve dělalo "v reálu", se dnes dělá na počítači a občas je to více než patrné...) - v tom všem tato klasika vede. Pokud jste neviděli, vřele doporučuji!!!

  • kamera, výprava
  • 100%
   1
   0
   19. 5. 2016
   angelikap (70 bodů)

   • Opravdu velkolepá podívaná, tím napínavější, čím jsou delší skvělé záběry kamery. Navíc není "přeslazený". Málo slov, spousta obrazů, důležité dějové scény nejsou vlastně vidět, můžeme si jen domyslet přes detail nebo záda. Postavy a jejich vnitřní napětí je uvěřitelné. I když film konči hapy endem, tak není laciný, ale probojovaný, a proto povzbuzuje i v reálném životě. Obrazově také ukazuje postoj antické civilizace vůči jednotlivci - jen mravenec v mraveništi a naproti tomu křesťanské poselství, kdy zdánlivě bezbranný jedinec zadrhává soukolí této mašinérie. Vidět tento film na velkém plátně v kině je opravdu nezapomenutelný zážitek.
   • 85%
    0
    0
    10. 6. 2016
    veronika-novotna (67 bodů)

    Je možná smutné, že mohu napsat, že jsem viděla i původní verzi, ale přináší to výhodu srovnání. S odstupem času člověk sleduje a oceňuje jiné hodnoty. Kvalitně natočený snímek ani po letech svoji kvalitu nezapře. Dnes jsem možná více než dřív vnímala i filmovou hudbu, která se mi zdá velmi povedená. Každopádně mi díky celkovému dojmu nevadila ani délka filmu.

   80 98 ?
   • zabak95 85%
   • homedo 65%
   • Kim-Čong-Un 100%
   • David Bátor 100%
   • Žid Baribal 100%
   • Michael Jackson 10%
   • Tino 85%
   • Brenan88 80%
   • kendzi 75%
   • TomSti 85%
   všechna hodnocení (92)
   jak hlasovat?

   V žebříčcích uživatelů

   17. místo z 26 v žebříčku uživatele Žid Baribal
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: