Untitled 1972 Munich Olympics Project (USA)
« další názvy »
Kanada Kanada
USA USA
164 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Historický, Thriller

Obsah

:
Nejtragičtější den v olympijských dějinách, masakr izraelských sportovců v roce 1972 v Mnichově, který měla na svědomí palestinská teroristická organizace více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
George Jonas Eric Roth Tony Kushner

Herci

:
Eric Bana Daniel Craig Ciarán Hinds Mathieu Kassovitz Hanns Zischler ...
Premiéra: 2. 2. 2006

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  6. 8. 2017
  martin-mickey-stusak (15395 bodů)

  Jde o několikáté filmové zpracování známého případu a tak v podstatě nepřináší nic nového. Je jen zpracován zase o něco jinak. A mistrovský rukopis Stevena Spielberga je skutečně znát. Jde o mimořádné dílo pojednávající okolnosti oné události, které se emočně dostávají do srdcí diváků a vyvolává u nich vytvořit si svůj vlastní úsudek. Násilí opravdu vyvolává jen další a zbytečné násilí a taková je kupodivu i myšlenka celého filmu. Snímek sice vyznívá jako další obyčejný zábavný akční thriller, ale přes své syrové konfrontační momenty a krapet provokujícími aspekty určitých událostí vlastně poukazuje na reálné nesmyslné použití násilí, které přežívá do dnešních dnů.

 • 95%
  0
  0
  7. 12. 2016
  sabule (13674 bodů)

  Tento napínavý snímek jsem si dost užil a kdo se trochu vyzná v historii a atentátu na izraelské sportovce na olympiádě v Mnichově,tak by si ho neměl nechat ujít.Velmi dobrý výběr herců počínaje Hulkem a konče Bondem a jejich hledání a potrestání hlavních viníků onoho atentátu.

 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2015
  Sheldon (12489 bodů)

  Kniha George Jonase popisující atentát na izraelské atlety na olympiádě v Mnichově roku 1972 se stala bestsellerem, ale její převedení na plátno trvalo více než 20 let. Rozhodně to však tématu neubralo na skandálnosti, ba naopak.
  Po brutálním teroristickém útoku se izraelská předsedkyně vlády Golda Meier (Lynn Cohen) odhodlá k razantní odezvě. Izraelská tajná služba Mosad vybere svého člena Avnera (Eric Bana), aby se stal šéfem speciální tajné špiónské buňky, která má za úkol atentátníky najít a povraždit. S přibývajícími mrtvými a více či méně úspěšnými atentáty však sami agenti pochybují o svém poslání.
  Steven Spielberg se netají svými názory a svůj opus Mnichov nabízí jako materiál k diskusi, která se ovšem začala odehrávat v médiích již hodně před premiérou filmu. Dokonce se přihlásil i jeden z přeživších atentátníků, který Spielbergovo dílo otevřeně kritizoval. Stejná kritika se však režisérovi dostala i z řad Izraelců. Film však nabízí divákovi doslova magický zážitek. Funguje jako brilantní thriller i jako psychologické drama. Spielberg skvěle dokázal navodit atmosféru a Mnichov tak rozhodně nepatří mezi filmy, které by měly vidět citlivější povahy. Autenticitě napomáhá pečlivá výprava a vizuálně doladěná složka evokující filmy ze 70. let. Svou úlohu však sehráli i skvělí herci, kromě osvědčeného Geoffrey Rushe nejvíce zaujme soustředěný výkon Erica Bany, který po neuvěřitelně komerčně úspěšné sérii filmů táhne celý film. Mnichov se hrál v kinech po celém světě bez žádné reklamní kampaně (nutno dodat, že bez placené, samotné uvedení plnilo stránky všech novin) a Spielberg si z pozice autora díla vynutil i různá distribuční privilegia. Mnichov byl nominován na 5 Oskarů včetně toho za nejlepší film.

 • 80%
  0
  0
  2. 6. 2013
  výfuk (2962 bodů)

  Původně jsem si myslel, že půjde o nějaké ekonomické drama, pak se z toho vyklubala Mnichovská olympiáda, ale místo oné olympiády se nakonec příběh zasadil do událostí po olympiádě. Steve to udělal docela zajímavé, ale přišlo mi, že třeba Affleck si s arabským světem v Argu pohrál líp. Do Banovi role by se klidně hodil Bale, ale Eric to také zvládl. Nicméně, krásně zfilmovaný pravdivý příběh, kde jsme měli trochu současnosti a trochu minulosti (na rok 72).

76 ? ?
jak hlasovat?
 • Kim6 90%
 • ZARaz 90%
 • dav.bal 85%
 • Mondyes 65%
 • Had 75%
 • Filmokolik 80%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • bohhous22 85%
 • Nosnica 50%
 • Arnarmo 70%
všechna hodnocení (69)

V žebříčcích uživatelů

13. místo z 23 v žebříčku uživatele výfuk
Sdílet tuto stránku:

Partneři: