Die Hard (USA)
« další názvy »
USA USA
131 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Krimi, Thriller
Motto: Dvanáct teroristů. Jeden policista. Šance jsou proti Johnu McClaneovi ... Přesně tak to má rád.

Obsah

:
Nedobrovolným hrdinou jedné předvánoční noci se tu stává newyorský policista John McClane, přijíždějící na dovolenou do Los Angeles, kde jeho manželka více »« méně

Režie

:
John McTiernan

Scénář

:
Roderick Thorp Jeb Stuart Steven E. de Souza

Herci

:
Bruce Willis Bonnie Bedelia Reginald VelJohnson Paul Gleason William Atherton ...
Premiéra: 20. 6. 1991

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  11. 8. 2017
  Brenan88 (39364 bodů)

  Bruce Willis a jeho numero uno. McTiernan už svým předchozím snímkem (Predátor) ukázal,že není žádné ořezávátko a že se s ním musí do budoucna počítat. Zde se mu povedl husarský kousek,když skvěle skloubil akci s komediálním nádechem,který do snímku přináší právě postava McClanea. Akce má spád a snímek potřebné napětí. Scénář sice není dvakrát geniální,ale když se vše provede precizně,tak to vůbec nevadí. Naprostá spokojenost.

 • 70%
  0
  0
  31. 8. 2016
  muzz (17955 bodů)

  Bruce Willys je výborný, vždy připravený zemřít a říct přitom vtip. Bruce Willys je výborný, i když má vlasy! Výborný je ovšem i Alan Rickman (Der Terorrist). Svěží film, dramatický a vtipný, těžko zařadit, jestli je to čistě akční komedie nebo co vlastně. Prostě film s Brucem Willysem :) co potěší každý rok (nebo jak často to dávaj!?) :)

 • 100%
  1
  0
  7. 10. 2016
  lamps (12731 bodů)

  Byť je příběh poměrně jednoduchý, John McTiernan ho zpracoval opravdu dokonale a nezapomenutelné akční scény na sebe navazují v tak zběsilém tempu, že vůbec nemáte čas si odskočit, aniž byste prošvihli nejméně dva vystřílené zásobníky a dva pěstní souboje. Bruce Willis byl pro roli detektiva Johna McClanea, který se ocitl ve špatný čas na velmi špatném místě plném teroristů, jistě trefou do černého a jeho postava zásobuje diváka množstvím povedených hlášek a pochopitelně i kaskadérských kousků. Je sice pravda, že kulky se mu jako zázrakem vyhýbají, zatímco téměř každý jeho výstřel končí úspěšně, ale koho to zajímá? Kdybychom chtěli vidět klasický a reálný policejní zátah, asi sotva bychom se dočkali hlavního hrdiny, který háže zločince z oken, spouští se ze střechy mrakodrapu na hasičské hadici nebo sám ničí vrtulníky. A bez toho všeho by se Smrtonosná past přece nikdy nestala legendární akční klasikou, která i přes množství napodobenin asi nikdy nebude překonána.

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2015
  Sheldon (12714 bodů)

  Na český trh tenhle film přišel až tři roky po své premiéře a já ho poprvé viděl někdy v jedenácti, což se může zdát brzy, ale na druhou stranu už to bylo po Rambovi a různých filmem s Chuckem Norrisem, takže jsem mohl docenit o co vlastně tvůrcům šlo. Tohle totiž není typický akční film a vlastně ani parodie, je to zajímavý žánrový mix s hláškujícím Brucem Willisem, který samozřejmě není chlápek z masa a kostí, jak tvrdili dřívější recenze, ale je to sympaťák, chlápek od vedle se smyslem pro humorem a odporem k autoritám, což bude fungovat i za padesát let. Trvalá klasika!

 • 65%
  0
  0
  15. 10. 2017
  Pete69 (9147 bodů)

  Série Smrtonostných pastí, kterou si většína národa oblíbila mě prostě k srdci úplně nepřirostla. Bruce tomu dodává kvalitu, jinak to není až tak úchvatný scénář. Zpracování nadprůměrné.

 • 70%
  1
  0
  8. 12. 2014
  Arthur Logoff (7768 bodů)

  Tenhle díl je, mimo jiné, nutno ocenit, že byl první, tedy originální. Druhý díl, podle mne nejlepší, už vznikal za více peněz, právě kvůli úspěchu tohoto prvního filmu. Bruce Willis je ale skvělý ve všech dílech, má skvěle napsaný scénář, díky kterému jsou hlášky nezapomenutelné. Tady, ještě s vlasama :), nemá chybu, a kdo miluje kvalitní, áčkový akční žánr, nesmí tento film vynechat!

 • 100%
  3
  0
  6. 12. 2017
  SNCIS (6506 bodů)

  Akční klasika - 99,9%. Hlášky: John McClane: "Máte tu pořádnej večírek. Nevěděl jsem, že Japonci slaví Vánoce." Joseph Takagi: "Jsme přizpůsobiví. Pearl Harbor nevyšel, dostaneme vás přes kazeťáky." / Dispečerka: "Ať jste kdokoliv, tento kanál je vyhrazen pouze pro nouzová volání." John McClane: "Vypadám snad, že si chci objednat pizzu, krávo?!" / Agent Johnson: "Jsem agent Johnson, tohle je zvláštní agent Johnson." Zvláštní agent Johnson: "Nejsme příbuzní." / Dwayne T. Robinson: "Tady šéf policie Dwayne T. Robinson a velím tady tomu." John McClane: "Tak velíš, jo? Tak to mám pro tebe špatné zprávy, „Dwayne“, tady odsud to vypadá, že velíš leda tak hovnu." / John McClane: "Odhoď zbraň, debile. Policie." Tony: "Ty mi neublížíš." John McClane: "Fakt? Jak to?" Tony: "Protože jsi policajt. Pro ně jsou pravidla." John McClane: "Jo, to mi můj kapitán taky furt říká." / John McClane: "Devět milionů teroristů na planetě a já musím zabít zrovna toho, co má nohu menší než moje ségra." / John McClane: "Yippee-ki-yay, šmejde!"

 • 90%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6282 bodů)

  Další skvělá série.

 • 85%
  0
  0
  26. 12. 2012
  Standa. (6152 bodů)

  Kdo neviděl Smrtonosnou past jedničku, jako by nebyl a už vůbec by se neměl koukat na jiné filmy, protože tohle je základ. Bruce Willis v nejlepší formě a skvělí záporák Alan Rickman si to rozdají tváří v tvář v jednom mrakodrapu.

 • 100%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (5854 bodů)

  Pamatuji si, jako by to bylo včera. Bylo mi asi 10 a já už tehdy hleděl s úžasem nad výbornou postavou, kterou jsem si ihned zamiloval a už nikdy na ní nezanevřel. Pro mě se úplně změnil život a začal jsem se na akční filmy dívat úplně z jiného hlediska. Výborné filmy se točí tak jednou za 10 let. Výjimečné filmy, jako je tenhle, jednou za život, tak si ho nenechte ujít.

 • 85%
  0
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4439 bodů)

  První díl celé série se asi nejlépe povedl. Nádherný Bruce Willis zde hraje úchvatnou roli plnou akce, střílení.... Myslím, že je to opravdu krásný film, dobře propracovaný, pěkné efekty...

 • 90%
  0
  0
  9. 3. 2016
  evismaior (3752 bodů)

  Mrakodrap obsazený teroristy v čele s démonickým Alanem Rickmanem (který jistě stojí alespoň částečně za tím, proč se ze Smrtonosných pastí stal takový fenomén) a v něm bosý a čím dál zkrvavenější, leč navždy neohrožený a hláškující policajt John McClane v podání Bruce Willise, který bojuje nejen s teroristy, ale i se zaseklostí místního policejního sboru. Akční parádička.

 • 95%
  0
  0
  13. 12. 2013
  saboter (3547 bodů)

  Legendární pecka se jedním z nejlegendárnějších akčníh hrdinů. Tohle je skládka kultovní klasika která proslavila Bruce Willise jak to jen nejlvíc mohlo příběh je na typické makčním ražení ale i tak je nadstandatní poté o hereckých výkonech nemluvě skrátka bomba Alen Rickman je také naprosto úžasný a akce té je nejvíc jak mohlo být a tak si tuhle kalsiku nenechte ujít.

 • 100%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3328 bodů)

  Pro nás chlapy.Dokonalý akční film s vrcholným Brucem Willisem,který vystřílel Hollywood - přesun do první ligy !

 • 90%
  0
  0
  16. 9. 2015
  Petr Kocfelda (2820 bodů)

  Snad nejlepší Willisův film,který je nabytý akcí a akčních scén.Je to paráda!Willis zde opravdu exceluje!

 • 70%
  0
  0
  13. 4. 2013
  karlik4801 (1937 bodů)

  Prostě ultra akce z osmdesátek s vlasatým Willisem. Vychutnal jsem si zajímavý a dobrý film. Co víc si přát když je to akčňák? Však je to známé, jeden zabiják v budově a druhý borec je u telefonu venku. Jo od Smrtonosné pasti to začalo. Musím ještě pochválit skvělé bitky a zvukové efekty.

 • 100%
  0
  0
  6. 12. 2012
  Pavlína81 (1567 bodů)

  Tak tady je to jasné prostě skvělý.

 • 85%
  0
  0
  23. 6. 2012
  hroufie (1413 bodů)

  Film, o kterém můžeme říci, že nastolil hlavní žánr let devadesátých

 • 90%
  0
  0
  25. 1. 2016
  Pajmen (1069 bodů)

  Akční pecka s Brucem Willisem v hlavní roli. Asi není pro mě lepší film s tímhle hercem. V průběhu filmu jsem míval pocit, že jde o stupidní střílečku, ale mělo to své napětí a navíc Bruce se chová až nepříjemně lidsky, má prořízlou hubou a přesnou mušku. Navíc dokáže vyhodit do vzduchu jedno podlaží jen s pomocí monitoru a krabičkou nábojnic. Ani bych se nedivil, kdyby to pro někoho byla vánoční klasika.

 • 95%
  0
  0
  21. 12. 2014
  Rapaport (1014 bodů)

  Film,který přepsal dějiny akčního filmu. Do té doby byl prototypem akčního hrdiny nebojácný neohrožený neporazitelný svalovec, který po většinu času dával na prdel obrovské přesile a bez škrábnutí zachránil každého a všechny. Pak přišel John McClane a zrodil se nový typ akčního hrdiny. Hláškující hrdina všedního dne, který celý film dostává řácky do držky, aby pak celé zkrvavené, jen se štěstím, zachránil co se dá.
  Každopádně je paráda sledovat jak Bruce Willis,cedící suché hlášky mezi zuby, vymele mrakodrap teroristů pod vedením úžasně zlého profesora Snapea, pardon Alana Rickkmana. Pro milovníky akce povinnost, pro ostatní taky:)

 • 100%
  0
  0
  31. 5. 2016
  voleman (877 bodů)

  První smrtonosná past určitě patří k tomu nejlepšímu v akčním žánru, co kdy bylo natočeno. Obrovským plusem je Bruce Willis ve své nejlepší roli, nezapomenutelně hláškuje a při tom předvádí skvělí akční herecký výkon. První past má velice svižné tempo a nenechá vás ani pořádně vydechnout, a stále výborně baví i po několikátém shlédnutí.Každá scéna je opravdu vynikající a nikde ani po letech nijak neztrácí. Výborný padouch Alan Rickman má skvělé záporné charisma a jeho německé občanství se mu dá uvěřit. Bohužel další smrtonosné pasti byly sice koukatelné, ale rozhodně nedosahovali kvalit právě prvního dílu. Na první Smrtonosnou past se vždy velmi rád podívám, ikdyž nejlepší čas na ní je v období Vánoc. 100%

 • 80%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Liki12 (445 bodů)

  Bruce Willis hláškující, střílící a účty si vyrovnávající s německými teroristy. Tento „Vánočně laděný“ film je vhodný pro všechny, kdo už mají plné zuby Vánočních pohádek a tradičních Vánočních filmů a radši se podívají na skvělou akční podívanou s Brucem. A abych nezapomněla Alan Rickmen je opravdu prvotřídní padouch.

 • 100%
  0
  0
  30. 1. 2015
  dubjanka (402 bodů)

  Tenhle akčňák nezklame ani po tolika letech od natočení.

 • 95%
  0
  0
  9. 12. 2014
  Stoupa34 (265 bodů)

  Tenhle film nesmí chybět v mé DVD sbírce. Rád se k němu vracím.

 • 90%
  0
  0
  30. 10. 2014
  kominice (203 bodů)

  Klasika na kterou se dá dívat pořád.

 • 95%
  0
  0
  17. 3. 2016
  lenacermakova (181 bodů)

  Super film

 • 95%
  0
  0
  18. 5. 2014
  jitkana (47 bodů)

  Klasika, s úžasným, mladým Brusem Willisem. Hodně dobrá zápletka, u prvního dílu ještě nebyl jasný konec. Jako u všech ostatních, kdy John zachrání všechny, všechno a v posledních dílech většinou zachrání celý svět.

85 100 ?
jak hlasovat?
 • marekjirik 100%
 • jiri-cisar 100%
 • roman-hamrik 85%
 • dobytek 90%
 • animosity 90%
 • jan-fero-fabera 75%
 • Kašpárek 90%
 • Blatouch72 70%
 • monika-osvinek 100%
 • janeliberte 95%
všechna hodnocení (371)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 9 v žebříčku uživatele Tom Hardy

„Bezchybný základní kámen novodobého akčního žánru s "krvácejícím hrdinou". Klasika, co se neomrzí.”

1. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
2. místo z 49 v žebříčku uživatele JosefTomas
2. místo z 49 v žebříčku uživatele JosefTomas
2. místo z 49 v žebříčku uživatele JosefTomas
3. místo z 29 v žebříčku uživatele keli
3. místo z 6 v žebříčku uživatele Fája
2. místo z 9 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Ve špatný čas na špatném místě.”

8. místo z 14 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Viděl snad svět lepšího krvácejícího hrdinu?”

69. místo z 129 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Yippee-ki-yay motherfucker. Tohle je klasika Vánočních svátků a i přes roky, co už tu je Smrtonosná past, je tohle povinnost.”

Sdílet tuto stránku:

Partneři: