A Good Day to Die Hard (USA)
« další názvy »
USA USA
97 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller

Obsah

:
Bruce Willis se vrací se svou nejslavnější filmovou rolí, tedy jako John McClane, „lidový“ hrdina, který díky svým schopnostem nakonec vždycky přežije více »« méně

Režie

:
John Moore (II)

Scénář

:
Skip Woods Roderick Thorp

Herci

:
Bruce Willis Jai Courtney Sebastian Koch Mary Elizabeth Winstead Yuliya Snigir ...
Premiéra: 14. 3. 2013
Distributor: CinemArt
DVD: 19. 6. 2013

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  0
  12. 1. 2018
  Brenan88 (32445 bodů)

  Ano je pravda, že tento zatím poslední díl je zároveň i tím nejhorším. Hodně za to může hloupý scénář, který postrádá kvalitní dialogy, logické chování postav, akci a hlášky, které od počátku zdobí postavu Johna McClanea. Jai Courtney byl tou nejhorší volbou a spolu s Willisem jim to vůbec neklapalo. Pověřených scén zde bylo maximálně pět a to je na tuto značku prostě málo.

 • 40%
  1
  0
  23. 2. 2017
  Sheldon (11382 bodů)

  Ne a ne a ne. Tohle si John Mc Clane vážně nezasloužil. Dementní scénář, skrz na skrz průměrný Willis, který se celou dobu tváří, že ho to vůbec nebaví, špatný herec Jai Courtney, to je prostě hodně špatná kombinace. John Moore je génius průměrnosti a ani zde svůj stín nepřekročil. Never more!

 • 80%
  0
  0
  22. 1. 2018
  Danny F. (8747 bodů)

  Svižné tempo. Děj nabitý akcí od začátku až do konce. Toto pokračování stojí za to.

 • 50%
  0
  0
  21. 3. 2013
  Standa. (5601 bodů)

  Na tenhle film jsem se neskutečně těšil, ale když se objevily informace, že to bude režírovat John Moore, tak moje nadšení rychle opadlo. Asi po 10 minutách filmu jsem poznal, že to nebude ono, tak jsem to zkoušel brát jako obyčejný akční film, ale to taky nešlo, a to jsem se fakt moc snažil. John Moore prostě vzal jednu nesmrtelnou klasiku a znásilnil jí do prdele, a to bez lásky(asi jako McG pojebal Terminátora). Bruce Willis je můj oblíbený herec, ale už v sobě asi taky nebude mít moc soudnosti. A hudba stála taky za vyliž prdel, co si budeme povídat. Yippie-Kai-Yay, Never again! Motherfuckers!

 • 40%
  3
  0
  2. 11. 2017
  SNCIS (4954 bodů)

  Hlášky: John McClaine: "Klid Nula Nula Nulo. Jsem na dovolený." / Jack McClaine: "Na něco se tě zeptám. Ty ty maléry vyhledáváš? Nebo si tě najdou sami?" John McClaine: "Jo, tak přesně na tohle se ptám já sám sebe." / John McClaine: "Pořád jsem tvůj táta." Jack McClaine: "Jo, s tím nic nenadělám." / John McClaine: "A nenarostou nám teď další ruce, že ne?" Jack McClaine: "Ne, ale možná ti vypadají vlasy." / John McClaine: "Jacku o co sakra jde?" Jack McClaine: "Buď zticha! Buď zticha, Johne, nebo to do tebe přísáhám Bohu tentokrát fakt našiju." John McClaine: "Hele, víš vůbec s kým mluvíš?" Jack McClaine: "S tím posledním, kterýho chci vidět." / John McClaine: "Chceš obejmout?" Jack McClaine: "U nás doma jsme na to nebyli." John McClaine: "To je fakt." - Nejhorší Smrtonosná past - 40%.

 • 50%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (4896 bodů)

  Další díl těží ze skvělé značky, která si vydobyla slušné jméno. Kdyby se ten film nejmenoval Smrtonosná past, nikdo by na to nešel. McClane nehláškuje, je nějak nesmrtelný a absolutně mu je fuk, že je vlastně polda.

 • 50%
  0
  0
  5. 3. 2013
  Tom Hardy (4008 bodů)

  Krůček od těžkého průseru. Moorea lze vinit za to, že sem tam přepálí akci a dává jistým scénám tolik naivity, až to evokuje práci nezkušeného debutanta. Ale celek poměrně drží, úvodní akce na dálnici je přímo výborná a vůbec mi režijně nová Past moc nevadí. Opravdovým hrobníkem je Woods, který vůbec nepochopil, o čem celý fenomén je. Mohlo to ale být ještě o dost horší. Smířlivých 50%. P.S. Alespoň Marco Beltrami splnil domácí úkol. Jeho soundtrack je výborný!

 • 55%
  0
  0
  7. 6. 2015
  evismaior (3383 bodů)

  Johna McClanea mám odjakživa ráda. Je to ten správný drsný, leč za všech okolností hláškující hrdina vždy připravený zatočit se zlosyny a bránit spravedlnost. A Bruce Willis je v té roli nepřekonatelný. Na akční film "Američani v Rusku (a na Ukrajině)" bych se jinak ani nedívala, to je pro mě vždy záruka nudy, ale Bruce je Bruce, tak jsem šla do toho a pokusila si odmyslet i základní nesmysly typu "a teď vezmeme auto a dojedeme z Moskvy do Černobylu. Ono je to sice asi tak devět set kilometrů, ale až tam přijedeme, budeme pořád čilí jak místní zmutované rybky a připravení v oblaku radioaktivity (prý že zneškodněné strašně drahým posypem) každého sejmout". Ale fajn, ty dialogy otec-syn celkem fungujou a honička v moskevských ulicích včetně souběžně probíhajícího telefonátu od dcery je vážně prima. Jen ta zápletka s ruskými zloduchy je prostě hrozně slabá (ti tam jsou Alan Rickman nebo Jeremy Irons) a celý tenhle biják utáhnout nedokáže.

 • 35%
  1
  1
  3. 1. 2018
  Chimpanzee21 (3039 bodů)

  Nejhorší Smrtonosná Past vůbec!!!
  Nechápu jak někdo mohl vymyslet takhle debilní scénář? Opravdu zahrnuje šíleně stupidní zápletku a syn Johna Mc Clanea je stvárněn opravdu špatně.
  Je zajímavé, že na každém druhém akčním snímku jsou rusové ti špatní a to se mi líbilo na minulých dílech, nešli mezinárodně.

 • 55%
  0
  0
  29. 5. 2016
  rkotvald (2865 bodů)

  začátku za senilního starýho idiota, co všechno posere a ještě má blbý kecy v nejnevhodnější dobu, místo Willise by k němu vzhledově nejlépe pasovala nějaká tlustá otravná ženská, napadá mě třeba Melissa McCarthy, nebo Queen Latifah. Pár hlášek se naštěstí povedlo a úvodní honička ulicemi Moskvapeště je přímo bombastická. Střízlivě za tři a už další diehardy prosím netočte.

 • 60%
  0
  0
  16. 9. 2015
  Petr Kocfelda (2718 bodů)

  Fanin má docela pravdu.Tento film se až tak moc nepovedl.

 • 80%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1928 bodů)

  Jediné co mě celou dobu bilo do očí je to, že John McClane není ta nejústřednější postava, ale Jackovi se taky hodně věnovala kamera. A na to já do kina nešel. Ale John se nám ukázal ve vší parádě, nebo spíš Bruce. Ten se do toho opřel, na to jak mi ve čtvrtém díle přišlo že je na to už starý, tak tady jsem viděl typického McClana. Akčně je Smrtonosná past 5 dostačující. Taky jde vidět že měli hlavní postavy navrch, zatímco v předchozích dílech dostávali na prdel a pak se z toho vytáhli. Nejvíce se mi líbili hlášky a gesta, v tom je to prostě bomba. Viděno v kině.

 • 55%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1039 bodů)

  Opravdu jednoznačný ústřel...režisér asi opravdu nepochopil předchozí díly anebo je ani neviděl. Pro mě absolutní zklamání a tímto filmem u mě i skončil John More, na jeho další film se asi budu stěží přemlouvat. Musím však uznat, že některé momenty byli vtipné.

 • 15%
  0
  0
  13. 8. 2013
  Fanin (589 bodů)

  Pokud se nejedná o akční scénu je to obrovsky nudné a blbé. Bohužel ke konci už nudí i ta akce. Takže obří slabota.

 • 60%
  0
  0
  11. 3. 2014
  Kick077 (555 bodů)

  No, řekl bych, že se režisér postavil před poměrně těžký úkol, když se ujal 5. pokračování skvělé série. Ovšem zdá se, že asi přecenil své schopnosti, rozhodně se mu nepodařilo pokračovat v duchu předchozích dílů. Čtvrtý byl občas na hraně, ale tady se to pohybovalo spíš dole a na hranu se to občas stěží vydrápalo. Myšlenka s Černobylem mi přišla naprosto mimo. Celkově by to nebylo tak špatný, kdyby za sebou smrtonosná past neměla tak velkou minulost, takle se zbejvá akorát párkrát pousmát nad tim, jak moc tvůrci povolili uzdu fantazii a potlačit zklamání z nenaplněnýho očekávání. Kdyby to byl samostatný film bez Bruce, byla by to taková průměrná jednorázovka bez nějakého dalšího dopadu po který by za chvilku neštěknul pes.

 • 50%
  0
  0
  18. 7. 2015
  Dubínka (544 bodů)

  Tak aspon už vím, že když je film tak špatně hodnocen tady na CSFD, tak že na něj opravdu nemá cenu chodit do kina. Poslední Smrtonosná past sice není úplně špatná, ale dobrého naní je opravdu pomálu. Je to spíš takový hodně průměrný akční film, který z původním konceptem Smrtonosných pastí nemá skoro nic společného. Jedinými klady tohohle filmu jsou standartně dobrý Bruce Willlis a titulková písnička Doom and Gloom od Rolling Stones. Jinak příběh je těžce podprůměrný a akce je sice dobrá, ale na film s takovým rozpočtem té kulervoucí akce bylo málo a zas tak dechberoucí určitě také nebyla. Tahle past je prostě určitě nejhorším dílem z celé série a můžete jí s klidným svědomím vynechat a pustit si radši nějaký ze čtyř předešlích dílů (nejlépe jedničku), které jsou o několik tříd lepší, a to po všech stránkách. 50%

 • 60%
  0
  0
  6. 1. 2014
  spacino (452 bodů)

  První půlku filmu jsem se celkem bavil hláškama co tam padaly, ale po půlce filmu to padalo nehorázně dolů. Ta druhá půlka mohla být nějakým způsobem natočená líp.

 • 50%
  0
  0
  17. 6. 2013
  Sir.Hovado (399 bodů)

  U svatý vrány, co nám to s božskym Johnem udělali? Kde je ten krvácející sympoš, co se snaží u "hlavou proti zdi" i myslet. Tady je z něj skoro superman, ale ok, ono to na konci čtyřky nebylo jiný. Rozdíl je ten, že tehdy byl po ruce fajn parťák a šukézní dcera, kdežto tentokrát je sidekick totálně dřevenej syn, kterej umí akorát vypadat nasraně. Možná by to fungovalo, ale Moore nikdy točit neuměl a umět nebude. Tady to naprosto vykrystalizovalo a s pakem Woodsem pěkně fenomén znásilnili. Análně. Pokud existuje spravedlnost, tak je navštíví pár černochů s letlampama.

 • 70%
  0
  0
  1. 8. 2014
  roxet (292 bodů)

  Opět v akci! Nápaditá a slušná demolice tentokrát v Moskevských ulicích, ale lehce utahaný scénář, no jednoduše, slušně odvedená práce a dobrý film. Ale je zde jedno velky ALE. A to že nikdo nemládneme a i když Bruce je výborný herec prostě v akčních scénách mi připadá trochu nevěrohodně. Říká se že v nejlepším je přestat. Toto platí i u této vyjimečné série, nerad bych zažíl nechutný pád.

58 43 ?
 • Danny F. 80%
 • katie-raijin-bosek 55%
 • SNCIS 40%
 • siginho 45%
 • Riverdon 40%
 • Deacon Frost 20%
 • Chimpanzee21 35%
 • jarv 40%
 • Brenan88 55%
 • Sheldon 40%
všechna hodnocení (126)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

18. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
177. místo z 208 v žebříčku uživatele kellys2
Sdílet tuto stránku:

Partneři: