Leathal Weapon 2 (USA)
« další názvy »
USA USA
114 minut

Žánry

:
Akční, Komedie, Krimi, Thriller, Blockbuster, Série/Franchise
Motto: Detektivové Mel Gibson a Danny Glover znovu v akci, tentokrát proti pašerákům drog.

Obsah

:
Los Angeles. Policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je více »« méně

Režie

:
Richard Donner

Scénář

:
Jeffrey Boam Shane Black Warren Murphy

Herci

:
Mel Gibson Danny Glover Joe Pesci Joss Ackland Derrick O'Connor ...
Premiéra: 14. 8. 1992
Jste na stránce filmu Smrtonosná zbraň 2. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Smrtonosná zbraň 2 myslíte! K 20. září 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27761 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  2
  1
  16. 8. 2017
  Brenan88 (43959 bodů)

  Druhý díl považuji za stejně výborný ne-li ještě o chlup lepší. Přibylo více humorných situací a snímku to náramně prospělo. Duo Gibson - Glover opět předvádí jeden obrovský herecký koncert,který provází celý snímek od úvodních minut až po závěrečné titulky. Akce je opět skvělá a kriminální zápletka bohatě pokryje délku dvou hodin. Joe Pesci zde parádně hláškuje a zařadil se mezi mé nejoblíbenější postavy.

 • 90%
  0
  0
  23. 6. 2015
  martin-mickey-stusak (23660 bodů)

  Druhý snímek vražedné dvojice policistů Rogera Murtaugha a Martina Riggse s přehledem překonává předešlý díl a to jak v akčnosti, humoru, tak i po dějové stránce. Vlastně se tu upozorňuje na velmi složitý problém týkající se diplomatické imunity zahraničních konzulů. Pokud se dají na dráhu zločinu, zákon je na ně prostě krátký. V tomto snímku si s tímto neduhem samozřejmě naši dva hrdinové s vervou sobě vlastní hravě poradí a dopomůže jim k tomu zcela nová komediální postava Lea Getze výtečně ztvárněného Joem Pesciem. Na svoji výřečnost aby měl zbrojní pas, ale příběh to dobře odlehčuje a vytváří vedle vážného tématu skvělou zábavnou atmosféru. Tvůrci vsadili na všechno a povedlo se. Vzniklo volné pokračování, které svému žánru dělá čest.

 • 90%
  0
  0
  17. 11. 2015
  Sheldon (15979 bodů)

  Oproti jedničce přibyl humor, ukecaný Leo Getz a sympatická kočka z Jihoafrické republiky, do které se zamiluje Martin Riggs. Pořád je tam akce, pořád je to sranda a pořád je to dobrý. Asi všichni si vybaví likvidaci baráku na pilotech a krugrandy. Mimochodem hlavní padouch je výborný.

 • 70%
  0
  0
  8. 12. 2017
  Pete69 (15589 bodů)

  Dvojka se mi líbíla dost. Tento žánr není můj nejoblíběnější, ale je fajn, že i akční film mě občas chytne a Smrtonosná zbraň 2 je jedním z nich. Skvělý Mel Gibson udělal z průměrného příběhu nadprůměrný. Vyplašený Danny Glover film naopak vyvžuje. Dobré.

 • 90%
  2
  0
  13. 5. 2017
  JosefTomas (7618 bodů)

  Bomba na záchodě, reklama na šprcky a Gibsonovo vykloubení ramene dělají z tohoto filmu kultovní záležitost.

 • 100%
  3
  0
  7. 12. 2017
  SNCIS (6517 bodů)

  "Máš nějaký plán?" - "Ano. Předjedeš před ten barák. Počkáš na můj signál. Pak vrazíš dovnitř a ty svině postřílíš." - "Mají Lea." - "Buď opatrnej." - "Co to bude za signál?" - "Určitě to poznáš." Akční klasika - 99,9%. Hlášky: Roger Murtaugh: "Odejdu na penzi ve dvaapadesáti a v pětapadesáti se mi celá penze začne hezky sypat do klína." Martin Riggs: "Hele, zkrať to. Ty přece nejdeš do důchodu, ne?" Roger Murtaugh: "Myslím na to od té doby, co jsem tě potkal." / (Celá Murtaughova rodina se spolu s Martinem Riggsem, tesařem Mickeyem McGeem a Rianninným přítelem Georgem dodívali na reklamu na kondomy, ve které hraje Murtaughova dcera Rianne. Roger, který nevěděl v jaké reklamě hraje jeho dcera, je v šoku.) Roger Murtaugh: "Trish... Vem děti nahoru!" Carrie Murtaughová: "Ale tati. O tom se učíme v rodinné výchově." Roger Murtaugh: "Rodinným čem? Co to říká?! V jaký rodinný výchově, Trish?!" Carrie Murtaughová: "Nerozčiluj se, tati, to je přece normální." Trish Murtaughová: "Jděte nahoru. Nicku ty taky. Víš, jak se tatínek umí zlobit." Rianne Murtaughová: "Vypadala jsem tam tlustá." George: "Mně jsi se líbila." Roger Murtaugh: "Georgi! Ven!" Martin Riggs: "Co blbneš? Vypadala tam skvěle. Bezvadně." Mickey McGee: "Mně se taky líbila. Když jsem ji viděl, hned bych si ty šprcky koupil." / Martin Riggs: "Ty seš černej a já šílenej. Bude sranda, ne?" / Roger Murtaugh: "To se mám na co těšit. To si nenechají ujít. Budu mít šprcky na stole, šprcky v kafi, šprcky mi budou chodit poštou. Proč jsi jenom nedržel hubu. Jdu se projít ven." Martin Riggs: "Tak jim to dopřej. Podle hesla - Jednou gumou tam a druhou ven." / (Martin Riggs sedí s Leo Getzem na kraji hotelového bazénu, do kterého před chvíli spadli z hotelového pokoje v sedmém patře.) Roger Murtaugh: "Jsi v pořádku?" Martin Riggs: "Kde jsi se sakra flákal? Jak to, že jsi nešel se mnou?" Roger Murtaugh: "No! Protože jsem byl o sedm pater výš!" / Roger Murtaugh: "Kam jdeš?" Martin Riggs: "Šmírovat. To patří k té placce. Někdy se přitom i pobavím." / (Na Murtaughově pracovním stole stojí v květináči kytka. Na všech větvičkách jsou místo květů přivázané kondomy.) Roger Murtaugh: "Co je to?!" - "To je prcgumovník." / (Roger Murtaugh sedí ve své koupelně na záchodě, ke kterému je připojena bomba.) Roger Murtaugh: "Nejsem v prdeli?" Martin Riggs: "To teda seš. Ne... To bych kecal. Bude to dobrý. Pokud nevstaneš, tak se ti nic nestane." Roger Murtaugh: "To se mi teda ulevilo. Asi umřu na hajzlu." Martin Riggs: "Chlapi jako ty neumírají na hajzlu." / Arjen Rudd: "Zmizte odtud, negrofile." / Martin Riggs: "Rogere, kde jsou? Dostal jsi je všechny?" Roger Murtaugh: "Jo... Odnegroval jsem je." / Arjen Rudd: "Diplomatická imunita." "(Roger jedním přesným zásahem do hlavy zastřelí Arjena.) Roger Murtaugh: "Právě byla zrušena."

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2012
  kedl (6368 bodů)

  I druhý díl je skvělý. K dvojici Murtaugh a Riggs přibyl i věčný otloukánek Leo Getz, s ním přibyli i vtipy, ale zároveň nám je v podání Josse Acklanda představený i skvělý padouch, ale ani diplomatická imunita ho nemohla zachránit.

 • 85%
  0
  0
  22. 5. 2015
  p.a.douch (5221 bodů)

  Druhý díl pokračuje ve stejném trendu jako jednička. Záporáci sice nejsou takový magoři jako Joshua z jedničky, ale nejsou to žádný hodní hoši. Vypadá to, že Riggs už není tak akutně na léčebnu, ale všeho dočasu. Pohodové pokračování + Joe Pesci jako Leo Getz a pokus o emigraci seržanta Murtaugha.

  • stejná pohoda jako jednička, Joe Pesci
  • trochu slabší záporáci.
 • 85%
  0
  0
  17. 12. 2013
  saboter (3555 bodů)

  No další paráda se skvělými a nestárnnoucími antihrdiny které milujete no sice teď film stojí jen na nich ale maskujeto skvěle a parádně a boží jsou i padouší ale tohle přesně chceme.

  • hlavní hláškujci antihrdinové a vše snima
  • vše stojí jen na hláškách a na hrdinech
 • 80%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  Výborný pokračování,možná nejlepší ze všech.Danny Glover je výbornej a blázen Mel Gibson taky,nezapomenutelná scéna na záchodě s bombou,nechtěl bych :-))) Jeffrey Boam velmi dobrý scénář!Nechybí dobré hlášky,akce,zvuk ani režie - Richarde Donnere jen tak dál!

 • 90%
  0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1667 bodů)

  Podle mně stejně dobrý díl jako jednička. V tohmle díle mně odrovnaly hlášky typu "Ty, jsi černěj a já šílenej. Pojď bude sranda." K už tak parádni dvojici Gibson a Glover se přidal ještě Pesci který od těch dvou dostával dobrou čočku :D

 • 100%
  0
  0
  10. 12. 2012
  Pavlína81 (1570 bodů)

  Naprosto jedna z nejlepších dvojic které se tak dobře doplńují.

 • 100%
  0
  0
  21. 2. 2019
  sugi (672 bodů)

  ... tvůrci dvojky Smrtonosné zbraně zařadili druhý rychlostní stupeň a předvedli o kus lepší filmové dílo ....

 • 90%
  0
  0
  10. 4. 2015
  Socna (471 bodů)

  posun více ke komedii, ale ještě s vážnou tváří na rozdíl od následujících dílů. Pořád je to správnej buddy movie a akčňák z dob, kdy ještě chlapi měli koule a dokázali to prodat jen pohledem

 • 95%
  0
  0
  15. 5. 2014
  jalovec7 (411 bodů)

  Smrtonosná zbraň 2 I když je film přes dvacet let starý zaujala mně na něm vydařená kamera a střih, navíc film doprovází vydařený soundtrack. Podle mého názoru tento díl překonává díl předchozí což není u pokračování běžné

81 90 ?
jak hlasovat?
 • JosefTomas 90%
 • Crreed 90%
 • jaroslav-nemec 100%
 • homedo 80%
 • lukes-houmr-bures 100%
 • Jaryner 75%
 • MLFN 60%
 • Deacon Frost 100%
 • Sandrastekla 65%
 • jeromes 90%
všechna hodnocení (162)

V žebříčcích uživatelů

9. místo z 73 v žebříčku uživatele squirrelpool
25. místo z 48 v žebříčku uživatele GNR1986
53. místo z 62 v žebříčku uživatele xRoberto
97. místo z 147 v žebříčku uživatele Angelus
179. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
203. místo z 208 v žebříčku uživatele kellys2