Fast Five (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
131 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller, Blockbuster, Série/Franchise
Motto: Vin Diesel v dalším rychlém a zběsilém filmu

Obsah

:
V Rychle a zběsile 5 se dá bývalý policajt Brian O’Conner (P. Walker) znovu dohromady s bývalým trestancem Domem Torettem (V. Diesel), tentokrát na velmi více »« méně

Režie

:
Justin Lin

Scénář

:
Chris Morgan (II) Gary Scott Thompson

Herci

:
Dwayne Johnson Vin Diesel Paul Walker Jordana Brewster Elsa Pataky ...
Přehrát online O2
Premiéra: 5. 5. 2011
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Rychle a zběsile 5. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Rychle a zběsile 5 myslíte! K 29. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27293 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (41123 bodů)

  Se čtvrtým dílem přišel zlom a tahle série od té doby patří mezi nejlepší akční jízdy ever. Vše je postaveno na přepálené akci,která neřeší jakékoliv gravitační zákony. Obsazení The Rocka považuji za jeden z nejlepších nápadu vůbec.(Později ho trumfne jen obsazení Stathama). Dokud se hláškuje,tak je film neuvěřitelně cool. Ve chvíli kdy se postavy pokusí o nějaké smysluplnější dialogy,tak to dost skřípe (jakoby řadili bez spojky).

 • 100%
  0
  0
  20. 5. 2018
  martin-mickey-stusak (21911 bodů)

  A jsou zpět. Tam, kde skončila čtyřka, tam pětka začíná. Nejedná se tedy o volné pokračování, ale o pokračování přímé. A opět se jedná o zcela jiný film, takže je nemožné srovnání s předchozími díly. Příběh se tentokrát odehrává v Brazílii a je to opravdový akční nášup. Ne, tady se závody opravdu nekonají, zde jde zcela o něco jiného. Příchodem Dwaynea Johnsona dostala série zcela jiný směr. Je to akčňák plný adrenalinu, vizuálních efektů a tolika zničených aut, že by i 'KOBRA 11' zbledla závistí. Vše má spád, nic tu není náhodou a vše drží pohromadě. Někde se psalo, že se jedná o akční výplach mozku. No, asi ano, protože nic takového tu dlouho nebylo. A propo: kde se tu vzal ten Japončík ' Sung Kang'? Nezahynul takhle náhodou v Tokijské jízdě?

 • 90%
  0
  0
  2. 10. 2017
  Sheldon (15949 bodů)

  Zřejmě není možné očekávat nějakou scenáristickou hloubku od filmu, který má v názvu číslovku 5, ale na druhou stranu série Rychle a zběsile není tak úplně typickou filmovou sérií. Je v ní řada postav, odehrává se na více místech a to poslední, co by se jí dalo vytýkat je strnulost. Pátý díl je nadupaný akcí a netočí se pouze kolem aut. Je zcela evidentní, že hlavní zásluhu na úspěchu posledního dílu mají čtyři jména – režisér Justin Lin, producenti Neal H. Moritz a Vin Diesel, který tuto sérii drží při životě a nově The Rock. Tento film pochopitelně nedoporučím členům filmových klubů, ale znám fanoušky série, kteří chodí do kina opakovaně a pro ty je snímek určen především.

 • 60%
  0
  0
  23. 3. 2018
  Pete69 (12487 bodů)

  Po šílené trojce a nepříliš dobré čtyřce jsem na Rychle a zběsile zanevřel. Po letech jsem se rozhodl, dát jim šanci a začal jsem od č.5. Musím říct, že obsazení Dwayne Johnsona je jeden z mála kladů filmu. Děj je plochý ( ale o to tolik ve filmech tohoto typu nejde ), akce až ke konci filmu, do té doby samé žvásty a přípravy. Pro mě to prostě není a další díly zase nechávám u ledu.. na toto musím zapomenout. Filmy kde je hlavní myšlenka aby udělalo auto co nejvíce salt se čtverným vrutem prostě nejsou moje oblíbené. Kam se poděla myšlenka prvního dílu? Nablýskaná auta, závody... :(

 • 65%
  1
  0
  21. 1. 2018
  Danny F. (11124 bodů)

  Až na pár vyjímek částečné zklamáni. Zpočátku se to tváří jako krimi, kde namakaná auta jsou jen při krádeži z vlaku, na srazu a při závodě. Jediné co mě dostalo, tak bitka dvou borců Diesela s Johnsonem a finálka s trezorem. No, popravdě bylo to přehnané, aby dva automobily (sice Dodge) utáhli těžký trezor, ale i tak jsou to dva momenty co stáli za to. Dobrý pokus.

 • 80%
  2
  0
  21. 3. 2017
  JosefTomas (6711 bodů)

  Příběhově OK, akce fantastická, jen občas přes čáru. (Dva Mustangy těžko uvezou 11 tun kovu.)Ale jinak je vše natočeno s přehledem a dá se ve všem orientovat. Takže proč ne.

 • 90%
  3
  0
  2. 11. 2017
  SNCIS (6515 bodů)

  Pátý "nejlepší" díl slavné série. Hlášky: Tej: "Sakra, to snad ne. To jste opravdu vyškrábali zbytky ze dna?" Roman Pearce: "Asi jo, když jsi tady ty. Kdy vrátíš Martinu Lutheru Kingovi jeho auto?" Tej: "Hned jak ty vrátíš Rickovi Jamesovi jeho bundu." / Roman Pearce: "Sexy nohy, baby. Kdy bude den otevřených dveří?" Gisele: (Přiloží pistoli k jeho hlavě.) "Ve stejnou dobu, kdy zmáčknu tuhle spoušť. Chceš být první návštěvník?" / Roman Pearce: "Vidíš, jsem lepší zvláštní agent než si kdy byl ty." Brian O'Conner: "No, to záleží na tom, co myslíš tím "zvláštní." / Hobbs: "Proklepneš mi toho reyese, detailně, chci vědět kolikrát si ho na hajzlu oklepe." - 90%.

 • 65%
  0
  0
  30. 12. 2012
  Standa. (6160 bodů)

  Já nevím, každý to tady vychvaluje, jaký to není bůhví jak světoborný, ale já jsem to třeba tak dobře neviděl. Je jasný, že tenhle díl stál asi o hodně víc peněz, než předchozí a je tady The Rock, ale pro mě už to nemá to kouzlo, jako třeba jednička.

 • 80%
  0
  0
  26. 4. 2011
  Tom Hardy (4933 bodů)

  Justin Lin roste v akční jistotu, které bych s chutí svěřil i nějakou jinou sérii. Rychle a zběsile 5 nabízí nonstop jízdu, která je (díky bohu) jen čas od času pročísnuta konverzační (a zpravidla těžce nefunkční) scénou. Postavy naštěstí hláškují jako o život (občas podobně uvolněně jako postavy v RED!), tempo se drží na vysokých obrátkách a i ty rozpačitější momenty se záhy z hlavy vypaří, protože následuje nějaká nabušená scéna. Fight mezi Rockem a Dieselem (včetně celkového jiskření) - jak by řekl Barney - legendární. Adrenalinová pecka první poloviny roku.

 • 90%
  0
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4473 bodů)

  Ačkoliv jsem z celé série, pokud se to tak dá nazvat, viděla asi pouze 3 díly, tenhle je jeden z těch, který mě naprosto uchvátil. Nádherný Vin Diesel jako hledaný zločinec, proč ne... I přes dokonalost triků, bych jen některé efekty přirovnala k Danyho parťákům na kolech. I přesto je to film velmi záživný a každého vtáhne do děje...

 • 80%
  0
  0
  13. 8. 2013
  výfuk (2964 bodů)

  Efektivita, auta, diesel (ať už součást auta nebo hereckého obsazení). Hezké opepření s Johnsonem, který všemu dal akčnější a příjemnější dech. Pětka byla něco jako sešlost rychlozběsilovských Avengerů a i to z něj asi udělalo toto. Že by se pro mne nějak pětka a ostatní díly nějak lišili se říci tedy nedá, ale na člověka z tohoto dýchala, taková ta novodobá atmosféra. Fast si získal popularitu a na pětce si rozjel nový začátek "s červeným pruhem", který se táhne přes šestku k sedmičce. Celkově vzato, pro mne oproti jiným dílům nic extra, nicméně podání herců, scenáristické nasazení a efektivita filmu dodala jistý šarm.

 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2061 bodů)

  Každou chvíli člověka popadají záchvaty až dětinské radosti a výbuchy testosteronu. Kam se na to hrabou Expendables a A-Team!

 • 65%
  0
  0
  22. 1. 2013
  karlik4801 (1939 bodů)

  Tohle si vystačí klidně jako samostatný film! Akční nářez s kulervoucími scénami. U Rychle a zběsile 5 se prostě nedá nudit. Čekal jsem jen nějaké trapné závodění, že to bude o ničem. Ale koukal jsem s otevřenou pusou. Všechny scény s trezorem přivázaným k autu byl úplně vynikající nápad a vypadalo to více než stylově. Přes celou dobu trvání jsem se dobře bavil. A Dwayne Johnson v roli vypadal dobře. Ale vážně mi vadí hlavní herecký arsenál, ten mi prostě nezapadl, je hodně herců, kteří neumí dobře hrát, ale jejich role jsou dobře zvládnuté, protože to jsou nějaký bouchači. Pro Vina Diesla to neplatí, prostě mi nepřišel ani drsný, ani přesvědčivý. Paul Walker sice není špatný herec, ale ten jeho ksicht prostě neunesu. Pár mínusů mají i bezhlavé scény, kde se herci chovají divně.

 • 100%
  0
  0
  14. 5. 2016
  adam-tesar (594 bodů)

  Kdo by někdy řekl, že se z akční série Rychle a zběsile stane takhle silný, krásný a se smyslem pro humor udělaný kult.Zpočátku jsem si toho nevšiml, ale tento film není hlavně o akci i když je v něm ve velké míře obsažena, ale hlavně tu jde o krásu přátelství, humoru a rodině.Předchozí díl naznačil, že pětka bude skvělá podívaná a to se také vyplnilo.

 • 85%
  0
  0
  7. 4. 2016
  Dubínka (574 bodů)

  Velmi svižná akční podívaná, která mně překvapila svou zábavností a výborným tempem. Dlouho jsem neviděl lepší akční film, kde bych se tak dobře po celou dobu bavil a užíval si skvělou akci s bezchybnými triky a sympatickým hereckým obasazením. Adrenalinová jízda od začátku do konce, u které můžete vklidu vypnout mozek, a budete se skvěle bavit. 85%

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  memphistto (474 bodů)

  Za mě jednoznačně nejlepší díl serie, na který se s chutí podívám klidně znovu a znovu. Kdyby nebylo maličkostí a přetažených blbostí, tak by film byl perfektní. Škoda, že se tohle nepovede u spousty dalších filmů. Na shlédnutí a jako akční oddechovku doporučuju.

 • 85%
  0
  0
  7. 4. 2014
  Batista (445 bodů)

  Tak Rychle a zběsile je moje oblíbená série, takže ke každému novému dílu přistupuji s nadšením. A díl pátý mé nadšení jen utvrdil. Parádní jízda od začátku do konce, skvělá auta, The Rock, Vin Diesel.

  • Příběh
  • The Rock
  • Scéna se sejfem
 • 85%
  0
  0
  3. 6. 2016
  supermozek (193 bodů)

  Jednoznačně nejlepší díl ze všech. Ty předchozí 4 se s tímto vůbec nemůžou srovnávat. Skvělé herecké obsazení, skutečně tihle herci se na své role dokonale hodily. Dwayne Johnson tomu všemu dodává korunu. Koneckonců i dobrá hudba, krásný ženský... a hlavně skvělý auta... i když jsem čekal trochu více klasiky ale Dodgem Challangerem jsem naprosto spokojený... Justin Lin mi připravil skvělou podívanou.

 • 85%
  0
  0
  2. 11. 2014
  Tommy22 (37 bodů)

  NESKUTEČNÉ OŽIVENÍ SÉRIE RYCHLE A ZBĚSILE!! SUPER ZÁPLETKA A PROVEDENÍ, AUTA, DWAYNE A DOKONALÉ HONIČKY. OD ZAČÁTKU DO KONCE JE TEMPO NESKUTEČNĚ RYCHLÉ.

 • 35%
  0
  0
  18. 5. 2014
  michaela-houskova (9 bodů)

  Pěkné záběry, příběh mi ale přijde primitivní a bez pointy.

76 76 ?
jak hlasovat?
 • FilipusMuff 70%
 • jaroslav-nemec 100%
 • Lucy Lu 80%
 • Bonny4 85%
 • nikol-jankovicova 100%
 • S7evin 70%
 • michal-marsalek 80%
 • patrik-rusinko 100%
 • InJo 90%
 • Sandrastekla 50%
všechna hodnocení (243)

V žebříčcích uživatelů

66. místo z 60 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Někdy akce trochu přes čáru, ale hlavně že to dokáže pobavit.”

9. místo z 13 v žebříčku uživatele adam-tesar
9. místo z 13 v žebříčku uživatele sevcikova.sara
12. místo z 12 v žebříčku uživatele Hans81
14. místo z 96 v žebříčku uživatele Alanna
22. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
28. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
28. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
28. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
47. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes