Die Hard: With a Vengeance (USA)
« další názvy »
USA USA
131 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller, Blockbuster, Série/Franchise
Motto: Mysli rychle. Teď jde o život.

Obsah

:
John Mc Clane známý hrdina z mrakodrapu ve Washingtonu a z letiště ve Washingtonu je teď alkoholik, suspendovaný kvůli násilí a rozešlý se svou ženou Holy. více »« méně

Režie

:
John McTiernan

Scénář

:
Jonathan Hensleigh Roderick Thorp

Herci

:
Bruce Willis Jeremy Irons Samuel L. Jackson Akili Prince Graham Greene (II) ...
Premiéra: 5. 10. 1995
Jste na stránce filmu Smrtonosná past 3. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Smrtonosná past 3 myslíte! K 26. červnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28024 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Smrtonosná past 3


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  15. 12. 2018
  Brenan88 (45192 bodů)

  Ono,když vezmete v potaz,že se jedná už o třetí díl série,tak je kvalita neuvěřitelná. Ona postava Johna McClanea je tak výborně napsaná a zahraná,že i kdyby zbytek stál za prd,tak kvalita filmu bude i tak při nejhorším průměr. Trojka je,ale díky skvělé režii McTiernana akcí nabitá a dějově zajímavá. Hláškuje se o sto šest a celý film prostě hooodně baví.

 • 70%
  0
  0
  12. 11. 2017
  Pete69 (20298 bodů)

  Simon říká .... Jo, tohle je koukatelné hlavně zezačátku, poté už se děj stává poněkum monotóní a film ztrácí na kvalitě. Nejlepší scéna je asi v Harlemu, kde je Bruce nahý s rasisitickou cedulí :) Dvojka byla lepší, ale i na toto se dá v klidu podívat.

 • 70%
  0
  0
  17. 9. 2017
  Sheldon (16015 bodů)

  Velmi drahé pokračování akční série, které má tendenci se vymezit kvůli druhému dílu, kde McTiernana vystřídal finský internacionál Renny Harlin. Willis s Jacksonem jsou tady výborní a dávají zapomenout, že to až taková pecka není. Některé scény ale berou dech. Nemůžu si ale pomoct, už je to trochu vylouhované.

 • 85%
  0
  0
  18. 4. 2019
  lamps (14844 bodů)

  Je hrozně fajn, jak se tahle trilogie (původně) vyvíjela. Jednička je osmdesátkově ryzí akce "jeden proti všem" se starosvětskými praktikami, vyboostovaná novým, nedobrovolným hrdinou a unikátním uzavřeným prostorem. Dvojka stojí taktéž výhradně na McClaneovi a zábavně kombinuje "přežitou" akci s devadesátkovým žánrovým experimentováním a silným technickým zázemím. Třetí díl je pak ještě více odlehčeným buddy akčňákem, kde je Willis pořád tím "ňoumou" z osmdesátek a Jackson ztělesňuje toho ukecaného hláškujícího negra, jehož dobře známe z Posledního skauta nebo i z Pulp Fiction. A dohromady jim to klape náramně a příběh tvoří nonstop zábavnou akční jízdu (zaujme hlavně naprostá absence expozice a představování nových postav), jejíž nevýhodou je pouze to, že ke konci už nestrhne tolik jako zpočátku (uprchnutí z vybuchující lodi už je béčko jak vyšité a úplný závěr postrádá nápad a kreativitu). Tempo se však skvěle daří udržovat postupným rozdělováním akce mezi více skupinek postav a tentokrát i rychlou obměnou zásadních lokací. Co do vtipnosti bez debat nejlepší díl, coby potomek ryzích akčních tradic za prvními dvěma lehce zaostává.

 • 60%
  0
  0
  22. 1. 2018
  Danny F. (11144 bodů)

  Bavilo. Povedený děj a akce tak akorát. Jsou sice i lepší, ale tohle je přeci jen dobré dílko.

 • 80%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (8430 bodů)

  Třikrát do stejné řeky se těžko chodí a zde toho není výjimkou. Na pozici režiséra se vrátil McTiernan a jeho rukopis je patrný od první minuty filmu a nejednou vám nostalgie zašeptá, že to má styl jedničky. Zde přichází velké ALE. Už to moc nepřipomíná Die Hard, nehledě na to, že přibyla další hlavní postava Zeuse. Chvílemi tak může připomenout (a ne zcela náhodou) Smrtonosnou zbraň. Problém nastává ve dvou věcech. První je Jeremy Irons, kterému role ne úplně sedla a pokud se neubráním srovnání, tak jeho terorista je oproti svým předchůdcům dost nevýrazný a místy i nudný. A druhý problém je ve finále, které je jak z úplně jiného filmu a z naprosto zdrcujícího finále, kde hlavní hrdina lapá po dechu a z posledních sil ukončí to vše, je zde pouhé ok finále, které tam jen je, protože tam být musí. I přes tyto výtky ale DH3 není špatné pokračování a díky skvělým nápadům je film záživný a nenudí, což je to nejdůležitější.

 • 100%
  3
  4
  6. 12. 2017
  SNCIS (6519 bodů)

  Akční klasika - 99,9%. Hlášky: John McClane: "Ty seš řidič?" Jerry: "Ne, kadeřník. Jasně, že sem řidič!" / John McClane: "Víš jak nám furt volá ten chlápek, Simon?" Zeus: "Jo." John McClane: "Jeho bráchu jsem vyhodil z dvaatřicátýho patra Nakatomi Tower v L.A. ... Asi ho to nasralo." / (John McClane prohledává mrtvolu) Zeus: "Co to sakra děláš?" John McClane: "Vyslýchám ho." Zeus: "A co ti asi řekne? „Jsem mrtvej?" John McClane: "To nevím, dokud se ho nezeptám, ne?" / John McClane: "Hele, kreju tě. Když to zvorám, kreješ ty mě." Zeus: "A když to zvoráme oba?" John McClane: "No tak jsme v prdeli."

 • 80%
  0
  0
  6. 12. 2012
  jirka26 (6287 bodů)

  Další skvělá McClaneho jízda, musím se přiklonit k názoru, že trojka je lepší něž 2. 3. je prostě nadupaná skvělími hláškymi a skvělo akcí.

 • 65%
  0
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4480 bodů)

  Třetí díl série už mě natolik nenadchnul jako předchozí dva. Přijde mi, že kromě skvělého Bruce Willise už film pouze opakuje pointu předchozích dílů a nenalezne nic nového.

 • 75%
  0
  0
  9. 3. 2016
  evismaior (4252 bodů)

  Ve třetí Smrtonosné pasti tvůrci Johna McClanea nenechali bojovat proti bezpráví úplně samotného a policajti mu kupodivu tentokrát jen nehází klacky pod nohy - tolik k novinkám. Parťákem Bruce Willise v boji s bráchou Hanse Grubera (Jeremy Irons není tak charismatický padouch jako Alan Rickman, ale docela se k tomu blíží) se stává Samuel L.Jackson. Tvůrci se opravdu snažili, a tak se děj neomezuje jen na jedno místo (mrakodrap, letiště), ale pobíhá se po celém New Yorku včetně tunelů a lodí. Není to vůbec špatné, ale už to prostě nemá tu šťávu osamělého hrdiny bojujícího proti všem (byť tentokrát i včetně vlastní neschopnosti udobřit se s manželkou, která se ve filmu ani neobjeví).

 • 75%
  2
  0
  5. 1. 2018
  Chimpanzee21 (3841 bodů)

  Zkombinovat smrtonosnou past a pohyb po městě už nepůsobí tolik jako smrtonosná past, ale naštěstí akce a přidání parťáka, který je absolutně opačné povahy než John z filmu udělalo nádhernou podívanou. Navíc ten nápad toho jak odstranit policii z daného místa je geniální a obávám se, že by to v realitě asi také takhle šlo...

 • 70%
  0
  0
  17. 12. 2013
  saboter (3559 bodů)

  • Solidně zmáknutý pokračováni a to jak spotenciáli který prakticky všichni advrhly tak i z výběru hlavního poskoka v určitém slova smyslu tedy Samuela L. Jacksona ale vadí samozřejmě přepackanost a navíc i až moc roztahaně divného příběhu a taky konce.
  • 80%
   0
   0
   28. 9. 2012
   TARANTlNO (3339 bodů)

   Tohle není růžová sukně ani lesklá kabelka pro ženský = tohle je akční nářez s výborným tempem a akčními scénami pro nás chlapy.Dechberoucí scény s opět (oblíbeným) akčním Willisem.

  • 85%
   0
   0
   5. 1. 2017
   rkotvald (3158 bodů)

   Třetí vydatná porce esenciální akční buddy movie. Zatímco ve dvojce k titulní dvojici přibyl typický legrační sidekick (výborný Joe Pesci), zde už (zákonitě) došlo i na výraznou ženskou hrdinku (R. Russo sem pasuje náramně a její a Gibsonova společná "sváděcí" scéna patří mezi nejstylovější a nejoriginálnější, jaké znám). ___ Na celé sérii mi vlastně trochu vadí jen neustále se zvětšující žánrový posun z drsné akční krimi s občasnými humornými momenty na mírně nadprůměrný rodinný akční sitcom (který se už naplno projeví v trošku problematickém čtvrtém díle). Mám takové tušení, že kdyby byla pětka, tak tam by akce a kriminální zápletka snad už ani vůbec nebyly... Ovšem v porovnání s tím, jaké velké hollywoodské akční filmy se točí dnes (2016), je i třetí "Zbraň" ve všech směrem perfektně fungující mainstreamová podívaná, která neomrzí ani při desáté projekci (už jen ty dialogy plné skvělých hlášek je velká radost poslouchat i po několikáté).

  • 85%
   0
   0
   13. 12. 2013
   alexik789 (2511 bodů)

   Na třetí pokračování zajetého stylu je to velice důstojné, ani nápady nechybí. Avšak, slabinu bych viděla v nejasném závěru, který mohl být lépe ,,uzavřený."
   Herecké obsazení je skvělé a celkový film mne hodně zaujal - vždyť je tam Bruce Willis.

  • 75%
   0
   0
   13. 4. 2013
   karlik4801 (1941 bodů)

   Konečně jsem se ve Smrtonosné pasti dočkal plešatějícího Bruce. Pro mě tenhle Bruce výrazně lepší. No a zase se tu hláškovalo, tentokrát si ale nehláškoval jen John ale i černý bůh, který nám v pár scénach zhrdiněl. Samuel dostal taky skvělou roli, nejlepší Johnův parťák vůbec. Jak to u těhlech pastí bývá, výborná akce.

  • 85%
   0
   0
   6. 12. 2012
   Pavlína81 (1571 bodů)

   Tak nevím ta nesmrtelnost by se neměla přehánět není přece superman.

  • 0%
   0
   1
   19. 11. 2019
   sugi (742 bodů)

   ... tenhle film měl být spíše kreslený...
   ... tolik nepřesností a fantasy výmyslů v jednom filmu ještě nebylo - náklaďák, který skáče do kolejiště s nástupiště ... náklaďák,který uveze cca 270 tun zlata(na korbě veze zlato za 13 miliard dolarů) a je toho mnohem víc nebo spíš celý film je na nich založen.
   ... brilantní byla jednička a to co pokračovalo je jen škoda času ...
   V pátém pokračování bude McClane zachraňovat vesmír ?

  • 75%
   0
   0
   18. 1. 2019
   Kašpárek (507 bodů)

   Ze začátku vysoká laťka, kterou film sice po celou dobu neudrží, ale i tak dobrý film. Parťák dobře vybraný, akce spousty a do konce filmu nenastává žádná nuda. Hlášky s parťákem jsou také dobré. Možná menší výtka na trochu té typické americké bombastičnosti.

  • 80%
   0
   0
   30. 1. 2015
   Llucinka (410 bodů)

   Na třetí díl série ho musím hodnotit fakt vysoko. Akční žánr sice není můj obor, ale tady je snad všechno. Napětí, šarvátky, honičky a hlavně hlášky od začátku do konce. Překvapivě dobře k sobě sedli S. L. Jackson s Willem Smithem, ze kterých se postupně stávají dobří parťáci.

  • 80%
   0
   0
   30. 1. 2015
   JiříP (140 bodů)

   Trochu slabší než předchozí dva filmy.

  Hodnocení a recenze Smrtonosná past 3

  75 65 ?
  jak hlasovat?
  • Mikik4444 100%
  • Mrykodaj 65%
  • Crreed 60%
  • samuel-pacek 65%
  • Pyrkh86 60%
  • MLFN 55%
  • sugi 0%
  • petr-sedivec 60%
  • InJo 85%
  • Yantcha 80%
  všechna hodnocení (171)

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  14. místo z 13 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Oproti předchozím dílům jde o velký krok zpět, ale McClane nikdy nezklame.”

  8. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
  40. místo z 44 v žebříčku uživatele Punisher
  174. místo z 208 v žebříčku uživatele kellys2
  306. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
  532. místo z 587 v žebříčku uživatele Mikik4444