The Expendables (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
99 minut

Žánry

:
Akční, Thriller
Motto: Zvolte si zbraň.

Obsah

:
Skupina žoldáků se vydává na nebezpečnou misi do Jižní Afriky, jejímž cílem je svržení nelítostného diktátora. Nedlouho po zahájení si ovšem začnou uvědomovat, více »« méně

Režie

:
Sylvester Stallone

Scénář

:
Dave Callaham Sylvester Stallone

Herci

:
Sylvester Stallone Jason Statham Jet Li Dolph Lundgren Arnold Schwarzenegger ...
Přehrát online alza
Premiéra: 19. 8. 2010
Distributor: HCE

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  22. 7. 2017
  Brenan88 (24828 bodů)

  Splněný sen všech akčních fanoušků. Sly se rozhodl vrátit zpět na vrchol a tak vdechl život téhle partě. Film zdobí hlavně vynikající akce a právě množství známých tváři. Ty ač jich je hodně - vědí přesně co mají hrát a jejich prostor před kamerou je využitý na 100%. Z filmu jde cítit ta atmosféra let minulých kdy se tihle hrdinové ještě jako mladíci rvali se všemi možnými záporáky.

 • 80%
  0
  0
  14. 2. 2016
  Sheldon (9854 bodů)

  Mě by jenom zajímalo, kdy že ten film Stallone vlastně napsal, protože tohle je fakt jak z roku 1986. Na druhou stranu to celé slušně funguje. herci vědí přesně, co dělají a zejména Statham a starý dobrý Sly to celé táhnou. O.K. jednohubka.

 • 70%
  0
  0
  23. 2. 2017
  lamps (7563 bodů)

  Teda klobouk dolu, tolik lidí jsem za hodinu a půl asi ještě umřít neviděl. Stallone je očividně stále ve skvělé formě, s příběhem se opravdu nemaže a jen servíruje divákovi množství té nejkvalitnější, nejbrutálnější a efektně výborně zvládnuté akce. Ta je tu navíc obsažena v tak zběsilém tempu, že každý Expendables rád odpustí jednoduchý děj a nějaké ty další slabiny, kterých ale moc není. Sly dal dohromady skvělou partu herců, která se na place výborně doplňuje, trousí jednu hlášku za druhou a celá armáda nepřátel pro ni nepředstavuje žádný problém. V malé roli pak potěší i akční ikony Arnold Schwarzenegger a Bruce Willis, jejichž společná scéna patří k tomu nejzábavnějšímu z celého snímku. Návrat legendy mohl těžko dopadnout lépe a už se těším na další setkání.

 • 80%
  0
  0
  30. 9. 2012
  Standa. (5587 bodů)

  Něco takového jsem opravdu POSTRÁDAL. Moji oblíbení akční bouchači spolu v jednom filmu. K tomu skvělé akční záběry a velmi vtipné dialogy. Tomu chybí už jenom Chuck Norris:D Opravdu jsem se dobře bavil a už se těším na dvojku.

 • 75%
  0
  0
  4. 8. 2017
  Danny F. (4707 bodů)

  Jediné co na tomto filmu potěší je, že se stále něco děje a divák se nemůže nudit. Ačkoli zde pořád někdo běhá a střílí, vrhá nože, dává rány pěstmi, mi chvilkama připadal klišovitě. Cítil jsem jakýsi závan osmdesátkových filmů. V podstatě v něm není nic, co by nás překvapilo. Úžas v nás má vyvolávat vizuální stránka, ale to už tu hodněkrát bylo a v dokonalejším podání. Vyjímkou je hvězdné obsazení a můj oblíbenec Arnie a dobrá narážka na jeho postavení v politice. Výtku mám jen k nápadně digitální krvi a střelbě Slyho z devítky, jako by střílel ze samopalu a otřesné roztřepané kameře při soubojích. Je to jen dobře natočený akční film, né však super dílo.

  • Obsazení
  • Akce
  • Tempo
  • Nostalgie 80's filmů
  • Kamera
  • Nápadné digitální efekty
 • 50%
  0
  0
  6. 10. 2013
  VitvarJane (4421 bodů)

  V tom filmu mi pořád něco chybělo. Sice to nejsou bojová umění a střílečky, ani trošku vyumělkovaný Sylvestr Stalone, ale nejspíš trošku záživnější pointa. Spíš mi to přišlo jako pokus o pohádku pro dospělé, spíš pro lidi, co rádi rvačky...

 • 85%
  0
  0
  11. 8. 2010
  Tom Hardy (3925 bodů)

  Sly Stallone plní na stará kolena přání všech fanoušků osmdesátek a po Rockym a Rambovi přináší poslední dárek – týmovku snů. No, snů, upřímně, všichni bychom rádi viděli v hlavních rolích trojlístek z kostela. Ale doba se změnila a musíme brát to, co se nabízí. A v rámci možností Sly volil dobře. Statham připomíná neurotickou frenetičnost Cranku, Li si pohodově vychutnává lehce komicky posunutou postavičku „půl chlapa“, Lundgren po letech není k smíchu, Crews baví tím svým lehce vyšinutým stylem mluvení a nejméně výrazný článek Couture alespoň stojí za pár dalších hlášek. A Sly je prostě Sly (na svůj věk vypadá neuvěřitelně cool), typický hrdina, který si drží morální kodex i v záplavě očividné digitální krve (tady Postradatelní oproti poslednímu Rambovi nejvíce ztrácí). Příběh není překvapivě až taková tupost, jak by se čekalo (možná je to i škoda). I tak je ale jisté, že ten film vznikl pouze proto, aby si jedna generace mohla nostalgicky v kině zavzpomínat. Pro někoho málo, pro mě potencionální srdcovka. P.S. Scéna v kostele je maximálně využitá – kultovní status zaručen.

 • 80%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3303 bodů)

  Stará škola opět v akci,myslím,že splnili naše očekávání,nechyběla drsná akce ani humor.Nezklamala mě ani menší role Arnolda Schwarzeneggera.Celkový dojem s filmu nejdu pod ****4 ...Těším se na pokračování,kde Norris "nebude mít ani škrábanec" ? :))

 • 85%
  0
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (3285 bodů)

  Expendables jsou vysněný sen každého fandy akčních filmů 80. let. Navíc vám tady naservírují tolik skvělých akčních hrdinů, že by se vám z toho chtělo brečet radostí. Luxusní.

 • 75%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2930 bodů)

  Velmi velký masakr v podání nejakčnějších herců století. Ať uže se to týká Ramba Stallona, Kurýra Stathama, tvrďáka Lundgrena, Terminátorového Schwarzeneggera, nebo Bruce Willise, který odolá i čtvrté Smrtonosné pasti. Na režii samotného Sylvestra Stallona až nadměrně zajímavé. Místy se ve filmu objeví i vtip, ale hodně mě někde film zklamal: 1. Vůbec žádné držení zbraní v rukách A. Schwarzeneggera ani Bruce Wilise 2. Někdy nechápající příběh 3. Opět nějak extra počin legendárního Mickey Rourke I tak velmi oceňuji schopnost těchto velikánů, že se dali dohromady a natočili tento skvost. Obávám se, že od druhého pokračování můžeme čekat více: kvůli NErežii Sylvestra Stallona? počinu samotného dalšího velikána Chucka Norrise? nebo kvůli tomu, že dva již jmenovaný velikáni (B.W a A.S.) konečně vemou do ruky zbraň?

 • 0
  0
  15. 9. 2015
  Petr Kocfelda (2655 bodů)

  Mám podobný názor jako Standa.

 • 70%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2051 bodů)

  Akční bohové se mydlí, hladina adrenalinu a testosteronu stoupá, u srdce hřeje nostalgie... Ale přesto mám pocit, že tomu trošičku něco chybí. Hlavně z hlediska dlouhodobé trvanlivosti to neobstojí a docela rychle se to okouká. Klasika z toho nebude (minimálně pro mě). Snad se příště zadaří lépe. 70.

 • 85%
  0
  0
  7. 12. 2012
  psico (1656 bodů)

  Po Rambovi Sly ukázal že práce v týmu mu není cizí. Navíc tahle akční řež nabitá hvězdamy váš zadek od filmu nepustí. Škoda, že nedostali více prostoru Arnie s Willisem ale ve dvojce, jak doufám, bude vše napraveno :) Jinak mně dostala krásná rýmovačka Jasona Stathama na závěr :)

 • 85%
  0
  0
  8. 12. 2012
  Pavlína81 (1552 bodů)

  Dobrá partička.

 • 75%
  0
  0
  27. 9. 2014
  Jiřík54 (1435 bodů)

  Velice dobrá podívaná pro všechny vyznavače akčních filmů a hvězd těchto filmů S. Stallona, J. Stathama, A. Schwarzeneggera, J. Li, D. Lungrena a dalších.
  Vedle dobré akční podívané oceňuji i dobré "hlášky", při kterých jsem se hodně nasmál. Film jsem viděl až dnes a už se těším na dvojku.

 • 100%
  0
  0
  23. 9. 2012
  brbla666 (1422 bodů)

  celkem dobrý,u toho nemusíš moc myslet.

 • 55%
  0
  0
  13. 1. 2015
  ladynka (1199 bodů)

  I přes všechny ty skryté i zjevné odkazy a narážky, které fanoušek rád ocení, vidím v The Expendables hlavně podivně nasnímanou a nepřehlednou akci (rychlý střih, příliš detailní záběry a tmavé lokace). A kromě souboje Li vs. Lundgren si nevybavuji výraznější "férovku" - takže je to skupina proti jednomu nebo skupině, které se kosí navzájem. Spíš než regulérní akční zápas jeden na jednoho se mi před očima odehrávala válečná jatka, které ve mně zřejmě místo odporu měla budit nadšení "Jak to těm chlapům de, co?" Jenže když The Expendables masakrují anonymní skupinu u přístaviště či v sídle nebo si to jeden z nich rozdá se skupinkou otravů, budí ve mně dojem sadistických hajzlů, co nebojují za správnou věc ale jen proto, že je tyhle masakry baví. Sice si o sobě nedělají iluze, ale film jim dá na konci za pravdu - jsou nepřemožitelní, nezničitelní. A odporní. Proto neváhají všude možně rozpoutat svojí malou soukromou válku (obdobný koncept jako v posledním Rambovi). PS: Tímhle tupým filmem se pro mě uzavřela kapitola testosteronových mlátiček. Přesto sebereflexe v postavě Toola potěšila - kéž by někdy příště převládla.

 • 80%
  0
  0
  31. 8. 2016
  Dubínka (542 bodů)

  První Expendables určitě nejsou špatným filmem, na plné hodnocení jim ovšem něco málo chybí. Vrací se tady ta přehnaná osmdesátková akce, zasazená do slabšího příběhu o který jde ovšem až v druhé řadě. Stallone je i ve stáří dostatečný drsnák, Statham tam rozhodně skvěle zapadl a ostatní herci také ušli. Chybělo mi tu akorát prostě mnohem více památných scén s triem Arnold, Bruce, Sylvester než ta jedna v kostele, i když ta určitě stojí za to. Ve druhém díle byly mé prosby vyslyšely a proto už dvojce nemám problém dát 5*. Jednička si zaslouží silnější 4*. 80%

 • 100%
  0
  0
  15. 5. 2014
  Thompson333 (542 bodů)

  Vzít herce akčních filmů 80. a 90. let a nacpat je do jednoho filmu.To je to čemu já říkám klasa akční film.Řekl bych že nejen mě, ale i spoustě jiným divákům se rozzářili oči, když viděli Slye, Arnieho a Willise v jednom filmu pohromadě.Na takový film jsem dlouho čekal, a když už konečně přišel, nezklamal mě.

 • 85%
  0
  0
  21. 12. 2012
  bafik (522 bodů)

  bum bác bum. tod vše

 • 90%
  0
  0
  9. 3. 2014
  hofmi (445 bodů)

  první díl tradičně nejlepší - hromada akčňáků v jednom filmu a vtipné hlášky, co si více přát ...

 • 90%
  0
  0
  30. 5. 2011
  surowka (270 bodů)

  je to dobry film člověk nemusí přemyšlet a pravě proto byl natočen

 • 80%
  0
  0
  17. 4. 2016
  speedy009 (198 bodů)

  Luxusný výber najvačších hviezd akčného žánru minulého storočia. Aj odporcovia osemdesiatkových béčkových filmov sa pri tomto možu dobre pobaviť. Parádna vtipná záležitosť, k akcii Stallone pridal správnu dávku humoru, super herecká zostava. Schwarzeneger dobre pobavil :)

 • 85%
  0
  0
  27. 9. 2010
  jakub.polak (180 bodů)

  Super film. Parádní střílečka. Hudba místy dost připomíná takovou "Rambo vítězí" melodii. Škoda, že tenhle film nevyšel, když mi bylo 12, to bych mu dal 150%!!!! Chvílemi se sice střílí až moc, ale Hale Caesarova brokovnice vysvětlí, proč je to tak důležité. Prostě parádní akčňák se super drsnými hrdiny, super nechutnými záporňáky, uvědomělou krásnou holkou a množstvím hraček pro dokonalou válku.

 • 85%
  0
  0
  1. 9. 2010
  osch (155 bodů)

  Na film jsem šel v očekávání béčkové střílečky plné staříků, kteří si chtěli ještě jednou zahrát v akčňáku. Od začátku mě ale film stále a stále překvapoval a ve finále jsem byl z filmu velice potěšen. Troufám si tvrdit, že tento film v budoucnu nezapadne. Dobrá práce.

 • 55%
  0
  0
  31. 10. 2014
  Lady Adel (117 bodů)

  Banda staroušů si udělala mejdan. Proč ne.

 • 80%
  0
  0
  2. 1. 2011
  wolowitz (95 bodů)

  jedním slovem zábava, spoustu přestřelek, výbuchů a zápletek sice jsem čekal něco originálního, čehož jsem se nedočkal ale celkový dojem z filmu mám velmi dobrý. Další plus vidím v hvězdném obsazení snad všech významných postav ve filmu. mínus bych viděl v tom jak hlavní postavy hladce proklounou všemi nástrahami(jsou mírně nesmrtelní).

 • 85%
  0
  0
  13. 9. 2010
  frepso (86 bodů)

  Potesil moji akcnim filmem odkojenou dusi :D

 • 25%
  0
  0
  27. 9. 2010
  l.zelenka.ml (10 bodů)

  Film bych dle mého názoru hodnotil jako horší "Béčkový" akční film. Již dle prvních pár vět (max. 3 věty) si člověk udělá názor na inteligenci scénáristy. Navíc kulky odrážející se od skla a další libovky, které někdo může namítnout k akčním filmům patří, mohly být daleko lépe propracované. Proto si myslím, že hodnocení 25% je možná málo, ale je to tak na úrovni horšího filmu od Stevena Seagala.

77 74 ?
 • RichardRM 65%
 • petr-lehky 65%
 • Danny F. 75%
 • Michael Jackson 100%
 • radek-zidka 80%
 • amrian-maafian-lkimek 95%
 • Váleček 55%
 • jarv 90%
 • Brenan88 80%
 • wodmint 80%
všechna hodnocení (237)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 6 v žebříčku uživatele Robert Neville
3. místo z 11 v žebříčku uživatele kulic30
4. místo z 5 v žebříčku uživatele hrona
12. místo z 50 v žebříčku uživatele RoCo
13. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
20. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
20. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
28. místo z 44 v žebříčku uživatele Punisher
42. místo z 64 v žebříčku uživatele Davi
4. místo z 12 v žebříčku uživatele krakenvalo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: