The Hunt for Red October (USA)
« další názvy »
USA USA
134 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Krimi, Thriller
Motto: Zkušební plavba, která se změnila v nepředvídané drama

Obsah

:
Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, více »« méně

Režie

:
John McTiernan

Scénář

:
Tom Clancy Larry Ferguson Donald Stewart

Herci

:
Sean Connery Alec Baldwin Scott Glenn Sam Neill Joss Ackland ...
Premiéra: 2. 7. 1992
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Hon na ponorku. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hon na ponorku myslíte! K 19. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27062 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  7. 9. 2019
  martin-mickey-stusak (21435 bodů)

  Kterak se sovětský kapitán na nejlepší ponorce Sovětského svazu rozhodl emigrovat do Spojených států. Jelikož je však studená válka stále v plném proudu, v Americe jsou na pozoru s těmi nejčernějšími myšlenkami, jaké mohou v takovém případě mít. A vlastně ani není divu, když se je sovětská strana snaží ovlivnit představou o útoku, aby tak ponorku zničili a to jenom proto, aby Amerika nezískala sovětskou nejmodernější technologii. Tím začne bitva v rámci přesvědčování o daných skutcích, a tak jde o to, kdo se kým nechá ovlivnit a jak dál bude konat. Snímek na základě románu Toma Clancyho, kde se poprvé objevuje dnes už známý Jack Ryan, jehož příběh je napsán na základě skutečné události, který, jak už to  obvykle bývá, se ve skutečnosti odehrát zcela jinak. Zoufalá kritika známého českého seriálu '30 případů majora Zemana' právě z tohoto důvodu budiž značně pokrytecká. Jacka Ryana, coby analytika CIA, si zahrál Alec Baldwin, který centrem všeho dění zas tak úplně zcela ještě není, i když dějem samozřejmě také hýbe. Tahounem snímku je především sovětský kapitán Marko Ramius, kterého perfektně zahrál Sean Connery. Snímek je přesně takový, jaký v ideově americkém pohledu má být. Sovětský svaz je v šoku co se děje a vlastně jen bezmocně přihlíží jak ztrácí svoji ponorku, zatímco americká strana má podezření o faktickém útoku. Ke konfliktu a několika vystřelených torpéd prostě musí dojít. Příběh se zdá být jednoduchý, ale to je jen vlivem krapet pomalejšího tempa děje, který je jinak plný různých intrik. V rámci politického rozhraní se tedy v tomto směru nijak závratně netlačí na pilu. Film je v rámci dramatizace natočen tak dobře, že ovlivnil další vznikající ponorkové filmy. Harrison Ford rozhodně udělal chybu, když roli Jacka Ryana odmítl v domnění, že film nebude úspěšný.  

 • 100%
  0
  0
  27. 8. 2019
  Sheldon (15941 bodů)

  Sean Connery ztvárnil kapitána Ramia ve špičkovém thrilleru podle předlohy Toma Clancyho Hon na ponorku, který pro Paramount natočil John McTiernan. Sean Connery měl zrovna u Paramountu dobré renomé, protože jeho role v Indiana Jonesovi a poslední křížové výpravě byla kladně hodnocena kritikou a hlavně byl film megahitem. Connery nejprve roli odmítl, ale McTiernan mu napsal dopis, kde mu vysvětlil, že film bude spíš dobovým snímkem o studené válce než aktuální film. To se Connerymu líbilo. Preprodukce filmu byla očistcem. McTiernan uháněl Harrisona Forda, aby hrál hlavní roli Jacka Ryana, ale ten se ani neozval. V momentě, kdy obsadil Aleca Baldwina se Ford ozval přímo producentům Paramountu, že si teda tu roli Ryana přeci jen zahraje. Mc Tiernan se rozzuřil:,,Co si o sobě zatraceně myslí? To nepřichází v úvahu. Alec kvůli té roli dřel a teď jí má přenechat nějaký primadoně?“ V názoru ho podržel i Tom Clancy:,,Ford je na tu roli starej a vůbec se na to nehodí, ať si hraje Indiana Jonese a nemontuje se do CIA.“ Producenti informovali Forda, že teď roli nedostane, ale v případě pokračování je role jeho. A Ford souhlasil. McTiernan jen pokrčil rameny:,,Dělejte si co chcete, hlavně mě nechte pracovat.“

  John McTiernan byl z vývoje věcí skleslý, v tu chvíli přišel Sean Connery a řekl mu:,,Sem v branži už 30 let, zažil jsem vrcholy a pády a jediný způsob jak se z toho nezcvoknout je věřit sám sobě. Lidi přichází a odchází, s tím nic nenaděláš.“ Hon na ponorku je špičkový high tech thriller, který možná trochu zestárnul triky, ale je to pořád špičková dobrodružná podívaná.

 • 90%
  0
  0
  27. 12. 2017
  lamps (14230 bodů)

  Výborně obsazený a napínavý thriller o jedné záhadné ponorce, který si rozhodně nezaslouží stát někde v ústraní. Jestli se někomu při vyslovení McTiernanova jména s nábožnou úctou vybaví jen akcí nadupaná Smrtonosná past, tak bude muset svůj názor poněkud přehodnotit, protože tady režisér jasně dokazuje, že umí citlivě pracovat i s charaktery hlavních postav a udělat z nich pravé hrdiny i mnohem méně nápadným způsobem, než z neohroženého Johna McClanea. Jeho film je hlavně příběhem čestných mužů, kteří uvízli v nepřátelském střetu dvou světových mocností a kteří nehodlají prodat svou kůži a svobodu lacino. Connery je skutečně tahoun a v hlavní roli kapitána Ramiuse naprosto nepřehlédnutelný. Zdatně mu pak sekunduje Sam Neill, jenž jako mistr vedlejších rolí opět nezklamal. Atmosféra je celou dobu výborná a napínavé vyvrcholení už jednoznačně odpovídá borci McTiernanova formátu - za mě prostě velká spokojenost.

 • 80%
  0
  0
  3. 8. 2012
  pantak (3265 bodů)

  Komu se líbí filmy s válečnou tématikou,musí se zákonitě líbit i tento.

 • 85%
  0
  0
  29. 1. 2015
  jvempire (1206 bodů)

  Skvělé zpracování románu Toma Clancyho.

 • 85%
  0
  0
  29. 1. 2015
  Ciiiri (917 bodů)

  Moc pěkný film, nejhezčí ze série Jacka Ryana. Moc hezký příběh i zpracování.

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Milena107 (504 bodů)

  Vynikající akční a dobrodružný film s dramatickými zvraty, které jsou okořeněné stejně vynikajícími výkony hlavních představitelů s neskutečně kvalitním obsazením herců jako je Sean Connery, jako vždy skvělý a přesvědčivý, Alec Baldwin krasavec ještě jako mladík či Sam Neil, prostě přehlídka těch nejlepších.

 • 80%
  0
  0
  30. 1. 2015
  jfuska (124 bodů)

  Super film s výbornými herci.

75 ? ?
jak hlasovat?
 • Sandrastekla 55%
 • petr-sedivec 75%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Sheldon 100%
 • Futureman 80%
 • Kašpárek 80%
 • cerfik 100%
 • ZARaz 90%
 • dav.bal 80%
 • Nikipi 80%
všechna hodnocení (67)