Komentáře týdne: The Last of Us se mi jako seriál nejeví dostatečně uspokojivý

Komentáře týdne: The Last of Us se mi jako seriál nejeví dostatečně uspokojivý
The Last of Us | HBO Max

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka (2022) – Dobře natočené, se spoustou materiálů a zajímavých rozhovorů.

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka
Jan Koller: Příběh obyčejného kluka | Bohemia Motion Pictures
„Je to kýč, co si budeme povídat, ale krásný. Český Honza měl zajímavou kariéru, tak proč to nezdokumentovat a nepodělit se o to s ostatními. Už jen kvůli tomu, že byl obyčejný a zůstal obyčejný, s nohama na zemi. Dobře natočené, se spoustou materiálů a zajímavých rozhovorů. Díky, rád jsem si s emocemi zavzpomínal na kus úspěšné historie našeho fotbalu a čahouna ze Smetanovy Lhoty, poctivého a pracovitého kluka, co obětoval fotbalu všechno.“ Meky / 85 %

The Last of Us (2023) – To měřítko je na můj vkus malé a zbytečně skromné.

The Last of Us
The Last of Us | HBO Max
„V TLoU je hodně fajn věcí, některé přímo geniální a některé bohužel i hodně mimo. Momenty, kdy se antologicky příběh osvětlí nějakou vsuvkou v podobě flashbacku, jsou fajn, ale zdržují (v 7 díle až moc) od hlavního děje a hlavně ho díky tomu dost krouhají, rozmělňují a celkově ruší. Raději bych si dal nějakou samostatnou antologii bokem a hlavní příběh tím neotravoval, protože z těch devíti hodin jsem sice poznal postavy ze všech stran, ale právě díky těmto úhybům jsem si to pouto od nich přetrhnul a musel ho pracně hledat znovu.
Pořád to je v rámci serošů někde úplně jinde, casting a herecké výkony jsou excelentní, ale to měřítko je na můj vkus malé a zbytečně skromné. Akce je pomálu, výprava se schová do interiérů a rozpočet 12 mega za epizodu mě nepřestává udivovat. The Last of Us asi není špatná adaptace a už jen fakt, že na ní dělá tvůrce hry, je sám o sobě potěšující, ale jako seriál se mi nejeví dostatečně uspokojivý. Těžko říct, kde byl onen limit, ale 9 zhruba hodinových epizod je na hru s délkou 15 hodin dost velké oseknutí. PS: Druhý díl by se dle dostupných zdrojů do jedné série nevešel a mluví se o dalších dvou sériích, což mě naplňuje trochou optimismu, ale kdo ví, čemu se v nich dá přednost.“ JosefTomas / 70 %

Buko (2022) – Rodinná podívaná, která neurazí.

Buko
Buko | CinemArt
„Nenáročná podívaná o koni, který osvěžil životy pár lidem. Herecké výkony nic moc, zajímavou roli měla Martha Issová, která za ní dostala Českého Lva, ale že by to byl její velký výkon si nemyslím, odehrála lepší. Rodinná podívaná, která neurazí, ale rozhodně mě nenadchla.“ Pete69 / 55 %

Elektrizující život Louise Waina (2021) – Smutný příběh o životě jednoho geniálního muže, který naučil Brity milovat kočky.

Benedict Cumberbatch
Elektrizující život Louise Waina | Amazon Prime Video
„Další z mnoha důkazů, že Benedict Cumberbatch zahraje úplně všechno a zahraje to výborně. Tento smutný příběh o životě jednoho geniálního muže, který naučil Brity milovat kočky, mohl být natočen nudně a tuctově, ale naštěstí nebyl. Za pomoci masek a možná i CGI efektů (nevím) rozvíjí Benedict své umění převtělení od velmi mladého po velmi starého muže. Jeho mimika a pohybová práce s vlastním tělem jsou prostě úžasné. Claire Foy jsem viděla jako čarodějku i jako královnu, vždy velmi přesvědčivá. I její guvernantka je dobře zahraná, i když ne s takovým nasazením. Závěr – film, co stojí za zhlédnutí.“ avenis / 80 %

Stůj při mně (1986) – Vypadá to neskutečně čistě a realisticky.

Stůj při mně
Stůj při mně | Columbia TriStar
„Krásný dobrodružný snímek a pěší road movie čtyř dospívajících kamarádů, je to o přátelství, získávání ostruh a vypadá to neskutečně čistě a realisticky. Pěkný lidský snímek bez příkras, který nemá vyloženě silný scénář, ale má opravdovou hloubku, která není na první pohled patrná.“ Pete69 / 75 %
Zaujal vás některý z filmů/seriálů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku z naší databáze. Příště třeba vybereme právě váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte „palec“ těm, které vás zaujaly.

Kinolog: Covid byl srandokalypsa, říká film Velké nic, který vás naštve, jak už to Klusák umí

Pandemie covidu trvala s přestávkami dva roky. S malým odstupem přichází dokument Mariky Pecháčkové a Víta Klusáka o tom, jak absurdní divadlo jsme v Česku zažívali. Bohužel nešlo jen o mediální show, ale i tragédii s desítkami tisíc mrtvých.